Editörler : Mehmet Balci
25 Mayıs 2020 17:01

memur2020
Aday Memur

çatır çatır aldım 7200 tl maaşımı..5000 tl kadar da yatırımlardan geliyor..12 bin tl ile uçuştayım

be daha ölemedim, 2 ay önce - Alıntıya git

Tüm mesajları okudum bazı arkadaşlar zaten düşüncelerimi yazmış ben konu hakkında değilde senin için yazmak için girdim.

Uzun zamandır işsiz olanların haline, durumuna empati kuramıyor dalga geçiyorsun ya dilerim Allah sana bizzat yaşatarak öğretir, amin.

25 Mayıs 2020 17:28

Afrasiyab7777
Aday Memur
senden kucuk kardeslerin mahalleden tanidiklarin lise mezuniyeti dahi olmadan kendi caplarinda islere girip evlilik yaparken askerliklerini gidip yaparken. senin beklemen sadece seyretmen. ve onlarin aman okudu da ne oldu bak bana dercesine alayli bakislari ve soylemleri...seni bekleyen sevgilin varsa bu durum daha da vahim... sonuc memurum ve bekleyen hatunla evliyim. vazgecmeyin
26 Mayıs 2020 17:03

bilmezce
Aday Memur

işsizlik en basit haliyle toplumda bir gerekliliğin olmadığı için utanç duymaktır. notları kötü başarısız diye ders öğrettiğin, yol gösterdiğinin sınıf arkadaşının 10 sene sonra meslek sahibi olup seni adam yerine koymadığına tanık olmaktır.

31 Mayıs 2020 05:03

erdemsn
Kapalı

her yere üniversite açılırsa böyle herkes üniversite okur ondan sonra mülakatlarda elleri ayakları titrer, kendini ifade edemez falan filan..

üniversite okumak belli seviyenin üzerindeki insanların işi olmalı..

üniversite sınavında 25 bininci sıralarda yer aldım..gittim makine mühendisliği okudum..mezun oldum..mülakatlarda kendine güvenim yüksek, çatır çatır kendimi anlatabilen biriyim o nedenle çok rahat iş buldum..ama özelde gelecek göremediğim için kpss ye girdim ve ve şu an bakanlıkta mühendis olarak çalışıyorum..

ayrıca bakanlıkta kadrolu olarak atandıgım dönem aynı tarihlerde bir kurumun sözleşmeli alımını da asil listeden 3. olarak kazanmıştım ama bakanlığa mühendis olarak atanınca oraya tenezül etmedim tabi..bakanlığa atandıktan 1 ay sonra bir kurumun sözleşmeli alım da açıklandı orayı da asil listeden 2. olarak kazanmıştım..orayla da işim olmadı tabi..

çatır çatır kazandım mülakatları çatır çatır..

be daha ölemedim, 3 ay önce - Alıntıya git

Kendinle bu kadar övündüğüne göre güvendiğin sırtını verdiğin destek bulduğun birileri var sanırım ben şahsen bu tarz bir çalışan olmaktansa itilip kakılmayı işsiz kalmayı yeğlerim.

31 Mayıs 2020 17:08

be daha ölemedim
Memur

ayın 15 inde 7200 maaş yatar, 5000 tl de yatırımlardan geliyor 12 bin tl para..bu parayla ne mi yapıyorum tabiki yeni yatırımlar..

aylık kira derdim yok özelde mühendis olarak çalıştıgım 3 sene boyunca yemedim içmedim ailemin yanında kalıp para biriktirdim..herkes bana ot gibi yaşıyorsun dedi..canları sağolsun..çok da umrumda sanki..

bu paranın 150 bin lirasıyla muglada güzel bir daire aldım 1+1..4. kat, tertemiz sıfır daire..muga ucuz arkadaşlar haberiniz olsun..

arabam yok almayı da uzun süre düşünmüyorum, muğla küçük zaten..

sigara, içki, gece hayatı falan filan yok..hayatımda kadın yok..çok güzel, eğitimli, kültürlü, kariyerli, akıllı bir bayan olursa hayatıma sokarım yoksa işim olmaz..

ortalama olarak aylık gıda-temizlik malzemeleri harcaması 100 tl, faturalar+aidat 120 tl (klima, doğalgaz falan yok, tv de yok, sadece internet bağlantım var, mutfak tüpü 2 sene de 1 bitiyor), ulaşıma para vermiyorum, giyime para vermiyorum, en son keten pantolon aldım 3 sene önce 17 tl' ye (25 tl den indirdim)..

dondurma, kola, kahve, cips, çikolata, unlu mamül gibi zararlı şeyler tüketmem..süt, meyve suyu gibi faydalı ama pahalı şeylere de para vermem, yazın topladıgım turunçları sıkıp 3 lt turunç suyu çıkardım, suyla karıştırıp içiyorum mis gibi buz gibi..hem doğal hem lezzetli..sabah çay yerine için, tavsiyedir..bağışıklık siteminiz güçlenir..

aylık harcamam ortalama 220 tl..ama hadi 250 tl olsun sizi mi kıracağım...

bu yazı size yol göstersin..umudunuz kaybetmeyin kardeşlerim..

31 Mayıs 2020 17:23

be daha ölemedim
Memur

arkadaşlar turunç suyunu memleketim adanaya 5 ay önce gittiğimde ağaçlardan topladıgım turunçlardan sıkıp elde ettim..

kahvaltıda çok iyi gider, şeker atmanıza gerek yok ama isteyen atsın..peynirle, reçelle, çikolata ezmesiyle gider..yumurta ile gitmeyebilir, bazılarınız sevmeyebilir ama ben yumurtayla da seviyorum..

turunç suyunu için, içtirin arkadaşlar..kışın gribe, soğuk algınlıgına bile yakalanmazsınız

02 Haziran 2020 19:56

present85
Memur

ayın 15 inde 7200 maaş yatar, 5000 tl de yatırımlardan geliyor 12 bin tl para..bu parayla ne mi yapıyorum tabiki yeni yatırımlar..

aylık kira derdim yok özelde mühendis olarak çalıştıgım 3 sene boyunca yemedim içmedim ailemin yanında kalıp para biriktirdim..herkes bana ot gibi yaşıyorsun dedi..canları sağolsun..çok da umrumda sanki..

bu paranın 150 bin lirasıyla muglada güzel bir daire aldım 1+1..4. kat, tertemiz sıfır daire..muga ucuz arkadaşlar haberiniz olsun..

arabam yok almayı da uzun süre düşünmüyorum, muğla küçük zaten..

sigara, içki, gece hayatı falan filan yok..hayatımda kadın yok..çok güzel, eğitimli, kültürlü, kariyerli, akıllı bir bayan olursa hayatıma sokarım yoksa işim olmaz..

ortalama olarak aylık gıda-temizlik malzemeleri harcaması 100 tl, faturalar+aidat 120 tl (klima, doğalgaz falan yok, tv de yok, sadece internet bağlantım var, mutfak tüpü 2 sene de 1 bitiyor), ulaşıma para vermiyorum, giyime para vermiyorum, en son keten pantolon aldım 3 sene önce 17 tl' ye (25 tl den indirdim)..

dondurma, kola, kahve, cips, çikolata, unlu mamül gibi zararlı şeyler tüketmem..süt, meyve suyu gibi faydalı ama pahalı şeylere de para vermem, yazın topladıgım turunçları sıkıp 3 lt turunç suyu çıkardım, suyla karıştırıp içiyorum mis gibi buz gibi..hem doğal hem lezzetli..sabah çay yerine için, tavsiyedir..bağışıklık siteminiz güçlenir..

aylık harcamam ortalama 220 tl..ama hadi 250 tl olsun sizi mi kıracağım...

bu yazı size yol göstersin..umudunuz kaybetmeyin kardeşlerim..

be daha ölemedim, 1 ay önce - Alıntıya git

5bin tl ne yatırımından geliyor ya atandığın kurumdan değil şahsi herhalde

bi de seni ciddiye alıp üzülen yoktur inşallah forumlarda böyle milletin sinirin bozmak için uğraşıyorsun allah bilir hala atanmamış kafa buluyorsun

02 Haziran 2020 19:59

okan6666
Aday Memur

5bin tl ne yatırımından geliyor ya atandığın kurumdan değil şahsi herhalde

bi de seni ciddiye alıp üzülen yoktur inşallah forumlarda böyle milletin sinirin bozmak için uğraşıyorsun allah bilir hala atanmamış kafa buluyorsun

present85, 1 ay önce - Alıntıya git

adam yemiyor ki maaşını. 5 senedir kamuda çalışıyorum diyor. altın döviz alıyordur belki de faize atıyordur. ticaretle uğraşamaz memur oldugu için. zaten memur anlamaz ticaretten. altından dövizden faizden kaybeden va mı şimdiye kadar. ama ticaretten veya borsadan kaybeden çok

02 Haziran 2020 22:05

harita94
Genel Müdür

sen bir kadının gözünde erkek sayılmazsın.

03 Haziran 2020 01:24

adem5665
Aday Memur
Arkadaşlar "KPSS PLATFORMU" telegram grubumuz var.Grupta atamalar için birbirimize destek olabiliriz. https://t.me/kpssatama
08 Haziran 2020 21:27

be daha ölemedim
Memur

işsizlik cebinde beş paran olmadan, 30 lu 40 lı yaşlara gelmişsin hala babandan para istersin anandan kahvaltıyı hazırlamasını beklersin. oturursun sabahtan akşama kadar pc başında..sevgilin yoktur birşeyin yoktur, otura otura 100 kiloyu geçmişsindir. son 5 ay dur kpss ye hazırlanayım dersin ondan da 75-80 puan falan alır, ondan sonra tekrar özel sektör ilanlarına başvurursun..bu döngü böyle devam eder gider.

ulan yazarken bile içim daraldı be..umarım en yakın zamanda iş güç sahibi olursunuz..yıllarınız geçiyor gençler, beyler, bayanlar..bir yerden başlayın, kendinizi geliştirin.

Toplam 271 mesaj

ANKET
Müze kararının iptal edilmesini ve Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararını;