Editörler : F16 Gökçen

cim_ay
Daire Başkanı
13 Nisan 2008 23:49

ben banka sınavlarının hepsine ve bi kaç görüşmeye bu siteler sayesinde gittim

hamilton35
Aday Memur
14 Nisan 2008 00:48

valla 100 ilana başvurursun 5 ine çağrılırsn artık bilemicem ne olduklarını

elwave
Kapalı
22 Nisan 2008 20:37

bu balonluk mevzuu benim de kafamı kurcalar durur

bu tip kariyer ve cv bankası olan sitelere ilan veren şirketler balon olabilir, binlerce insanın bilgisini topluyor olabilirler ki vatandaşlık numarası vs. herşeyi yazıyoruz..

şu tip ilanlar var örneğin; kurumsal/uluslararası bir firmanın/bankanın, yeni mezun/yetiştirilmek üzere, personel alımı............

veya bilmemne otomotiv stajyer ilanı var, sık sık güncellenir ve alacağı personel sayısı girilmemiştir. ne cevap verir bu firmalar, ne de ilanı kaldırır. Bütün şartları fazlasıyla taşıdığım ilanları hatırlıyorum, değil mülakata görüşmeye çağırmak, olumsuz yanıt bile vermez....

denemek için bir anketörlük ilanına başvurmuştum, o bile başvurudan 1.5 ay sonra aradı görüşmeye çağırdı. tabi gitmedim:D bide yurtdışında iş ilanı vermiş gibi gösteren firmalar vardı birara, ögrencilere yönelik work and travel programı benzeri bir şeyi kariyer.net e koymuş:D:D

KISACASI herşey de olduğu gibi, burda da kötü niyetli insanlar, birşeylerden faydalanmaya çalışıyor olabilir. AMA DİKKAT her önüne gelen firma da cv bank lara ulaşmamalı....

erkanemre
Şef
23 Nisan 2008 11:08

"yeni mezun askerliğini yapmış" diye ilan gördüm ben.evet gördüm:))))

naz_sultan
Yasaklı
23 Nisan 2008 11:12

sanırım öyle ben ve bi çok arkadaşım da başvurda bulunuyor hiç bir dönüş yok.

metro212
Memur
05 Mayıs 2008 00:00

Arkadaşlar balon hemde en büyüğünden bunu şöyle açıklayayım. Şirketler kariyer. net olmak üzere bu tip sitelere çok uçuk rakamlar ödüyorlar ve çoğuda sınırsız ilan verme paketini seçiyo bu sitelere günlük 100.000 lerce kişi giriyor, şirket istediği elemanı bulsa bile para ödediği ve zaten sınırsız yararlandığı için her gün reklam yapmak için sonucu olmayan, aynı, eski ilanlar veriyor. İyi reklam yöntemi doğrusu. Ha tabi içerisinde gerçek sonucu almak için verilen ilanlarda var ama onlar çok az dolayısıyla şişiyor şişiyor koca bir balon çıkıyor karşımıza. Ben artık hiç ilgilenmiyorum, güvenmiyorum. Düşündüğünüz alandaki seçim yaptığınız şirketlere bizzat cv nizi iletmenizi öneririm.

mert_mrt
Şef
05 Mayıs 2008 09:54

www.iskur.gov.tr burdanda takip edebilirsiniz online.

mustafatopal11
Daire Başkanı
05 Mayıs 2008 09:55

arkadaşlar kariyerde yaklaşık 150 başvurum oldu fakat nafile hiçbir cevap alamadım ama secretcv'ye 10 başvurum oldu ertesi gün hemen arandım üstelik aynı başvuruları kariyerdede yapmıştım sizinde oldumu

_kar_tanesi_
Kapalı
06 Mayıs 2008 11:13

benimde 72 tane başvurum var 1-2 banka geri dönüş yaptı herşeyde hile torpil var nasıl işe girecez biz çözemiyorum artık:(

Septemberr
Aday Memur
06 Mayıs 2008 12:33

banada balon gıbı geLmeye başladı. 55 tane firmaya farklı önyazılar ile başvurdum. bunların içinden sadece 2 tanesi aradı ve görüşmeye çağırdı. nasıl iş bu anlamadım.

sirayhan
Aday Memur
07 Mayıs 2008 15:45

BALONNNNNNNNNNNNNNNNNN

mustafatopal11
Daire Başkanı
08 Mayıs 2008 00:51

evet arkadaşlar balonlar hala havalarda uçuyor kişilik envanteri yaptık belki sonuç çıkar diye bide 12.75 ödedik ama nafile

ferahnaz
Aday Memur
05 Kasım 2008 19:41

ya ne kariyer ne yenibiriş kpss arkadaşlar kpss........

okaydemir
Kapalı
05 Kasım 2008 21:13

bencede kariyer..hem cok ilan var.hep bir şekilde dönüyorlar size.yenibir com.da bşavurduğun firma cv baktımı diye bir uygulama var..bakıyorumda cv acıp bakAN bile yok.kariyer>secretcv>yenbibir>insankaynaklari.com...................................bu tür yerler genelde banka ve ilaç firmları için sınava cağirmak için veri tabanı işine yarıyor..birde danışmanlık şirketlerine bol bol cv tabanı için kaynak...danışmanlık şirketlerinin görümşmeye gitmeden firma ismi vermemesi en uyuz olduğum şey..

summer83
Aday Memur
05 Kasım 2008 21:53

secretcv en iyisi

kalecan
Genel Müdür
06 Kasım 2008 13:09

ben buraya üye değilim yazdıklarınızı okuduktan sonra abimin nickini kullanarak sizlere belki fayadam olur diye düşünerek iki satır bir şeyler yazmak istedim

arkadaşlar işsizlik gerçekten çok zor Allah hepinize sabırlar versin

ama işin bir ucundan tutmanızı öneririm iş yada ücret beğenmeyip seçici olmak size zarar verir

19 yaşımda yüksek okulu bitirdim bir süre iş aradım gönlüme göre bulamadım bir fabrikada askeri ücretin çok altında bir ücretle çalışmaya başladım gecem gündüzüm yoktu sürekli şehir dışına çıkıyordum

plc sistemleri eliktirik panoları üzerinde kendimi geliştirdim çalışırken pek çok iş teklifi almaya başladım askerliği önümde engel gördüm 1,5 yıl çalıştıktan sonra askere gitmeye karar verdim

asker dönüşünde eski işyerim çağırdı ücret konusunda benim istediğim rakamları verebilme imkanları yoktu teşekkür ettim

kariyere üye oldum referansımı ve tecrübelerimi yazdı aynı gün beş işyerinden görüşme teklifi geldi diğerleri ile tanışamadan ilk görüşdüğüm işyeri ile el sıkıştık şimdi memnunum

Allah sizlerede nasip etsin

sbli
Kapalı
23 Kasım 2008 01:47

balon demek yetmez ki.70 e yakın iş basvuru yaptım .hiç birine cagrılmadım .nedense aynı ilanlar 5 aydır donup duruyo .anlamadıgım bu firmalar aradıgı kişiyi 5 ayda bulamıyor mu ,yoksa fırma reklam mı yapıyor .bu netten iş aramak zaten akıl karı deil ki ,ama napalım mecbur ya birgun ararlarsa demi ama

23 Kasım 2008 02:12

tabikide balon ...

ilanı veren firma bu işin içerisinde daha çok..

dikkat edin aynı ilan aylarca askıda kalıyor...

ilanı veren firma sadece ve sadece reklam için bu ilanı veriyor ve sürekli askıda tutuyor...

geri dönüş yapmayan firmalar başlıklı bir konu açtım aynını orda dile getirdim..arkadaşlar ordan tepkileriizi dile getirelim...

unutmayın o firmalrın biz aynı zamanda MÜŞTERİSİYİZ!!!

EGER GENİŞ TEPKİ BULBİLİRSEK BU VE BUNA BENZER ŞEYLERE İNANIN SİLKİNCKLERDİR..MÜŞTERİ OLDUGUNUZU UNUTMAYIN!!

GERİ DÖÜŞ YAPMAYAN FİRMALAR BAŞLIGINDA TEPKİNİZİ DİLE GETİRİN

umutmavi
Memur
23 Kasım 2008 13:11

Balon olanı da var olmayanı da var bana göre. Ama bu tip kariyer sitelerinin içinde yine en iyisi kariyer.net.Henüz işsizliğime çare bulamasa da gittiğim ve çağrıldığım az sayıdaki sınav ve mülakata kariyer.net aracı oldu.Şirketler reklam amacıyla ilan da veriyorlar örneğin:birbuçuk yılı aşkın bir süredir adı saklı bir şirket(finansta) önemli bir projede(??) yetiştirilmek üzere eleman aramaktadır(ilanı zaman zaman aktif zaman zaman pasiftir.)Bir de adk adlı bir insan kaynakları şirketi de 10 aydır ik müdürü arıyor.Bir türlü bulamadı(!) Ykm'nin yönetici adaylığı ilanı da balon bir ilandır.Kasımda sürekli olarak yayınlanan ilanın son başvuru tarihi ekimdir.(şirketi ve buna izin verenleri dalga geçtikleri için ayrıca kınıyorum)

İş arama süreciniz de kolaylıklar ve sabırlar diliyorum.

republic
Müsteşar Yardımcısı
23 Kasım 2008 13:22

KAPİTALİST SİSTEMİN BİR ALDATMACASIDIR BÖYLE ŞEYLER....

AMAÇ; BAKIN İŞ ÇOK AMA SİZ İYİ DEĞİLSİNİZ DEMEKTİR.YANİ GİT KURSA İNGİLİZCE ÖGREN , ŞU SERTİFİKAYI AL , ŞUNU AL BUNU Al...

halbuki istediği şeylerin işle hiç bir ilgisi yoktur.

böyle aldatmacalar ancak insanı yorar.ben de zamanında çeşitli adı kariyer olan sitelerde iş ilanı yapmmıs , 6 ay boyunca ilandaki kişiler 1 (bir) kere bile CV'mi incelememişlerdi....

Toplam 251 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi