Editörler : "eskiyara"Pangaea
12345678910111213»

kemalserif
Kapalı
24 Mart 2013 13:01

denetmen ihtiyacı-açık norm kadro üzerinden çıkarımlara varmak yanıltabilir. unutmayın ki 1995-2007 yılları arasında ihtiyaç duymasına rağmen12 yıl MEB ilköğretim müfettişliği için hiç sınav açmadı

Başarınıngizemi
Şube Müdürü
25 Mart 2013 10:42

Arkadaşlar 4 yıldır sınav yapılmıyor ve sınav yapılmayan her yıl aslında bir bakıma biz adaylar için olumlu bir şey.Şöyle söyleyim sınav yapılmayan her yıl emekli olanlar ve doldurulan öğretmen kadroları bakımından ihtiyaç gittikçe artmaktadır.2013 te sınav yapılsa 500 kişi alacaklarsa 2014 te 750 kişi alırlar.Bu bakımdan bu sürece dahil olanlar sınav tarihine bence çok fazla yoğunlaşmamalılar.Konulara yoğunlaşmalılar.

Sayfayı okuyan çok ama paylaşımda bulunan az.Bilgi,birikim ve görüşlerimizi daha çok paylaşırsak daha iyi olur diye düşünüyorum.

ken32
Daire Başkanı
26 Mart 2013 13:17

kesin bilgi 1000 kişi

alicanlakod
Aday Memur
26 Mart 2013 13:54

kardeşim bi sulandırmayın şu forumu. kesin 1000 kişiymiş.

ken32
Daire Başkanı
27 Mart 2013 11:53

alican paşa eger 1000 kişinin üstünde kontenjan olursa sadce israil gibi özür dilemzsin herhalde

alicanlakod
Aday Memur
27 Mart 2013 13:47

israil gibi özür dilemezsin ne demek. 1000 kişinin üstünde olursa özür dilerim. ama sen bu sorduğumu

alicanlakod
Aday Memur
27 Mart 2013 13:48

israil gibi değil de nasıl özür dilerim onu söyle.

Ahmet60
Memur
27 Mart 2013 13:59

ken32 hocam duyduğun kaynağı açıklmanı rica ediyoruz. Çünkü bundan önceki yıllarda da benzer duyumlar aldığını açıklayan arkadaşlar oldu. Aslı çıkmadı.

SÖZÜNDOĞRUSU
Şube Müdürü
27 Mart 2013 15:09

Hazırlanan arkadaşlar tekrar soruyorum nasıl ve nerelere çalışıyorsunuz.Paylaşımda bulunursak daha bilinçli ve azimli bir şekilde hareket etmiş oluruz.Formun canlanması için bilgi,haber, duyum ne varsa paylaşalım.

ken32
Daire Başkanı
28 Mart 2013 09:15

biraz sabır bekleyin çalışın pegem gys kitabı

SÖZÜNDOĞRUSU
Şube Müdürü
28 Mart 2013 16:54

ken32 hocam pegemin gys kitabında pek bir şey yok.Bu sınavda yararlanacağımız 657 ve bilinen bir kaç kanun dışında bir şey yok.Alan bilgisi yok,Eğitim bilimleri yok.Yeni değişen 652,İKY,OKY ve daha bir sürü eksik var.O kitap Bu sınavın en fazla yüzde 10-15 lik kısmını içeriyor.Kapsamlı bir kitaba ihtiyaç var şu an.

simurg66
Aday Memur
28 Mart 2013 17:28

arkadaşlar bence bu sınavın kapsamını tam olarak barındıran kaynak bulmak zor. yapabileceğimiz şey; dosyalar halinde yüzdelik dilimler oluşturmak. mesala % 15'lik kanunlar için bir dosya yapıp çalışmak ve bu kanunların sorularını da komiser yardımcılığı sınavı gibi sınavlara hazırlık kitaplarından çözmek. çünkü o tür sınavlar yılda bir oluyor. eğitim bilimleri zaten kpss. genel kültür hakeza kpss. özel bir kitap beklemek zaman kaybı bence... herkese kolaylıklar diliyorum...

ken32
Daire Başkanı
29 Mart 2013 13:08

ben kpss hazırlık eğitim bil kitaplarına bakıyorum alan bilgisnden

Başarınıngizemi
Şube Müdürü
29 Mart 2013 13:29

simurg66 hocam ben sizin yönteminizle çalışıyorum.Yayınevleri bu sınavın tarihi belli olduğunda ancak güncel bir kitap çıkarabilirler.O tarihten sonra çıkacak kitaba çalışmak bir yeterli olmaz.Ben şu anda mevzuatı güncel olarak takip edip.Eğitim bilimlerindende Eğitim yöntem ve tekniklerine çalışıyorum.Gerçekten çok kapsamlı konular var.Özümsemek çok zaman alıyor.Her alanda ulaştığım evrakları dosyalıyorum.Zaman içerisinde kapsamlı bir arşive dönüşeceğini umuyorum.

cordial23
Şef
29 Mart 2013 14:25

Denetim sisteminin değişmesi gerekli, yönetmeliğin değişmesi gerekli siz neyin sınavına çalışıyorsunuz anlamadım ki; branş soruları çıkacak mı? ilkokul orta ve lise diye ayrılacak mı? kim kimi teftiş edecek..çok soru var..cevap yok..

SÖZÜNDOĞRUSU
Şube Müdürü
29 Mart 2013 15:53

cordial23 sen bu işte yenisin galiba.Bence formu baştan sona oku sorularına cevap bulursun.

SEÇKİNKAYA
Memur
29 Mart 2013 22:53

Değerli meslektaşlarıma hayırlı akşamlar.

Öncelikle bazı arkadaşlarımın sınavla değilde sayıyla ilgilemeleri anlamsız geldi bana. Şöyle ki sayı 1 olsa eğer ben olabilir miyim ,eğer sayı 1000 olsa yine ben olabilir miyim sorusunu sormak lazım gelir diye düşünüyorum.

Ayrıca kaynak arayan arkadaşlarıma küçük bir tavsiyem olacak,eğitim bilimleri çok kapsamlı ve geniş bir aralıkta çalışılabilecek bir alandır.Bu sepepten yola çıkarak sadece eğitim bilimlerine yoğunlaşmanızı istemem geniş aralıklı çalışarak beraberinde mutlaka alan incelemesi yapmayı tavsiye ediyorum.buna da mevcut program kitaplarını tek tek inceleyerek başlayabilirsiniz.

SAYGILARIMLA...

özgecan42
Kapalı
29 Mart 2013 23:22

evet neleri çalışmamız gerekiyor? ve en önemlisi böyle bi sınav yapılacak mı?

kemalserif
Kapalı
30 Mart 2013 09:26

biliyorsunuz; 652 sa KHK ile denetmenlerin yetkileri genişledi.2011de çıkan müfettiş yönetmeliği ile de görev alanları genişledi.yani artık ortaöğretim kurumlarının tümü, yükseköğretim kurumları ve askeri okullar hariç tüm resmi ve özel eğitim kurumları denetim kapsamına alındı.iş yükleri çok arttı.bu büyük iş yükünü dengelemek için denetmenlerin yetkileri de fazlasıyla arttırıldı. yeni hazırlanacak yönetmelik sanırım bu doğrultuda olacak ve sınav açılırsa alım büyük oranda lise ve meslek lisesi kökenli öğretmenlere ayrılacak. sınıf öğretmenliği veya iöo'larına ait branş alım sayısının azlığı şaşkınlık yaratbilir. hazırlıklı olun :)

diğer yandan "nereye çalışalım" derseniz : dediğim gibi bu sınavın rantı büyük. halihazırda piyasada bulunan kitapların TAMAMI güncel değil. 2011 veya 2012 baskısı. onlara çalışmak 1 sorunun sizi 100lerce kişinin önüne taşıyacağı hesap edilirse risk yaratacaktır. size tavsiyem "başbakanlık mevzuat" sitesi. bir yazıcı bulun. MEB mevzuat sitesini sayfa sayfa tarayın (sanırım 30-40 sayfa madde başlığı var). konuları not edin ve başbakanlıktan çıktı alın. neden MEB mevzuattan çıktı almayalım derseniz, bilin ki o da düzenli güncellenmiyor ya da yürürlükten kalkan mevzuat hala sitede duruyor. örneğin: özel öğretim kurumları, özel eğt ve rahabilitasyon merkezleri, sürücü kursları, öğretmenevi akşam sanat ok vs vs.

kemalserif
Kapalı
30 Mart 2013 10:10

bazılarımız şöyle düşünebilir: sınav belirsiz; belki daha 1 yıl var. neden bu stres ve kaygıya değer mi.

tabi bu soru sizin "kendinizi gerçekleştirme" tanımınızla ilgili (maslow ihtiyaçlar hiyerarşisi). ama bi kaç ön bilgi izafi de olsa bir ufuk açabilir:

il eğitim denetmenlerinin maaşları sanırım 2900-3300 TL arasında (sos yrd dahil). esnek zamanlı çalışıyorlar ve il de pramidin tepesinde bulunuyorlar. bu durum iş stersinizi azaltıyor, baskın karakterler, haddini bilemeyen idareciler karşısında ezilmenizi ötelenmenizi önlüyor. denetim ve soruşturma görevlerine gittikleri sürece maaşlarına ilave olarak aylık 1100-1700 arası harcirah alıyorlar (ilin ilçe ve köy sayısına oranla bu miktar değişim gösteriyor). yani artık ek ders kaygınızı bitiriyor. çoluk çocuğunuzun rızkı bir bakıma artıyor ve düzenli hale geliyor. tek sıkıntısı bol bol seyahat etmek zorunda olmanız

Toplam 466 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi