Editörler : Cüneyt Barışoglu
03 Aralık 2012 14:59

A-zippo
Aday Memur

Sevgili Beslenme Uzmanı arkadaş

Guatr insanda sinirlilik ve terleme,yüksek sesle konuşma yı mutlaka yapar eğer

ilaç kullanıyorda zaman zaman bırakıyorsan tamamıyla dengesizleşirsin.Kısacası Volkan 38 in yazdıklarınıda eklersen insanda ister istemez dikkat dağınıklığı olu

yor ben 10 senedir guatr tedavisi görüyorum ve ilaçlarımı devamlı kullanıyorum

kendi yaşadıklarımdan biliyorum ayrıca bu devirde hastaneye,doktora gitme işde riskli bir iş hiç yoktan başına başka bir hastalık çıkartıyorlar. Sonrada

uğraş dur doktorluk ta artık tamamen ticaret işi oldu.Daha söylenmesi gereken çok şey var ama gerek yok birde yaşadıklarımız var.

10 Aralık 2012 23:37

suleyman4242
Yasaklı

HACAMAT FAYDALARI

1.METOBOLİZMAYI DÜZENLEYEREK (HIZLANDIRARAK) BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR. HACAMAT YAPTIRANLAR DAHA AZ HASTALIKLARA YAKALANIR, DAHA SAĞLIKLI VE DAHA DİNÇ GÖRÜNÜME SAHİP OLURLAR.

2.VÜCÜDA CANLILIK VE ENERJİ VERDİĞİNDEN DOLAYI CİLT VE VÜCUD DAHA GENÇ GÖRÜNÜR.

3. HACAMAT YAPTIRANLARIN BİO ELEKRİK ENERJİ Sİ VE AURASI YOĞUNDUR. BUDA DAHA FAZLA ENERJİ, DAHA AZ UYKU VE DAHA DİNÇ YAŞAM DEMEKTİR.

4. AKCİĞER TARAFINDAN YETERİNCE TEMİZLENEMEYEN KAN ZAMANLA DAHA KOYU HAL ALIR, KILCAL DAMARLARI TIKAMAYA NEDEN OLUR. HACAMATLA BU TOKSİK MADDELER ARINDIRLARAK ORGANLAR DAHA DÜZENLİ ÇALIŞMAYA BAŞLAR.

5. MİGREN, BEL FITIĞI, EKLEM VE ROMATİZMA AĞRILARI İÇİN BİR ÇOK İLAÇTAN DAHA TESİRLİ OLUP İLAÇLAR GİBİ HİÇ BİR YAN ETKİSİDE YOKTUR.

6. HACAMAT YAPTIRANLARIN ANALİTİK DÜŞÜNME YETENEKLERİ ARTAR, HIZLI VE DOĞRU KARAR ALMA YETENEKLERİ GELİŞİR.

7. SAĞ VE SOL BEYİN LOBLARI DAHA ETKİN VE DENGELİ KULLANILMAYA BAŞLANIR. 8. ÇOCUKLARDA VE GENÇLERDE HACAMAT DAHA DENGELİ BİR ERGENLİK, GEÇİRMELERİNE YARDIMCI OLUR.

9. LENFATİK (MİKROPLARLAR SAVAŞAN LENF SİSTEMİ) Nİ HAREKETE GEÇİRİR.

10. HACAMAT YAPTIRAN KİŞİLER ZAMANLA İÇ DÜNYALARINDA KENDİLERİ VE YARADANLA BARIŞIK, ÇEVRESİ SOSYAL, ARKADAŞLARI TARAFINDAN ARANAN BİRİSİ HALİNE GELİR. BUNUN NEDENİ KAYGI VE ENDİŞELERDEN ARINMIŞ HERKES ÇEVRESİNE ENERJİ VE HUZUR YAYAR. POZİTİF ENERJİ DE DENİLEN DENGELİ, SUKUNET HALİ OLUR.

11. DİŞ ETİ ÇÜRÜMELERİ, DİŞ ÇÜRÜMESİ, AĞIZ KOKUSU VE DİŞ ETİ HASTALIKLARI DÜZENLİ HACAMAT YAPTIRANLARDA OLMAZ!

BİR HADİS-İ ŞERİFDE PEYGAMBER EFENDİMİZ(S.A.V) BUYURUYORKİ; ‘SİZİN TEDAVİ OLMAK İÇİN BAŞVURACAĞINIZ EN İYİ ÇARE SÜLÜK VE HACAMATTIR’ (HADİS-İ ŞERİF) (NESEİ)

HACAMAT(kupa) TEDAVİSİ YAPILIR

Süleyman ÖZDEMİR

0532 726 38 82

e-posta suleyman.ozdemir42@hotmail.com


10 Aralık 2012 23:38

suleyman4242
Yasaklı

ANKARA , HACAMAT , KUPA , TEDAVİ , UYGULAMA , HACAMATCI , HACCAM , SÜLEYMAN

süleyman özdemir 05327263882 suleyman.ozdemir42@hotmail.com

hacamat faydaları şunlardır

migren, başağrısı ve sinüzit

bel ve boyun fıtığı

kireçlenme, romatizma, iltihaplı eklem romatizması

hipertansiyon, şeker

unutkanlık,hafıza zayıflığı

Alzheimer,depresyon,konsantrasyon güçlüğü,

kronik yorgunluk, uyku isteği, halsizlik

kalp hastalıkları ve kan dolaşımı problemleri

Böbrek hastalıkları

sedef, egzema ,sivilce ve deri hastalıkları

karaciğer hastalıkları, yüksek kolestrol:

hormonal hastalıklar

varis

cilt kırışıklığı yaşlanma belirtileri

karpal tünel sendromu el bileğinin bir hastalığıdır

analitik düşünme yeteneği

altını ıslatma

hormon bozuklukları, aşırı kilo alma

diş eti hastalıkları ve diş çürümeleri

boyun ve sırt ağrıları

manevi hastalıklar

metabolizmayı düzenleyerek hızlandırarak bağışıklık sistemini güçlendirir.

hacamat yaptıranlar daha az hastalıklara yakalanır, daha sağlıklı ve daha dinç görünüme sahip olurlar.

vücuda canlılık ve enerji verdiğinden dolayı cilt ve vücut daha genç görünür.

hacamat yaptıranların bio elekrik enerji si ve aurası yoğundur. buda daha fazla enerji, daha az uyku ve daha dinç yaşam demektir.

akciğer tarafından yeterince temizlenemeyen kan zamanla daha koyu hal alır, kılcal damarları tıkamaya neden olur. hacamatla bu toksik maddeler arındırarak organlar daha düzenli çalışmaya başlar.

migren, bel fıtığı, eklem ve romatizma ağrıları için bir çok ilaçtan daha tesirli olup ilaçlar gibi hiç bir yan etkiside yoktur.

sağ ve sol beyin lobları daha etkin ve dengeli kullanılmaya başlanır.

çocuklarda ve gençlerde hacamat daha dengeli bir ergenlik, geçirmelerine yardımcı olur.

lenfatik (mikroplarla savaşan lenf sistemi) ni harekete geçirir.

hacamat yaptıran kişiler zamanla iç dünyalarında kendileri ve yaradanla barışık, çevresi sosyal, arkadaşları tarafından aranan birisi haline gelir. bunun nedeni kaygı ve endişelerden arınmış herkes çevresine enerji ve huzur yayar. pozitif enerji de denilen dengeli, sukunet hali olur.

diş eti çürümeleri, diş çürümesi, ağız kokusu ve diş eti hastalıkları düzenli hacamat yaptıranlarda olmaz

sırttan alınan kan vücutta dolaşım sistemini rahatlatır. zira sünnet olarak tavsiye edilen bölge tüm dolaşımın uğrak noktasıdır.

hacamat ile vücut zindeleşir, yenilenir. hacamat olan insanın hemen kendisini daha zinde hissetmesinin nedeni budur. vücuda

canlılık ve enerji verdiğinden dolayı sık hacamat olan insanda yaşlanma gecikir ve o insanın genç görünmesine sebebiyet verir.

hacamat bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırır. böylelikle hastalıkları da önler.

hacamat ile vücuttan pis kanla beraber zararlı gaz, toksinler ve fazla asitler atılır.

hacamat vücuttaki tüm ödemleri çözer.

akupunktur etkisi sayesinde kan üretimi ile görevli organları uyarır.

beynin, gözün vs. baştaki organların fonksiyonlarını artırır.

göze canlılık verir, gözün görme kabiliyetini artırır. başından hacamat olan bir insan bunu hemen fark eder. çünkü hacamatın etkisi hemen zuhur eder.

ağrıları giderir. bilhassa boyun tutulmaları, kulunç ağrıları ve kireçlenme ağrıları gibi.

psikolojik bir takım rahatsızlıklarda sinir sistemlerini rahatlatır.

her hangi bir yerdeki tıkanıklıkları açar.

bel ve boyun fıtığı durumlarında fıtık bölgesini rahatlatarak, ağrının azalmasını ve hatta kaybolmasını sağlar.

özellikle migren ağrılarının kesin ve tek çözümüdür.

hacamat olan kişilerin anlama ve anlayış kabiliyetleri artar. analitik düşünme yetenekleri, hızla karar verme yetenekleri artar.

çağımızın hastalığı depresyonun etkilerini kaldırır.

hacamat yaptıran kişiler zamanla iç dünyalarında kendileri ve yaratanla barışık, çevresi sosyal çevresi kuvvetli birisi haline gelir. bunun nedeni kaygı ve endişelerden arınmış herkes çevresine enerji ve huzur yayar. pozitif enerji de denilen dengeli, sükunet hali olur.

kalp hizasından yapılan hacamat her türlü vesvese ve evhama iyi gelir. kalp hizasında yapılan hacamatın kişinin manevi alemine olumlu etkilerinin olduğu eski kaynaklarda belirtilmiştir.

yine kafadan yapılan hacamat allah’ ın izniyle 50 yıllık büyüyü çözer ve her türlü cin musallatında da kafadan hacamat tavsiye edilir. zira efendimiz (s.a.v.) e büyü yapıldığında kafasından ebu taybe isimli şahsa hacamat yaptırmıştır.

hacamat deri altında birikmiş, damarda dolaşmayan, atıl kalmış, vücuda zararlı ve biriktiği noktada ilgili organa zarar veren pis kanın vücuddan dışarıya alınması işlemidir.hacamat ile kızılay’a kan vermek arasında çok fark vardır. kızılaya damardan verilen kan vücudun kullandığı temiz kandır. hacamatla sadece pis kan alınır.

hacamat daha yapılır yapılmaz kişide bir rahatlama ve hafifleme olur. başta tansiyon, migren, bel fıtığı, boyun ağrıları, romatizmal hastalıklar, karaciğer yağlanması, kolesterol başta olmak üzere bir çok hastalık tedavisinde başarılı sonuç alınır. unutkanlık, migren, tansiyon, kolestrol, psikolojik rahatsızlıklar, depresyon, bel fıtığı, romatizma, iltihaplı eklem romatizması, sedef, alaca, görme bozuklukları, erken yaşlanma cilt kırışıklığı, gibi bir çok rahatsızlık tedavisi hacamatla mümkündür.

hacamatın hiç bir yan etkisi ve zararı olmaması; hacamat’ı diğer tedavi yöntemlerine göre üstün kılar.

örneğin modern tıbda migren ve yüksek tansiyon gibi hastalıkların tedavisi yoktur. hacamat ile tansiyon, migren ve yüksek kolesterol hastaların ilaç almalarına gerek kalmayacak şekilde tedavisi mümkündür.

ayrıca tansiyon, migren gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar ise sadece geçici rahatlama sağlar. zamanla ilaçların yan etkileri ortaya çıkar. buda yeni hastalıkların başlangıç sebebi olur.

Hacamat bölgeleri

Kafa arkası,Şakak bölgesi,Alın bölgesi,Boyun bölgesi, Omuzlar,Kürek kemikleri arası,Kulak alt kısmı, biraz arkaya doğru,Kürek kemikleri altı,Bel bölgesi (şikayete göre),Kuyruk sokumu,Diz bölgesi,Baldırların arka kısmı,Ayak bileği bölgesi,Topuk üstü bölge

Kafatası Arkası (Can Kurtaran): Ruh hastalıklarına, psikolojik problemlere, kulak ağrısı ve çınlamasına, baş ağrısına ve dönmesine, yara, egzama, uçuk, sedef ve saç dökülmesine, göz ve göz kapakları, ağız, diş ve dişetleri ve burun hastalıklarına iyi gelir. Yeni başlayan katarakt için çok faydalı, fakat eski katarakt için zararlıdır,

Ense Çukurunun Altı (Boyun): Göz ve göz kapağı hastalıklarına (arpacık, göz kapağı ağrıları ve ödemi), ağız kokusuna, diş ve dişeti hastalıklarına, tiroid ve lenf bezi hastalıklarına,
Kulakların Altı ve Biraz Arkası: Kulak, burun, boğaz ve göz hastalıklarına, ön dişler ve köpek dişlerine, baş ağrılarına, karaciğer ve safra kesesi sancılarına, baş titremesine,
Omuzlar: Akciğer hastalıkları ve yüksek tansiyon, baş ağrısı ve baş dönmesi, saç dökülmesi, boyun kireçlenmesi ve fıtığı, kol-omuz ağrıları, hormon dengesizliğine,
Kürek Kemikleri Arası (Tam Ortaya Değil, Biraz Yukarı): Akciğerler, kalp, pankreas ve safra kesesi hastalıklarına,
Kürek Kemikleri Altı: Bel ağrısına ve bel fıtığına, karın ağrısına, mide ve karaciğer hastalıklarına,
Bel: İdrar tutamama, bel ağrısı ve fıtık, böbrek ve kadın-erkek hastalıklarına,
Kuyruk Sokumu: Prostat, fil hastalığı, basur ve adet düzensizliğine,
Dizlerin Üstü ve Altı (İç ve Dış Kısımları): Diz ağrısı ve diz hastalıklarına, adet düzensizliğine, basur, varis, baldır ve ayak yaralarına, mide, karaciğer, safra kesesi ve böbrek rahatsızlıklarına,
Baldırlar (Arka Kısmı): Yüksek tansiyon, sedef, fil, idrar yolları ve böbrek hastalıklarına, baş ağrısına, baldır ve ayak ağrılarına ve buralardaki yaralara,
Ayak Bileği Dış Kısmı: Siyatik ağrılarına, varis, gut ve fil hastalıklarına,
Ayak Bileği İç Kısmı: Adet düzensizliği ve basura çok iyi gelir.

rasulallah efendimize (sav) mirac da hacamat yaptırmanın önemi vurgulanarak ‘ümmetine tavsiye olması’ melekler arzedildiği hadis-i şerfilerle sabitdir.

bir hadis-i şerifde peygamber efendimiz(s.a.v) buyuruyorki; ‘sizin tedavi olmak için başvuracağınız en iyi çare sülük ve hacamattır’ (hadis-i şerif) (nesei)

abdullah b.abbas(r.a) şöyle demiştir:peygamber efendimiz(s.a.v) miraç gecesinde meleklerden hangi topluluğa uğradımsa bana ‘ümmetine kan aldırmayı emret’ diye tavsiye ettiler.

Hacamat 5000 yıllık geçmişi olan, çok faydalı bir tedavi metodu olup faydalarını yazmak cilt cilt kitaplara sığmaz. Hacamatı İslam dini getirmemiş bilakis İslam dini bu güzel tadavi yolunu Efendimiz (S.A.V) aracılığıyla desteklemiştir. Elde edilen kaynaklara göre Uygur Türklerinde de hacamatla tedavi izlerine rastlanmıştır.
Önceleri her mahallede bu işi bilen ve uygulayan berberler bulunurmuş. Daha sonra yerini modern tıp almış ve hacamat eski koca karı yöntemi olarak tarihte yerini almıştır. Ancak son yıllarda İngiltere, Almanya ve İslam ülkelerinde yapılan bilimsel araştırmalar hacamata hak ettiği değeri vermiştir.

Tıbbın dehası; üstadı İbn-i Sina hazretleride ‘Tıbbın Kanunu’ (El kanun Fıt Tıbb)adlı eserinde ve diğer eserlerinde hacamat tedavisinin ne kadar önemli olduğunu arzetmiştir.

İslamiyet’de hacamat, Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (SAV.) “Miraç Gecesi”nden sonra daha da ehemmiyet kazanmıştır. Miraç gecesinde yanından geçtiği bir melek grubunun Peygamber Efendimiz’e: (s.a.v.) “Ümmetine hacamatı emret!” diye söylediğini Abdullah b. Abbâs (r.a) rivayet etmektedir.
Hacamat yaptırmanın önemi hakkında bir çok hadis-i şerif mevcuttur. İsteyenler, hadis kitaplarına göz atabilir.

Hacamatı hiç rahatsızlığı olmayan da sağlık için yaptırabilir. Hiç bir rahatsızlığı olmayanlar için yılda 1 veya 2 kez yaptırmaları tavsiye edilir. Hacamat, deri altındaki birikmiş, damarda dolaşmayan, atıl kalmış, vücuda zararlı ve biriktiği noktada ilgili organa zarar veren pis kanın vücuttan dışarıya atılması işlemidir. Hacamat normal şartlarda damardan kan verme işlemi ile kıyaslanamaz. Kan verme işleminde vücudun kullandığı açık renkli temiz kan gider. Hacamatla alınan kan ise pıhtılaşmış, Jöle/Yoğurt kıvamında, tamamen pis ve zararlı kandır. Bu pelteleşmiş pis kan; kan özelliğini tamamen yitirmiş, vücudun artık ve kullanmadığı, damarda dolaşmayan, toksik maddeler içeren bir özelliktedir.

Aynı zamanda hacamat; Kan fazlalığının vücutta meydana getirdiği rahatsızlıkları gidermek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Kupa terapisi, vücudun belirli yerlerinden kan aldırmak suretiyle yapılır. Amaç sağlığı korumak ve çeşitli hastalıklardan kurtulmaktır. Tarihi milattan önceye dayanır. İslam tıbbında hacamatın yeri büyüktür. Zira Peygamber Efendimiz (S.A.V.) bir kaç hadisinde hacamatın önemini belirtmiştir. Hacamat tedavisinin temel prensibi, uygun noktalardan pıhtılar ve toksik maddeler vakumlanarak; kılcal damarlardaki tıkanıklıkları açma ve kirli kanın temizlenmesi işlemidir. Bu şekilde o bölgedeki organlara kan akışı düzenlenerek, organın hastalığının düzelmesinde etkili olacak, temiz ve düzenli kan dolaşımı sağlanmış olacaktır. Hacamat çok hızlı tesir gösterir, çok etkilidir. Hiç bir yan etkisi yoktur. hacamat iki nedenle yapılır. Birinci neden sıhhati korumak, ikinci neden ise tedavi olmak. Eğer sıhhati korumak amaçlı yapılıyorsa sünnet-i seniyye olan bölgelere, tedavi amaçlı yapılıyorsa da ilgili bölgelere yaklaşık 10 dk kadar vakumlama uygulanır. Vakumlama nedeni; hem o bölgenin uyuşarak canın yanmasını önlemek, hem kirli kanı o bölgeye toplamak, hem masaj yapmak, hem de akupunktur sağlamaktır. Yeterli vakumlama sağlandıktan sonra, vakumlama bölgesi önce steril edilir, sonra bir jilet, neşter vb aletlerle boyu 1 cm i, derinliği ise 1-2 mm yi geçmeyecek şekilde küçük çizikler atılır. Daha sonra o bölge tekrar vakumlanarak orada toplanan pis kanın dışarı çıkması sağlanır. Bu pis kanın bitme durumuna göre yaklaşık 10-15 dk. kadar sürer. Kupaları vücuttan ayırdıktan sonra da o bölge steril bir bez ve flaster yardımıyla kapatılır. Hacamat işlemi böylece sona ermiş olur.


10 Aralık 2012 23:39

suleyman4242
Yasaklı

ANKARA , TIBBI , STERİL , SÜLÜK , SÜLÜK , TEDAVİ , SÜLÜKÇÜ , SÜLEYMAN

süleyman özdemir 05327263882 suleyman.ozdemir42@hotmail.com

TIBBİ SÜLÜĞÜN FAYDALARI

Kalp ve damar hastalıklarında, Kalp damar tıkanıklıkları, kalp damar iltihabı,

Yüksek ve düşük tansiyonda , Yüksek ve düşük kolestrolde,Troide bağlı şişmanlıkta

Astım Ve Bronşial Hastalıklar, Kireçlenmeler ( diz , boyun , sırt ve eklemler

Yanık Vakaları , Burkulma , Ödemler, Çıbanlar , kabızlığı giderir,

Behçet Hastalığı,Astım, Zehirli Guatr, Lif yırtılmasında

Vücuttaki uyuşukluklar (kol boyun ve parmak uçları)

omurga kemiklerinin disklerinde ,Safra kesesi iltihabı ,Menenjit Hastalığında

Kılcal Damar Tıkanıklığı, kılcal damar iltahaplanması, Her Türlü iltihabın kurutulması

Lazerli Ameliyatlarda vs…. gibi bir çok Hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Felç ve kısmı felçlerde Meniere Hastalığında , Epilepsi çeşitlerinde, Şeker hastalığında

Sedef Ve Egzama Gibi Cilt Hastalıklarında , Dudak Çatlaması

varis ,siyatik , Kıl dönmesi, Saç Çıkarmada,

Kısırlık,İktidarsızlık, Hemoroid’de(Basur),

İyileşmeyen Mantarlar,Diş Yenilenmesi, İyileşmeyen Yaralar Ameliyat İzleri,

Yüksek tansiyona, Göz Tansiyonu (Glokom) Ve Buna Bağlı Görme Kayıplarında,

Migren ve her türlü baş ağrısı,Ms, Tromboz,

Kangren, Kangren Gelişmekte Olan Kopuk Organ Tamirlerinde

Bazı İşitme Kayıplarında, Kulak Zarı Yokluğu,Kulak İltihabı ve Çınlamalarında kulaktaki belli bölgelere yapılırsa çınlama kesinlikle geçer

Beyindeki Kan Akışını Hızlandırır, Horlama Tedavilerinde, Sigaranın Ciltdeki Etkilerinde

Ortopedi Ve Rekonstrüktif Cerrahi Kapsamında

Yumuşak Doku Romatizmalarında ,iltihaplı ve iltihapsız eklem romatızma ve tüm Hastalıkları önler, ağrıları giderir. Kansızlık, bel tutulması, boyun tutulması, eklem ağrıları, dalak, karaciğer hastalıkları, enfeksiyonlar, sinirsel, psikolojik olan hastalıkların tedavisinde, iç kanamayı durdurmada büyük yarar sağlar.

İdrarı söktürür, idrar yolları ve böbrek hastalıklarına,hormon bozukluğuna iyi gelir.

Karın ağrısına, prostata, akciğer, kalp, pankreas ve safra kesesi hastalıklarına şifadır.

Çocuklarda sinir, huysuzluk, uyku düzensizliği, asabiyete iyi gelir.

Saça, göze ve göz kapağı rahatsızlıklarına, burun rahatsızlıklarına faydalıdır.

diş, dişeti ,dil ve ağız çevresinde çıkan yara için doktorlar krem verir ama ağızda tükürük olduğu için krem etki göstermez, midenize giden yolu tıkadığınız takdir yani sülüğün midenize kaçmasını engelleyerek bunu ağız içinde kullanabilirsiniz ( dilinde yara çıkan biri diline kaset kapağı ile sıkıştırıp şifa bulmuş).

Sinüs İltihabları, Siyah Noktalar, Bademcik İltihapları, deri İltihapları, Deri Üzerindeki Lekeler Ve Kırışıklıkları Hızla İyileşmesini Sağlar,

gençlikten itibaren göz kenarlarına konulduğunda ömür boyu göz probleminiz olmaz

sülük temel olarak vucuttaki pis kanı emer, temiz kanı emmez.

bir belgeselde yüzünün derisi kalkmış bir insanın yüzünü bir türlü tedavi edemiyorlardı ve bunu sülükle başardılar, ameliyatın yapıldığı yer amerika.

şakaklara konulduğunda kronik baş ağrılarını geçirir

vucudunuzun bir yerinde pis kan birikmesine karşı olan şişliklerde kullanabilirsiniz.

Tiroid Bezinin Eş Zamanlı Çalşmasını Hızlandırır üzellik içinde yüzde sülük kullanmak etkilidir, sivilce, akneleri geçirir, kırışıkları yok eder.. ismi tıp dilinde farklı olabilir ama sülük bünyedeki tüm iltihapları yok edebilir.

sülükle kılcal damarlardaki tıkanıklıklar açılır. Vücudumuzda biriken pis kanı dışarı atmamızı sağlar.

Kandaki ve dokulardaki gaz ve toksinleri dışarı atarak, damarlardaki kan akımını canlandırır. Kan fazlalığından kurtarır.

Dokuların beslenmesini, kan üretiminin artmasını, sertliklerin ve ödemlerin kaybolmasını sağlar.

Atardamar Ve Toplardamar Tıkanıklıkları Başta Olmak Üzere Birçok Dolaşım Sistemi Hastalığında

Vücudun çeşitli bölgelerine uygulanan sülüğün türlü, türlü şifası vardır.

Kan üretimiyle görevli organları (kemik iliği, karaciğer, dalak) uyarır.Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir,vücuda direnç kazandırır.

Sülükler Gençleştirici Ve Canlandırıcı Etkiler Gösterir.

sülüğün güçlü antioksidan etkisi vardır

Kan’daki oksijen miktarını arttırır, Ağrı kesici özelliğe sahiptir

sinir hücreleri ve liflerinin tamir edilmesini hızlandırır

Damarlardaki kan dolaşımını düzenler, Genel refleksi düzenler

Yağların eritilmesini sağlar• Nabız, sinir ve kasları düzenler

Damar duvarlarını düzenler• Antibakteriyel koruyucudur,

Kronik (İyileşmeyen Yıllardır Süren)Tüm Hastalıklar Kısacası Sülük Bağışıklık Sistemi Güçlendiricisidir

Sülük Tedavisi, o yıl içinde enfeksiyonlar başta olmak üzere birçok hastalığa karşı koruyucu etki göstermektedir

Hasta olanlara şifa bulmak için, sağlıklı olanlara sıhhatlerinin devamı için sülük gereklidir

Bir hadis-i Şerifde Peygamber Efendimiz(s.a.v) buyuruyorki; ‘Sizin tedavi olmak için başvuracağınız en iyi çare sülük ve Hacamattır’ (Hadis-i Şerif) (Nesei)


Toplam 24 mesaj
 
ANKET
Son iki ayda ÖSYM'nin çağrı merkezini aradınız mı? Memnuniyetiniz ne düzeyde?