Editörler : F16 Gökçen
08 Kasım 2006 01:29

Kariyer Sitelerinden İş Bulan var mı?

Arkadaşlar sürekli aynı ilanlar dönüp dolaşıp güncellenerek veriliyo Ben anlayamıyorum başvurular neden değerlendirmeye alınmıyo bu durumda bi ben mi varım hazırladığım cv de mi eksiklikler var bu siteden başvuru yapan arkadaşlar bilginiz varsa paylaşın lütfen..Şimdiden teşekkürler...

finance06
Şube Müdürü
08 Kasım 2006 02:00

Söz konusu durumla ben de karşılaştım...Olay ne yazık ki dönüp dolaşıp bankaların insan kaynaklarındaki zaafiyetine geliyo...

Ben bu durumu sadece HSBC'de yaşadım çok can sıkıcı bir durum.HSBC her zaman kara listemde ilk sırada:))

deha1983
Şube Müdürü
08 Kasım 2006 16:37

Bende aynı durumdayım herkes kariyerden iş bulduk diyo kimsenin bulduğuda yok cevap vermeye bile tenezzül etmiyolar.15 E yakın başvurum var ocaktan bu yana stajerliğe bile cevap gelmedi

ben iibf
Memur
08 Kasım 2006 16:49

ARKADAŞLAR AYNI DERTTEN BEN DE MUZDARİPİM.

YA BARİ BİLGİLERİNİZ SAKLANDI TEŞEKKÜR EDERİZ DİYE BİR MAİL ATSALAR

mathminator
Memur
08 Kasım 2006 16:50

Arkadaslar ben kariyerden yapotığım banka basvurularına cvp aldım AlbarakaTurk Bank Asya ve HSBCye ve HSBC bana 1.5 saat gibi kısa bi surede telefonla dondu.alıyacagınız donuluyor geri

roseberry
Aday Memur
08 Kasım 2006 22:29

Evet haklısın kariyerde dönüp duran çpk ilan var. Mesela ben garantinin gişe ilanını yazdan beri görüyorum ve tam sinir olmaya başlamıştım ki bugün sınav için doğrudan adeccodan aradılar. Yani diğer şehirleri bilemem ama izmir için bu ilan geri döndü. Demekki neymiş, sabreden derviş tam çatlayacakken muradına ermiş... Tabi sınavı kazasız atlatıp mulakatı da geçersem!!!

SERBAY61
Aday Memur
08 Kasım 2006 22:32

valla ben de neye göre çağırdılarını anlamış değilim 10 yere başvuruyosun 1 tanesi çağırıyo ama benim ki askerlik nedeniyle olbilir gerçi askerlik şartı olmayanlarda pek çağırmıyo da neyse işbank sağolsun sınava çağırdı bizde girdik bekliyoz

Business
Kapalı
08 Kasım 2006 22:52

slm arkadslar soyle bır sey soyleyım basvurdugum butun bankalardan davet aldım.nedenı bıraz askerlık yapmam ve en onemlısı ıse ıng bolum bıtırmemdır.hsbc ıng bolum bıtırmessen cagırmıyor kolay kolay.nerden bılıyon dıeceksınız bır defa asvurdum vd de tukrce ısletme yazıyordu cagırmadılar sınava .ıng ısletme yaptım aynı sınav tekarar acıldıgında bas vurdum cagırdılar.eksılıgın onemlı yanı ıse on yazı olayı.benle aynı okuldan mezun arkımla beraber basvurduk benı cagırdılar arkımı caıgırmadılar on yazı yazmadı dıye hemde adam bankacılık ve fınans mezunu cok gulduk bu olaya.2 senelıkmı zannetıler naptılar)))) on yazı cok onemlı.

merahu
Kapalı
08 Kasım 2006 23:13

banka ilanlarına yaptığınız başvurularda kesinlikle acele etmeyin yerine göre pozisyon boşalıyo çağırıyolar yerine göre dönemsel personel alımı başlatıyorlar.her bankanında kendi uyguladığı yontemler stratejiler var personel alımında kımısı ıng arar kımsı mezun olduğu okula bakar kımısı bolgeye sehıre gore cagırır.kımısı yılda bır yada ıkı defa buyuk alımlar yapar.hepsini bir değerlendirmeyin ve hepsinede başvurun takip edin.ümitsizliğe kapılmayın.ayrıca cok onemlı bır bilgi daha veriyim.bilgilerinizi veri tabanına alınmıştır uygun pozisyonda size dönülecektir mesajı pek parlak bir mesaj da değil genelde görüşmeye davetler mu mesaj gelmeyen kurumlardan geliyor.o msj uydurma geçiştirici bir mesaj.

legislature11
Aday Memur
08 Kasım 2006 23:48

Heralde bankalar sınav için davet ederken önceliği maliye,iktisat,işletme mezunlarına veriolar.Bende uluslararası ilişkiler mezunu olarak bu durumdan muzdaribim.Sebebini başka hiçbişeye bağlayamıyorum.Doğrudan sınav yapmasalar torpil die düşünürdüm.Ne diyeyim hepimizin hakkında hayırlı olan neyse o olsun..

roseberry
Aday Memur
09 Kasım 2006 00:03

Hsbc dokuz eylul maliye turkceden bir arkadaşı çağırdı yazın, hemde sınavından kalmıştı bu arkadaş. Ve torpilide yoktu. Yani bazen genel geçer kurallar olmuyor şans işte birazda...

finance06
Şube Müdürü
09 Kasım 2006 00:53

HSBC ing üni.şartı arıyor demek:)Bildiğim kadarıyla ülkemizde ing eğitim veren bi TARİH bölümü henüz açılmadı.

Geçen yıl aynı pozisyona aynı şehire tarih mezunu arkadaşımla başvurduk onu çağırdılar...Üstelik lisede de ing eğitim almadı biz bi de anadolu lisesi mezunuyuz+ODTÜ sertifikamız var...Business ne diyosun bu işe:)

finance06
Şube Müdürü
09 Kasım 2006 00:59

HSBC İnsan Kaynaklarıyla bu durumu konuştum geçen yıl adamcağız cevap bile veremedi..."Haklısınız bi yanlışlık olmuştur"dedi.

Kariyerden yapılan banka başvurularına eğer ilandaki şartlar sizin cv ile eşleşebiliyorsa ve banka da aradığı şartların arkasında durabiliyorsa mutlaka davet alınıyo arkadaşlar.Ben bu anlamsız durumu yalnızca HSBC'de yaşadım başvurduğum diğer bankaların hepsinden davet aldım...

legislature11
Aday Memur
09 Kasım 2006 01:07

İlginç finance benimde başvurduğum bankalar arasından sınavına çağrıldığım sadece HSBC oldu fakat girmedim sınava.Daha sonra yine bikaç ilanı vardı bu bankanın yine başvurdum ama aramadılar sanırım daha önce sınava davet edilip gitmemem bunda etken.gerçekten seçim neye göre anlamak zor

finance06
Şube Müdürü
09 Kasım 2006 01:23

HSBC böyle bi banka ben onu böyle kabul ettim:)

Bir de davet alınca katılamayacağımıza dair haber verme zorunluluğumuz var!!Ulaşabilirsek tabi!!!Kendileri çok düşünceliler aynı olayı bizden de bekliyolar!!

SERHAT1923
Daire Başkanı
09 Kasım 2006 01:45

Business

ön yazı olarak ne yazdın.

şöyle ufak bir kopya versende bende senden kopya çeksem.

Business
Kapalı
09 Kasım 2006 20:01

bende yazdım sıze komedıyı bankacılık ve fınans mzeunu arkımı yazdım ya))) finance06 arada bır oluyor oyle seyler demek ıstedıgım ıng bolum bıtırenlere oncelık verıyorlar.ben sınava gıremıyecem dedıgımde calısan bayan ızın almazmısın dedı.dusun artık.) garantıde petrol muhendısı ve yapı kredıde su urunlerı mezunu ınsanlar tanıyorum ha bırde denız bank varkı lıse mezunu arkım calsıyor.neyse ıste.onyazı olayıda kafana gore yaz karıyer netten arastır cok sey varçbırde karıyerımı şansa bırakamam bdıye bır kıtap var bayagı bır on yazı ornegı var.ne mezunu oldugunuz onemlı degıl ne kadar satabılırsınız o onemlı dıyorum son olarak.bagıracaksıznı mulakatlarda ben daha cok satarım dıye baska yolu yok.

SERBAY61
Aday Memur
10 Kasım 2006 08:36

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

SERBAY61
Aday Memur
10 Kasım 2006 08:40

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

campanella
Şef
10 Kasım 2006 10:23

on yazı sart dgl.etikete askerlige bakıyrlar.ozgecmişinizi şişirin.sanki bankalar herseyi sisirrmyrmu.n hayat maximumda n de axess kazandryr..dinsize imansiz olmalı bu işsizlik ortamında yapacak pek alterntif yok

purplemind
Aday Memur
10 Kasım 2006 18:52

benim 4. sınıf başında başvuru yaptığım bi stajerliğe bile gecen cvp geldi:)bir sene sonra yani:)bravo dedim bu kadar olur.artık bu sene başvurduğum yerlerden de gelecek seni cağırırlar heralde:)

Toplam 251 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi