Editörler : Pangaea
«67891011121314151617»

ezel bayraktarr
Kapalı
08 Şubat 2018 11:54

tanımlanacak olursa

asgari ücretle 10 12 saat haftanın 6 günü çalışmayla eşdeğer bir durumdur...

üniversite mezunusundur torpilin dayın olmadığı için zor şartlar altında ilkokul mezunu 2 ile 3 ü çarpamayan adamlarla aynı işi yaparsın hatta onlardan emir alır ve hayat dersi nutukları dinlersin..

hatta bu ona moral verir gururu okşanır üni mezununa emir veriyorum benden az para alıyor :))

şu an yaşadığım olay...

işsiz halim daha mı iyiydi bilemiyorum ama işsizlik psikolojisi çok kötü.. mümkün oduğunca kpss ye odaklanın part time bi yer bulmaya çalışın

sncq
Şef
08 Şubat 2018 14:55

beklemektir.

torpilci.akepe
Yasaklı
08 Şubat 2018 17:25

Genelde düşük vasıflı kişilerin tercih ettiği özel güvenlik işini yapmayı düşünmektir.2-3 aylık süre içinde alabileceğiniz güvenlik kartıyla alacakları 3500 güvenlikçiyi,ayda 2 bin lira civarı maaş,yatılı yer ve 3 öğün yemekle çalıştıracak Üçüncü Havalimanı'nda çalışmayı düşünmektir.Veya yaz kış açık 5 yıldızlı bir Ege-Akdeniz otelinde yatılı ve 3 öğün yemekli 1800-1900 lira maaşla güvenlikçi olarak çalışmayı düşünmektir.

Dipteyim,sondayım,depresyondayım...

İşsizsin sen işsiz kal,giy dedi eşofmanları..(Cem Karaca'nın şarkısının farklı versiyonu:)

memurellala
Aday Memur
15 Şubat 2018 00:38

Tövbe

zekicam, 6 yıl önce

Kaynanaların evlilik ne kadar helalse boşanmakta o kadar helaldir demesidir :))

15 Şubat 2018 07:22

Umud denen uçurumdan sürekli yere çakılmaktır. En yakınların tarafından malesef değer görmemektir. Evin duvarlarına yapışıp kalmaktır. Hayatı öylece oturup izlemektir . Yeteneklisindir belki dünyayı degiştireceksindir ama ciğeri beş para etmezlerin gevrek gevrek yükselişlerini izleyip bir de üstüne tebrik etme ezikliğini yaşamaktır . Erkeksen hafif ölümdür kadınsan en ağır depresyondur ...

wildtiger
Kapalı
15 Şubat 2018 11:19

bunalıma girmek istemiyorsanız diğer insanların ne yaptıkları umurunuzda bile olmasın, sadece kendinize odaklanın, kendi mutluluğunuzu düşünün, diğerlerinin iyi hâllerini düşünürseniz mutlu olamazsınız.

ss85
Şef
15 Şubat 2018 11:22

.

ziyo
Memur
15 Şubat 2018 11:27

hep ooooofffff çekmektir

19 Mart 2018 22:31

Güvenlik sorusturman olumlu olsada işe başlatılamamandır.

Danane
Aday Memur
20 Mart 2018 08:30

ibf - fef - iletişim gibi garanti işsizlik vadeden bölümler okunmaya devam ettikçe bu formun yüzlerce sayfaya ulaşacak olmasıdır işsizlik, artık işletme kamu okumak o kadar bayağı birşeyki ne toplumda bir kıymeti var nede özel sektörde işverenler gözünde bir önemi var taşrada yada yeni kurulan özel bir üniversitede işletme okumuş sadece bu işte işe başvuruan adayın tek vasfı bu elinde bir kağıt parçası var, emin olun sanayide triger kayışı değiştiren bacak kadar çırağın işverenler ve toplum gözündeki değeri boş beleş ibf fef diplomalarından binlerce kez daha kıymetli artık artık yaza yaza dilimizde tüy bitti lütfen bu bölümlerden uzak durun gidin meslek sanat öğrenin meslek öğrenmek zorlu bir süreçtir ama sonunda cebinize para girdikçe mutluluk katsayınız artacaktır

Kanarya155
Aday Memur
20 Mart 2018 14:32

İşsizlik gerçekten çok.Tüm işsiz kardeşlerimizin,abilerimizin,ablalarımızın ALLAH yardımcısı olsun.İnşaALLAH iş bulursunuz,hem maddi hem manevi anlamda mutlu olursunuz.Benimde işsiz kaldığım dönemler oldu,çok şükür şu an çalışıyorum,her gün bir işim olduğu için şükrediyoum.

sncq
Şef
20 Mart 2018 15:20

ertelemek ve beklemektir

ysmnarthis
Şef
20 Mart 2018 15:21

Babandan harçlık almaktan utanmaktır 25 yaşına geldim hala harçlık alıyorum utanıyorum artık :(

birisi41
Aday Memur
20 Mart 2018 15:39

mezun olduktan 3 sene sonra 2012 sınavıyla son atamada cuma günü atanmak ve cumartesi günü tekrar 2014 sınavına dersaneye gittiğim için girmek, 76 puan almak ve babanızın 1500 tl boşa gitti demesidir işsizlik...

Kanarya155
Aday Memur
20 Mart 2018 16:41

ALLAH yardımcınız olsun.

ysmnarthis, 6 yıl önce

Babandan harçlık almaktan utanmaktır 25 yaşına geldim hala harçlık alıyorum utanıyorum artık :(

engineer0
Genel Müdür
20 Mart 2018 16:59

İşsizlik berbere traş olmaya gittiğinde ne iş yapıyorsun abi sorusuna cevap verecek söz bulamamaktır.

irlanalıturist
Aday Memur
20 Mart 2018 17:08

İşsizlik sevdiğin kızı isteyememektir bir süre sonra senden umudu kesip zengin birisiyle evlenmesidir. Sonra memleketden uzak yerde çalışmaktır özel sektörde hayat işte.

erkin esen
Şef
20 Mart 2018 20:24

Aslında işsizlik, insanın istediği işi planlayamaması ve başka etkenlere çok bağımlı olmasıyla birlikte o etkenleri (işveren, aile, ekonomi vb.) de kontrol edememesidir. Hatta kişiye göre iş bulmak değil, işe göre kişi olmaya çalışmaktır. Ayrıca işsizlik, istenilen işe başvurabilmek için iş ilanının çıkmasını beklemektir. Kısaca işsizlik bir arayıştır, en münasip işi bulana kadar daldan dala atlamak ve beklemektir.

s3s4s5
Daire Başkanı
20 Mart 2018 23:25

Off çok efsanee cvp olmuş harbiden.... :s
engineer0, 6 yıl önce

İşsizlik berbere traş olmaya gittiğinde ne iş yapıyorsun abi sorusuna cevap verecek söz bulamamaktır.

21 Mart 2018 00:05

Sırf bunun için 6 ayda 1 evde saçımi kaziyorum makinayla

engineer0, 6 yıl önce

Toplam 384 mesaj
«67891011121314151617»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi