Editörler :
13 Ocak 2013 12:49   

Yasaklı
Zorlu Hayata Tutunmak..

Kaliteli bir eğitime ve sermayeye sahip olunmadığında, hayata TUTUNMAK zordur.

Sermaye veya mal-mülk herkeste olmadığına göre, okumaktan ve çalışmaktan başka bir yol yordam yoktur. Okuyup çalışacağız.. Kadın, erkek; herkes okumak ve çalışmak zorundadır.

Sermayemiz olsa bile; gençlikte okumamız, çalışmamız bir zorunluluktur.

Canımızı dişimize takarak, kaliteli eğitim yolunda Fen Lisesi, Kolej, Anadolu Liseleri başta olmak üzere, bunları kazanmak için çok çalışmalıyız.

Üniversite sonrasında da, YÜKSEK LİSANS ve YABANCI DİLLER ile İŞ DENEYİMİ edinmek, ana gayemiz olmalıdır.

Herkes, tutunmak için bir dala el atmalı ve ulaşmalıdır.. Kolay gelsin!..

13 Ocak 2013 12:53

Baysaltan
Yasaklı

Kalkınmış ve gelişmiş, uygar uluslar gibi çok okuyup çalışmadıkca, ulus olarak işimiz zorlaşacaktır.. Atatürk'ün dediği gibi; muasır medeniyet seviyesine kesinlikle ulaşmamız lazımdır.

13 Ocak 2013 13:13

Baysaltan
Yasaklı

Herkes okumalı ve çalışmalıdır. İleride; "Tanrım beni baştan yarat!." deyu, gazel veya acıklı uzun hava söylemememiz lazımdır.

Araplar ile Sudanlı veya Somalililerin, Afganların durumlarına düşmeyelim.

14 Ocak 2013 09:30

Baysaltan
Yasaklı

BİLGİ.. Bilgi sahibi olmak önemlidir. Kültürlü ve görgülü olmak gibisi var mı? Bunlar ise, EĞİTİM-ÖĞRETİM yolunda edinilir. Çağdaş eğitim almalıyız.. Kaliteli eğiitm yolundan geçenler işsiz de kalmaz, aşsız da!

BİLİM ve TEKNİK alanlarında kıt, yetersiz kalmak; itilip kakılmak demektir.

21 Ocak 2013 15:35

memoserif
Şef

Boş ver hoca çalışan da ölüyor çalışmayan da .Hayatında okul yüzü görmemiş çok insan bilirim de milyarlar sahibi.

07 Şubat 2013 05:30

Uçanşahin
Yasaklı

ATATÜRK'ün çizdiği "muasır medeniyet" yolunda olmalıyız. Eğitimsiz ve kültürsüz, görgüsüz kalmamak için, elbette ki eğitim-öğretim işine çok önem verilecektir.. Bilim ve teknikten ayrı kalamayız, kopamayız.

10 Şubat 2013 07:03

Uçanşahin
Yasaklı

Ne demek tutunamamak?.. Sağlam ve diri, kararlı ve bilgili, düzgün olmalıyız.

Toplam 6 mesaj

ANKET
Sizce, İstanbul Yenikapı'daki araç sergisi ne anlam ifade etmektedir?