Editörler :
14 Aralık 2012 00:52   


İnternetten mobilya almak?

arkadaşlar internetten mobilya alanır mı sizce alanınız oldu mu hiç deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim özellikle markamobi diye bi site var ürünleri gayet güzel ve ucuz...

14 Aralık 2012 16:05

sınıfçı_021
Aday Memur

ya bi allahın kulu bilgili değil mi bu konuda :(

25 Aralık 2012 20:16

Türkçeci_7
Müsteşar

hocam ben modalife'dan bir şeyler alabilir miyim diye bakmıştım ama kargo çok olunca vazgeçmiştim söylediğiniz siteye baktım ucuzluk anlayışımız biraz farklı sanırım:)Oradaki fiyatlara ulusal birçok mağazadan ürün alınabiliyor zaten( İstikbal,bellona vs.) ama kaliteli ve orijinal ürünler var derseniz bilemem...

01 Ocak 2013 01:12

200570050
Şef

sanalmobilya.com üstüne tanimam...inegöl mobilyasi...

21 Ocak 2013 17:27

teye
Şube Müdürü

ufak tefek mobilya alınır belli markalar bu işi profesyonel yapıyo.

ancak set/ takım almak riskli.özellikle taşımacılıkta sorun çıkma olasılığı çok yüksek

30 Ocak 2013 15:04

MERSİN ferhat
Yasaklı

bence bağlars mobilyaya bir göz gezdirin derim ben sipariş ile aldım sorun yok kalite 1 numara

31 Ocak 2013 04:14

durdur2
Aday Memur

slm bende bazı sitelerden mobilya satan biriyim (sanalpazar ve sahibinden.com) güvenli elektronik ticaret ile alırsanız siz onay vermeden satıcı parasını alamıyor yani 2 tarafta garantili iş yapmak zorunda.şimdiye kadar bir sorun yaşamadım satıcı olarak.kargo olayı da artık çok azaldı bir yatak o. takımını izmirden 2 büyükşehire en fazla 130-150 tl ye gönderebiliyorum ürünün büyüklüğüne ve uzaklıga göre para alıyorlar.bu sitelerde satıcının itibarınıda görebiliyorsunuz satıcı iyi yorumlar almamışsa alışverişte yapmazsınız olay bu kadar basit.

31 Ocak 2013 09:58

kadiryilmaz72
Aday Memur

Bende internetten yatak odası takımı almaya düşünüyorum.Kaldığım şehirde 2000tl denen bir takımı internette 1000tl . Kargo da ücretsiz.Tek sıkıntısı demonte olarak gelmesi. Hızlıal veya sanalpazar gibi sitelerden gelirse sıkıntı cıkacağını düşünmüyorum.

31 Ocak 2013 10:36

TheOmer
Memur

-Aile şirketinde- Seçkin bir markanın bölge bayiliğini yapmaktayız.Yıllardır Mobilya sektöründe olup çalışan biri olarak bu tercihi tavsiye etmiyorum. Kimi ev tüketim araçları sanal ortamda alışverişle sonlandırılabilecek bir gereç değildir.

Eğer ufak çaplı aksesuarlar bu ihtiyaçlarımızdansa internet uygun bir yol olarak görülebilir. (Biz de zaman zaman müşterilerimizin aksesuar isteklerini bu yolla gerçekleştiririz)

Diğer arkadaşların tavsiye ettiği markalar tüketicide güven duygusu oluşturmamıştır. Yapacağınız kuçuk bir araştırma bu cümlemin doğruluğunu kanıtlayacaktır.

Önerim, bulunduğunuz yerleşim yerinde bütün markalara ait mağazaları dolaşıp kalite ve fiyat politikalarını göz önünde bulundurarak birebir satın alma işine girmenizdir.

*Harici sorularınız için mesajla ulaşabilirsiniz.

31 Ocak 2013 11:39

kadiryilmaz72
Aday Memur

İnternetten mobilya almanın eks yönü nedir.Yorumlara baktığımızda olumsuz yorum fazla bulamıyorsunuz.Fiyat uygun daha ne olsun.

31 Ocak 2013 20:15

agah06
Şef

Kurulumunu kendiniz yapabiliyorsanız alınır. Ama kurulum işi biraz zorluyor insanı. Bazen de eksik parça gönderebiliyorlar ama yardımcı da oluyorlar. Avantajlı tarafı; pc'nin başından zahmetsizce ürünleri inceliyorsunuz. Gezmekten ayaklarınıza kara sular inmiyor. Fiyat karşılaştırması yapabiliyorsunuz. Ben gıda hariç her şeyi internetten alıyorum.

31 Ocak 2013 21:40

fireman_07
Şef

Arkadaşlar eğer yeni takıntınız yoksa 2. el çok uygun fiyata mobilyalar var ......binden adlı sitede incelemenizi tavsiye ederim.

02 Şubat 2013 10:48

hha123
Şef

İyi tarafı ucuz olması, seçeneğin çok olması.

Kötü tarafı çoğunun demonte olması, bazılarının montajı çok zor, mobilya ustası getirtip ancak toplanabiliyor. Ayrıca fotograftan bakıp aldığın için renk ve büyüklük konusunda yanılıyorsun.

02 Şubat 2013 21:18

narin081
Memur

2.el tepe yemek odası ne kadar eder acaba yardımcı olabilirbisiniz

03 Şubat 2013 20:43

matematikci2711
Şef

ben hiç tavsiye etmiyorum.gitti gidiyordan vestiyer aldım.mağazada satılanın yarı fiyatına.ancak monte edene kadar akla karayı seçtim.üstelik bazı yerleride tam olmadı.aynayı yukardan yapıştırmışlar mesela.böyle sıkıntılarda muhatap bulamassın.bulsanda ne yapcaksın.toplayıp gerimi gönderceksin.üstelik garantidede çok sıkıntı olabilir.ağır şeyler almak bence yanlış internetten...

03 Şubat 2013 22:20

üye adım olmasa
Aday Memur

Hocam bizzat adoremarketten dolaplar aldım. Modüler mobilya ihtiyacınıza yönelik satışları var. Şöyle de bir güzelliği var; kargo ücretsiz ve diyelim ki taşımadan kaynaklanan bi sorun çıktı üründe, geri iade alıp yenisini gönderiyorlar.

03 Şubat 2013 22:29

kenaaan
Kapalı

ben de ara sıra alıyorum, büyük mağazalardan ancak, kalite açısından iyi değil, özelliklerine dikkat etmek lazım, çoğunlukla suntalam cinsi oluyor, onların bile kendi aralarında kalite farkı oluyor.

04 Haziran 2017 02:43

tayfunballikci
Aday Memur

Öncelikle merhaba,

Her ne kadar konu biraz eski de olsa, internetten mobilya satın alma konusunu günümüze göre ufak bi değerlendirme yapacağım.

Devir artık internet devri olduğu için alışverişlerin büyük oranıda internet ortamında gerçekleşmektedir. Her geçen gün sayıca artan internet siteleri, bunların dışında mağaza sistemiyle çalışan bir çok sitelerde bulunmakta.

İnternetten mobilya satın almak istiyorsanız, satın almak istediğiniz firmanın alışveriş geçmişini ve kurumsallığını sorgulamanızda fayda vardır. Aksi takdirde her geçen gün e ticaret siteleri artmakta ve mağazalar çoğalmaktadır. Artık alışverişler internet ortamında gerçekleşmektedir. Hal böyle olunca piyasa biraz alt üst oldu. Dolandırıcıyı, kaliteli hizmet vereni ayırt etmekte zorlaşmış durumda.

Bir ürünü satın almadan önce fiyatını göz önünde bulundururken, internet ortamında malesef böyle bir şansımız yoktur. Düşük fiyatlı diye satın aldığınız ürünün ham maddesi kötü çıkabileceği gibi, yüksek fiyatla internetten satın aldığınız mobilyanın da satış sonrası hizmeti (S.S.H) kötü olabilir.

İnternetten mobilya satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

1- Satın almak istediğiniz firmanın iletişim ve kurumsal bilgileri, vergi numaraları gibi unsurlarına dikkat edilmeli.

2- Alışveriş yapmayı düşündüğünüz firmanın sipariş geçmişi araştırmalı. Çeşitli yorumlar incelenmeli, şikayet siteleri araştırılmalı

3- Alacağınız ürünün ham maddesi ve kullanılan aksesuarlar hakkında detaylı bilgi alınmalı.

4- Satış sonrası hizmet kriteri en önemli kriterlerden biridir. Firmanın satış sonra hizmeti hakkında detaylıca araştırma yapılmalıdır. Aksi takdirde ürünü satın aldıktan sonra, herhangi bir sorunda iletişime geçebileceğiniz kişi veya kurum bulamayabilirsiniz.

5- Fotoğraflara fazla aldanmayın. Çekilen fotoğraflar genellikle stüdyo ortamında çekilmektedir. Profesyonel makinalar ve hoş bir ortam yaratılarak çekilen görüntüler sizinde takdir edeceğiniz gibi kötü görüntüye sahip olmaz :)

6- Ürünün nakliyesi, montajı hakkında detaylı bilgi alınmalı. İnternetten mobilya satın almak istediğinizde yaşayabileceğiniz en büyük sıkıntılardan biridir. Montaj desteği yoksa bile detaylı kurulum şemalarının olup olmadığını sorgulayın.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Biraz araştırma yaptım aralarında en güzel bilgiyi veren kaynağı aşağıda veriyorum.

www. mobilyanomi.com/internetten-mobilya-satin-almak-isteyenlere-oneriler/

Aradaki boşluğu silerek girebilirsiniz.

Bol ve kaliteli alışverişler dilerim :)

Toplam 17 mesaj
 
ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?