Editörler : E.Kayı Han

Yasaklı
26 Aralık 2012 10:19

ODTÜ ye 3600 polisle girilmez..500 puanla girilir..

olay budur

behzatcınar
Müsteşar
26 Aralık 2012 11:01

:)) Odtü'ye eyvalah ..Fakat 1956'da Odtü'yü kim kurdu ?

tulip35
Şube Müdürü
26 Aralık 2012 11:17

tamam 500 puanla girilsin giriliyorda ona kimsenin itirazı yok.

ama sen kim oluyosun da ülkenin başbakanını odtüye almamaya kalkıyorsun.ne haddine

ayrıca eymir gölü odtü ye ait.eski rektör çıkıyor orası halka açık herkes girebilir diyor.yalan söylüyor.ankaraya hizmet etmesi gereken bir doğal alan odtülülere ve godamanlara serbest.varmı böyle iş

behzatcınar
Müsteşar
26 Aralık 2012 11:23

tulip35 hocam olaya bu açıdan bakarsak sığ olur. Orada toplanan insnaların hepsi öğrenci değil,provaetörlerde mevcut kabul ediyorum ben.

Fakat burada kampüs içine sokulmak istenmeyenin sn.başbakan olması düşünülemez.Düşüncesine tahammülü yok oradaki öğrencilerin.

Biliyorsunuzdur belki obamaya ayakkabı fırlatılmştı.Sonuç beraat .Ne polis ,ne cıa ..

Tulip35 hocam siz Sn.başbakanı islamın kalesi olrak görebilirsiniz,kendi yaşam tarzınızın sigortası görebilirsiniz veya sadece seviyorda olabilirsiniz.

Odtü'de bulunan öğrenciler sevmiyorlar demek ki .

nevadalı
Yasaklı
26 Aralık 2012 11:24

haklısın ispanyol kardeş..

İspanyoll
Yasaklı
26 Aralık 2012 11:25

iyide bilader sen hiç sorgulamıyormusun.bir üniversiteye 3600 polisle gidilirmi

bi sor kendine

bütün işleri tastamam yaptınızda odtünün hocalarına yazıklar olsun demek kaldı öylemi

odtünün bütün hocalarını yarın değiştir ne kazanacaksın

o adamların en kötüsü 20bin tl ye iş bulur

amacınız yıpratmak baskı altına almak biat ettirmek

tulip35, 11 yıl önce

tamam 500 puanla girilsin giriliyorda ona kimsenin itirazı yok.

ama sen kim oluyosun da ülkenin başbakanını odtüye almamaya kalkıyorsun.ne haddine

ayrıca eymir gölü odtü ye ait.eski rektör çıkıyor orası halka açık herkes girebilir diyor.yalan söylüyor.ankaraya hizmet etmesi gereken bir doğal alan odtülülere ve godamanlara serbest.varmı böyle iş

tulip35
Şube Müdürü
26 Aralık 2012 11:25

kimse kimseyi sevmek zorundadeğil ama protestonu yap ama bırak karşıdakide kendini ifade etsin.

burhan kuzuya neler yapıldı gördük.

ali sabancıya aynısını yaptılar.

yani söyleyecek sözü olmayan insan bunu yapar.

behzatcınar
Müsteşar
26 Aralık 2012 11:29

tulip35 hocam göl hakkında haklı olabilirsiniz malumatım yok ,yorum yapmayım.Halka açık olmalıdır diyorum.

Diğer yandan tepkiler demokratik olmalı bu konuda hemfikirim sizinle.

Fakat yönetim ne kadar demokrat ? Sorunsal burada başlıyor ..Tulip hocam sanırım sorun demokrasi !

Asaltanat
Yasaklı
26 Aralık 2012 11:38

ODTÜ' yü kazanmak, hele de oradan mezun olmak fermana mahsustur.

ODTÜ Türkiye için milli servettir. Bilim ve teknik alanıdır. ODTÜ'ye yapılan saldırıyı kınıyorum.

