Editörler :
28 Ocak 2013 21:10   

yehya 99 hocam bir maruzatım ??????

sa.hocam bu fahrilerin hali ne olacak sayın hocam merak ve endişeyle gözümüz kulagımız forumda bekliyoruz.aydınlatıcı bilgilerinizi rica ediyorum.saygılarımla......

29 Ocak 2013 11:25

rayihaverde
Şef

İnşeallah bizi sevindirecek bir haber alırız

31 Ocak 2013 21:51

12İL
Aday Memur

yehya 99 hocam vınınız düzelmedimi hala.biz merakla açıklama bekliyoruz sınav sınav usandık artık diyanetten ciddi alımlar sizdende açıklayıcı cevaplar bekliyoruz saygılarımla...........

31 Ocak 2013 22:27

adn50
Aday Memur

evet siz fahriler yeni bir alım olacak diye sevinin ki inşallah olmaz biz görev isteyip görev alamayanlar köşelerde fahrilerin adaletsiz kadroya geçişini seyredelim.allahtan dilerim bütün fahrilerin görevine son verilirde adaletli 7000 alım olur

31 Ocak 2013 23:45

Hariri de
Kapalı

12İL hiç sıkılmıyorsunuz da pes doğrusu adaletli alım varken hala fahrilikten medet umuyorsunuz ya..kendinizi yeterli görmüyorsunuz demek ki sınava girmekten çekiniyorsunuz yeterlilik sınav tarihinin hemen açıklanmasından sonra yaptığınız bu yorumdan bu açıkca anlaşılıyor... bu şekilde atamayı bekleyenler buna destek verenler ve (torpilli) atananlar şunu unutmasınlar ki aldığınız/alacağınız maaşlar hiçbir şekilde helal değil tabi vicdanı olanlar bundan rahatsızdır eminim ama hiç oralı olmayanlar da var birde din görevlisi olacak bu kişiler ne yazık...

01 Şubat 2013 12:00

12İL
Aday Memur

utanacak yada sıkılacak bi durumumuz yok buyrun benim size fahrilik teklifim. haymana beypazarı köyleri boş hocahanımlarsiz sıcak evinizde otururken biz 120 km lik köylere göreve gidiyoruz hemde kar kış ölüm tehlikesi içinde en tabi ve dogal hakkımız kadro istemek. haa bide dayımız falan da yok bilegimizin gücüyle müftülüklerin kapısını aşındırarak bu görevlere geldik buyrun işte size fırsat yerlerinide söylüyorum haymana beypazarı boş fahri alıma hazır rahatınız kaçmayacaksa hodri meydan. eminim görevde olsanız bizden önce siz savunursunuz fahrileri boş keseden atmayın demokratik bi ülkede yaşıyoruz istediklerimiz kimseyi degil bizi baglar.............

01 Şubat 2013 12:07

12İL
Aday Memur

kısa zaman da allahın izniyle kadroyu alacaz siz hiç merak etmeyin............

01 Şubat 2013 14:08

FMÜZER
Genel Müdür

12İL.....

Hocam,"sıcak evde otururken..." tarzı yaklaşımlar hoş değil...Kimin ne şartta yaşadığını siz bilemezsiniz...120 km'lik yerler boşsa Diyanet atama yapsın kardeşim...Yapsın bir ihtiyaç analizi..Atamaları yapsın..Elinden tutan mı var..Denilebilir ki her boş yere atama nasıl yapılsın..İyi ya işte bütçe imkanlarında USULÜNE UYGUN atama yapılsın.

Fahri arkadaşların bir kısmı hala meseleyi kavrayamamışlar anlaşılan.Bizlerin itirazı atamanın usulsüzce ve adaylara ilan edilen şekliyle yapılmamasına...Oyun devam ederken kural değiştirilmesine.Bakın yeni yeterlilik sınavı açıldı.Bu adaylık için ilk aşama..Önce yeterlilik olacak..Sonra diğer şartlar tabii..

Geçen yıl 7000 kişilik kadroya atama yapıldı mı?Yapıldı.Hem de asaleten.Demek ki 7000 kadroyu istihdam edecek bütçe var.(Ama bu bütçe fahrilerin değil herkesin vergilerinden oluşan bütçe.Yani tüyü bitmemiş yetiminin de hakkının olduğu bütçe.)

Geçen yıl fahriler yerine usulüne uygun şartları taşıyan 7000 aday bulunamadı da mı tek kriterin fahrilik olduğu bir atama yapıldı?.Elbette hayır.Bazı hatırlılar,eş dost vb. kişiler atanma şartlarını taşımıyordu.Ama bunların atanması lazım...O halde naapıldı?Hoop kurallar değiştirilip fahri alım yapıldı.Şimdi siz böyle haksız-hukuksuz vicdansız bir işlem bir daha yapılsın diyorsunuz.Yüreğinde mercimek tanesi kadar vicdan taşıyan kişi bunun "hak" olduğunu savunabilir mi?

01 Şubat 2013 21:08

Yehya99
Müsteşar Yardımcısı

sayın hocam çalışma devam etmekle beraber net bişey yok gelirse inş. yazarım

01 Şubat 2013 21:12

rayihaverde
Şef

Allah razı olsun bilgileriniz için hocam

01 Şubat 2013 21:24

Yehya99
Müsteşar Yardımcısı

bu yazıyı yazdıktan sonra facebookta bir yetkili ile yazıştım gelen cevap fahri k.k.ö. ler ve vekillerle ilgili çalışmayı başbakana kadar götürmüşler taktir hakkını bekliyorlar

01 Şubat 2013 21:32

rayihaverde
Şef

inşealla hayırla sonuçlanır,Allah razı olsun bilgilerinlz için hocam...

01 Şubat 2013 21:34

12İL
Aday Memur

yehya hocam siz mükemmel birisiniz çok teşekkür ederim sizde olmasanız bizi kim aydınlatacaktı.umarım kısa sürede olumlu cevap alırız saygılarımla.............

01 Şubat 2013 21:37

12İL
Aday Memur

yehya hocam takdir hakkı derken bunu olumsuzda karşılayabilirmi demek hocam umarım olumsuz birşey çıkmaz uzun zamandır beklediğim bu sorulara cevap verdiğiniz için allah razı olsun .......saygılarımla............

01 Şubat 2013 22:35

FMÜZER
Genel Müdür

Vay be...Bir kitleyi dışlamak....Seçmenler arasında hatta vatandaşlar arasında ayırım yapmak...Koskoca bir iktidarla belli hatırlı kişiler için, bürokrasideki üç beş kişinin yakınının şartları tutmamasına rağmen kestirmeden kadroya geçirmek için aracılık yapan yetkililer...Nerden mi biliyorum?Şartları tutuyorsa normal alım olsun.Ne gerek var?Söyler misiniz bu iktidarın bu diyanetin ilan ettiği şartları yerine getiren yeterince aday yok ta mı vekiller ve fahriler için çalışma yapılıyor?Bu son soruma bir tane mantıklı cevap verebilecek olanı anlından öperim...Şartları tamam olan hem de bu iktidarın bu diyanetin şartlarını uyup her bir şeyi yerine getirenleri enayi ilan etmek için Başbakanlara gitmek.Allah bunu sormaz mı?Madem ideal olan kpss değil.Mezuniyet değil.Yeterlilik değil..İlan edeydiler o zaman "ben fahrileri kadroya alırım" diye....Bunca insanların duygularıyla neden oynanıyor?Fahrilerin bu ayrıcalıkları nereden geliyor...Hala dalga geçer gibi Yeterlilik sınavı yapılıyor.Bu millete karşı bazı yetkililer utanma duygularından bu kadar rahat nasıl sıyrılabiliyor?...

Aracılık için başbakana gidenler bu milletin gözlerinin içine baka baka bu yaptıklarını ilan edebilir mi?Edemezler elbet..Bu işler hep kapalı kapılar arkasında değil mi?Kimmiş o yetkililer...Utanılmayacak bir iş yapıyorlarsa neden açıktan yapmıyorlar..Köprü,baraj yol açılışlarında ortalığı ayağa kaldıranlar bu icraatlarını da halka açık toplantılarda söyleseler ya...Bu camiayı koyun görenlerin bu fevrilikleri ne zaman biter?Haydi fahriler..Tepki gösterin bana..Biz bunları söylüyoruz diye bizlere hücum edin..Ne de olsa o yetkililere hücum eden yok..

Son lafım yehya 99'a o yetkililerin isimlerini yazar mısın..Ne de olsa onlara göre saklanılacak utanılacak bir girişim yapılmıyordur.Öyle ya..Başbakana bile ulaşmışlar..Bir biz duyuramıyoruz zaten Başbakana sesimizi..Tek kelimeyle ayıp oluyor..Kırılıyoruz.Üzülüyoruz....

01 Şubat 2013 23:04

kurmay 03
Şef

yeyha hocam dıyorum baskada bısey demıyorum .durmak yok yola devam arkdsalar

01 Şubat 2013 23:11

Hariri de
Kapalı

yazıklar olsun..ne söylenebilinir ki. Rayihaverde Allah razı mı olur bu gibi çalışmalardan sence? ne kadar da körleşmiş bu vicdanlarınız çıkarlarınız uğruna inanamıyorum yazık sizlere yazık bunların hesabını nasıl vereceksiniz bu çalışmaları bizzat yapanlar ve bunlara destek verenler utanıyorum artık bu rezil kurumdan..

12il sana da şu kadarını söyleyim ben ve bazı arkadaşlarım geçen bu fahri alımlarının haksızlık olduğunu belirtmek için çok çaba gösterdik ve bazı üst makamlarla da görüştük bunlardan bir milletvekili de senin bana teklif ettiğin o fahriliği :) o zaman sunmuştu belkide evimin dibindeki bir yer olacaktı muhtemelen. aynen şunları söyledi: ''bu işin durdurulması için bişey yapamam ama sizin (benimle beraber 2 arkadaşım dahil ) için bişeyler düşünebiliriz'' bunları söylemesine rağmen biz bunu elimizin tersiyle redettik adaletli alımdan yana olduğumuzu yineledik elhamdülillah rabbim boğazıma bu şekilde haram lokma nasip etmesin neyse olması gereken o şekilde olsun. Allah'a hamdolsun herzaman ki gibi yine ona havale ediyoruz başta bunda payı olanları ahirette kimin haklı kimin haksız olduğu elbet görülecek..

01 Şubat 2013 23:22

FMÜZER
Genel Müdür

Yola devam tabii..Bazıları için durmak yok zaten...Ama artık yürünen yol aydınlık ve hakkaniyet üzere bir yol değil..Bazıları "mal bulmuş mağribî" gibi kamu kaynakları üzerinde simbiyotik yaşam sürme alışkanlığını "Yeni Türkiye" sloganıyla yola çıkanlar döneminde bile bırakamıyor...İşin ilginç yanı bu dönemde bile Başbakana ulaşabiliyorlar.Bunlar "Moğoltay" zihniyetini daha da geliştirdiler..Mehmet Moğoltay "solcular dururken milliyetçileri ve refahçıları mı kadroya alacaktım" demişti.

O en azından sağa karşı sol yapılanma peşindeydi.(Mazur gördüğümden onayladığımdan değil.Ama 80 öncesi ayrışma siyasi yaklaşımları etkilemişti işte..)Ve eski Türkiye'nin tezahürüydü.

Oysa şimdikiler aynı kitle içerisinde Diyanet işlerinde çalışmaya niyetli aynı iklimin insanları arasında "hatırlı bir kitle" oluşturma niyetindeler...

02 Şubat 2013 01:02

rayihaverde
Şef

bakn hariride krdeş ben hep şartlı almı savunuyrm,bu almda olmazsa dğer almda inşealla,sramı bklycem

02 Şubat 2013 01:10

rayihaverde
Şef

duamı ise yahya hocamza yaptm,Allah sizdnde razı olsn yaptklarnz ve yzdıklarnz için..

06 Şubat 2013 14:15

usluer
Daire Başkanı

şartlı alım nedir ya!!!!!! ben söyleyeyim, şartlı alım demek, siyasilerle arası iyi olanların şartlarına uygun bir alım gerçekleştirmektir.

şartlar belli arkadaşlar.. kpss+ güncel yeterlilik .... geçin sınavları.. alın elinize belgelerinizi atanmayı bekleyin... bir kesimin özelliklerine uygun yeniden şart ihdas etmeye gerek yok... şartlar belli ... o şartları yerine getirin ve atanmayı bekleyin.

Toplam 20 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?