Editörler : supporters.
«67891011121314151617»

bixente87
Kapalı
19 Şubat 2013 10:58

yaw mulakat formalıte zaten kardeş :))

adam 5-10 dakikada senin bilgini mi ölçecek, hele de çeltik ekimi bayrak kanunu vs ile..

raad olun :))

tukali, 11 yıl önce

Ben son iki haftaya kadar çalısmayı düşünmüyorum. Bundan önceki komisyon ciddi zor sorular soruyordu. Hatta öyle ki bayrak kanunu ,kamu konutları kanunu,il disiplin kurulları v.s gibi derin mevzuattan soruyorlardı. Ancak geçen seneki komisyon anayasa ağırlıklı olarak DMK,mahalli idareler,içişleri bakanlığı yapısından basit sorular sordular. Sorulan kaymakamlık sınav müfredatından ancak ondan daha kolaydı. Yani sizin anlayacağınız çok kasmaya gerek yok..

insomniac06
Daire Başkanı
19 Şubat 2013 11:31

mülakatın ne derece etkili olduğunu biliyoruz kardeşim ama yinede 2010 da aynen çeltik ekimi bayrak kanunu tarzı sorular sordular, etkisi olsun olmasın kendini iyi hissederek komisyonun yanından ayrılmak istiyorsak 2-3 günümüzü ayırıp böyle şeylere bakarsak bişey kaybetmeyiz.

bixente87, 11 yıl önce

yaw mulakat formalıte zaten kardeş :))

adam 5-10 dakikada senin bilgini mi ölçecek, hele de çeltik ekimi bayrak kanunu vs ile..

raad olun :))

istanbul-2008
Aday Memur
19 Şubat 2013 16:43

Derin mevzuata çalışalım mı çalışmayalı mı bilgisi olan arkadaşlar; Yoksa sadece anayasa idare yeterli mi? Birde mülakatta hepsini bilen sınavı geçer mi yahut hiçbirini bilemeyen kalır mı ????

tukali
Kapalı
19 Şubat 2013 17:30

Bence çalışma. Anayasa ve idare geçen sene için yeterli..

Aslına bakarsan sınavda verdiğin doğru cevapların veya yanlış cevapların çok bir önemi yok. Ben geçen sene 3 te 3 yapmıştım hatta mülakatım mükemmel geçmişti ama elendim ,benim gibi birçok kişi vardı ve geçen sene 3 te sıfır yapan sınavı kazandı.

Şunu demek istiyorum 3 te 3 yaptım kesin kazandım diye havaya girmeyin sakın veya mülakat çok kötü geçti kazanamam diye karalar bağlamaya da gerek yok. Mülakatın nasıl geçtiğinden çok referansın gücü çok çok çok daha önemli..

istanbul-2008, 11 yıl önce

Derin mevzuata çalışalım mı çalışmayalı mı bilgisi olan arkadaşlar; Yoksa sadece anayasa idare yeterli mi? Birde mülakatta hepsini bilen sınavı geçer mi yahut hiçbirini bilemeyen kalır mı ????

salih4006
Aday Memur
19 Şubat 2013 22:52

Selam olsun...

Tukali kardeşim yani "çık sahada çalış, referans ara" diyorsun. Referansın önemli olduğunu biliyordum ama senin dediklerinden sonra şaşdım kaldım: 3 te 3 yapan birçok kişi elenebiliyor ya da hiç yapamayan kazanabiliyor! Soruların İnşaallah geçen seneki gibi "kolay" geleceğini bekliyorsun. Bu arada hakikaten 5-10 dk mı sürüyor, bu sistem nasıl çalışıyor anlamakta zorlanıyorum.

Tecrübeli birkaç arkadaşın yazdığına göre ne kadar derin mevzuata inersek inelim, sınav konularına çok daha fazla ağırlık vermek gerekiyor. Atıyorum, bayrak kanunu bir defa okunuyorsa, hergün anayasa okumak 2 güne bir belediye, il idare, DMK okumak gerekiyor. Referansımıza, ki varsa şayet, belli periyotlarla hatırlatmamız gerekiyor arkadaşlar unutmayın. Yani demek oluyor ki bize katlanacak, bir süre nazımızı çekecek ve ayrıca samimi olarak ilgi gösterecek, sahiplenecek birisi/birileri olması gerekiyor. Samimi olmazsa yani önemsemezse ne kadar üst düzey olursa olsun insanlık hali unutabilir. Bizim için çok önemlidir ama onlar için günün sıradan işlerinden biri olabilir. Pek tanımadığımız çok üst düzey bir bürokrat ya da siyasiden ziyade, bizi samimi olarak destekleyen ve kefil olan nispeten alt rütbede birisi daha evla olabilir gibi geliyor bana çünkü onlar bizim işimizi kendi işi gibi görüp hareket edebilir. Bu arada emeğine sağlık insomniac, Allah razı olsun.

tukali
Kapalı
19 Şubat 2013 23:49

Komisyon, sorulara verilen cevabın doğruluğundan çok nasıl verildiği ile ilgileniyor; duruş,konuşma,diksiyon,konuyu ifade etme yeteneği doğru veya yanlış cevaptan daha önemli..

Ve tabiki referans anlatmaya gerek yok önemini...

Mülakatı 20-25 dakika sürende var 5-10 dakika sürende var.. Kişiye göre değişiyor..

salih4006, 11 yıl önce

Selam olsun...

Tukali kardeşim yani "çık sahada çalış, referans ara" diyorsun. Referansın önemli olduğunu biliyordum ama senin dediklerinden sonra şaşdım kaldım: 3 te 3 yapan birçok kişi elenebiliyor ya da hiç yapamayan kazanabiliyor! Soruların İnşaallah geçen seneki gibi "kolay" geleceğini bekliyorsun. Bu arada hakikaten 5-10 dk mı sürüyor, bu sistem nasıl çalışıyor anlamakta zorlanıyorum.

Tecrübeli birkaç arkadaşın yazdığına göre ne kadar derin mevzuata inersek inelim, sınav konularına çok daha fazla ağırlık vermek gerekiyor. Atıyorum, bayrak kanunu bir defa okunuyorsa, hergün anayasa okumak 2 güne bir belediye, il idare, DMK okumak gerekiyor. Referansımıza, ki varsa şayet, belli periyotlarla hatırlatmamız gerekiyor arkadaşlar unutmayın. Yani demek oluyor ki bize katlanacak, bir süre nazımızı çekecek ve ayrıca samimi olarak ilgi gösterecek, sahiplenecek birisi/birileri olması gerekiyor. Samimi olmazsa yani önemsemezse ne kadar üst düzey olursa olsun insanlık hali unutabilir. Bizim için çok önemlidir ama onlar için günün sıradan işlerinden biri olabilir. Pek tanımadığımız çok üst düzey bir bürokrat ya da siyasiden ziyade, bizi samimi olarak destekleyen ve kefil olan nispeten alt rütbede birisi daha evla olabilir gibi geliyor bana çünkü onlar bizim işimizi kendi işi gibi görüp hareket edebilir. Bu arada emeğine sağlık insomniac, Allah razı olsun.

insomniac06
Daire Başkanı
20 Şubat 2013 09:13

Derin mevzuata çalışmak sadece olası ters köşeye yatırma taktiklerine karşı bir güvence sağlar başka bir işe yarar mı dersen mülakatta şunu sordular onu bile bildim diyerek içini rahatlatırsın, tukali gerekli açıklamayı yapmış komisyonun bakacağı şey cevaptan çok cevabı veriş biçimin olacaktır, tabi komisyonun yanında geçen sürenin nihai sonuca etkisi yüzde 10 u geçmez asıl süreci hepimiz biliyoruz zaten, bende son iki hafta anayasa idareye detaylıca çalışmayı düşünüyorum birde geçen sayfada belirttiğim detaylara gözatacağım çok zamanımı almayacak sonuçta, Bu fırsat elimize herzaman geçmiyor beyler o yüzden her ihtimali düşünerek şansımızı artırmalıyız.

istanbul-2008, 11 yıl önce

gerebere
Memur
20 Şubat 2013 13:35

mülakatın önemine %10 diyenler var bence %1 bile etkili olmuyor iki kere giren biri olarak söylüyorum referansların yarıştığı bir sınav.1. 2. büyük ihtimalle girer diğerleri için referans yarışıdır kaymakamlık.mülakat demek zor olur

istanbul-2008
Aday Memur
22 Şubat 2013 11:22

cevaplar için teşekkür ediyorum.o zman ders çalışma stresine şimdiden başlamaya gerek yok :)

millici
Kapalı
24 Şubat 2013 15:00

:)) strese hiçbir türlü gerek yok dostlar...

berkay çetinkaya
Aday Memur
24 Şubat 2013 18:19

Arkadaşlar hiç kimsenin henüz sormadığı soruyu soruyorum: Acaba sınavı kazanan bayan arkadaşların sayısı kaçtır?

a) 0-20 arası

b)21-40 arası

c)40-50 arası

d)50 ve üstü

Yorumlarınızı bekliyorum!

feraset 11
Şef
24 Şubat 2013 18:35

En fazla 10 kişidir dostum...

berkay çetinkaya
Aday Memur
24 Şubat 2013 18:39

Çok az değil mi10 kişi? Geçtiğimiz senelerde daha fazla bayan adayın sınavı kazandığını hatırlıyorum sanki?

millici
Kapalı
24 Şubat 2013 19:04

cevap veriyorum "a" şıkkı... :)) ferasete katılıyorum...

feraset 11
Şef
24 Şubat 2013 19:28

Dostum artık eskisi kadar bayan alınmadığından giren ve kazanan bayan sayısı da az oluyor...

berkay çetinkaya, 11 yıl önce

Çok az değil mi10 kişi? Geçtiğimiz senelerde daha fazla bayan adayın sınavı kazandığını hatırlıyorum sanki?

tukali
Kapalı
24 Şubat 2013 19:53

Geçen sene yanlış hatırlamıyorsam 1 kişi vardı..

tukali
Kapalı
24 Şubat 2013 21:17

Bı arada mülakat komisyon üyesi teftiş kurulu başkanı Sadık Altınlaynak ,basın ilan kurumu genel kuruluna atandı,bu sene yeni bir isim girecek mülakata..

m67
Aday Memur
24 Şubat 2013 21:53

sınavı 32-35 yaş aralığında kazanan var mı arkadaşlar...

feraset 11
Şef
24 Şubat 2013 22:01

Benim tanıdığım mülkiye başmüfettiş i onun yerine atansa keşke... özellikle dua edeceğim atanması için :)

tukali, 11 yıl önce

Bı arada mülakat komisyon üyesi teftiş kurulu başkanı Sadık Altınlaynak ,basın ilan kurumu genel kuruluna atandı,bu sene yeni bir isim girecek mülakata..

insomniac06
Daire Başkanı
24 Şubat 2013 22:16

Basın İlan Kurumu Genel Kurulu üyesi olmak asıl görevden ayrılmayı gerektirmiyor Sadık Altınkaynak yine komisyon üyesi olacaktır.

Ör: Maliye Bakanlığını temsilen İVDB Başkanı Kurul üyesiydi asıl görevinde bir değişiklik yoktu.

tukali, 11 yıl önce

Toplam 752 mesaj
«67891011121314151617»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi