Editörler : Cüneyt Barışoglu
06 Şubat 2013 17:48   


Finansbank enpara.com çözüm merkezi müşteri danışmanlığı hk.

finansbank çözüm merkezi müşteri danışmanı için online sınav daveti aldım.arkadaşlar enpara.com çözüm merkezi çağrı merkezi ile finansbankın genel müdürlük çağrı merkezi çalışma şartları arasında fark varmıdır? şartlar nasıldır ? yükselme şansı olurmu bilgisi olan varsa paylaşırsanız sevinirim.

06 Şubat 2013 22:28

nigi06
Genel Müdür

kimsenin bilgisi yokmu yada davet alan ?

07 Şubat 2013 10:26

burcukara
Aday Memur

bende dün aldım bu şekilde bir davet onlıne olarak sınava girecekmişiz ama benimde tam olarak bilgim yok hayırlısı olsun arkadaşım hakkımızda.

07 Şubat 2013 15:25

nigi06
Genel Müdür

anladım arkadaşım inşallah dediğin gibi hakkımızda en hayırlısı olur.benim sınavım yarın online olucak inşallh iyi geçer şartlarıda bilen birisi olsada paylaşsa ne güzel olurdu

07 Şubat 2013 15:27

nigi06
Genel Müdür

peki burcu seninde sınavın yarınmı arkadaşım ?

07 Şubat 2013 19:11

nigi06
Genel Müdür

arkadaşlar bugün finansbank genel müdürlük çağrı merkezi içinde online sınav daveti maili aldım.ve ona gırmeye karar verdim çunku ıkısıne bırden gıremem değilmi sorun olur mu?

08 Şubat 2013 09:01

burcukara
Aday Memur

canım evet benimde bugün çağrı merkezinden bende aldım ikisine de girmeyi düşünüyorum .

08 Şubat 2013 11:48

burcukara
Aday Memur

hatta sınava girdim çok zor değildi ama sonlara doğru zorlaştı sınav vardiya yani dönüşüm soruları vardı onlar aklımı karıştırdı bende boş bıraktım toplam 3 boşum var yanlış hatırlamıyorsam hakkımızda hayırlısı olsun

08 Şubat 2013 12:33

nigi06
Genel Müdür

ben girmedim burcu genel çağrı merkezi sınavına gırmeye karar verdım.aslında sen en iyisini yaptın ikisinide denemekle.sınav çok zor değildi demişsin inşallh hakkında en hayırlısı olur.daha içerikli anlatsan soru tarzı nasıldı arkadaşım? şekıl sorularımı agırlıklı vardıyalı soru derken onu anlamadım?

11 Şubat 2013 12:22

nigi06
Genel Müdür

burcu sınavın nasıl geçti ? benım süre problemim oldu yetmedi 3 tanede boşum var sonuç nolur bılmıyorum hayırlısı olsun.enpara.com için sınava gırmedıgıme pişman oldum keşke bende senın gıbı ıkısınede gırseydım en azından soru tarzıyla süreyı daha iyi ayarlardım.

iki sınav arasındaki fark nasıl soruların benzerlığı varmı zorluk derecesi falan? çok soru sordum galiba umarım seninde benimde tüm bekleyenlerınde olumlu sonuçlanır hayırlısı olsun inşalh

11 Şubat 2013 13:24

kristal kraliçe
Memur

arkdslar maşş sosyal haklar hakkında bilgisi olan var mı çözüm merkezi müşteri danışmanı içn?

12 Kasım 2013 12:17

stam03
Aday Memur

güncel arkdaşlar , mülakatına davet edildimde pozisyonla ilgili bilgi alabilirmiyim

10 Haziran 2014 11:01

glshkrz
Aday Memur

Kariyer siteleri üzerinden yayınlanan Finansbank Çağrı Merkezi Müşteri Danışmanı ya da Enpara.com Çözüm Merkezi Müşteri Danışmanı pozisyonuna başvuru yaptım.
2) Başvurum neticesinde mail adresime mülakata kabulümün gerçekleşmesi için Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından hazırlanmış online bir test geldi. Bu testin içeriğinden söz etmek istiyorum. Sizlere 54 soru soruluyor. Dikkat algı testidir. Bu test basit gibi görünse de çok karışık bir test, çok tehlikeli hazırlanmış. 6 dakika içerisinde bu testi tamamlamanız isteniyor. Bu testi tamamladıktan sonra 60 soruluk genel yetenek testi geliyor. Genel yetenek testi içerisinde IQ testlerinde yer alan şekilli sorulara yakın sorular ve pratik faiz hesaplaması ile alakalı problemler yer alıyor. Yani faiz hesaplamasını kavramadan, IQ testi çözmeden bu testi açmayın. Kalırsınız benden demesi.
3) Yukarıda yer alan testlerden %40 üzeri başarı sağlamış iseniz size mail geliyor ve telefon ile mülakata davet ediliyorsunuz. Ben testleri geçtiğim için 2 gün sonra aradılar. Mülakat Ümraniye'de Finansbank Genel Merkezi'nde yapılıyor mülakata minyon tipli, esmer, güzel bir bayan ve asil duruşlu ciddi operasyon sorumlusu girdi. İşte tam burada film kopuyor arkadaşlar. Mülakat içeriği açıklanıyor. O stresle heyecan yapmamalısınız. Ben heyecan yaptığım için kalakaldım. En basit faiz hesaplamasını bile yapamadım. Konuyu dağıtmadan mülakat içeriklerini açıklıyorum. İki sorudan oluşan bir yazılı sınav var. Yaklaşık 10 dakikanız var yanlış hatırlamıyorsam. Size bir formül veriliyor. 46 günlük brüt faizin %8.25 TL olduğu belirtilerek kişinin toplam parasının 20.000 TL olduğu değerlerde bir faiz hesaplama sorusu var. Heyecan yapmazsanız bu soruyu yapabilirsiniz.
4) Evet arkadaşlar 10 dakika içerisinde çözmeniz gereken sınava geldik. İkinci soruda Finansbank Enpara.com hakkında bir metin veriliyor. Bu metin içerisinden 4 cevap isteniyor sizlerden. Bunların ilki Finansbank neden zengin faizi veriyor, ikincisi Enpara.com kayıt yapılabilmesi için şubeden hesap açılması gerekir mi, üçüncüsü Enpara.com hakkında genel görüş değerlendirmesi ile alakalı buna benzer bir soru, dördüncü şıkkı maalesef hatırlamıyorum. Ama bu aşama kolay arkadaşlar, sayfadaki metinde bu soruların cevapları var. Yani gitmeden Enpara.com ve Finansbank hakkında araştırma yapın, yine sizin bilginiz olsun. Bu size artı puan kazandırır.
5) Sınav süresi sona eriyor ve kağıtlarınızı insan kaynakları personeli alıyor. Bunun hemen ardından size tek sayfada X müşterinin bir sorunu anlatılıyor. Bu sorunu grup mülakatında sizlerle birlikte mülakata giren 3-4 kişi ile konuşarak çözüme ulaştırmanız isteniyor. Ezber ve öğrenme yeteneğim sayesinde sorunu aklımda tuttum arkadaşlar. Kısaca özeti şu şekilde: Bankanın X müşterisinin kredi kartına hırsızlık sigortası kapsamında sigorta yapılıyor ve bu sigortalama durumundan müşterinin haberi olmadığı için müşteri çağrı merkezini arıyor ve iptalini talep ediyor. Müşteri temsilcisi ise iptal ettiğini belirterek ödediği 2 ekstre bedelindeki sigorta ücretlerinin hesabına yatacağını söylüyor. Bu çözüme nasıl bir çözüm dersiniz? Kişisel yorumum, sorun birçok nedenden kaynaklanabilir. Kök nedenlerine inebilirsiniz mülakatta olumlu bir izlenim sağlamak istiyorsanız. İlk söz hakkını siz alın kısaca konuyu özetleyin, önerileriniz ve sorularınız varsa bana yönlendirmenizi rica ediyorum şeklinde diyaloglar kurun. Bu size insan kaynakları karşısında artı puan kazandıracaktır. Arada zamanın kısıtlı olduğunu belirterek yine artı puan alabilirsiniz. Biz şu şekilde çözümledik: Sorunu hatalı tanımlanan sigorta iptal edilerek müşteriye hoşluk senaryosu sağladık. Bir miktar para puan verilebilir dedik. Tabi ki basit bir çözüm, siz daha yaratıcı çözümler bulabilirsiniz.
6) Bu aşama sonrasında biz mülakat odasında 3 kişiydik. 1 arkadaşımız içeride kaldı, bizlerden ise kapının önündeki sandalyelerde oturup beklememiz istendi. Bu aşama klasik mülakat aşaması gibi. CV üzerindeki kişisel bilgiler ve iş hayatınızla alakalı sorular soruluyor. Bunların yanında güçlü yönleriniz nelerdir, sorusu soruluyor. Bunu tercihe göre cevaplayabilirsiniz, ama benden demesi dürüst olun. Zayıf ve geliştirmeniz gereken yönler soruluyor. Mülakatın seyri bu şekilde. Mülakat sonunda 2 haftalık değerlendirme sürecinin olduğu belirtiliyor. Eğer mülakat olumlu ise size telefonla iş teklifinde bulunulacağı bildiriliyor. Bunun neticesinde başlamanız kesinleşirse 45 günlük bir eğitime tabi tutulacağınız bildiriliyor. Eğer görüşmeniz olumsuz ise size mail ile bilgi verileceği belirtiliyor.

http://iskolig.com/enparacom-cozum-merkezi-musteri-danismani-mulakatlari-ve-mulakat-sorulari-3670 sitesinden alıntıdır

17 Haziran 2014 15:36

naturalboys
Aday Memur

Arkadaşlar bu pozisyon hakkında bilgisi olan yok mu ? Yukardaki arkadaşın paylaşımından baska

24 Haziran 2014 15:22

mlkyzlm
Aday Memur

glshkrz arkadaşım faiz sorusunu nasl yapıcaz daha yarmcı olurmusun

Toplam 14 mesaj
 
ANKET
Son iki ayda ÖSYM'nin çağrı merkezini aradınız mı? Memnuniyetiniz ne düzeyde?