Editörler : E.Kayı Han

matmat09
Kapalı
28 Aralık 2012 17:10

ben kısa konuşur öz konuşurum.

kişiliğimde bozuk değil gayet de akıllıyım ve kibirli hiç değilim.

arkadaş derdini anlatmış ordan pat lafa atlamış bir geri var.

napalım dediğin doğru kardeş haklısın mı diyelim?

zaten ben herkes yanlış anlamasın dedim bunlar gibiler dedim.

edebiyat yapcağına bize iki türkçe öğret de keyfimizi bulalım.

nasıl roman yazılır mesela senin yaptığın gibi

Söz.Katip
Kapalı
28 Aralık 2012 17:58

matmat09 ; edebiyatci degiliz, sana edebiyat ogretemeyiz ama istersen sana terbiye ogretebilirim..

poyraz5561
Şef
28 Aralık 2012 20:18

sana ne desem boş arkadaş ama kendimi rahatlatmak istiyorum.. sen öğretmenlik mesleği hakkında bilgin var mıdır? senın okullar hakkında bilgin var mıdır? senın sabır hakkında bilgin var mıdır?

adam çıkarmış sınıfta 31 çekiyo bundan haberin var mıdır? adam yolunu kesiyor ana avrat sana sövüyor bundan haberin var mıdır.. sen gel 1 gün öğretmenlik yap ondan sonra gel burda ütopyalarını anlat.. klavyede konuşmak güzel oluyor.. gelde sınıfta göreyim seni..

öğretmene saygı ve değer verilmediği sürece o ülke gerilemeye mahkumdur.

Söz.Katip, 11 yıl önce

Kardesim nasil ogretmensiniz siz. Kimsin de ogrenciyi dovuyorsun.o cocuga ann e babasi bile dokunmamistir belki ama ogretmenlerden her turlu hareketlere maruz kaliyorlar. Herkes senin gbi adalet saglamaya calisirssa vay ulkenin haline. Bak eger Ogrenci gereksizse, laftan anlamiyorsa tutanaklarini tutar okuldan attirirsin gerekirse. ogretmenlik huner ister, her agzinda sakz cigneyenin kabadayilik edip dovmeye kalarsan boyle adliye koselerinde ugrasirsun artik.. Yaptign cok buyuk yanlis. Umaim sikayetten vazgecmezler de ornek olur bu durum.. Kim olursa olsun siddete karsiyiz.

Hsarp
Kapalı
28 Aralık 2012 22:50

doğru diyorsun, poyraz, takdir ettim seni, haklısın, uzaktan davul sesi hoştur

GURUR2000
Aday Memur
28 Aralık 2012 23:06

öğretmenimiz meslekte yeni de olabilir, nasıl dvranacağını bilememiş olabiliri, fevri davranmış olabilir, tecrübesizliğinin kurbanı olmuş olabilir, bulunduğu yerdeki öğrencileri, o kesimin insanlarını tahmin edebiliyorsunuzdur polise molotof atanlar bir sınıfta neler yaparlar....

lütfen arkadaşlar bir gün gelir biz de kurumumuzda haklı iken istemeyerek de olsa fevri davranıp, yaşımız itibira ile de parlayıp istemeyerek yanlış şeyler yapabililriz.

yüklenen arkadaşlar hakimden önce yargılıyorlar, çook ayıp, adliye ortamında çalışıp, iki şey biliyoruz diye hakimden önce burada yargılamanız çook ayıp,

hocamız zaten her gün yeniden yaşıyordur bu olayı, psikolojisini düşünün, yol gösterelim, tecrübelerimiz ile neler yapabileceğini izah edelim.

bugün bana, yarın sana...

Hsarp
Kapalı
28 Aralık 2012 23:10

evet, haklısınız, umarım farkedilen bir yazı olunur. ilgisine...

28 Aralık 2012 23:25

Bu davul sadece sizin düğünde çalmıyor.

Hsarp, 11 yıl önce

doğru diyorsun, poyraz, takdir ettim seni, haklısın, uzaktan davul sesi hoştur

Hsarp
Kapalı
28 Aralık 2012 23:37

amaca, niyete bağlı, düğünün davulu zurnası

GURUR2000
Aday Memur
28 Aralık 2012 23:46

büyük lokma ye.. büyük konuşma... yarının insana ne getireceği belli olmaz...

28 Aralık 2012 23:48

Bir örnekle açıklayalım lütfen

Hsarp, 11 yıl önce

amaca, niyete bağlı, düğünün davulu zurnası

Hsarp
Kapalı
28 Aralık 2012 23:50

olmaz dersin olur, yapmam dersin yaparsın, aklın şaşar, beynin durur, misali

GURUR2000
Aday Memur
29 Aralık 2012 00:02

HSARP

teşekkürler...ama hiç gerek yok... bir örnekle açıkla diyecek kadar düşünemeyenler arkadaşın içinde bulunduğu durumu mu düşünecek... yorma kendini ...

matmat09
Kapalı
29 Aralık 2012 00:02

sen mi öğretcen?üzgünüm ben terbiyemi aldım yeterince.

senin gibilerin taşını sıkıp suyunu çıkarırım.

senin gibi geri kafalı da değilim.

ordan direkt öğretmeni yargıladığından belli.

bence senin öğretmenlerle ilgili bir yaran var küçükken çok dayak yemişsin garanti ama suçu da öğretmeninde arıyorsun bence hemen aynaya bak.

Söz.Katip, 11 yıl önce

matmat09 ; edebiyatci degiliz, sana edebiyat ogretemeyiz ama istersen sana terbiye ogretebilirim..

Hsarp
Kapalı
29 Aralık 2012 00:06

peki, gurur, son olarakm, dicek şu ki, tecrübe prayla saıtın alınmıyor aksini düşnn parası benden

29 Aralık 2012 00:06

sevgili matmat

Ben edebiyatçıyım ve sana edebiyat öğreteceğim. Beklersen hayatının dersini alacaksın. Ama önce notlarımı bulmam gerek: Uzun zamandır, ana okulu öğrencilerine ders vermiyorum.

matmat09, 11 yıl önce

sen mi öğretcen?üzgünüm ben terbiyemi aldım yeterince.

senin gibilerin taşını sıkıp suyunu çıkarırım.

senin gibi geri kafalı da değilim.

ordan direkt öğretmeni yargıladığından belli.

bence senin öğretmenlerle ilgili bir yaran var küçükken çok dayak yemişsin garanti ama suçu da öğretmeninde arıyorsun bence hemen aynaya bak.

matmat09
Kapalı
29 Aralık 2012 00:40

gel de sana önce çarpıp sonra bölmeyi öğreteyim.

burda seviye iyice düştü anaokuldan bile aşağı düştü

KatmandluKontrabasçı, 11 yıl önce

sevgili matmat

Ben edebiyatçıyım ve sana edebiyat öğreteceğim. Beklersen hayatının dersini alacaksın. Ama önce notlarımı bulmam gerek: Uzun zamandır, ana okulu öğrencilerine ders vermiyorum.

29 Aralık 2012 00:42

İyi de sen istedin öğretmemi, söz incitmeyeceğim.

matmat09, 11 yıl önce

gel de sana önce çarpıp sonra bölmeyi öğreteyim.

burda seviye iyice düştü anaokuldan bile aşağı düştü

des460
Şef
29 Aralık 2012 00:43

Editör arkadaş konuyu kilitlese yada silse bu uzadıkça uzuyor yani arkadaşlar sakin aklı selim davranalım bir taraf eğitim veren kişiler bir taraf adaleti sağlayan dağıtan kesim ve iki kesim şu an düşman konuma geldi resmen

matmat09
Kapalı
29 Aralık 2012 00:49

bencede kapatsın nefret ettim iyice

29 Aralık 2012 00:57

HASRP demiş ki:"amaca, niyete bağlı, düğünün davulu zurnası"

GURUR 2000 demiş ki: "büyük lokma ye.. yarının insana ne getireceği belli olmaz."

Ben demişim ki HSARP'a: "Bir örnekle açıklayalım lütfen." (amaca niyete bağlı olan davul zurna.. bu eğretilemeyi yani)

HSARP demiş ki bana cevaben: "Olmaz dersin olur, yapmam dersin yaparsın, aklın şaşar, beynin durur, misali"

Gurur2000 demiş ki: HSARP teşekkürler.. ama hiç gerek yok.. bir örnekle açıkla diyecek kadar düşünemeyenler arkadaşın içinde bulunduğu durumu düşünecek.. yorma kendini.

HSARP benim sorduğumu yani kendi eğretilemeni değil de bir başka yorumcunun atasözünü açıklıyorsun

O yorumcu GURUR2000 de gerçekten HSARP kendi eğretilemesi ile tutarlı imiş ve kendisi anlamış gibi, boş ver anlamaz o (ben) diyor.

HSARP senden istediğim açıklamayı, GURUR2000 e sormuşum gibi yanıtlamışsın. Çünkü açıklaman onun yorumunun açıklaması aslında.

Ciddi ciddi soruyorum.

HSARP ve GURUR2000 bana "amaca, niyete bağlı, düğünün davulu zurnası ile " Olmaz dersin olur, yapmam dersin yaparsın, aklın şaşar, beynin durur, misali" sözünü birbirine bağlayan mantıklı bir cümle kurun. Lütfen kurun.

Eğer kuramazsanız,

iki yorumcunun da aynı kişi olduğunu, cevap yazarken kullanıcı ismini karıştırdığı için diğerinin yerine cevap verdiğini düşüneceğim. Bu da neresinden bakarsan bak üzücü. Gülüyorum filan ama, gerçekten düşününce yazık yani,

HSARP demiş ki: peki, gurur son olarak dicek şu ki, tecrübe parayla satın alınmıyor aksinin düşünene parası benden." PUhahaha. Pardon.

GURU2000 demiş ki: HSARP teşekkürler ama hiç gerek yok... Yazık ya.

Toplam 102 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi