Editörler : F16 Gökçen
«37383940414243444546474849

nebiliyimne
Aday Memur
31 Ocak 2013 13:02

Özel hastane sıkıntı yaratır bence çünkü açıkça tam teşekküllü devlet hastanesinden veya üniversite hastanesinden alınacaktır diyor,bence devlet hastanesinden de almanız gerekir,İstanbuldaysanız 1 günde Beşiktaş Sait Çiftçi Devlet Hastanesi'nden alabilirsiniz

Vukuatlı nüfus kayıt örneği de 5 dk lık bir iş

Kolay gelsin :)

prettyonee, 11 yıl önce

Merhaba,

acilen öğrenmem gereken birşey var ben heyet raporunu özel hastaneden aldım devlet hastanesinden yetişmeyecegini söylediler bi sıkıntı olur mu diye ziraati aradım ancak ulaşamadım bi bilginiz var mı acaba kabul ederler mi? bir de vukuatlı nufüs örneği hemen halledilebilecek birşey mi yoksa bi kaç gün sürüyor mu?

nebiliyimne
Aday Memur
31 Ocak 2013 13:04

Facebook grubumuzun linkini görmeyenler için tekrar paylaşıyorum

https://www.facebook.com/groups/127410087429095/

raichu
Şef
31 Ocak 2013 13:04

dikkat edersen devlet ya da üniversite hastanesinden diyor, onu iyice öğren bence, vukuatlı nufus kayıt örneği 3 dklık bir şey, sıkıntı değil yani, ben 10.30 da hastaneye gittim 1.30 da rapor hazırdı hem de 10 civarında bölüme uğradım, bu heyet raporu olayı çok karısık, ücra köşelerden bir devlet hastanesi bulmanız yararnızadır

prettyonee, 11 yıl önce

Merhaba,

acilen öğrenmem gereken birşey var ben heyet raporunu özel hastaneden aldım devlet hastanesinden yetişmeyecegini söylediler bi sıkıntı olur mu diye ziraati aradım ancak ulaşamadım bi bilginiz var mı acaba kabul ederler mi? bir de vukuatlı nufüs örneği hemen halledilebilecek birşey mi yoksa bi kaç gün sürüyor mu?

muku57
Aday Memur
31 Ocak 2013 14:15

arkadaşlar merhaba
2 durum kafama takıldı. Birincisi daha önce sigortalı bir işte çalışmadım. Benim ssk veya emekli sandığı sicil numaram yoktur değil mi?
2. si yabancı dil belgesi için internet çıktısı yeterli midir?
şimdiden teşekkürler herkeser kolay gelsin :)

data.dt
Aday Memur
31 Ocak 2013 14:31

1.sidnen benim de yok

dil belgesi yani sınav sonucu zaten internet çıktısı olarka elimize geçiyor. ben de internet çıktısı vereceğim. kontrolü onlar yapar

muku57, 11 yıl önce

arkadaşlar merhaba
2 durum kafama takıldı. Birincisi daha önce sigortalı bir işte çalışmadım. Benim ssk veya emekli sandığı sicil numaram yoktur değil mi?
2. si yabancı dil belgesi için internet çıktısı yeterli midir?
şimdiden teşekkürler herkeser kolay gelsin :)

tikkyx
Aday Memur
31 Ocak 2013 19:10

arkadaşlar .. eğitim için kalacak yer ayarlamayacaklarına göre ev tutacağız peki hangi şubeye yada birime atanacağımızı ikametgaha göre mi belirliyorlar ?

nehirdnz
Aday Memur
31 Ocak 2013 19:15

Eğitimden sonra yapılan sınavın sonucuna göre belirleniyor

tikkyx, 11 yıl önce

arkadaşlar .. eğitim için kalacak yer ayarlamayacaklarına göre ev tutacağız peki hangi şubeye yada birime atanacağımızı ikametgaha göre mi belirliyorlar ?

31 Ocak 2013 19:41

arkadaşım dürüst olmak gerekirse, bankacılık zor. kiminle konuştuysam aynı cevabı aldım. disiplinli, giriş saatini aksatamazsın, rapor alman için de gerçekten hasta olman gerekiyor dediler. benim kpss puanım da var, ne yapmalıım dediğimde düz memur ol kafan rahat olsun dediler. amaa, bence bu ne istediğinle ve nerden baktığınla ilgili. evet ciddi bir iş ama prestijli de. yükselme olanağın var, ziraat bankası büyük bir banka. çok düşündüm ve ben başlamaya karar verdim. kişisel performansa geçmişler yeni, değişim sürecindeyiz dediler. biraz skıntı oluomuş o yüzden, hedefleri tutturmak için uğraşıolarmış. kariyer istiyosan banka, yok kafam rahat olsun diyosan devlet memuru ol dediler. bildiklerim bunlar benim.

joey84, 11 yıl önce

Peki calışma saati ya da koşulların zorluğundan bahsettiler mı, tavırları nasıldı? Yani bıkkın bir halı vardı demişsiniz, bu is yapılmaz gibi miydi hali?

31 Ocak 2013 19:45

temettüden bahsetmemin nedeni, sadece 1 yıl olarak düşünmedim ben. konuştuğum uzman yardımcısının söylediklerini aynen aktardım. sadece şimdi değil, ilerde de elimize geçebilcek maaş miktarını söylemek için yazdım. ki temettü garanti değilmiş, belli olmuo dedi. dediğim gibi 1900 tl c dil tazminatıyla birlkte eline geçen. tazminatı çıkarırsak dediğin maaşa denk geliyor zaten. çok fazla bir beklentimiz olmasın.

Nepotizm, 11 yıl önce

1. senede kimse temettü almaz. İlk senenizde temettüyü katmayın hesaba. Yıl geçtikçe de 40 - 50 TL arasında maaşınız artar. 1.900 TL aldıgını söyleyen uzman yardımcısı yıldan dolayı kıdemi vardır belki de Dil tazminatı da vardır maaşında.

Ayrıca ileriki aylarda 4 ay sonra falan % 20 vergi dilimine gireceksiniz. Siz tek maaşlarda 1.750 TL falan düşünün derim. 2013 için temettü almayacaksınız ki. Bunu niçin hesaba katıyorsunuz ki. 2012 yılında bankada çalışanlar 2013 yılında temettü alırlar ki o da banka dağıtırsa temettüyü. 1.750 * 16 / 12 = 2.333 TL + 285 TL Setcard. İstanbul ya da dil tazminatınız varsa onu da ekleyin. 3.600 diye hesaplamış birisi naptın sen :)))

3 ayda bir çift maaş veren bankalarda yıllık brüt ücretin neyse aylık ortalama maaşın da ona gelir. 2.300 TL brüt ücretin varsa, 2.300 TL kadar eline ayda ortalama para geçer. 2.800 TL olursa, 2.800 TL geçer. ( İStanbul ve dil tazminatı hariç ) Çok da kafanızı karıştırmayın böyle maaş hesaplarıyla.

prettyonee
Aday Memur
31 Ocak 2013 20:01

bende işi şansa bırakmamak adına yarın dediğiniz hastaneye gidip alıcam rapor neyse ki ist.a 2 saat uzaklıktayım teşekkür ederim bu arada yardımların için :)

nebiliyimne, 11 yıl önce

Özel hastane sıkıntı yaratır bence çünkü açıkça tam teşekküllü devlet hastanesinden veya üniversite hastanesinden alınacaktır diyor,bence devlet hastanesinden de almanız gerekir,İstanbuldaysanız 1 günde Beşiktaş Sait Çiftçi Devlet Hastanesi'nden alabilirsiniz

Vukuatlı nüfus kayıt örneği de 5 dk lık bir iş

Kolay gelsin :)

31 Ocak 2013 21:40

Benim sormak istediğim şey de şudur, sigortayla ilgili belgeyi internetten çıktı olarak mı alsam olur mu ? yoksa skg'ya gidip almam mı gerekiyor onaylı bi şekilde.. çünkü iş deneyimin yok ,sigorta bildirimimi öğrenmek için sgk 'ya gitmek zorundamıyım bilgisi olan var mı ?

31 Ocak 2013 23:44

arkadaşlar geçen sene MALİ ANALİST YARD. sürecine katılan(kendi yada arkadası) ve yedek listede olan varmı yada bole bi tanıdığı olanlar varmı? Yedek listede nasıl bi süreç işliyor? kesin herkes alınıyormu bu sorular gerçekten aklımı cok mesgul ediyor bilen varsa cevaplayabilirmi?

molokovellocet
Aday Memur
31 Ocak 2013 23:55

en garantisi 0(312) 5842000 ı arayarak sorman olur bence, kafana takılan ne varsa.

entelijensiya, 11 yıl önce

Benim sormak istediğim şey de şudur, sigortayla ilgili belgeyi internetten çıktı olarak mı alsam olur mu ? yoksa skg'ya gidip almam mı gerekiyor onaylı bi şekilde.. çünkü iş deneyimin yok ,sigorta bildirimimi öğrenmek için sgk 'ya gitmek zorundamıyım bilgisi olan var mı ?

certur
Aday Memur
01 Şubat 2013 08:53

Arkadaşım benim banka deneyimim var -dediğin gibi tezini çürütmek gibi olsun diye değil ama sormuşsun söyleyelim.

Nepotizm, 11 yıl önce

Senin cevabın önemli deil. Forumda eğer bir kişi çıkıp da derse ki Benim bankacılık deneyimim var ve asil olarak kazandım diye o zaman tezim çürüyecektir.

Şuana kadar bir tek Totti29 var onu da almayan banka utansın zaten. Gerçi o da begenmedi heralde Ziraati girmeyecek okula. Forumda gördüğüm en donanımlı kişiydi. Onun için değil de Ziraat için kayıp bence egitime başlamaması.

108 kişinin egitime alınması banka için zor bir durum değil. Danışmanlık şirketlerinden hocalar ve Banka içinden personeller anlatıyor egitimleri. Bazen Genel Müdür Yardımcısı, bazen Yönetim Kurulu Üyesi, bazen Bölge Koordinatörü, bazen bölüm müdürü, bazen de Yönetmen ya da deneyimli bir bankacı anlatıyor egitimi. Powerpointte ortalama 100 sayfalık sunumu anlatmak zor da olmasa gerek. Eğitim yeri de bulunur konaklayacak yer de yeter ki banka istesin.Ama bunlar bir süreç işte.

cagri pasa
Aday Memur
01 Şubat 2013 10:18

yav, ben varya iyi ki mülakat sürecinden önce girmedim bu sefer forumlara. insanlar burda birbirini çok kötü etkiliyor. geçmişi okudum baştan sonra o kadar gereksiz ve moral bozan tespitler yapılmış ki..

bi kere söyliyim 1 yıllık banka deneyimim var. deneyimsizler alınmıyor yedek tutuluyor denmiş yok öyle bişey.

torpille ilgili söylenen şeyleri yapılan suçlamaları dile getirmiyorum bile. tek söyleyeceğim şey, "kedi uzanamadığı ciğere mundar der"

maaş konusu da çok tartışılmış benim anladığım ve sorup öğrendiğim kadarıyla tüm haklarınızı bir araya getirdiğinizde, dil tazminatınız da var ise aylık ortalamanız 3000 i buluyor. istanbul ise 3600 falan oluyor.

çıkış saatleri ile ilgili şunu diyim. tüm banka için genel bir saat yoktur. her şubenin çıkış saati iş yüküne göre ve şube müdürünün insiyatifine göre değişir. eğer işler hafta içi erken çıkmak adına ertelenir ise genelde cumartesi şubeye gelmek durumunda kalırsınız.

önemli uyarı: sürekli olabildiğince erken çıkmaya çalışan personel, ne zaman çıkılacağını sorup duran personel şubede mimlenir.

tikkyx
Aday Memur
01 Şubat 2013 11:54

katılıyorum, doğru söylüyorsun cagri pasa

cagri pasa, 11 yıl önce

yav, ben varya iyi ki mülakat sürecinden önce girmedim bu sefer forumlara. insanlar burda birbirini çok kötü etkiliyor. geçmişi okudum baştan sonra o kadar gereksiz ve moral bozan tespitler yapılmış ki..

bi kere söyliyim 1 yıllık banka deneyimim var. deneyimsizler alınmıyor yedek tutuluyor denmiş yok öyle bişey.

torpille ilgili söylenen şeyleri yapılan suçlamaları dile getirmiyorum bile. tek söyleyeceğim şey, "kedi uzanamadığı ciğere mundar der"

maaş konusu da çok tartışılmış benim anladığım ve sorup öğrendiğim kadarıyla tüm haklarınızı bir araya getirdiğinizde, dil tazminatınız da var ise aylık ortalamanız 3000 i buluyor. istanbul ise 3600 falan oluyor.

çıkış saatleri ile ilgili şunu diyim. tüm banka için genel bir saat yoktur. her şubenin çıkış saati iş yüküne göre ve şube müdürünün insiyatifine göre değişir. eğer işler hafta içi erken çıkmak adına ertelenir ise genelde cumartesi şubeye gelmek durumunda kalırsınız.

önemli uyarı: sürekli olabildiğince erken çıkmaya çalışan personel, ne zaman çıkılacağını sorup duran personel şubede mimlenir.

nehirdnz
Aday Memur
01 Şubat 2013 12:42

3600 dediğin sanırım brüt ?

cagri pasa, 11 yıl önce

never.say.never
Aday Memur
01 Şubat 2013 15:09

Arkadaşlar eğitim sonrası hangi alanlarda görev alacağız.Uzman yardımcısıyız da hangi uzmanın yardımcısı olacağız belli değil :)

Benim bildiklerim

Pazarlama

Finans

Mali tahlil

Başka birimler varmı?

01 Şubat 2013 15:23

Operasyon- İstihbarat falan.. bir sürü birim var sanırım :)

never.say.never, 11 yıl önce

Arkadaşlar eğitim sonrası hangi alanlarda görev alacağız.Uzman yardımcısıyız da hangi uzmanın yardımcısı olacağız belli değil :)

Benim bildiklerim

Pazarlama

Finans

Mali tahlil

Başka birimler varmı?

FlyBoy83
Şef
01 Şubat 2013 19:17

Bugün hayatımın en stresli günlerinden birini yaşadım ama sonunda bütün belgelerim hazırlandı, eski işime de gönül rahatlığıyla istifamı bastım, bundan sonra Allah utandırmasın :)

Toplam 974 mesaj
«37383940414243444546474849

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi