Editörler : Lanet
20 Kasım 2012 09:08

Belediye Çalışanları

belediye memurlarının çalışma şartları,yükselme ve aldığı maaş hakkında bilgisi olan varsa yazabilir mi?teşekkürler

VHKİ-35
Kapalı
20 Kasım 2012 09:36

Belediyeler için bahsettiğin durumların bir standardı yoktur.. ama genel olarak bahsetmek gerekirse çalışma şartları bir kaç müdürlük dışında rahattır. yükselme imkanı neredeyse yoktur. siyasi olarak referansın varsa başkan yardımcısı bile olabilirsin. maaşlar diğer kurumlardakilerle aynıdır bazı ufak belediyeler maaş ödemede sıkıntı yaşamasına rağmen bazı belediyeler maaş haricinde sds adı altında ek ücret verebilmekteler.

YORGUN-3
Şef
20 Kasım 2012 09:52

GNC

MFA003
Daire Başkanı
20 Kasım 2012 10:47

gih 8/3 maaş 1800 tl .(evli).bekar için 156 tl çıkarın.çocuk yardımı 33 tl 6 yaşakadar, 6 yaş üstü 16 tl. mesaii yok. teknik hizmetlerde olursa kadron. teknikerde bu maaşa 400 tl ekle.mühendistede 1000 tl ekle.teknik hizmetlerde 4 ve altındaki derecelerde maaş dahada artar.

gih kadrolarında mezuniyetine göre önce şef olursun sonrada zamanı gelince sınavına girer müdür olursun.teknik hizmetlerde diploman müsait ise zamanı gelince direk müdürlük sınavına girersin.genç memurlar için istikbal herzaman var.çünki belediyelerin memur kadroları genelde yaşlı ve idari personelide çoğunlukla vekil. önceden yükselmek zordu ama içişleri bakanlığı 3 senedir devamlı görevde yükselme sınavları yapıyor.sınava girersen atanma şartlarınıda taşıdığında idari kadrolara atamanı yaptırırsın.bu konuda idari mahkemeler 3 ayda sonuçlanıyor.bu yönü ilede birçok bakanlığa göre yükselmesi kolay bir kurum.

gih kadrosundan müdür olursan maaşın 3000 tl civarında olur. şeflerde maaş artışı çok az15-20 tl gibi.birçok belediye sds veriyor ve yemek ücretide veriyor.bu paralarla maaşınızda aşağı yukarı 0 tl ile 1000 yukarısı kadar atış olabiliyor. (ortalama belediyelerde yemek ücretleri 250, sds 250tl gibi. dediğim gibi hiçte olmayabilir.)

okandadak
Şef
20 Kasım 2012 11:06

fatih,bayrampaşa ve kadıköy belediyelerinde sds var mı?fatih i aradım sölemiyorlar ne yapmak istiyorlar anlamadım çalışanlar.nasıl öğrenicem

strong3249
Aday Memur
20 Kasım 2012 11:58

bem bir sen mi öyle bir sendika var o sendika genelde imzalıyormu orayla görüşebilirsiniz.

okandadak
Şef
20 Kasım 2012 13:28

teşekürler

strong3249, 11 yıl önce

bem bir sen mi öyle bir sendika var o sendika genelde imzalıyormu orayla görüşebilirsiniz.

VHKİ-35
Kapalı
21 Kasım 2012 10:15

Bayrampaşa belediyesinde çalıştım. o dönem sds verilmiyordu (2 yıl önce)..şuanda veriliyormuş. ama miktarı konusunda bilgim yok. yaklaşık 1 yıl önce ilk verilmeye başlandığında 350 tl ye anlaşmaya varıldığını öğrenmiştim. şuanda tahminen 500 tl dolaylarındadır.. diğer fatih ve kadıköy belediyelerinde de muhtemelen az çok veriliyordur.

okandadak, 11 yıl önce

fatih,bayrampaşa ve kadıköy belediyelerinde sds var mı?fatih i aradım sölemiyorlar ne yapmak istiyorlar anlamadım çalışanlar.nasıl öğrenicem

okandadak
Şef
21 Kasım 2012 10:50

bayrampaşayı aradım 350 tl veriyoruz dedi.

VHKİ-35, 11 yıl önce

Bayrampaşa belediyesinde çalıştım. o dönem sds verilmiyordu (2 yıl önce)..şuanda veriliyormuş. ama miktarı konusunda bilgim yok. yaklaşık 1 yıl önce ilk verilmeye başlandığında 350 tl ye anlaşmaya varıldığını öğrenmiştim. şuanda tahminen 500 tl dolaylarındadır.. diğer fatih ve kadıköy belediyelerinde de muhtemelen az çok veriliyordur.

okandadak
Şef
21 Kasım 2012 10:52

ptt,belediye ve msb akaryakıt ikmal nato pol.tes. arasından hangisini seçerdiniz?siz çalışmışsınız bir fikriniz vardır.....

VHKİ-35, 11 yıl önce

VHKİ-35
Kapalı
22 Kasım 2012 09:39

ptt yi hiç önermiyorlar. ptt cilerin sayfasına bakarsan hemen hepsi şikayetçi, keza askeriyedeki sivil memurlarda öyle.. belediyeler genel olarak iyi diyebilirim. tabi bu benim görüşüm. memnun olmayanlar da vardır tabi.yanlız belediyeler diğer kurumlar gibi homojyen bir yapıda değiller. bazı belediyeler hem çalışma koşulları hem ücret yönüyle güzel olmasına rağmen bazı belediyelerde tam tersi olabiliyor. siyasetle çok fazla içli dışlı olmaları nedeniyle sıkıntılar olabiliyor. Belediye tercihinde bulunacaklara tavsiyem kurumsal yapısı oturmuş büyük belediyeleri tercih etsinler..bazı küçük ilçe ve belede belediyelerinde sds bir yana maaşlarını dahi düzenli alamamaktalar..

okandadak, 11 yıl önce

ptt,belediye ve msb akaryakıt ikmal nato pol.tes. arasından hangisini seçerdiniz?siz çalışmışsınız bir fikriniz vardır.....

okandadak
Şef
24 Kasım 2012 11:41

tahsildar ne iş yapar?diğer memurlardan maaş farkı var mıdır?bir de memur mu tahsildar mı hangisi seçilmeli?

okandadak
Şef
24 Kasım 2012 18:01

gncl

okandadak
Şef
25 Kasım 2012 18:03

+++

mckruger
Şef
26 Kasım 2012 15:30

üzerinde para sorumluluğu olmasını istemiyorsan memur ol.

tahsildarla memur arasında çok az fark olabilir (10-20TL)

arzucane
Şube Müdürü
27 Ocak 2013 19:30

guncell o halde:)

YORGUN-3
Şef
28 Ocak 2013 11:44

GNC

29 Ocak 2013 08:36

k.çekmece sds 550 avcılar ve bakırköy 600 dıye bılıyorum ama kucukcekmecenın kı kesın...

kademli
Müsteşar Yardımcısı
29 Ocak 2013 11:32

Avcılar'a geçmek amacındaydım eğer SDS o şekildeyse kesinlikle düşünüyorum artık. :) Bizimki 350 kesinti sonrası 340. Gene iyi ama uzak olmak kötü yakınlarından.

neverlandneverland, 11 yıl önce

k.çekmece sds 550 avcılar ve bakırköy 600 dıye bılıyorum ama kucukcekmecenın kı kesın...

VHKİ-35
Kapalı
29 Ocak 2013 11:36

Bayrampaşa Belediyesindemisin?

kademli, 11 yıl önce

Avcılar'a geçmek amacındaydım eğer SDS o şekildeyse kesinlikle düşünüyorum artık. :) Bizimki 350 kesinti sonrası 340. Gene iyi ama uzak olmak kötü yakınlarından.

YORGUN-3
Şef
29 Ocak 2013 11:42

avcılar 600 yeni sözleşme yapılıyor yüksek bir ihtimal 700 olacak

kademli, 11 yıl önce

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi