Editörler : swat3410E.Kayı Han
«3456789101112131415

rufftang
Yasaklı
18 Ağustos 2013 21:40

artı meslegın artıları eksılerıni tam kavraman ıcın her baslıgı her yazılanı kım ne demıs okuman lazım ... bu sekılde artıları eksılerı seklınde madde madde elımızde yok şuanda...

derya0689, 11 yıl önce

Mehaba! İlk kez polisliği araştırıyorum be çevremde poliste yok. Bu mesleğin artıları eksileri neler bilen varmı??

antepcityboy
Kapalı
19 Ağustos 2013 11:42

Geçen sene bu forumda "dönmez baba" isimli bi eleman vardı. Kpss puanı 60 küsürdü diye hatırlıyorum. Girdi ve kazandı.

Telijah, 11 yıl önce

geçen sene mezun oldum kpss çalışamıştım.

p3 64 ile başvurdum toplamda 87 puan alıp 151 puan ile kaybettim 161 falandı sanırım taban.

ölçümlerde 182 boyum 75 kilom çıktı 7 yıldan fazladır amatör olarak spor yapıyorum. yüksek lisans mezunu oldugumu söyledim. zaten mulakat ondan sonra örneklemim tez konum falan oldu zaten rahat biriyimdir uzmanlık alanım olunca çok daha rahat geçti mulakatım.

bu sene p3 87 aldım tekrar başvurucam.

bunu neden yazdım bazı arkadaşlar kpss önemli degil falan diye yazıyorlar. p3 den 60 alan arkadaş toprilin kralı olsa yine atanamaz 160 a inmedi çünki.

geçen sene KPSS PUANIM AZ DİYE KAYBETTİM çıkıpta puan önemli degil demeyin, yok ben spor ve sözlüden kesin 100 alırım diyorsanız buyrun meydan sizin

kent42
Aday Memur
19 Ağustos 2013 16:01

Adminler çıkıp açıklama yapsa alım yoksa yok bari beklemeyelim gece gündüz :-(

jorah mormont
Kapalı
19 Ağustos 2013 16:08

adminler nerden bilsinler ya açıklama yapılacak bekle işte

kent42, 11 yıl önce

Adminler çıkıp açıklama yapsa alım yoksa yok bari beklemeyelim gece gündüz :-(

kent42
Aday Memur
19 Ağustos 2013 16:13

Geçen sene takip etseydin admin nereden bilsin demezdin

jorah mormont, 11 yıl önce

adminler nerden bilsinler ya açıklama yapılacak bekle işte

Khagan
Kapalı
19 Ağustos 2013 16:15

Geçen sene ilan 27'sinde açıklanmış herhalde. Yönetici tahminen ilandan kaç gün önce mesaj yazmıştı? Hatırlıyor musun?

kent42, 11 yıl önce

Geçen sene takip etseydin admin nereden bilsin demezdin

jorah mormont
Kapalı
19 Ağustos 2013 16:16

geçen sene açıklandığı gün ya da 1 gün önce 3000 civarı alım olacak demişti bu kadar. takip etmiştim yani dostum

Khagan
Kapalı
19 Ağustos 2013 16:20

Anladım dayı. Bu ay çıkana kadar yolu var, bekleyip göreceğiz.

jorah mormont, 11 yıl önce

geçen sene açıklandığı gün ya da 1 gün önce 3000 civarı alım olacak demişti bu kadar. takip etmiştim yani dostum

jorah mormont
Kapalı
19 Ağustos 2013 16:24

en geç önümüzdeki hafta cuma açıklanır bence. ama önemli olan 4000 5000 gibi bi sayı olması

Khagan, 11 yıl önce

Anladım dayı. Bu ay çıkana kadar yolu var, bekleyip göreceğiz.

babacan3806
Aday Memur
19 Ağustos 2013 16:38

slm arkadaşlar 12.dönemim. 13. dönem olarak hakkınızda hayırlısı olsun. geçenlerde bi müdürden duydum asm tekrar pomeme verilmiş bu sene öğrenci alınması muhtemel dedi. inşallah alınırda sayı artar...

Telijah
Aday Memur
19 Ağustos 2013 16:53

hayırlı olsun kardeşim ama yazdıgımı tekrar oku istersen ben kimseye kazanamaz demiyorum sadece zor.

antepcityboy, 11 yıl önce

Geçen sene bu forumda "dönmez baba" isimli bi eleman vardı. Kpss puanı 60 küsürdü diye hatırlıyorum. Girdi ve kazandı.

derya0689
Aday Memur
19 Ağustos 2013 18:09

Muhabbetinizi mi boldum yoksa ya da illaa benim merak ettigim konuya gelmenizi mi beklemeliydim ????

rufftang, 11 yıl önce

derya sen bi dur :) ne konusuluyor sen ne dıyorsun ??

neşeli murat
Aday Memur
19 Ağustos 2013 18:17

demiştim ben 8 oldu okul ve iki pmyo çok sonra mezun verdi alım çok inş. :)

Telijah
Aday Memur
19 Ağustos 2013 18:26

derya hanım bana göre + bir özellik size göre - bir özellik olabilir. durumunuzu en iyi bilen yine sizsiniz forum araştırıp ne nedegildir öğrenmeniz daha saglıklı olucaktır. size burda pembe portrelerde çizen olur simsiyah da sonra atanıp pişman olan siz olursunuz.

derya0689, 11 yıl önce

Muhabbetinizi mi boldum yoksa ya da illaa benim merak ettigim konuya gelmenizi mi beklemeliydim ????

memur onur
Aday Memur
19 Ağustos 2013 18:30

POMEM mülakatında sorulan her soruyu bilmekle yüksek puan alınacak diye bir şey yok arkadaşlar. Olaya geniş açıdan bakalım. POMEM'in ilk öğrencilerini kabul ettiği yıllarda, amaçları arasında, AB uyum çalışmalarını destekleme, polisin eğitim seviyesinin yükseltilmesi gibi durumlar söz konusu iken, şu sıralarda ise üniversite mezunu polislerin mesleğe girdikten sonra meslekten soğuması, adapte olamaması gibi durumlar, insanların kendi branşları ile ilgili mesleklere geçme çabası ve yaşanan istifalar olarak kendini göstermektedir. Bu yüzden sizin başka mesleklere geçebilme potansiyelinizi ölçmek isteyeceklerdir. Mülakatlarda sorulan sorular çeldirici olabilir. Eğer ki siz kendi branşınızla ilgili sorulan spesifik sorulara doğru ve istikrarlı cevaplar veriyorsanız, hâlâ içinizde branşınızla ilgili yanan bir ateş bulunuyor demektir.

2010 yılında bir mülakat sırasında, öğretmen bir POMEM adayı "Atatürk'ün Milliyetçilik ilkesini açıklayınız" soru kartını çeker ancak Cumhuriyetçilik ilkesini anlatır. Komisyon başkanı da adayı, "daha ilkeleri birbirine karıştırıyorsun, bir de öğretmen olacaksın!" diye odadan resmen kovar. Ancak aday o kadar sakin ve soğukkanlıdır ki, bir polis memuru gibi verilen emri yerine getirir. Mülakattan 60 tam puan alır. (KPSS puanı 60 küsür.) Bunun gibi daha çok olaylar var arkadaşlar. Mesela adayın birine siyasi partilerin başkanlarının, başkan yardımcılarının isimlerini soruyorlar, hiç teklemeden cevap veriyor arkadaşımız. Ancak mülakattan geçemiyor. Sizce sebebi ne olabilir..? Yani arkadaşlar diyeceğim o ki, polis, asker gibidir, verilen emirleri yerine getirir, fazla sorgulamaz. Öyle yüksek lisans mezunu olmasına, haftada bir kitap okumasına, mutluluğun resmini çizmesine falan gerek yoktur. Gezi Parkı'nda betonun üzerine parkasını atıp uyur, sayısı yetersiz olduğu için saatlerce afedersiniz tuvalet sırası bekler. Tüm bunları yaparken içinden "ah şimdi öğretmen, müfettiş yardımcısı vs. olmak vardı" diye geçirmiyorsa ne âlâ.

Tamamen kendi düşüncelerimdir. İstemeden de olsa yanlış anlaşılabilecek cümleler kurduysam affedilsin. Saygılarımla...

derya0689
Aday Memur
19 Ağustos 2013 18:35

O konuda haklisiniz. Ancak ben oznel yorum istemiyorum ki. Hic bilmedigim bir meslek. Nobetleri oluyormus ne siklikta?? Tayinler cok mu oluyor? Bayanlara gore bi meslek mii? Bunlar nispeten nesnel yorumlar

Telijah, 11 yıl önce

derya hanım bana göre + bir özellik size göre - bir özellik olabilir. durumunuzu en iyi bilen yine sizsiniz forum araştırıp ne nedegildir öğrenmeniz daha saglıklı olucaktır. size burda pembe portrelerde çizen olur simsiyah da sonra atanıp pişman olan siz olursunuz.

Telijah
Aday Memur
19 Ağustos 2013 18:49

bu biraz şehir efsanesi gibi olmuş aynı Risk nedir sorusuna boş kağıt vermek gibi

%1-2 bu şekilde çok ekstrem mulakatlardan geçenler vardır ama benim demek istediğim atananların büyük çogunlugu normal sorulara serin kanlı mantıklı cevaplar verenlerdir. yoksa benim kartımda "Trafik kuralları neden gereklidir " yazıyordu. burda benim bilgimi mi yoklamaya çalışıyordu sizce bunu açıklıyamıcak üni mezunu varmıdır. daha kartı çekerken elleri titreyen benim sakinleştirdiğim bir arkadaş bile oldu.

2 kişi oturmuşsunuz birbiriniz hiç tanımıyorsunuz ne konuşcaksınız ? biri dicekkii buralar eskiden hep dutlukdu diye fitili ateşicek :D konuşma başlatıcak bu sorular da o hesap.

memur onur, 11 yıl önce

POMEM mülakatında sorulan her soruyu bilmekle yüksek puan alınacak diye bir şey yok arkadaşlar. Olaya geniş açıdan bakalım. POMEM'in ilk öğrencilerini kabul ettiği yıllarda, amaçları arasında, AB uyum çalışmalarını destekleme, polisin eğitim seviyesinin yükseltilmesi gibi durumlar söz konusu iken, şu sıralarda ise üniversite mezunu polislerin mesleğe girdikten sonra meslekten soğuması, adapte olamaması gibi durumlar, insanların kendi branşları ile ilgili mesleklere geçme çabası ve yaşanan istifalar olarak kendini göstermektedir. Bu yüzden sizin başka mesleklere geçebilme potansiyelinizi ölçmek isteyeceklerdir. Mülakatlarda sorulan sorular çeldirici olabilir. Eğer ki siz kendi branşınızla ilgili sorulan spesifik sorulara doğru ve istikrarlı cevaplar veriyorsanız, hâlâ içinizde branşınızla ilgili yanan bir ateş bulunuyor demektir.

2010 yılında bir mülakat sırasında, öğretmen bir POMEM adayı "Atatürk'ün Milliyetçilik ilkesini açıklayınız" soru kartını çeker ancak Cumhuriyetçilik ilkesini anlatır. Komisyon başkanı da adayı, "daha ilkeleri birbirine karıştırıyorsun, bir de öğretmen olacaksın!" diye odadan resmen kovar. Ancak aday o kadar sakin ve soğukkanlıdır ki, bir polis memuru gibi verilen emri yerine getirir. Mülakattan 60 tam puan alır. (KPSS puanı 60 küsür.) Bunun gibi daha çok olaylar var arkadaşlar. Mesela adayın birine siyasi partilerin başkanlarının, başkan yardımcılarının isimlerini soruyorlar, hiç teklemeden cevap veriyor arkadaşımız. Ancak mülakattan geçemiyor. Sizce sebebi ne olabilir..? Yani arkadaşlar diyeceğim o ki, polis, asker gibidir, verilen emirleri yerine getirir, fazla sorgulamaz. Öyle yüksek lisans mezunu olmasına, haftada bir kitap okumasına, mutluluğun resmini çizmesine falan gerek yoktur. Gezi Parkı'nda betonun üzerine parkasını atıp uyur, sayısı yetersiz olduğu için saatlerce afedersiniz tuvalet sırası bekler. Tüm bunları yaparken içinden "ah şimdi öğretmen, müfettiş yardımcısı vs. olmak vardı" diye geçirmiyorsa ne âlâ.

Tamamen kendi düşüncelerimdir. İstemeden de olsa yanlış anlaşılabilecek cümleler kurduysam affedilsin. Saygılarımla...

memur onur
Aday Memur
19 Ağustos 2013 19:07

Karttaki soruyu cevaplarken, anlayacaklarını anlıyorlar zaten. Daha sonra gelen sorular "normal" olarak tabir ettiğiniz sorular değil, orijinal sorulardır. Ben genel bir konuya değindim zaten. Sadece sizin için yazmadım bunu.

jeoloğ
Memur
19 Ağustos 2013 19:13

çok torpil dönüyormuş herşey önceden belliymiş diyolar doğru muu boşuna hazırlanmayalım

jeoloğ
Memur
19 Ağustos 2013 19:15

bazı şeyler duydum da benim şevkim çok kaçtı

Toplam 284 mesaj
«3456789101112131415

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi