Editörler : F16 Gökçen

13 Ocak 2013 18:58

anestezi ve zıhınsel gerılık

genel anestezı ile kuçuk yaşta bırden fazla kez amelıyat olunması zıhınsel gerılığe yol açabılır mı?

ARABAM MAZOTLU
Müsteşar Yardımcısı
16 Ocak 2013 18:38

Anestezi uzmanı öncesinde hastaya belli testler uygular bunun sonucunda

her kişiye farklı bir anestezi dozu uygulanır

bu yapılan işlemler rayında ve yapılması grektiği gibi yapıldığında isterse 100 kez anestezi verilsin bir sorun oluşmaz.

20 Ocak 2013 14:33

aynadakileri hariç tutarsak ,onun dışındakilere bir yan etkisi yoktur.başka sebep bulman lazım

melek serter
Yasaklı
20 Ocak 2013 14:39

4 kez ameliyat oldum . embesil olmuşmuyumdur ki

aynadakiben
Kapalı
20 Ocak 2013 14:43

iki öğrencim varddı ikiside beş altı kez ameliyat olmuşlar yanı beş yaşındakı çocuk o yaşa kadar sureklı ameliyatlar geçirmiş , ilkinde baya bır unutkanlık vardı öğrenmesine sorun teşkil edecek kadar diğeride hafıf duzeyde zıhınsel engellı tanısı konmuş çocuk oturduğu yerden kalktığında tekrar nereye oturacağını unutacak kadar bende merak ettım acaba bu kadar sık anestezi almasından olabılırmı dıye ...

Dr sma09
Aday Memur
22 Ocak 2013 13:02

Büyük olasılıkla öyle bir reaksiyon vermiş olabilir.

ramazzoli3
Şube Müdürü
24 Ocak 2013 09:37

:)))

burdan pek anlaşılmıyor.

melek serter, 11 yıl önce

4 kez ameliyat oldum . embesil olmuşmuyumdur ki

dvtygt
Aday Memur
25 Ocak 2013 08:54

ne tür ameliyatlar geçirildiğine bağlı...mesela bir beyin ameliyatıysa anesteziden ziyade dokularda oluşan tahribatlar sıkıntı yaratır. bir kalp ameliyatıysa beynin yeterli perfüze olamamasından unutkanlık sersemlik olabilir

ancak anestezide kullandığımız azotprotoksit diğer adıyla nitröz oksit ciddi derecede unutkanlık yapar

ramazzoli3
Şube Müdürü
26 Ocak 2013 01:05

5 mg dormicum yedim,endoskopi yaptırmak için.

uyandığımı sandığımda gitmiş eşime pahalı bir çizme almışım.

ayık olsam hiç bunu yaparmıydım:))

resmen saflaştırıyor insanı.

melek serter
Yasaklı
26 Ocak 2013 12:02

senin hala dormicum (5mg) almış gibi bir halin var.

belki bilinçaltında yaşadıklarını aklından çizme_k istemiş olmanda sebep olabilir. veyahut sonucun kötü olma ihtimalinin eşinin şefkatine olacak olan ihtiyaçtır seni bu işe soyunduran veyahut eşini aldatmış olduğundan öbür dünyaya bir adım öte de olmak ve günahlarından arınmak ihtiyacıdır bunları yaptıran.

saygılar

ramazzoli3
Şube Müdürü
27 Ocak 2013 10:55

yav ben dormicumla sarhoş oldum.

sen içmeden ssarhoşsun.baksana haline.

sallanıyon/sallıyon...

melek serter, 11 yıl önce

senin hala dormicum (5mg) almış gibi bir halin var.

belki bilinçaltında yaşadıklarını aklından çizme_k istemiş olmanda sebep olabilir. veyahut sonucun kötü olma ihtimalinin eşinin şefkatine olacak olan ihtiyaçtır seni bu işe soyunduran veyahut eşini aldatmış olduğundan öbür dünyaya bir adım öte de olmak ve günahlarından arınmak ihtiyacıdır bunları yaptıran.

saygılar

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
07 Mayıs 2013 16:25

yaradanın yarattığını kul oynarsa ,oynaya oynaya bozulur tabi.beyin dediğin 20trilyon hücreden oluşr

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi