Editörler : crops35
24 Ocak 2013 00:02

Memurluktan V.H.K.İ. Kadrosuna Geçiş

Bu aradaki geçiş tüm kurumlarda aynımıdır?sınavlamı geçiş yoksa hizmet sürelerine göre mi oluyor.bu konuyla ilgili bilgisi olan varmıdır.sertifika şartı ile ilgili filan

hitman27
Genel Müdür
24 Ocak 2013 08:09

sınavsız oluyormuş bizim vhki ye sordum o söyledi :D

hitman27
Genel Müdür
24 Ocak 2013 08:20

sadece 1 kere sınav olmuş diğer geçişlerin hiçbirinde sınav olmamış

ener özgür
Kapalı
24 Ocak 2013 08:52

lise mezunları için görevde yükselme sinavına girmek ve bilgisayar sertifikası sarti aranir. burada 70 ve üzeri not almanız gerekmekte. daha sonra en yüksek puandan baslanarak belirtilen sayıda kişiye ünvan verilir.

bunun dısında üniversite mezunu olanlar içinse bilg. dersi görmek yeterli oluyor. calıstıgınız kuruma dilekçe ile basvuruyosunuz ve boş kodronun olması lazim

vhkitekniker
Memur
24 Ocak 2013 09:30

sonuç olarak öyle direk geçme diye bir olay yok. Unvan değişikliği sınavı yapılır. Sınava girersin 70ten yüksek alırsın. En yüksekten düşüğe doğru açılan kadro sayısı kadar ünvan verilir. Sertifika olaylarını ener özgür gayet güzel açıklamış.

ener özgür
Kapalı
24 Ocak 2013 09:45

kariştirilamaması gereken husus unvan sınavı farklı görevde yükselme sınavı farklı sinavlardır.

unvan sınavında genel idareden teknik hizmetlere vs... geçilirken

memurluktan, teknisyen, mühends, hemşire vs... gbi ünvanlari diplomanız olması kosuluyla alabliyosunuz

görevde yükselme sınavında ise

memurluktan; vhki, şeflik müd. yard. gibi pozisyonlara yükseliyosunuz

hitman27
Genel Müdür
24 Ocak 2013 09:49

benim çalıştığım ilçe milli eğitimde 30 yıllık şef kadrosundaki kişilerden duyduğumu aktardım memurken vhki ye geçiş için sadece 1 kez sınav açılmış onun haricindeki geçişler enes ozgur un ilk mesajındaki gibi olmuş.

bu arada bir de düzeltme yapayım konuyu açan arkadaşı tanıdığım için söylüyorum o da ben de lisans mezunuyuz ikimiz de üniversitede bilgisayar dersi gördük ona istinaden yazıyorum yoksa dediğiniz gibi lise mezunları için farklı bir durum olabilir o konuyu sormadım

bvzxczxzcxzcx
Müsteşar Yardımcısı
24 Ocak 2013 19:35

akşam soruyu yazınca bugünde meb'ten bir vhki'ye sordum.hitman27'nin dediği gibi dedi o da.kontenjan açılmış başvurmuş.sınav filan olmamış.sadece 3 yıllık bir hizmet süresi istemişler.

hitman27 seni tekrar burada görmek beni sevindirdi.

hitman27
Genel Müdür
25 Ocak 2013 08:23

eyvallah kardeşim :D

bvzxczxzcxzcx, 11 yıl önce

akşam soruyu yazınca bugünde meb'ten bir vhki'ye sordum.hitman27'nin dediği gibi dedi o da.kontenjan açılmış başvurmuş.sınav filan olmamış.sadece 3 yıllık bir hizmet süresi istemişler.

hitman27 seni tekrar burada görmek beni sevindirdi.

erikli08
Şef
26 Ocak 2013 19:44

arkadaşlar bu vhki ye geçiş zamanı ne zaman oluyor?yani senenin hangi günü bilelim biz de ona göre bilinçli olalım.yeni atanan memurlar vhkiye hemen geçiş yapamıyor sanırım neyse bekleriz sorun değil de bu memurların görevde yükselme zamanı senede kaç gün?

bvzxczxzcxzcx
Müsteşar Yardımcısı
26 Ocak 2013 20:28

hocam MEB'in en byük problemi görevde yükseltme sınavlarına ait bir yönetmeliğinin blunmaması.haziran gibi filan deniyor.bunlarla ilgili son sınav sanırım 2009'da yapılmış.vhki'ye geçişte meb kontenjan açıp ona göre geçişler oluyormuş.bunun için sık sık takip etmek lazım gündemi.

memur arkadaşlara bir tavsiyem forumun genel idare hizmetleri kısmınıda bol bol ziyaret edin.forumun bu kısmında engelinizle ilgili bilgiler edinebilecekken o tarafında işiniz ile ilgili bilgiler edineceksiniz.

http://forum.memurlar.net/kategori/kamu-personeli/genel-idare-hizmetleri/

erikli08, 11 yıl önce

arkadaşlar bu vhki ye geçiş zamanı ne zaman oluyor?yani senenin hangi günü bilelim biz de ona göre bilinçli olalım.yeni atanan memurlar vhkiye hemen geçiş yapamıyor sanırım neyse bekleriz sorun değil de bu memurların görevde yükselme zamanı senede kaç gün?

hitman27
Genel Müdür
28 Ocak 2013 08:55

Eğer ilçe milli eğitim gibi kalabalık memur grubunun bulunduğu bir yerde çalışıyorsanız illa ki haberiniz oluyor :D sanırım 3-4 hafta önceydi bilgisayar işletmeni kadrosu açılmıştı bizim dairede herkes bunu konuşuyordu ::D

28 Ocak 2013 11:35

Arkadaşlar selamlar karayollarında V.H.K.İ 6 dereceden lisan mezunu ne kadar maaş alır acil bilen v

Noury
Daire Başkanı
28 Ocak 2013 12:06

Ya ben çoğu kurumları incelerken mesela bu bilgisayar işletmenliği olsun vhki gibi basit kadroların çok zor elde edildiğini görüyorum ama gel gelelim bizim orman bakanlığından bir sertifikanız olsun yeterli oluyor .

bvzxczxzcxzcx
Müsteşar Yardımcısı
28 Ocak 2013 13:03

bende takip ediyorum ama olurda bu tarz alım haberi duyan olursa yine bu başlık altında duyursun.şimdilik ilk hedefim vhki'ye geçiş:) bir yerlerden başlamak lazım..

hitman27
Genel Müdür
28 Ocak 2013 13:20

bizim ilçe milli eğitimde dönen muhabbetlerden anladığım kadarıyla vhki ile bilgisayar işletmenliği arasında pek bir maaş farkı yok yalnız ercanın dediği gibi takip edip birbirimizi haberdar edersek buradan da paylaşırsak iyi olur. Ben bir şey öğrenirsem haber edeceğim. Bu arada diğer başlıkta kayboldu kurumlar arası geçiş kurum içi geçişle öğretmenliğe geçme hakkımız konusunda bir gelişme olursa yine buradan da bilgi verelim ben bir kaç yere mesaj attım daha cevap gelmedi.

bvzxczxzcxzcx
Müsteşar Yardımcısı
28 Ocak 2013 13:27

evet aslında kurumiçinden gelecek haber daha önemli.öğretmenliği düşünen arkadaşlar için tabi(ben dahil).irtibat kopmasın.forumdan paylaşalım gelişmeleri.

hitman27, 11 yıl önce

bizim ilçe milli eğitimde dönen muhabbetlerden anladığım kadarıyla vhki ile bilgisayar işletmenliği arasında pek bir maaş farkı yok yalnız ercanın dediği gibi takip edip birbirimizi haberdar edersek buradan da paylaşırsak iyi olur. Ben bir şey öğrenirsem haber edeceğim. Bu arada diğer başlıkta kayboldu kurumlar arası geçiş kurum içi geçişle öğretmenliğe geçme hakkımız konusunda bir gelişme olursa yine buradan da bilgi verelim ben bir kaç yere mesaj attım daha cevap gelmedi.

mehmet1999
Kapalı
29 Ocak 2013 08:47

noury güzel yere düşmüşsün kardes biz it gibi calısıyoruz ama orman yoktu kılavuzda sen nasıl girdin

bulent_oskay
Aday Memur
29 Ocak 2013 12:01

ben de vhki ye geçiş için dilekçe verdim yanı sınavsız oluyormuş gelişmeden haberdar ederim sizi

hitman27
Genel Müdür
29 Ocak 2013 13:42

bülent kardeşim hakkında hayırlısı olsun bizi de bilgilendirirsen seviniriz. Mesela başvuru için hangi şartlar var hangi durumlarda başvuru yapabiliyoruz? Başvurumuzu nereye yapıyoruz bilgi verirsen iyi olur.

hitman27
Genel Müdür
29 Ocak 2013 14:09

ÖNEMLİ!!!

Arkadaşlar az önce Eğitim Sen'in 0312 439 0114 numaralı telefonunu aradım. Avukat Mehmet Tiryaki Bey ile görüşmeyi talep ettim dahili numarası 1132'ymiş. Kendisine ulaşamayınca başka bir bayan avukatla görüştüm. Ağustos 2012 döneminde kurumiçi kurumlar arası atamanın kaldırıldığını söyledim daha konuyu anlatmadan bayan soracağım soruyu anladı :D Yapılan değişikliğin kanuna aykırı olmadığını Mehmet Bey'in dava açtığını fakat davayı kazanmayı beklemediklerini belirtti. Kurumlar arası geçiş yoluyla öğretmen olabilmenin artık mümkün olmayacağını sadece KPSS ile atanılabileceğini söyledi. Yalnız kurum içi geçişin farklı bir mevzuatı olduğunu kurum içi geçişin mümkün olabileceğini söyledi ama net bilginin atama kılavuzu yayımlandığında öğrenileceğini söyledi. Ben kurum içi atama için umutlanabilir miyiz mümkün müdür dedim. Avukat Hanım kurum içi atama büyük olasılıkla olur ama kurumlar arası atama tamamen kaldırıldı dedi. Bilginiz olsun unuttuğum bir şey varsa siz de arayıp sorabilirsiniz. 0312 439 0114 bu numarayı çevirip 4 e tuşlayınca sendikanın avukatlarına bağlanıyorsunuz. Avukatlardan detaylı bilgi alabilirsiniz. Ancak anladığım kadarıyla en net bilgiyi Mehmet Tiryaki Bey biliyormuş.

Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi