Editörler : supporters.
«34567891011121314»

demager
Şef
24 Mayıs 2013 19:56

bu ironiyi anlamak için bir ironi yapmak gerekecek:))bende çok yüksek puan alanlardanım dur bakalım bu sefer olur belki umutsuz olmayalım:)600 kişi az değil

koryolanus
Aday Memur
25 Mayıs 2013 15:26

arkadaşlar yaş sınırı aynımı . 45 yaş. soru dağılımı derslere göre nasıl . çalışırken hangi kaynaklardan faydalanıyorsunuz . bilgilendirmenizi rica ederim

27 Mayıs 2013 12:22

arkadaşlar soru bankası olarak hangi kaynakalrı önerirsiniz, Kanuni hakkında fikri olan varmı?

akyuvar-74
Aday Memur
27 Mayıs 2013 16:37

Bu başlığa kolayca ulaşmak için ekleme gibi bi buton var mı arkadaşlar? Herkese başarılar...

HiMALAYA78
Genel Müdür
28 Mayıs 2013 01:28

sayın adempiolegati

Kanuni'nin soru bankasını aldım.Bir kısmını çözdüm.Sorular ösym formatında ve cevapları gayet açıklayıcı ve akılda kalıcı şekilde verilmiş.

Ayrıca yeni çıkan Tensip isimli İsmail Ercan ve Ümit Kaymak'ın bugüne kadar çıkan hakimlik sınav sorularını ve çözümlerini kapsayan kitabı da alıp inceledim.Bu kitapta cevaplar seçeneklerin tekrarı şeklinde verilmiş ve öğretici değil.Bu yüzden soru çözünce öğrendiklerini de karıştırıp unutabiliyorsun.Fakat yine de orjinal sınav soruları olduğu için çalışmak faydalı olur gibime geliyor.Kitapları almama rağmen her nedense İsmail Ercan'ın kitaplarını okumakta zorlanıyorum.Öğretici olmaktan ziyade bilgi ezberine dayanıyor gibime geldi yani kitapların bir bakış açısı ve felsefesi yok.Sizler ne düşünürsünüz bilemem.Herkesin tarzı farklı olabilir.

28 Mayıs 2013 07:04

Paylaşımınız için teşekkür ederim üstadım, ben de Savaş Yayınlarının Külliyat Soru Bankasının anaysa ve idaresini çözüyorum ancak sorudan ziyade konu anlatımı gibi geldi, test çözüyormuş gibi hissedemiyorum, bu kadar ayrıntılı açıklamalar sürekli geriye dönüşlere götürüyor gibi hissettim, bu arada Referans'ın yeni baskısı çıkmış ancak henüz bakma şansım olmadı:( çok yavaşım soru çözmeye alışmazsam sınav süresince soruların yarısını bile okuyup yetiştiremeyecekmişim gibi geliyor

HiMALAYA78, 11 yıl önce

sayın adempiolegati

Kanuni'nin soru bankasını aldım.Bir kısmını çözdüm.Sorular ösym formatında ve cevapları gayet açıklayıcı ve akılda kalıcı şekilde verilmiş.

Ayrıca yeni çıkan Tensip isimli İsmail Ercan ve Ümit Kaymak'ın bugüne kadar çıkan hakimlik sınav sorularını ve çözümlerini kapsayan kitabı da alıp inceledim.Bu kitapta cevaplar seçeneklerin tekrarı şeklinde verilmiş ve öğretici değil.Bu yüzden soru çözünce öğrendiklerini de karıştırıp unutabiliyorsun.Fakat yine de orjinal sınav soruları olduğu için çalışmak faydalı olur gibime geliyor.Kitapları almama rağmen her nedense İsmail Ercan'ın kitaplarını okumakta zorlanıyorum.Öğretici olmaktan ziyade bilgi ezberine dayanıyor gibime geldi yani kitapların bir bakış açısı ve felsefesi yok.Sizler ne düşünürsünüz bilemem.Herkesin tarzı farklı olabilir.

lawyer2000
Memur
28 Mayıs 2013 09:33

Geçen gün kitapçıda gördüm Dokuz Eylül Hocalarından Prof. Dr. Veli Özer Özbek'in TCK ve CMK Pratik kitapları ile TCK ve CMK Sınavlar için özel kitap hazırlamışlar. Bir inceleyin derim.

hüzzamfaslı
Aday Memur
28 Mayıs 2013 12:11

arkadaşlar...soru kitaplarını çözmeye tüm derslerin çalışmasını bitirdikten sonramı başlıyorsunuz?yoksa bir dersi bitirip onunla ilgili soruları çözerek pekiştirmek amaçlı mı hareket ediyorsunuz?

judge TO BE
Memur
29 Mayıs 2013 00:14

Arkadaşlar şu kitapları toplam 200TL.ye satabilirim. kitapların değeri 400TL civarı, piyasada araştırılabilir:

Themis idari hakimlik 1.ve 2.cilt soru bankaları (ağustos 2012.baskı),

Justice (ümit kaymak) adli hakimlik 1. ve 2. cilt soru bankaları (ekim 2012)

Hakimim Adli Hakimlik soru bankası (piyasada 60 tl)

Hakimimim İdari Hakimlik soru bankası (piyasada 60tl)

Sui generis Adli Hakimlik 1.ve 2. cilt soru bankaları,

Sui generis İdari Hakimlik soru bankası,

Dönüşüm İdari Hakimlik 2001-2011 çıkmış sorular ve açıklamaları

Yargı Yayınevi KPSS Maliye çıkmış sorular ve açıklamaları

Yargı Yayınevi KPSS İktisat çıkmış sorular ve açıklamaları

Themis KPSS Tarih konu anlatımı ve soru bankası

ve çek kopart yaprak testler...kitaplar tertemiz..işaretlerken özellikle cevapları işaretlememiştim, yanına check(tik) işareti koymuştum..o yüzden sıfır kitapla aynı. hepinize başarılar dilerim.

--bUrCu---
Genel Müdür
29 Mayıs 2013 23:20

Evet sınavda süreyi yetiştirmek çok önemli bir sorun olabiliyor. Soru çözmede hızlanmanızı tavsiye ederim.

adempiolegati, 11 yıl önce

Paylaşımınız için teşekkür ederim üstadım, ben de Savaş Yayınlarının Külliyat Soru Bankasının anaysa ve idaresini çözüyorum ancak sorudan ziyade konu anlatımı gibi geldi, test çözüyormuş gibi hissedemiyorum, bu kadar ayrıntılı açıklamalar sürekli geriye dönüşlere götürüyor gibi hissettim, bu arada Referans'ın yeni baskısı çıkmış ancak henüz bakma şansım olmadı:( çok yavaşım soru çözmeye alışmazsam sınav süresince soruların yarısını bile okuyup yetiştiremeyecekmişim gibi geliyor

emreelazığavuakt
Aday Memur
30 Mayıs 2013 15:37

Sınavda soru yetiştirmek için doğru strateji çok önemli , soru çözmeye alan bilgisinden başlanmalı ve daha sonra sırasıyla genel kültürde; vatandaşlık bilgisi , tarih ,türkçe ve en son matematik soruları yapılmalı bence ...

ibrahimmedine
Yasaklı
03 Haziran 2013 17:22

hakimlik kurslarında türkiyenin en iyi hocalarını bir araya getiren radikal akademide temmuz gruplarının kayıtları başlamış.görüşmenizde fayda var

avender
Aday Memur
03 Haziran 2013 18:03

afedersiniz, ilk defa giricem ama hakimlik sınavında sadece hukuk soruluyor diye biliyorum tarih vatandaşlık vs. sorulmayacak ,,,,

emreelazığavuakt, 11 yıl önce

Sınavda soru yetiştirmek için doğru strateji çok önemli , soru çözmeye alan bilgisinden başlanmalı ve daha sonra sırasıyla genel kültürde; vatandaşlık bilgisi , tarih ,türkçe ve en son matematik soruları yapılmalı bence ...

osman13a
Yasaklı
03 Haziran 2013 22:31

Yanlış Biliyorsun.Sınav İlanına bak.

av.38
Aday Memur
05 Haziran 2013 11:19

selam arkadaşlar. Bende sınava girmeye yeni karar verdim. Sizce geç kalmış sayılırmıyım?

av.38
Aday Memur
05 Haziran 2013 11:23

Nasıl çalışmamı tavsiye edersiniz? İsmail Ercanın Anayasa ve İdare kitabından başladım. Diğer kaynaklar konusunda önerileriniz varmı?

hukuk34
Aday Memur
05 Haziran 2013 14:45

arkadaşlar judex adli ve idari yargı çıkmış sorular kitabını alan var mı soru bankası olarak hangi kaynakları öneriyorsunuz

tahsinkuru
Daire Başkanı
05 Haziran 2013 16:34

bu sıcakta daha çok ders kitabı uslubundaki kaynaklara ağırlık vermek sınava hazırlanma iştahınızı baltalamamak açısından isabetli olur. en sevdiğiniz ve aklınızda kalacak dersten başlayınız. en zorlu konuları sona (en sona değil) saklayınız. ilk okumanızda kurumlara ve kavramlara ağırlık veriniz. enerjiniz bittiğinde ,umutlarıızı, sevdiklerinizi aklınıza getirin .

Tuwan
Genel Müdür
05 Haziran 2013 17:05

Ders calisacak istekte yokki bende, iyisimi sorularla baslayayim ise...

nesage
Aday Memur
06 Haziran 2013 13:12

Allah yardımcınız olsun olsun sayın tuwan.yeniden yazdığınızı görmek güzel.bizler acısından sınavın kazanılması bağlamında ders çalışmak gibi bir sorunumuzun olmaması gerek.ama yinede bir göz gezdirmek de fayda var.

Toplam 3464 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi