Editörler : F16 Gökçen

hakan9981
Memur
22 Şubat 2013 17:31

ben satıyorum kilosu 8 lira ayvalık zeytinyagı, kendimiz yapıyoruz isteyen varsa bana ozelden mesaj atsın

FoRNoX
Müsteşar Yardımcısı
22 Şubat 2013 21:05

Aynı fikirdeyim, elbetteki ülkemizin her yerinin ayrı ayrı tadı vardır, ayrıca z.yağının yöreye göre rafinesi de önemlidir, benim de beğendiğim Aydın civarı sızma zeytin yağıdır, üreticisi varsa iletişime geçebiliriz.

-silbaştan-, 11 yıl önce

zeytin yağı da zeytin de aydından alınır. litre fiyatı 5.5 tl asit oranı 0'dır sofralara uygun

SULTUK
Aday Memur
22 Şubat 2013 21:40

bu zamana kadarki kullandiğim en güzel zeytinyaği hassa'nin yağidir.100'de 100 doğal

ST Dupont
Kapalı
23 Şubat 2013 21:37

migrosta yudumun satılıyo 16 lira onlar iyi değilmi acaba

efekentli0935
Aday Memur
23 Şubat 2013 23:52

uzun yaşam merkezi nazilliden sizlere yollayabilirim kg:8 lira dikkat edin litre demedim kilogramı

efekentli0935
Aday Memur
23 Şubat 2013 23:53

ben size verebilirim ne kadar istiyorsanız...

FoRNoX, 11 yıl önce

Aynı fikirdeyim, elbetteki ülkemizin her yerinin ayrı ayrı tadı vardır, ayrıca z.yağının yöreye göre rafinesi de önemlidir, benim de beğendiğim Aydın civarı sızma zeytin yağıdır, üreticisi varsa iletişime geçebiliriz.

efekentli0935
Aday Memur
23 Şubat 2013 23:55

sakın aman diyeyimmm.42 şirketin 30 tanesi zeytin yağ bile çıkmadı...ama gene de siz bilirsiniz. zor durumda kalısanız tariş alın

ST Dupont, 11 yıl önce

migrosta yudumun satılıyo 16 lira onlar iyi değilmi acaba

fatihpdr280
Aday Memur
24 Şubat 2013 13:13

zeytin yağı manisa akhisardan alınır isteyen varsa mesaj atsın

betatar
Aday Memur
24 Şubat 2013 17:03

hatayın hassa ilçesinden alınır. fiyatı ve kalitesiyle diğer yörelere dört çeker

serserim0167
Aday Memur
25 Şubat 2013 11:54

adana ceyhan yörük kyleri şiddetle tavsiye ederim lezzeti süper...

tuncel
Aday Memur
25 Şubat 2013 12:29

İzmir-Beydağ İlçesinin zeytinyağı tavsiye ederim.litresi 6,00 TL

aykuterdenk
Aday Memur
25 Şubat 2013 13:29

öz-em zeytin yağını tavsiye ederim çok kaliteli ve en önemlisi hijyeniktir.

kimyaci_huseyin
Aday Memur
25 Şubat 2013 14:03

Evet bu bir kuraldır ...zeytini Gemlikten zeytinyağını ege'den alacaksın.....

sudearz, 11 yıl önce

Zeytin gemlikten, zeytinyağı edremitten alınır....

mudanyali137
Memur
25 Şubat 2013 14:18

arkadaşlar bir memur ve mudanyali zeytin üreticisi olarak zeytincinin durumu bitik.markette sizin 8-10 tl ye aldığınız zeytin üreticiden 1 tl ye alınıyor.insanlar çok zorda. Girdiler her yıl sürekli artarken zeytin fiyatları dibe demir attı.Ayrıca ben kendi zeytinyağımı 6 tl den vermem.zeytin 1 tl 5kg zeytinden ortalama 1 kg yağ çıkar.5kg zeytini de yağhaneler sıkmak için 1 tl alır yani maliyeti 6 tl.

Ayrıca bilmeniz gereken bir konu ;an itibarı ile aydın zeytinyağı üreticileri bizim mudanya ve gemlik tarafından zeytin alıp yağ yapıyorlar.sadece benim köyümden günlük 20-25 ton zeytin çekiyorlar.sebebi de bizim mudanya tarafının yağı daha koyu ve biraz daha ağır olur.bizim yağ ile ege tarafının yağını harmanlıyorlar.

adigafuri
Kapalı
25 Şubat 2013 14:23

Ne kadar sallamış millet. Zeytinyağı asiti 0 (sıfır) nasıl oluyor çok merak ediyorum. Sıfır olabilmesi için rafine olmuş olması lazım, ki gene %100 sıfır olmaz. zaten rafine olmuş yağda makbul olmaz. Bide evde veya el yapımı zeytinyağını merak ediyorum. Heralde evde taşla ezerek yapıyosunuz.!!! İnsanları kandırmayınız, el yapımı olmaz. Zeytinyağı; ya makine ile yada taş baskı yöntemiyle üretilir. (Taş baskı yapan yer nadir bulursunuz) Her yörenin ayrı zeytini ve zeytinyağı aroması vardır. Önemli olan tadı hoşunuza gitmesi. Benim tavsiyem pis su, deterjan, kimyasal, mazot koyulan bidonlarda satılan içinde ne olduğu belli olmayan yağlardan almayınız. İmkanınız varsa fabrikasından alınız.

adigafuri
Kapalı
25 Şubat 2013 14:45

0 asit yani içerisinde hiç Oleik asit yok öylemi?? yani yağın temel yapıtaşlarından biri yok. vay be. özel labaratuvar üretimi heralde.

-silbaştan-, 11 yıl önce

zeytin yağı da zeytin de aydından alınır. litre fiyatı 5.5 tl asit oranı 0'dır sofralara uygun

adigafuri
Kapalı
25 Şubat 2013 14:52

aynen katılıyorum: sadece suni gübre ve zirai ilaç kullanmamakla organik olmaz.

melike09, 11 yıl önce

organik demeyin lütfen doğal diyebilirsiniz ancak.çünkü organiğin anlamı çok farklı

25 Şubat 2013 15:16

Türkiyenin her yöresinin ayrı ayrı lezzeti tadı vardır aydın incirinden asla daha güzel incir olmaz.finikeden asla daha güzel portakal olmaz konya ısparta çanakkale elmada çok iddialı şehirler karpuz her yerde yetişiyor ama adana ve diyarbakırda ki lezzet hiç birinde yok ama kim ne derse desin alplerden sonra dünyanın oksijeni en bol ikinci yöresi olan edremit körfezinin zeytinyağından daha güzel yağ olmaz(tabi ki hile yapıp kaliteli ile kalitesiz yağı karıştıran üretici ve tüccarları katmıyorum bu yorumuma)zeytin ve zeytin yağı üreticisiyim ama yağı parekende olarak satmıyorum yani yağ satmak için yazmıyorum buraya.kesinlikle bursa gemlik sofralık zeytinde bir numara ama yağ da edremit körfezidir.edremit körfezinin yerine aydın ve manisanın öne çıkmasının sebebi oralarda zeytin borsasının bulunması ve ticaretinin iyi yapılmasıdır.zeytin yağı almak isteyen biri ya bir edremit körfezinden tanıdık birinden ya da tarişin hangi yöreden olduğu yazan yağları var onlardan almasını tavsiye ederim.son olarak nerden olduğu önemli olmamakla birlite lütfen ama lütfen zeytinyağı tüketiniz eskiden pahalı bir üründü artık o kadar pahalı değil mutlaka herkesin evinde bulunmalı ve herkese tavsiye edin zeytinağı yiyin ki sağlıklı olun

süleymanaktı
Aday Memur
25 Şubat 2013 20:35

Zeytinyağının en güzeli Hatay Hassa'dan alınır.

26 Şubat 2013 00:01

zeytin ve zeytin yağı denilince orda duracaksın ve koşa koşa bursaya uğrayacaksın arkadaş.

Toplam 146 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi