Editörler : Cüneyt Barışoglu
08 Kasım 2006 23:05   


Kurumlar arası geçiş!

Arkadaşlar Ankara Emniyet Müdürlüğünde 2 yıldan fazla süredir çalışmaktayım ve gerçekten bıktım artık!Bu meslek ne kadar önemli ve gururlu bir meslekken ne hale getirilmiş emredenler içinde(!) memur arkadaşlar içinde!TAm olarak bilmediğim için''KURUMLAR ARASI GEÇİŞ'' hakkında bilgi edinmek istiyorum!Belirli bir zorunlu çalışma süresi var mı?Askerlik şartı aranıyor mu?v.s.Lütfen Bilgi sahibi olanlar yardımcı olsun!Teşekkürler!

not:2004 yılı mezunuyum!

11 Kasım 2006 23:14

hak_an
Daire Başkanı

değerli kardeşim kurumsal geçiş yapmak için öncelikle sağlam bir dayıya ihtiyacın var birkere bu allahın emri daha sonra şark görevi yapma zorunluluğu var ve en önemlisi karşı tarafın seni istemesi gerekiyor genelde nüfus müdürlüğüne geçiş oluyor velhasılı içişlerinden sağlam bir torpil buldunmuydu tamamdır sanırım şimdiye kadar 3bin civarında geçiş olmuş allah yardımcın olsun

13 Kasım 2006 09:18

edizdar
Aday Memur

Bildiğim kadarıyla şark hizmetini tamamlamış olman gerekiyor ayrıca geçmek istediğin kurumun seni talep etmesi gerekiyor.

Mesela Nüfus Müdürlüğüne geçmek istiyorsun.O kurum senin istek yazını yazacak valiliğe gönderecek oradanda gerekli yerlere gider zaten

14 Kasım 2006 13:38

fer6740
Aday Memur

EHS sınıfı için en kolayı Nüfus Müdürlüğüne geçiş. Maddi kaygısı olmayanlar hiç beklemeden müracaat ediyor. Bizim kadroda en son bir arkadaşa muvafakat verildi. Kendi memleketinde nüfus md.ne atanacak. EGM' ye teklif yazısı geldiğinde personelin kendi kadrosuna muvafakat için yazı yazılıyor. Em.Md. gidebilir derse olur..

26 Kasım 2006 00:10

evrensaygı
Aday Memur

merhaba peki öğretmenliğe geçebiliyor muyuz acaba ben pomem den mezun olunca zorunlu çalışma sürem varmı polisliği bırakabilir miyim istemediğim için değil ama öğretmenlik mezunuyum acaba yapabilir miyim diye endişeliyim teşekkürler...

27 Kasım 2006 00:17

tual_can
Aday Memur

hayır arkadaşım bir yere gidemezsin gecerekten ancak özel sektör güvenlik gibi korkma onlarda iyi şartları olan var tafsiyem olsun.Hatta istanbuldaysan yardımcı olurum.

04 Aralık 2006 12:42

selçuk1
Memur

Teşkilatın gidişatı o kadar kötüki kurumsal geçişin önüne geçmeseler emniyet teşkilatında kimse kalmayacak

22 Ocak 2007 12:06

metropolis
Memur

Krk17 rumuzlu arkadaşım,2004 mezunu olduğunu söylüyorsun,yeni sisteme göre meslekte en az 4 yıl çalışman gerkiyor(2008),ayrıca şark görevini yapmış olman gerekmiyor şöyleki diyelim senin şuan için süresi 3 yıl olan bir şark iline tayinin çıktı o zaman ordaki görevini tamamlamış olman gerekiyor.yani kurum değişikliği yapmak istiyorsan şark görevine gitmeden yapmanı tavsiye ederim yoksa şarka gidersen gittiğin yerdeki süreni tamamlaman gerekiyor.Bununla ilgili tebliğ yapılmıştı zaten.

24 Ocak 2007 20:25

samsun17.dönem
Kapalı

iki defa yatay geçiş için müracaatta bulunmuş,fakat her iki seferde de müracaatı reddedilmiş biri olarak ilk söyleyeceğim şey şu olabilir.mutlaka ve mutlaka çok sağlam bir bağlantınız olmalı.Amma teşkilat içinden yada dışından.Hem gen.müdürlükte hemde görev yaptığınız birim içinde adam lazım.yatay geçiş için görev yılı bakımından zorunluluk yok.(en azından geçen yıla kadar yoktu)Şarkta bulunanlar ancak şark hizmeti bittikten sonra müracaatta bulunabilirler.geçen yıl Gen.müd.lük bu konu ile ilgili olarak genelge gönderdi.Ayrıca geçiş yapmak istediğiniz kurumdada yine çok iyi bir bağlantınız olması lazım.vede o kurumun boş kadrosu olması lazımki size istek yapabilsin.diğer bir konuda yaş mevzuu.Genelde karşı kurumlar yaş sınırlaması koymuş.sınır 35..Ayrıca fakülte mezunları için olumsuz bir durumda söz konusu.Genelde GİH kadrolarında boşluk var.ünv. mezunları müdür yada şef olarak gidebileceği için bu kadrolarda genelde boşluk yok.buda baştan ölü doğum demek anlayacağınız.yine son üç yıl sicil ortalaması 76(iyi) ve yukarı olmalı.Ayrıca içişlerine bağlı kurumlara geçmek diğer bakanlıklara bağlı kurumlara geçmekten daha kolay.şimdilik aklıma gelen bunlar.Ama olmazsa olmaz tek kural sağlam bir adam.yoksa boş yere uğraştığına değmez.hepinize hayırlısı

21 Mart 2007 16:22

sepultura
Kapalı

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir Meslek Lisesi'nde Kadrolu " Bilgisayar Teknik Öğretmeni " olarak çalışmaktayım.Kurumlararası geçişle Polis Akademileri-Polis Okulları-Polis Kolejleri'nde Öğretim Görevlisi Olarak çalışabilir miyim?Bunun için hangi şartlar gereklidir.Teşekkür Ediyorum.

Toplam 9 mesaj
ANKET
Lojmanlar, içinde oturana, satılmalı mı?