Editörler : gubaz
«116117118119120121122123124125126127128
27 Kasım 2019 15:31

l46120
Aday Memur

merhaba arkadaşlar.Çevre Şehircilik Bakanlığında çalışıyorum başka ilde yüksek lisans yaptığım için geçici görevlendirme yada tayin istiyorum.Devam zorunluluğu lduğu için bu sene derslere gidemedim.Bu konuda örnek var mı tayinimi yaparlar mı ? Bilginiz var mı

28 Kasım 2019 12:19

hasanali20192019
Aday Memur

arkadaşlar merhabalar, tayinlerle ilgili bir kaç sorum olacaktı cevaplarsanız çok sevinirim.

Öncelikle eş durumu tayin konusunda aday memurluk sürem bittikten sonra tayin isteyebiliyor muyum ve tayin kesin olarak çıkar mı ? bağlı bulunduğum bölgeden başka bölgedeki çevre il müdürlüğüne gene eş durumu tayini istemek için 3 sene mutlaka çalışmam gerekir mi yoksa aday memurluğum bittiği zaman başvurabilir miyim? Bir de tayin başvuruları ne zaman oluyor?Kısaca eş durumu tayinleri hakkında bilgi almak istiyorum.

Cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim.

çevreci89, 3 ay önce - Alıntıya git

Referansınız varsa kısaca (torpiliniz) her türlü işiniz yapılır.Hiç fark etmez aday memur falan. Bu bakanlıkta 6306 kapsamında alınan personelin atandığı yerde çalışmadan bile tayinini yapıyorlar.

Ama dediğim gibi tek kriter iyi bir referans bulman gerekiyor.Referansın yoksa mazeret tayinlerinde bile her türlü zorluğu çıkarırlar.Bulunduğunuz yerde veya istediğiniz yerdeki kadro sayısını bahane ederler.İşinizi yapmazlar.

28 Kasım 2019 13:35

çevreci89
Aday Memur

Referansınız varsa kısaca (torpiliniz) her türlü işiniz yapılır.Hiç fark etmez aday memur falan. Bu bakanlıkta 6306 kapsamında alınan personelin atandığı yerde çalışmadan bile tayinini yapıyorlar.

Ama dediğim gibi tek kriter iyi bir referans bulman gerekiyor.Referansın yoksa mazeret tayinlerinde bile her türlü zorluğu çıkarırlar.Bulunduğunuz yerde veya istediğiniz yerdeki kadro sayısını bahane ederler.İşinizi yapmazlar.

hasanali20192019, 3 ay önce - Alıntıya git

cevabınız için teşekkür ederim. referansım olmadığı için sormak istedim ben de tercih yapmadan önce. istemediğim bir şehirde 3 4 sene belki daha fazla yaşamayı göze alamayacağım için.

28 Kasım 2019 18:57

inşaatmüh4
Aday Memur

Arkadaşlar herkese merhaba,

İnşaat mühendisi olarak bu kurumu yazmayı düşünüyorum fakat şehir istediğim yerde değil. İnşaat mühendisleri için tayin durumu kolay mıdır?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

28 Kasım 2019 19:08

jeolog_89
Şef

İnşaat mühendisi olarak bu kurumu yazmayı düşünüyorum fakat şehir istediğim yerde değil. İnşaat mühendisleri için tayin durumu kolay mıdır?

inşaatmüh4, 3 ay önce - Alıntıya git

Dayın yoksa tayin yok hiç bulaşma derim heleki doğu ise tercih edeceğin minimum 5-6 seneden önce tayin ihtimalin yok şuan eş durumu tayinlerine bile olumsuz veriliyor

28 Kasım 2019 20:37

hasanali20192019
Aday Memur

inşaatmüh4, 3 ay önce - Alıntıya git

Eğer referansın ( torpilin) varsa direk tercih edebilirsin.Ama yoksa tayin falan düşünüyorsan hiç bulaşma bu kuruma.Maalesef tayin konularında çok sıkıntılı bir kurum.

Gelenin gideni arattığı ve her geçen gün daha da kötüye giden bir kurum.Referansın varsa çok kısa bir süre içerisinde (2-3 ay içinde aday memurken) tayinin yapılır.Ama yoksa bırak normal tayini mazeret tayinini bile yapmazlar.Mazeret tayinlerin bile torpille yapıldığı bir kurum.Mazeret için dilekçe verirsin.Ona bile ret cevabını 2-3 ayda yazarlar.Ret cevabı için bile o kadar bekletirler.

Kısaca hak-adalet -vicdan-merhametin falan olmadığı bir kurum.O yüzden iyi değerlendirin. Hakkınızda hayırlısı olsun.

02 Aralık 2019 11:31

çevreci89
Aday Memur

eş durumu tayini ile ilgili yönetmeliğe baktım ama 2018 değişikliği ile mülga olmuş maddeler. aday memurluk bittikten sonra yani kısaca 1 yıl sonra eş durumu tayinine başvurma hakkımız var mı? bu arada evet biliyorum torpil vs gerekiyor ama gene de yasal olarak ne zaman başvurabileceğimi öğrenmek istiyorum. önceden 2 seneymiş şu an 1 sene mi ?

02 Aralık 2019 15:29

makinemühendisii
Kapalı

Arkadaşlar Çanakkale ve Aydın çevre şehircilik il müdürlükleri ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Çalışma ortamı nasıldır? Memnun kalır mıyım? Teşekkürler şimdiden

04 Aralık 2019 10:20

spdemir
Aday Memur

İstanbul'dan Nevşehir'e gelmek isteyen mimar varsa iletişime geçebiliriz

19 Şubat 2020 12:44

Becais1234
Batman Mardin Diyarbakır dan Trakya ya becaiş isteyenler mesaj atabilir(inş müh)
21 Şubat 2020 17:42

murat3021
Aday Memur

güncel

Toplam 2551 mesaj
«116117118119120121122123124125126127128

ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?