Editörler : crops35

bvzxczxzcxzcx
Müsteşar Yardımcısı
29 Ocak 2013 15:31

haberini bende bekliycem bulent.

valla barış şu kurumşçşi gelse iyi olucak.kpss ile atanmadığıma yakında çok pişman olucam gibi his var içimde.gelsinde 5 senede beklerim ben geçiş için:)

hitman27, 11 yıl önce

ÖNEMLİ!!!

Arkadaşlar az önce Eğitim Sen'in 0312 439 0114 numaralı telefonunu aradım. Avukat Mehmet Tiryaki Bey ile görüşmeyi talep ettim dahili numarası 1132'ymiş. Kendisine ulaşamayınca başka bir bayan avukatla görüştüm. Ağustos 2012 döneminde kurumiçi kurumlar arası atamanın kaldırıldığını söyledim daha konuyu anlatmadan bayan soracağım soruyu anladı :D Yapılan değişikliğin kanuna aykırı olmadığını Mehmet Bey'in dava açtığını fakat davayı kazanmayı beklemediklerini belirtti. Kurumlar arası geçiş yoluyla öğretmen olabilmenin artık mümkün olmayacağını sadece KPSS ile atanılabileceğini söyledi. Yalnız kurum içi geçişin farklı bir mevzuatı olduğunu kurum içi geçişin mümkün olabileceğini söyledi ama net bilginin atama kılavuzu yayımlandığında öğrenileceğini söyledi. Ben kurum içi atama için umutlanabilir miyiz mümkün müdür dedim. Avukat Hanım kurum içi atama büyük olasılıkla olur ama kurumlar arası atama tamamen kaldırıldı dedi. Bilginiz olsun unuttuğum bir şey varsa siz de arayıp sorabilirsiniz. 0312 439 0114 bu numarayı çevirip 4 e tuşlayınca sendikanın avukatlarına bağlanıyorsunuz. Avukatlardan detaylı bilgi alabilirsiniz. Ancak anladığım kadarıyla en net bilgiyi Mehmet Tiryaki Bey biliyormuş.

hitman27
Genel Müdür
29 Ocak 2013 16:11

ben de öğretmenliğe geçmem diyordum ama burada otur otur çok canım sıkılıyor. Alışmışım çocuk gürültüsüne imkanım olursa ilk fırsatta öğretmenliğe geçeceğim :D

bvzxczxzcxzcx, 11 yıl önce

haberini bende bekliycem bulent.

valla barış şu kurumşçşi gelse iyi olucak.kpss ile atanmadığıma yakında çok pişman olucam gibi his var içimde.gelsinde 5 senede beklerim ben geçiş için:)

hitman27
Genel Müdür
30 Ocak 2013 08:34

http://teknikegitimciler.blogcu.com/egitim-sen-meb-in-yonetmelik-degisikligine-karsi-dava-acti/13113940

bu sıra bu davaya taktım :D danıştaydan davanın akıbetini de öğreneceğim :D

bvzxczxzcxzcx
Müsteşar Yardımcısı
30 Ocak 2013 08:57

:))) yalnız ben şunu anlamadım.kurumiçinin kalkması kanuna ayrkırı olmayabilir.fakat kurumiçim sınavdan 2-3 gün önce kalktı ve 4-5 senelik memurların bir çoğu öğretmen olucam diye sınava bile başvurmadı.bari sınava başvuru tarihinden önce kaldırsaydılar.

hitman27
Genel Müdür
30 Ocak 2013 09:37

ercan vaktin varsa bu yazıyı baştan sona oku adam çok güzel özetlemiş bence bu yapılan hukuka aykırı ve adam güzel örnekler vermiş

http://www.memurin.net/meb/atama-ve-yer-degistirme-yonetmeligine-dava-acildi-h7352.html

bvzxczxzcxzcx
Müsteşar Yardımcısı
30 Ocak 2013 18:29

barış yazıyı yeni okudum.7-8-10 maddeler favorim:)

MEB ve ÖSYM’nin, eğitim fakültesi diplomasını denetleme, yeniden ölçme, değerlendirme gibi bir yetkisi, hakkı, görevi, sorumluluğu bulunmamaktadır. MEB ve ÖSYM, öğretmen adaylarının yeterlilik ve niteliklerini Üniversitelerin yetki alanını gasp ederek, sınayamazlar. MEB’in Ağustos-2012 atama kılavuzunda yaptığı gibi taban puan da belirlese; seneye uygulamaya koyacağı alan sınavı da yapsa, bunlar sıraya koyma işlemi olacak; hukuki ve bilimsel olarak meslek yeterliliği ölçecek kriter olamayacaktır. Kriter, diplomadır.(burdada iyi demiş)

güzel taraf şu.dava şahsiyeti kapsamıyor.eğer yürütme durdurulur ve arkasından iptalide gelirse bütün memurların önü açılır.ben bu davayıda takip etmeye çalışıcam bakalım..inş. olumlu sonuç gelir.dava idari dava.öğretmensever bir hakime denk gelirsek danıştayda lehimize olur.

hitman27, 11 yıl önce

ercan vaktin varsa bu yazıyı baştan sona oku adam çok güzel özetlemiş bence bu yapılan hukuka aykırı ve adam güzel örnekler vermiş

http://www.memurin.net/meb/atama-ve-yer-degistirme-yonetmeligine-dava-acildi-h7352.html

hitman27
Genel Müdür
31 Ocak 2013 08:59

yalnız bunlar bilinenler. Eğitim sen in ve bu davanın haricinde de açılmış davalar vardır. Merak ettiğim ne zaman sonuçlanacağı? Bir de başvuru numarasını falan öğrenseydik danıştay ın sitesinden takip edebilirdik

bvzxczxzcxzcx
Müsteşar Yardımcısı
21 Şubat 2013 20:53

barış bu kurumiçi kaldırılması ile ilgili 15e yakın dava varmış.ve 1-2 seneye sonuçlanıcakmış sözde.bunla ilgili iş arkadaşımda dava açtı.takipteyim bakalım.

hitman27, 11 yıl önce

ÖNEMLİ!!!

Arkadaşlar az önce Eğitim Sen'in 0312 439 0114 numaralı telefonunu aradım. Avukat Mehmet Tiryaki Bey ile görüşmeyi talep ettim dahili numarası 1132'ymiş. Kendisine ulaşamayınca başka bir bayan avukatla görüştüm. Ağustos 2012 döneminde kurumiçi kurumlar arası atamanın kaldırıldığını söyledim daha konuyu anlatmadan bayan soracağım soruyu anladı :D Yapılan değişikliğin kanuna aykırı olmadığını Mehmet Bey'in dava açtığını fakat davayı kazanmayı beklemediklerini belirtti. Kurumlar arası geçiş yoluyla öğretmen olabilmenin artık mümkün olmayacağını sadece KPSS ile atanılabileceğini söyledi. Yalnız kurum içi geçişin farklı bir mevzuatı olduğunu kurum içi geçişin mümkün olabileceğini söyledi ama net bilginin atama kılavuzu yayımlandığında öğrenileceğini söyledi. Ben kurum içi atama için umutlanabilir miyiz mümkün müdür dedim. Avukat Hanım kurum içi atama büyük olasılıkla olur ama kurumlar arası atama tamamen kaldırıldı dedi. Bilginiz olsun unuttuğum bir şey varsa siz de arayıp sorabilirsiniz. 0312 439 0114 bu numarayı çevirip 4 e tuşlayınca sendikanın avukatlarına bağlanıyorsunuz. Avukatlardan detaylı bilgi alabilirsiniz. Ancak anladığım kadarıyla en net bilgiyi Mehmet Tiryaki Bey biliyormuş.

hitman27
Genel Müdür
22 Şubat 2013 09:34

ercan benim de sık kullanılanlara eklediğim bir kaç site var bir gelişme olursa hemen duyuracağım. sen de bir gelişme olursa buradan duyurursan iyi olur

bvzxczxzcxzcx, 11 yıl önce

barış bu kurumiçi kaldırılması ile ilgili 15e yakın dava varmış.ve 1-2 seneye sonuçlanıcakmış sözde.bunla ilgili iş arkadaşımda dava açtı.takipteyim bakalım.

asmyldz
Aday Memur
25 Şubat 2013 09:32

ercan barış nasılsınız be yaw :)

hitman27
Genel Müdür
25 Şubat 2013 09:39

aynı be yaw. sen napıyon?

asmyldz, 11 yıl önce

ercan barış nasılsınız be yaw :)

asmyldz
Aday Memur
25 Şubat 2013 10:06

ne olsun be yaw :) öğretmen olmaya çalışıyoruk :)

hitman27
Genel Müdür
25 Şubat 2013 10:08

hayırlısı neyse o olsun üstat :D inşallah istediğin gerçekleşir dualarım sizinle

asmyldz, 11 yıl önce

ne olsun be yaw :) öğretmen olmaya çalışıyoruk :)

asmyldz
Aday Memur
25 Şubat 2013 10:25

eyvallah dostum sağolasın :) istediğin ve istemediğin talepte dahi bulunmadığın bütün güzelliklerin yakana yapışması dileğiyle... selamlar :)

hitman27, 11 yıl önce

hayırlısı neyse o olsun üstat :D inşallah istediğin gerçekleşir dualarım sizinle

bulent_oskay
Aday Memur
04 Haziran 2013 15:38

Arkadaşlar ocak ayında başvurduğum vhki kadrosu bügün geldi bilginize ........

bvzxczxzcxzcx
Müsteşar Yardımcısı
04 Haziran 2013 19:30

bireysel başvuru mu yaptın.yoksa kontenjan mı açıldı.süreci biraz anlatırmısın.

bulent_oskay, 11 yıl önce

Arkadaşlar ocak ayında başvurduğum vhki kadrosu bügün geldi bilginize ........

bulent_oskay
Aday Memur
06 Haziran 2013 08:13

bi dilekçe ile durumu anlattım bilgisayar sertifikasını ekıne koydum verdım bundan ibaret ama 4 ayda geldi süreç baya uzun sürdü.Ben Kamu hast. birliğin de çalişiyorum açıkçası bu durum diğer kurumlarda nasıl işliyor bilmiyorum

zxvadsf
Memur
06 Haziran 2013 08:32

Dilekçe ile nereye başvurdunuz? Yani hastane yönetimine mi yoksa Kamu hastane birliğinin ilgili genel sekreterine mi hitaben dilekçe verdiniz? Dilekçeyi özlük / personel servisine mi teslim ediyorsunuz?

bulent_oskay
Aday Memur
06 Haziran 2013 11:09

dilekçeyi hastaneye veriyorsun onlar birliğe üst yazı ile gönderiyorkar

seyhun19
Aday Memur
07 Haziran 2013 16:38

arkadaslar ben hizmetli kadrosundayım. görevde yukselme sınavlarına girebiliyormuyum. Bilgisayar iş letmeni yada VHKİ olma sansım varmı? bilgisi olan varsa sevınırım

Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi