Editörler : Cüneyt Barışoglu
08 Aralık 2012 11:22   


Dershaneye gitmeden KPSS mümkün mü?

Bugün sizlerle paylaşmak istediğim konu dershaneye gitmeden kpss mümkün mü? Uzun süredir bu konuyu düşünüyordum ve bir yerde yazı okudum. Yazan kişi düşüncelerime adeta tercüman olmuş.

Yazar dershaneye gitmeden yüksek sayılabilecek bir puan almış. Yazıyı okuduktan sonra yorumlarınızı paylaşın bakalım siz ne düşünüyorsunuz bu konuda.

KPSS'yle muhattaplığım süresince hep duyduğum sorulardan bir tanesi de "KPPS için dershaneye gitmeden başarı olmaz mı yahu?" sorusuydu.

Kaynak ve devamı:

http://www.haberkurulu.com/egitim/213-dershanesiz-kpss-mumkun-mu.html

08 Aralık 2012 12:03

tetis denizi
Müsteşar

kendi başına planlı çalışıyor ve motive olabiliyosan az da temel varsa dersler anlamında çok rahat olur dersane kendin çalıştığından fazlasını vermiyor hatta çok geride kalıyor bu anlamda ama sisteme sokuyor çalışmak isteyen kişiyi

08 Aralık 2012 12:06

ibb2012
Aday Memur

Ben kendim çalıştım dershaneye gitmedim ilk atamada atandım puan 89. Tamam disiplinle alakalı bir şey kendine söz geçiremeyen adam zaten dershaneyle de yapamaz.

08 Aralık 2012 12:09

tetis denizi
Müsteşar

Ben kendim çalıştım dershaneye gitmedim ilk atamada atandım puan 89. Tamam disiplinle alakalı bir şey kendine söz geçiremeyen adam zaten dershaneyle de yapamaz.


ibb2012, 5 yıl önce - Alıntıya git

doğru haklısınnama ben o anlamda faydasını gördüm demek ben biraz geçirebiliyomuşum kendime söz

08 Aralık 2012 12:12

accakir
Memur

Bu yıl dershaneye gitmeden 88,49 puan aldım.Dershanedeki hocaların ders anlatımının bana bi faydası olmuyor çünkü kitapla aynı anlatıyorlar o yüzden kitaptan çalışmak cok daha faydalı oldu benim için.Dershaneye gitmeden çalışmak isteyenlere bi kaç kitap tavsiyem olacak.Yediiklimin konu anlatımlı kitapları son derece mükemmel.test kitabı olarak ihtiyac yayıncılık olabilir,deneme sınavı çözmek istersenizde yargı,murat ve ihtiyac yayıncılıgı öneririm.faydasını göreceksinizdir kesinlikle

08 Aralık 2012 12:13

ıtır kamucu
Memur

arkadaşlar kesinlikle dershanelere gerek yok bende kendm çalştım atandm dershaneye vercğn parayla bol bol kitap alırsın ben ole yaptım benm babam dershanelere karşı olduğundan da galiba:)ben ünversiteye giriştede de gtmedim dershane fln..yani iş sende bityo

08 Aralık 2012 12:14

alessio
Yasaklı

Dersaneye gitmedim 81 puan aldım denemelerim ve netlerim çok yüksekti fakat nasip bu işler olmayınca olmuyor evde geniş zamanım olduğundan çok fazla kitap aldım çözdüm ama sınavdan düşük aldım.Çok çalışmak daha iyi puan almak değil az ama öz çalışılmalı

08 Aralık 2012 13:04

isletmeci1985
Genel Müdür

Allah kısmet ederse "dersaneye gitmeden" nasipse 2012 kpss ile atanacak olmama rağmen hem B kadro hem alan çalışarak hazırlanacağım 2014'e. Neden olmasın ki? =)

08 Aralık 2012 13:48

mestuu
Şube Müdürü

dershaneler bana göre bir disiplin ve yarış sağlıyor buda bana lazım olandı puanım 85.5

08 Aralık 2012 13:53

eylul-ce
Memur

matematik temeli yoksa mutlaka özel ders veya dershaneye gidilmeli kendi başına matematiği halletmek zor. diğer dersler rahat halledilir. bi de bazıları evde konsantra olamıyor pc tv derken kütüpahaneler bu yüzden en akıllıcası oluyor:)

08 Aralık 2012 14:04

kıskıs
Memur

matematik temeli yoksa mutlaka özel ders veya dershaneye gidilmeli kendi başına matematiği halletmek zor. diğer dersler rahat halledilir. bi de bazıları evde konsantra olamıyor pc tv derken kütüpahaneler bu yüzden en akıllıcası oluyor:)


eylul-ce, 5 yıl önce - Alıntıya git

matematik hakkında söylediğinize katılamıyorum. İyi bir konu anlatımlı kitapla bu sorun çözülebilir. kpss matematiği çok zor sorular içermemekle birlikte sorulan sorular kitaplarda detaylı olarak anlatılıyor.

08 Aralık 2012 14:12

luis1907
Genel Müdür

Matematik sorularinin hepsi en fazla ortaokul duzey ki yapilmasi lazim.

08 Aralık 2012 14:16

mehmet-erkan
Yasaklı

Dershaneler kapanmalı!

08 Aralık 2012 14:18

eylul-ce
Memur

ben kendi adıma söyledim çünkü tüm öğrenim hayatım boyunca matematikte tökezleyen bir öğrenciydim ki 2012 kpssde de matematik beni bitirdi. matematiği garantilemeden başarılı olunmaz bu sınavdan sözel derslerden mutlaka yanlışlar çıkabilir en basitinden okuma yanlışlığı bile olabilir ama matematik tam veriler verdiği için onu mutlaka cebe atmak gerek. matematiğin kitaptan okunarak halledilmesi zor mantığını kapmak lazım bence özellikle problemler sıkıntılıdır geometri zaten başlı başına bir dünya biliyorsunuz. ve son kpssde gösteriyorki artık gy zor oluyor. matematikte müfredatta olmayan fonksiyondan bile soru geldi. süprizlere açık olmak lazım. ama matematiği iyi olan biri zaten gitmesin rahat kendi halleder tabi.

08 Aralık 2012 14:21

mehmet-erkan
Yasaklı

ben anlamam dershaneler kapanacak!

08 Aralık 2012 19:09

666kpss666
Kapalı

Sayısalcı adamın dersaneye gitmesine hiç gerek yok.Zaten matematikten en kötü ihtimal 27-30 net arası cepte olarak girer çünkü sınava.Türkçeside bir o kadar iyiyse.Sırf tarih coğrafya için dersaneye verilen paraya yazık olur.Alırsın konu anlatımlı sözel kitapları belirli bir program dahilinde her gün okursun.Dersaneye vereceğin paraylada evde keyif yaparsın ders aralarında.Ha sayısalım kötü diyen biri varsa dersane şart veya özel ders şart.

08 Aralık 2012 19:21

limon cicegi
Kapalı

Arkadaşların dediği gibi kişinin motive durumlarına göre değişir. Temeli iyi olan ve düzenli ders çalışabilen biri evde yapabilir. Ama sırf daha iyi motive olmak rakiplerin çabasını görüp daha çok ders çalışmak için de dershaneye gidenlerin sayısı az değil. Ben dershaneye gitmedim, deneme sınavlarına abone oldum. Evde düzenli bir sistem kurdum kendime. 80 aldım, ha ben teknikten kaybettim; çok stres yaptım ve zamanı yetiremedim. Bu sorunun cevabı kişinin kendinde bence, insan neyi yapıp yapamayacağını herkesten daha çok bilir. B kadro için dershaneye gitmeye gerek yok diyorum, ama A kadroda dershaneye gitmeden zorlanırım mesela.

08 Aralık 2012 19:47

dr-alban
Daire Başkanı

Geçen sene örgün üni. son sınıftım alttan derslerim de vardı. Dersaneye gitmedim 82.63 puan aldım p3ten, okul çok vaktimi çok alıyordu yoksa daha çok test çözüp yanlışlarımı kapatırdım.

Bence dersaneye gitmeden Gk Gy için mümkün fakat kimse alınmasın bi konuya değinicem. Şimdi hocam adamın temeli sağlam öss ile örgün üni.ye hak kazanmış. Bu adamın kpss için dersaneye ihtiyacı yok bence çünkü zaten kapasite var ki örgün iibf kazanabilmiş. Ama bi başka arkadaş üni. sınavlarını kazanamamış belki çalışmamış belki kapasite o kadar bi şekilde olmamış işte altyapı yok ve açıköğretim okumuş herneyse işte bu adam dersaneye gitmeli nokta org

08 Aralık 2012 21:13

bucketheadmst
Yasaklı

ben a grubuna çalıştım dershanesiz.p3 zaten gk yaparsan götürürsün.ha matematik yapamıyosan oturup çalışacaksın yani zor değil.gkgy için dershaneye gitmek bence çok gereksiz.şahsi görüşümdür..tek faydası ortam sağlar ders çalışma ortamı

09 Aralık 2012 13:18

ofisboy
Memur

mat türkçem iyi oldugu için evde 2 ay tarih coğrafya vatandaşlık çalıştım ve hey 15 li denemelerini çözdüm hepsi bu puan 85.4 lakin türkçeden 8 yanlış 1 boş çıktı.... temeli olan için dersane lüzumsuz evde çalışamayan orada hiç çalışamaz yargı murat ihtiyaç tavsiye ederim temeli olan insan 7 ayda çok iyi puan alabilir

09 Aralık 2012 13:23

ofisboy
Memur

her şy gönlünüzce olsun özelde iş bakınıyorum hala :) kolay gelsin arkadaşlar

Toplam 39 mesaj
 
ANKET
OHAL'den rahatsızlık duyuyor musunuz?