Editörler : Lanet
«114115116117118119120121122123124125»
01 Haziran 2017 20:12

kardeş Aday memurluğun dolsun sonra düşünücen zaten ne demek istediğimi...

avicenna88, 7 yıl önce

20 sene sonra boşanınca geriye dönen bir örnek göster bakalım.Hangi kanun,yönetmelik veya genelge de böyle bir durum var.Devletin işi gücü yok oturup seni mi takip edecek boşandın mı diye?Atış serbest nasıl olsa sallayın istediğiniz gibi milletin kafasını bulandırmayın.Tayin olayının özeti şudur adamını bulan istediği yere 5 dk tayinini çıkarır.Onun

dışında 3 yılı dolduran da doğu da ise uygun batı illerine gidiyor.Şırnak tayım tayini çıkanları yazsam sayfaya sığmaz.Rahat olun sürenizi doldurun.2 yılda eş durumu 3 yıl da normal yollardan.

avicenna88
Aday Memur
02 Haziran 2017 11:17

aday memurluğum doldu kardeş rahat ol.Daha yeni 22 aylık arkadaşı eş durumundan gönderdik.2 ayı kalmasına rağmen tayini onaylandı.Diyeceğim o ki her yeri aynı zannetmeyin.

haritacıcocuk, 7 yıl önce

kardeş Aday memurluğun dolsun sonra düşünücen zaten ne demek istediğimi...

firkateynn20
Aday Memur
02 Haziran 2017 15:25

aynı maddenin b bendini de yazsaydın iyiydi.

"b) Talepte bulundukları takdirde, daha önce çalışmış oldukları hizmet alanında en az üç yıl hizmetlerinin bulunması kaydı ile özürleri sebebiyle atandıkları hizmet alanında bırakılabilirler."

kafalar bulanmasın, zaten çok kişi zor durumda.

iyi forumlar..

redsea, 7 yıl önce

eş durumundan tayini yapılanlar her yıl ocak ayında eş durumu belgelerini kuruma verirler. bakanlığın yer değiştirme yönetmeliğindeki madde;

MADDE 14 ? (1) Özür durumuna bağlı yer değişikliği yapılanlardan özürleri ortadan kalkanlar;

a) Özür sebebiyle ayrıldıkları il?e veya o ilin bulunduğu görev bölgesindeki bir başka il?e eksik kalan bölge hizmetlerini tamamlamak üzere atanırlar. O bölgedeki zorunlu çalışma süresini tamamlamış ise görev yapmadığı başka hizmet bölgelerine atanır.

redsea
Aday Memur
05 Haziran 2017 08:32

doğru söylüyorsun, akıl edemedim.

firkateynn20, 7 yıl önce

aynı maddenin b bendini de yazsaydın iyiydi.

"b) Talepte bulundukları takdirde, daha önce çalışmış oldukları hizmet alanında en az üç yıl hizmetlerinin bulunması kaydı ile özürleri sebebiyle atandıkları hizmet alanında bırakılabilirler."

kafalar bulanmasın, zaten çok kişi zor durumda.

iyi forumlar..

drymstf
Kapalı
05 Haziran 2017 14:24

bugn atama şefliğini aradım,tayinlerin 1-2 hafta içinde açıklanması yüksek ihtimal dediler arkadaşla

drymstf
Kapalı
07 Haziran 2017 17:40

sanırım kimse tayin istemedi :)

yuri orlov
Aday Memur
08 Haziran 2017 19:26

benim oldu :))

drymstf, 7 yıl önce

sanırım kimse tayin istemedi :)

drymstf
Kapalı
09 Haziran 2017 00:39

benim olmadı istediğim il bilecik ne eleman aldı, ne verdi,çok saçma,neye göre yapılmış bu tayinler bilmiyorum ama bu sonuca hiç hazır değildim,sanırım bi daha tayin istemeyeceğim,bu hayal kırıklığını tekrar yaşayamam

yuri orlov, 7 yıl önce

benim oldu :))

muhendismak
Aday Memur
09 Haziran 2017 08:57

Hangi ilden tayin istemiştiniz hocam bide kaç yıldır orda çalışıyorsunuz?

drymstf, 7 yıl önce

benim olmadı istediğim il bilecik ne eleman aldı, ne verdi,çok saçma,neye göre yapılmış bu tayinler bilmiyorum ama bu sonuca hiç hazır değildim,sanırım bi daha tayin istemeyeceğim,bu hayal kırıklığını tekrar yaşayamam

firkateynn20
Aday Memur
09 Haziran 2017 10:43

Başka bakanlıkların tayinleri bangır bangır haber yapılırken, sayın memurlar.net ve diğer hiçbir site bunu iki satır haber yapmaya bile layık görmedi. İlginçtir; tayin ile alakam yok ama böyle şeyleri merak ettiğimden baktım bu sene de benzeri yaşandı. Farkındalık lazım, yoksa bu tayin neyse ama hepimizi etkileyen kurumsal bir sıkıntı olduğunda bu ne yazık ki haber niteliği bile taşımayacak sanırım bunda sonra..

Bu arada tayini olanlara hayırlı, olmayanlara da geçmiş olsun..

drymstf
Kapalı
09 Haziran 2017 14:56

hataydayım,7 yıldır burdayım,gidemezsem çıldırmam yakındır,ailevi sorunarım var, bakanlığı aradım,alt bölgelere tayin isteyebilirsiniz,becayiş de isteyebiirsiniz dediler,çevre mühendisiyim bu arada, buraya gelmek isteyen var mı,2 çevre müh. istenmişti, 2 çevre müh. olarak da biz istemiştik, burası da ne bizi gönderdi,ne aldı, 2. bir liste yayınlanmayacakmış, eğer istediğimiz ilde tayini olup da yerleşmeyen olursa liste yayınanabilirmiş, ne kadar küçük bir ihtimal bu,Allahım sen yardım et

muhendismak, 7 yıl önce

Hangi ilden tayin istemiştiniz hocam bide kaç yıldır orda çalışıyorsunuz?

yuri orlov
Aday Memur
12 Haziran 2017 11:01

umarım seneye olur. bu tayin işleri şans gerçekten.

drymstf, 7 yıl önce

muhendismak
Aday Memur
12 Haziran 2017 13:44

Hayırlısı olsun Hocam zor bi durum ama yapacak bişey yok. İnşalh seneye tayininiz olur moral bozmak yok.

drymstf
Kapalı
12 Haziran 2017 16:33

becayiş düşünüyorum,süreç nasıl ilerleyecek bilmiyorum, nasıl oluyo bu işler, bilen var mı?

isvo-44
Şef
16 Haziran 2017 10:48

Ya Çevre ve Şehircilik personeli HİÇ Mİ ÇEVRE MÜHENDİSİ İHTİYACI YOK bu kurumun. Bir meslektaşımız da sahip çıksın bize 85+ puanlar ile atanamıyoruz. YDS , ingilizce yüksek var. Ama alım yok. Sizler ihtiyaç olduğunu bizden daha iyi biliyorsunuz. Yardımcı olsanız biz atama bekleyenlere. Ne sevaba girersiniz, istediğiniz yere de tayin olursunuz, inşallah

muhendismak
Aday Memur
18 Haziran 2017 14:12

Kendi il müdürlüğüm adına konuşayım bakanlığa 2 çevre mühendisi ihtiyacı belirtmişlerdi ama kadrolar açıklandığında bakanlık hiç alım yapmamış . İl müdürlüklerinde personel eksikliği var belkide merkezi atamaya ayrılan kadro sayısı az olduğu için bazı bakanlıklara hiç atama hakkı verilmemiş olabilir. Yakın zamanda sözleşmeli olarak ilana çıkılabilir.

isvo-44, 7 yıl önce

Ya Çevre ve Şehircilik personeli HİÇ Mİ ÇEVRE MÜHENDİSİ İHTİYACI YOK bu kurumun. Bir meslektaşımız da sahip çıksın bize 85+ puanlar ile atanamıyoruz. YDS , ingilizce yüksek var. Ama alım yok. Sizler ihtiyaç olduğunu bizden daha iyi biliyorsunuz. Yardımcı olsanız biz atama bekleyenlere. Ne sevaba girersiniz, istediğiniz yere de tayin olursunuz, inşallah

drymstf
Kapalı
23 Haziran 2017 22:18

benim becayişim sonuçlandı,bayramdan hemen sonra yeni görev yerimde olacağım inşallah

muhendismak
Aday Memur
03 Temmuz 2017 09:12

Merhaba arkadaşlar tecrübeli arkadaşlara bi sorum olacaktı. Yönetmeliğin ilgili maddesinde üst bölgeden alt bilgeye tayin isteme süresi 2 yıldır gibi bişeyler geçiyor. Peki aynı bölge için bişey denilmemiş . Ben 5. bölgede çalııyorum aynı şekilde 5. bölgede başka bir il müdürlüğüne tayin isteyebilmem için kaç yıl beklemem gerekiyor 2 yıl sonunda dilekçe yazsam bi sonuç elde edebilir miyim ? Böyle bir durumla karşılaşmış bir arkadaş var mı ?

envrnmnt
Memur
05 Temmuz 2017 17:57

edemezsin malesef bende aynı şeklide yer değiştirdim 3 yıllık şart geçerli

muhendismak, 7 yıl önce

Merhaba arkadaşlar tecrübeli arkadaşlara bi sorum olacaktı. Yönetmeliğin ilgili maddesinde üst bölgeden alt bilgeye tayin isteme süresi 2 yıldır gibi bişeyler geçiyor. Peki aynı bölge için bişey denilmemiş . Ben 5. bölgede çalııyorum aynı şekilde 5. bölgede başka bir il müdürlüğüne tayin isteyebilmem için kaç yıl beklemem gerekiyor 2 yıl sonunda dilekçe yazsam bi sonuç elde edebilir miyim ? Böyle bir durumla karşılaşmış bir arkadaş var mı ?

muhendismak
Aday Memur
06 Temmuz 2017 15:42

Teşekkür ederim hocam bilgilendirmeniz için

envrnmnt, 7 yıl önce

edemezsin malesef bende aynı şeklide yer değiştirdim 3 yıllık şart geçerli

Toplam 2796 mesaj
«114115116117118119120121122123124125»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi