Editörler : asaygin
14 Kasım 2012 16:14   

Kapalı
*Ayvalık' ta Yaşam*

Sayın Arkadaşlar;

Ben kısmet olurda emekli olursam Ayvalık'ta yaşamak istiyorum daha doğrusu ailecek yerleşmek istiyoruz. Kendim Akdenizliyim ama çok sıcağı ve çok soğuğu sevmiyorum, bana Ayvalık hakkında kış ve yaz hava durumu ev fiyatları ve diğer yaşam koşulları konusunda bilgi verirseniz memnun olurum.

16 Kasım 2012 15:58

Kinova
Başbakan Müsteşarı

Ayvalık huzur ve sakinlik arayanlar için çok güzel bir belde hele birde o eşsiz manzarası insana huzur veriyor,Zati genelde bunu arayan insanlar ayvalığı tercih ediyo,o güzel manzarası gece ve gündüz bi ayrı olarak insanı gerçekten çok etkiliyo ve atrafındada gdilecek gezilecek güzel yerler var,fakat ilçe merkezinde pek bi ahay yok akşam 8 den sonra dükkanların nerdeyse tamamı kapalı ama sarımsaklı beldesi canlı yaklaşık bir 10 km mesafede,pişman olcağını sanmam yerleşmekle,çünkü benmde aklımdan bu fikir geçmekte..

16 Kasım 2012 20:46

chuck01
Aday Memur

kışın soğuk oluyor öyle ufo falan yetmiyor yani selamlar

19 Kasım 2012 15:42

sscuba33
Kapalı

Çok Teşekkürler İnşallah O günleri Görürüz.

21 Kasım 2012 10:17

Kinova
Başbakan Müsteşarı

Elbette yeterki allah can sağlığı versin, ükemizde daha nice görülmesi ve gezilmesi gereken cennet köşeler saklı..

21 Kasım 2012 12:29

sscuba33
Kapalı

Sayın chuck01

Nekadar Soğuk yani şehir merkezine kar falan düşermi doğal gaz varmı birde deniz kıyısından kaç km sonra yükselti başlıyor. Teşekkür ederim.

21 Kasım 2012 13:43

Kinova
Başbakan Müsteşarı

ya ilçe merkezi denize sıfır zati kışın denizden esen yelle haliyle soğuk olur..evler merdiven basamakları gibi az bir yüseltiden sonra arka kesimler ağaçlık

22 Kasım 2012 10:22

sscuba33
Kapalı

Hayalim Hep bir Sahil Kasabası Ama Aşırı Nem ve Sıcaklığı Sevmediğim İçin Oraları Düşünüyorum Ama Gitmek Nasip Olmadı. Aynı Zamanda Zıpkınla Dalayım Yüzeyim İstediğimde Hemen Arkasında Kaz Dağlarına Yürüyüşe Çıkayım Diyorum. Bakalım Hayırlısı Ayrıca Katkıda Bulunan ve Bulunacak Olan Arkadaşlara Teşekkür Ederim.

30 Kasım 2012 15:34

sscuba33
Kapalı

Arkadaşlar konu başlığı Ayvalık ama ben Ayvalık, Burhaniye, Gömeç ve Edremit hakkında da bilgisi olan varsa yorum ve önerileriniz beklerim. Teşekkürler.

01 Aralık 2012 21:22

Huzur1
Aday Memur

aynen bende bööyle bir yere tayin düşünüyorum balıkesirin ilçeleri yada egede bir sahil kasabası. ha

01 Aralık 2012 21:24

Huzur1
Aday Memur

yardımcı olursanız sevinirim. ege kıyıosında ortaokulu olan sessiz bir kasaba yada köy bile olabilir

02 Aralık 2012 18:05

adıyaman02
Yasaklı

Söylediğiniz tariflere Ayvalık uyuyor. Kuzey Ege olduğu için deniz yazın serin. Sakin, huzurlu, bol oksijen, dalış-zıpkıncılık için çok ideal.

Ayvalık olmaz diyorsan Edremit-Akçay'da çok güzel Kaz Dağlarının tam eteği.

Tekno müzik ve köpük banyosu v.s. arıyorsan hiç yaklaşma. Onlar daha güney'de.

03 Aralık 2012 12:47

ilkhan55
Memur

ben geçen yazın ayvalık ve çevre ilçeleri gezdim.şunu söyleyebilirim bence Türkiyenin en güzel yerleri buralar.havasıyla,insanlarıyla ve en önemlisi sakinliği ve doğasıyla eşi bulunmaz bir yer.denizi de tertemiz.imkanım olsa ilk yerleşmek istediğim yerdir ayvalık..

07 Aralık 2012 20:44

camdann kalp
Kapalı

...

görmek istediğim yerlerden biridir ayvalık

...

10 Aralık 2012 08:40

sscuba33
Kapalı

Hayalim Hep bir Sahil Kasabası Ama Aşırı Nem ve Sıcaklığı Sevmediğim İçin Oraları Düşünüyorum Ama Gitmek Nasip Olmadı. Aynı Zamanda Zıpkınla Dalayım Yüzeyim İstediğimde Hemen Arkasında Kaz Dağlarına Yürüyüşe Çıkayım Diyorum. Bakalım Hayırlısı Ayrıca Katkıda Bulunan ve Bulunacak Olan Arkadaşlara Teşekkür Ederim.

14 Aralık 2012 20:48

spil
Memur

Sevgili Hocam,Ben de size yakın komşu bı ilde ikamet ediyorum.Umarım anlattıklarım faydalı olur.Aslen Egeliyim.Yaz tatilinde 2 yıldır Burhaniyedeyiz.Ailecek havası ve suyuna hayranız.Biz Burhaniye Ören'den kiralık ev tuttuk.Kiralar aylık ve normal seviyede.Kafa dinlemek için ideal yerler.Hayat çok pahalı değil.Adana ve Mersin'in nemli havası yanında cennet .Tatilde oraya ayak basınca adete başka bı ülkeye gitmiş gibi olursunuz.Sadece deniz suyu çok soğuktur.Onun dışında her şey mükemmeldir.Burhaniye Kipa'dan her türlü ihtiyaclarımızı karşlayabiliyoruz.Burhaniye'ye Ayvalık 30 km.,Edremit 20 km.civarında.Hepsi birbirine benzeyen tipik Ege kasabaları.Buralara yakın İzmir Dikili'de güzel yerdir.

17 Aralık 2012 15:14

sscuba33
Kapalı

Sayın spil

Değerli Yorumlarınız İçin Çok Teşekkür Ederim.

17 Aralık 2012 15:35

Kinova
Başbakan Müsteşarı

yani övgüye değer şirin yerler..sanırım pişman olmazsın

18 Aralık 2012 10:19

sscuba33
Kapalı

Çok Sağolun

19 Aralık 2012 13:16

ilkhan55
Memur

ayvalıkla tanıştığım günden beri yazları iple çeker olduk.

20 Aralık 2012 13:17

sscuba33
Kapalı

Tüm Yorumlar İçin Teşekkürler. Bilgisi Olanlardan Yorumlarını Beklerim.

Toplam 83 mesaj

ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?