Editörler : "eskiyara"Pangaea
«272829303132333435363738»

yuksel002
Şef
21 Mart 2013 13:50

amin hocam.

inşALLAH doğuda çakılı kalan özellikle sınıfcılarda istedikleri yere gider.

hardwrestler, 11 yıl önce

aynı düşüncedeyiz sıkıntı yok hocam inşallah herkes gönlüne göre yer değiştirir . Ben de isterim kimse mağdur olmasın ama her gün bir şey değişiyor bu da tabii olarak bizleri çok etkiledi inşaalah diyorum artık herşey yerine oturur denenmekten bıktık. Hayırlı günler selamlar.

esmeralda_34
Kapalı
21 Mart 2013 16:13

oldu ben alan değiştirdim ilde de 7.yılım ne yani ben şimdi 3 yıl şuanki kurumda mı bekliycem bu mudur senin adaletin!!!
tabiki alan değiştirenler yer değiştirecek hem de baya bi yer değiştircek :D

hardwrestler, 11 yıl önce

Eğer adalet var ise değiştirmemeli

dejaved
Kapalı
21 Mart 2013 16:13

yani ben şimdi zorunlu hizmet bölgeleri tercih yapabilirmiyim yapamazmıyım

dejaved
Kapalı
21 Mart 2013 16:15

ben şimdi haziranda yapılıcak olan atamada zorunlu hizmet bölgelerine tercih yapabilirmiyim yapamazmıyım sayın yuksel hocam

yuksel002, 11 yıl önce

hocam rahat ol sen yapabilirsin.

bende senin durumunda idim ve 2009 da iller arası yer değişikliği yaptım.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/24076_0.html

mevzuatın 21. maddesi 1-b bendini okursan rahatlarsın.

2 yıl şart değil. adaylığın kalktıktan sonra ilk atama döneminde yine yer değiştirebilirsin.

2-b bendine uymak istersen de seneye gidersin.

senin elinde olan birşey. ama seneye zorunlu olarak gidersin.

ancak ona gerek kalacağını düşünmüyorum.

İller arasında yüzlerce açılıyor. elbet birine yerleşirsin.

Benim tek sıkıntım bu yer değiştirmelerin haziran ayında gerçekleşmesi.

umarım geçen yıl gibi geciktirmezler.

yuksel002
Şef
21 Mart 2013 16:39

hocam mevzuatı oku.

çok açık bir biçimde 2. yıla dahi gerek kalmadan adaylığın kalktıktan sonraki ilk atama döneminde yapabilirsin.

istersen 1 yıllık ol farketmez.

yeterki adaylık kalkmış olsun.

hem aynı branştanız. sıkıntın olmasın. ben çok yer açılacağını düşünüyorum.

geçen yıl adıyaman ile adana ya bakmıştım. 28 adıyaman 96 adana vardı.

antep i istiyorsun rahat 50 küsür tane yer olur.

kafan rahat olsun. tayin isteyebilirsin.

dejaved, 11 yıl önce

ben şimdi haziranda yapılıcak olan atamada zorunlu hizmet bölgelerine tercih yapabilirmiyim yapamazmıyım sayın yuksel hocam

ateşhan
Aday Memur
21 Mart 2013 18:31

Mayısta il dışı atamaların gerçekleşmesi tüm eğitim calışanlarını mutlu edecektir. Ramazan gelmeden insanlar yerlerini bulmalıdır.

rose teacher
Memur
21 Mart 2013 18:43

mesela ben hocam:) resim öğretmeniyim. doğu görevimi bitirdiğim halde hala doğudayım. doğu yüzü görmemiş öğretmenlerin doğu görevini de biz yapıyoruz sanırım

roymakaay, 11 yıl önce

geçen sene istanbula benim de hizmet puanım tutuyordu ama gittiler tek bir tane bile sınıf öğrt açmayınca 5.yılımızdan sonra kalakaldık,bu yıl 6.senem oluyor doğuda inşalla açılır norm da o zaman hayırlı olsun diyelim hocam,yoksa puanın önemi kalmıyor-he eş durumu hariç-eş durumunda puanları gördünüz 11-13-21-24 böyle puanlar var,yazıklar olsun bu sisteme,bi arkadaşın yazdığı gibi her şey özür grubuna,herkes özürlü bi özrü var yani,o zaman tek tip atama olsun,özür grubu olsun sadece,zaten eylülden beri 5-6tane özür grubu gördük her ay düzenli olarak yapıldı ilk dönem,he şu zorunlu hizmetmiş onun da süresini koyun adam zorunlusunu bitirmiş halen orda nasıl tutabiliyorsun adamı bi yolunu bulacaksın,yoksa böyle olur işte..

rose teacher
Memur
21 Mart 2013 18:45

geçen atamada ramazanı zehir ettiler. inşallah yönetmelik bir an önce çıkar. atama da mayıs-haziran gibi olur.

ateşhan, 11 yıl önce

Mayısta il dışı atamaların gerçekleşmesi tüm eğitim calışanlarını mutlu edecektir. Ramazan gelmeden insanlar yerlerini bulmalıdır.

roymakaay
Daire Başkanı
21 Mart 2013 19:26

güncelllllll

hardwrestler
Aday Memur
21 Mart 2013 20:43

temmuz 15 te yıllık kira veriyoruz eğer temmuza kalırsa çok sıkıntı olacaktır.

rose teacher, 11 yıl önce

geçen atamada ramazanı zehir ettiler. inşallah yönetmelik bir an önce çıkar. atama da mayıs-haziran gibi olur.

onur1591
Aday Memur
22 Mart 2013 10:10

Alan değiştiren Öğretmen arkadaşlar: 2012 'de yer değiştirenlere alan değişikliği hakkı verilmedi.ÇÜNKÜ DAHA BİR YIL BİLE DOLMADAN 2. BİR YER DEĞİŞTİRME OLAMAZ, YOLLUK ÖDEDİK DEDİ BAKANLIK.BUNDAN ÖNCEKİ YILLARDA ALAN DEĞİŞTİRENLERE 1 YIL BEKLE DENİLDİ.ŞİMDİ ALAN DEĞİŞTİREN ARKADAŞLAR 8 AY GİBİ KISA BİR SÜREDE YİNE OKUL DEĞİŞTİRMEYE NİYETLENİYOR.DÜŞÜNELİM BAKALIM. MEB 8 AY DA BİR YOLLUK ÖDER Mİ?

onur1591
Aday Memur
22 Mart 2013 10:12

kısa not: alan değişikliği mahkemesi halen devam etmektedir

goc98
Şef
22 Mart 2013 11:00

not:alan değişikliği yapanlar subat 2013 özür grubundan yer değiştirdiler.

esmeralda_34
Kapalı
22 Mart 2013 11:37

ben 2010 da iliçinde yer değiştirmiştim 760 tl yolluk almıştım
2011 haziranda da ildışına başvuru yapmıştım daha 10 aydır o okulda olmama rağmen çünkü ilde 5.yılım bitmişti o yüzden okulda 10 ay dolmadan ildışı istemiştim(gerçi çıkmamıştı ama olsun çıksaydı 10 ayda aldığım 2.yolluk olacaktı)
kısaca ildışı olayı yolluğa bakmaz ilde 3 yılını dolduran adam her zaman ne olursa olsun,isteyebilir ildışı isteğe bağlı atamayı...

onur1591, 11 yıl önce

Alan değiştiren Öğretmen arkadaşlar: 2012 'de yer değiştirenlere alan değişikliği hakkı verilmedi.ÇÜNKÜ DAHA BİR YIL BİLE DOLMADAN 2. BİR YER DEĞİŞTİRME OLAMAZ, YOLLUK ÖDEDİK DEDİ BAKANLIK.BUNDAN ÖNCEKİ YILLARDA ALAN DEĞİŞTİRENLERE 1 YIL BEKLE DENİLDİ.ŞİMDİ ALAN DEĞİŞTİREN ARKADAŞLAR 8 AY GİBİ KISA BİR SÜREDE YİNE OKUL DEĞİŞTİRMEYE NİYETLENİYOR.DÜŞÜNELİM BAKALIM. MEB 8 AY DA BİR YOLLUK ÖDER Mİ?

zeynept35
Şube Müdürü
22 Mart 2013 16:39

iliçinde yolluk mu veriliyor ????????

esmeralda_34
Kapalı
22 Mart 2013 16:46

ewet iliçi isteğe bağlı yerdeğiştirmede yolluk almıştım 2010da
iliçi alan değişikliğinde de almıştım yolluk ;-)

zeynept35, 11 yıl önce

iliçinde yolluk mu veriliyor ????????

zeynept35
Şube Müdürü
22 Mart 2013 16:47

;) hayırlı günlerde kullanmışsındır inşallah.ben alamamıştım 2006 da falan ;).

esmeralda_34
Kapalı
22 Mart 2013 16:53

benim tayin istediğim okul belediye sınırlarının dışındaydı hep öyle tayin istedim zaten :D
2010 da 180 km öteye gittim...
2012 ekimde de 155 km ye öteye gittim...
kısaca;bulunduğunun belediyenin sınırlarını çıkınca alırsın demişlerdi bana ben de öyle tayinler istemiştim zaten ve şükür ki;Allah da hep yardımcı oldu çünkü taşıma işlerini hep tanıdık insanlar yani köylüler yaptılar ve baya ucuza geldi tanıdık olunca ;-)
ömrüm köylerde geçtiği için ama artık sınıf öğretmeni değilim bundan sonrası köylerde geçmeyecek inş.

zeynept35, 11 yıl önce

;) hayırlı günlerde kullanmışsındır inşallah.ben alamamıştım 2006 da falan ;).

zeynept35
Şube Müdürü
22 Mart 2013 17:00

inşallah canım ;)

esmeralda_34
Kapalı
22 Mart 2013 17:10

teşekkürler umarım sizin de gönlünüzdeki gerçekleşir bu yıl bilmiyorum ne istiyosunuz ama ne istiyosanız o olsun inş. ;-)

zeynept35, 11 yıl önce

inşallah canım ;)

Toplam 6911 mesaj
«272829303132333435363738»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi