Editörler :
07 Ocak 2013 14:54   

diyanetin yeni kampanyası

evet diyanetin yeni kampanyası "haydi ilahiyatçı kızlar köye"fahriler şehir merkezine hatta evinin dibine !

07 Ocak 2013 16:07

aymi17
Memur

:D

07 Ocak 2013 16:08

aymi17
Memur

evet hocam maalesef onlar rahatsa bizimde mahkemei kübramız var ...

07 Ocak 2013 16:38

meryemberra
Şef

benim geçen yıl diyanetten bir müfettişle görüşme fırsatım olmuştu. durumu anlatınca fahrilerle ilgili olarak. hocam hakkınızı helal edin kantarın topuzu kaçtı demişti.

millete atı verin, adamlar üsküdarı geçsin eeeeeeeee sonra hakkınızı helal edin.

yok öyle yağma

07 Ocak 2013 17:37

FMÜZER
Genel Müdür

Arkadaşlar Diyanet kampanya falan yapmaz.Unutulmamalıdır ki kampanyalar,katılımcılar arasında evsaf eşitliği temelinde gerçekleşir.Yani kampanyaya katılacaklar katılım şartını yerine getirir,sonrasında şartları yerine getiren herkes kampanyanın getirisinden yararlanır.Oysa diyanette böyle toptancı anlayış yoktur.Adamına göre standartları şekillendirir.Herkesin dikkatinden kaçtı ama burada yineleyeyim.Son sözleşmeli atamada atanma gruplarını önceden ilan etti.Ama sonradan yeni ayrıntılara girerek hiç te standardı olmayan yeni öncelikler oluşturuverdi.Ama sendikalar dahil diyanet camiası içinden bu komediye ses çıkaran olmadığı için herkese koyun muamelesi yapılmaya devam ediliyor.

1-Öncelikle Diyanet İşleri Başkanlığı Sözleşmeli alımı duyurusunda atanma önceliklerini kategorilere göre "dolmazsa" şunlardan "dolmazsa" şunlardan diye açıkladı.(bkz.http://personelweb.diyanet.gov.tr/personel/duyurular/duyurular.aspx?id=249)

2-Ama o da ne?Duyuruda pekâlâ ifade edebileceği ayrıntılara atanmadan sonra girdi.Adaylar kendileriyle aynı kategoride zannettiği daha doğrusu Diyanetçe öyle ifade edilen bazılarının aslında öncelikli olduğu ilan ediliverdi.Hem de mantıksızca.

Mesela; İmam-Hatiplikte:

Hafız olan İlahiyat Önlisanslılar,kendilerini Hafız olan İlahiyat Önlisans+Diğer lisanslılarla aynı kategoride zannettiler.Meğer Hafız olan İlahiyat Önlisans+Diğer lisanslılar öncelikli atanmışlar.

Denilebilir ki "Ne var bunda.İyi ya işte Diyanet fazladan 4 yıllık başka bir fakülte bitiren kişiyi öncelemiş..."

O zaman sıkı durun.Yukarıdaki mantığa göre 4.kategorideki İlahiyat Ön Lisans +Diğer Lisanslı olanlar İlahiyat Önlisanslıdan öncelikli olmalı değil mi?Ama öyle değil işte.İlahiyat Önlisans+Diğer Lisanslı burada sadece ön lisans bitirenin gerisine atılmış.

Aynı saçmalık son kategoride de var.İmam-Hatip +Diğer Lisans mezunu bu atamada kendisine en son sıra gelen zümrelerden..

Hasıl-ı kelam standart yok,öncelik desen hangi kritere göre belli değil..Allah ilham merhamet versin yüreklerine ne diyeyim...

07 Ocak 2013 20:59

muhammed Şeyda
Memur

niye şaşırmadım acaba:))))

07 Ocak 2013 23:32

FMÜZER
Genel Müdür

Aklı diyanetin mantığıyla işleyenlerin şaşırmamasına şaşırmam.Asıl böyle kişilerin bu uygulamalara hayret etmesi hayrete değer :)) Ama ben hayrete değer bir şey göremiyorum doğrusu...Ama duâlarım tüm mümin kardeşlerimle beraber..(özellikle İlham ve merhamet bâbında tabii ki) :)))

08 Ocak 2013 20:30

muhammed Şeyda
Memur

...............

08 Ocak 2013 22:31

hacışeyh
Kapalı

arkadaşlar tek çare açtıkları sınavlarda çalışıp RABBİMİZE DUA EDİP yüksek puan ALMAK OLACAKTIR...BUNLARLA ANCAK ÖLE BAŞ EDERİZ..BEN İHL MEZUNYKEN İHL MEZUNKLARINBI İMAM ETTİLER KİMLERİ MÜFTÜ YANDAŞ ÇOCUKLARINI....BİZE DE İLAHYAT DEDİLER.İLAHYAT BİTİRDİM 4 YILLIK LİSANS BİTİRDİM.SONRA FORMASYON ALDSIM ÖĞRETMEN OLDUM...DİYANETE GİRMEYE YILLARCA UĞRAŞTIM OLMADI...ÖĞRETMEN OLDUM.İHL MEZUNU İMAM OLANLAR ŞİMDİ FABRİKALARDA...İLAHYUAT MEZUNUYUM NAMAZ KILMADIM KILMIYORUMDA...ÇÜNKİ SOĞUTTULAR HAKKIMI HERZAMAN BEN İSLAMCIYIM VE BU KILIKLA YÖNETİMDE OLANLAR YEDİ...BENDE OKUDUM ÇOK ÇALIŞTIM...BAŞA GELDİM NAMAZ ORUÇ YOK AMA ADALET BENDE TAM...ÇOK ÇALIŞMALIYIZ....İNŞ.BAŞARIRSINIZ SEVGİLİ KARDEŞLERİM...

08 Ocak 2013 22:54

ihlas006
Aday Memur

sayın hacı şeyh madem sizde adalet tam..... Allah size oruç ,namaz nasip etsin.mü'minin namaza ihtiyacı vardır;mü'minin kıldığı namaza Allahu tealanın ihtiyacı yoktur.insan ne yaparsa kendi için yapar.

09 Ocak 2013 00:17

yawuz29
Şef

bu dünyada imtahanda olduğumuzu unutmayalım verende ALLAH alanda ALLAH Namazla orucla kimi cezalandırıyorsun .birde çok dua edelim diyorsun.dört yıllık bitirmiş olabilirsin rabbim öğrendiklerinle amel ettirsin.görevide rabbim bilinçli kişilere nasip ettirsin .

10 Ocak 2013 10:13

leal33
Aday Memur

Anlamakta zorluk çekiyorum kullandığı nick le fikri zikri tabantabana zıt malum şahsın. .Yazdıklarıda tutarsız Allaha dua edin çalışınca veriyor diyor.Ama kul olarak Allaha şükrü çok görüyor.Soğutmuşmuşlarmış!!!!Bunu dese dese benim 12 yaşındaki kişiliği henüz oturmamış kızım der .Nefsimiz tembellik ediyor bunada falanca sebeb filanca sebeb,çok komik ya.Papaza kız oruç boz sonrada papaz suçlu de.O günahın vebalini sen çekersin papaz değil.Namaz oruç ukbalıktır dünyalık için yaparsan zaten hiç bir ecrini göremezsin bilakis suratına çarpar Allah onu ahirette, git kimin için kıldıysan ecrinide ondan iste der.Nefis her daim kendini tezkiye yolları arar ve böyle çocukça sebebler bulur kendine.Kimse kimseyi Allahtan soğutamaz ancak şeytan sağdan sağdan gelir böyle,sen iyisin sen adilsin ,sen yahşisin diğer herkes saman sonra ahirettede derki;benim seni kandırmaya gücüm yoktu ben dedim sen isteğinle geldin. Madem çok adilsin Allahın hakkını Allaha ver.....

Toplam 11 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?