Asaltanat
Yasaklı
26 Aralık 2012 11:59

Süper beyin olarak Fen Lisesinden sonra ODTÜ'ye çok yüksek puanlar alarak girebilirsiniz, amma velakin orada okuması çok daha zor oluyor!

alp aruz
Daire Başkanı
26 Aralık 2012 12:04

Üstadım bu kadar övmüşken hangi alanlarda çok önemli buluşları var? paylaşırsan sevnirim.

Asaltanat
Yasaklı
26 Aralık 2012 12:11

ALP ARUZ; mahallede okumadığınız ve araştırmadığınız belli oluyor..

BİLİM ve TEKNİK konulu dergilerden faydalanmalısınız!..ODTÜ'ye gidip oradan da sorgu sual eylemelisiniz..Gazeteler de yapılan buluşları yazıyor.

OKU ve ARAŞTIR; ya Seydi?

İspanyoll
Yasaklı
26 Aralık 2012 14:24

biri başlığıma eksi puan vermiş

kafasızlığın bu kadarıda pes

adam resmen bende kafa yok demiş farkında değil

poincare1713
Aday Memur
26 Aralık 2012 14:28

tekniker saymud erdemli denen cakma nikli buraya da mi sardin la sen hastamisin senin veletler hala odtuyu bitiremedimi yoksa

Asaltanat, 11 yıl önce

Süper beyin olarak Fen Lisesinden sonra ODTÜ'ye çok yüksek puanlar alarak girebilirsiniz, amma velakin orada okuması çok daha zor oluyor!

OĞUZBOYUI
Yasaklı
26 Aralık 2012 15:01

Odtu ye girebilmek esiminde benimde hayalimiz di ama olmadi. Suan 5.5 ve 2 yasinda olan cocuklarimi odtu ya da yurt disinda okutabilmek icin simdiden egitimlerine basladim. Coklu zeka teorisine gore basladim. Allah herkese odtuluk vatana millete hayirli evlatlar versin. Kisisel egolar icin turkiyenin onemli beyinlerinin bulundugu bir universiteyi harcamak bencillik olur kibir almis basini gidiyor ve kibirli insanin Allahin cennetinde yeri yoktur. Cennet siyasi alaverelerle gidilecek yer degil orayi satinda alamazsiniz bedellide giremezsiniz.

kemalkucukoglu
Yasaklı
26 Aralık 2012 22:23

Çoklu zeka kuramı ile ot tüye giramezsiniz. Ezberin kuvvetli ise girersiniz.

Türkiyenin yıllardır geri kalmasının tek sebebi ezberdir. Ezber batırdı bizi. Biri çıkıpta kıral çıplak desin artık.

Ot tü ve boğaz içi gibi yerler zekayı ölçmez ezberi test sorusunu ölçer.

Çoklu zeka kavramı misket (bilye) oynarken sürekli kazanan birini bile zeki kabul eder.

Kıral çıplak. Kandırmayın kendinizi. Üç beş tane iyi adam çıkıyor koskoca üniversiteden o kadar.

Tekrar ediyorum kıral çıplak.

Kıbaç Hatun
Yasaklı
26 Aralık 2012 22:34

fizik matematik sorularını da mı ezberleyerek çözüyorsun sen :))

ayrıca ne demek

ot tü. aklın sıra dalga geçiyorsun, hakaret ediyorsun.

o yüzden yösle oradan buradan gelenler bu okulları bitiremeyip atılıyorlar. yösün nasıl bir sınav olduğu ortada.

ama bizden amerika'ya mastera falan gidenler derslerle dalga geçiyorlar, bu ne yahu çok kolay diye. doktora da normal hale geliyormuş dersler. doktorada da oradan burada dünyanın en iyi öğrencilerini topluyorlar zaten. ve saldırdığın okullar sadece inek gibi derse gidip onalrı ezberleyip sınavda kusulan yerler değil. sosyal yaşantı, sosyal faaliyetler, etkinlikler, klüpler, geziler bir sürü şey var. bunlara .ok atıyorsan diğer üniversiteelr napsın :))

üç beş tane iyi adam çıkıyormuşmuş, sadece bir bölümden mezun olanlardan yurtdışında kabul alanların sayısı 3,5 ten fazla be ne diyorsun sen!

kemalkucukoglu
Yasaklı
26 Aralık 2012 22:43

Türkiye yılda 2000 patent başvurusu yapıyor. Amerika günde 2000 patent başvurusu yapıyor.

Bu üniler yeni kurulmadı. Meyveleri niye bu kadar az. Para deme hiç inandırıcı değil.

Zeka yı seçmede sorun olduğu için. Ölçme değerlendirme test ile olmaz. Zeka test ile ölçülmez. Test ile ezberi ölçersin.

Meyvelerin az oluşu yeterli cevaptır zeki insan dediklerimize.

Kıbaç Hatun
Yasaklı
26 Aralık 2012 22:46

öyle mi o abd'de ne kadar türk var peki?

cern'de bile birçok türk var,

ama senin türkiyen adına değil!

cern'de yoksun sen daha ne biliminden bahsediyorsun bana.

para çok önemli yatırım çok önemli. devletin politikası çok önemli.

karşında devasa bütçeler var bilime argeye para ayıran.

sen ancak bu kafayla en iyi yetişmiş adamlarını beyin göçü ile gönderirsin..

kemalkucukoglu
Yasaklı
26 Aralık 2012 23:02

Daha iki gün önce deneyime 5 yıllık deneyime devam ettim. Son sonuçları açıklayayım.

Klasik sınav yaptığımda yüzde 10 başarılı oluyor. Test sınavı yaptığımda yüzde 40 başarılı oluyor.

Her ikisindede başarılı olan yüzde 7 lik bir oran. Bu kişilere zeka sorusu nitelinde soru sorduğumda yüzde 0,1 i başarılı tepki veriyor yani binde 1 i)

Şimdi test sorusunda 100 kişiden 40 ı başarılı oluyor bunu üniversite sınavına genelleyeyim. 2 milyonda 400 bini üniversite barajını geçecek demektir. Zeka soruları ile kıyaslayınca geriye 400 tane adam kalıyor 400 tane adamın hepsi odtü veya boğaziçine gidecek değil ya.

400 kişinin dışında süper şiir yazanları gördüm veya süper şekillerle oynayanını veya hiç beklenmedik bir zamanda beklenmedik cevapları verenleri gördüm.

Odtünün veya boğaziçinin tamamı zeka kübü yaratıcı insanlardan oluşmaz. Oddüde farazi 200 adam zeki ise gerisi ezbercilerdir.

Ezberci değince kızıyorsunuz ezber yeteneği iyi olanlardır.

Kıbaç Hatun, 11 yıl önce

öyle mi o abd'de ne kadar türk var peki?

cern'de bile birçok türk var,

ama senin türkiyen adına değil!

cern'de yoksun sen daha ne biliminden bahsediyorsun bana.

para çok önemli yatırım çok önemli. devletin politikası çok önemli.

karşında devasa bütçeler var bilime argeye para ayıran.

sen ancak bu kafayla en iyi yetişmiş adamlarını beyin göçü ile gönderirsin..

Kıbaç Hatun
Yasaklı
26 Aralık 2012 23:09

ben hepsi deha demedim bu bir.

bütün zekiler oradadır demedim bu iki.

okula bile gitmeyeni var deha olup.

dünyada güvenilirliği ve geçerliliği en yüksek sınav olarak bizim üniversite sınavımız gösteriliyor bu da 3.

aryıca %10 başarılı oluyorsa bence sen iyi bir öğretmen değilsin, haddimi aştım burada birazcık ama hoşgörürsün sen artık, hoşgörü partisi genel başkanı :))

Toplam 121 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi