Editörler : supporters.
22 Mayıs 2014 13:00

bankalar %90 oraninda icra olmadan ödeme yapmiyorlar icra takibi başlatin tebligat gittikten sonra 1 hafta içinde paranizi alirsiniz

nihat_gedek68, 10 yıl önce

hakem heyeti kararı benim lehime sonuçlandı bankaya da gittim söyledim ama ses seda yok bankadan ne yapayım bekleyim yoksa icra kanalına başvurayım

splitter
Şube Müdürü
27 Mayıs 2014 18:49

iki bankadan dosya masrafını aldım

onun için rahat olun başvurunuzu yapın

ve altı ay ile sekiz ay gibi vadede alırsınız

av.abdulkadiraslan
Aday Memur
24 Temmuz 2014 14:19

28 Mayıs 2014 tarihi itibariyle 6502 sayılı yasa gereğince:

· Şikayete konu tutar 2000 TL?den düşük ise ilçe merkezlerinde ikamet edenler için İlçe Hakem Heyetleri?ne il merkezinde ikamet edenler için İl Hakem Heyetleri?ne başvuru zorunludur.

· 2000 ? 3000 TL arasındaki tutarlar için ikametten bağımsız olarak İl Hakem Heyetleri?ne başvuru zorunludur.

· İkamet edilen yer yerine tüketici işleminin yapıldığı yere göre de başvuru yapılabilir.

· Büyükşehir sınırları içinde yaşayanlar veya tüketici işleminin büyükşehir sınırları içinde gerçekleştiği durumlarda da yukarıdaki açıklamalar geçerlidir.

· Kanunun yürürlüğe girmesi ile ilçe hakem heyetlerinin 2000 TL, il hakem heyetlerinin 3000 TL üzerindeki uyuşmazlıklarda Tüketici Mahkemesi nezdinde delil olarak kabul edilecek karar verilemez. Bu nedenle başvurusu yapılmış ama 28 Mayıs 2014 tarihine kadar karar verilmemiş uyuşmazlıklar yetkili heyete veya mahkemeye devredilir.

·

Yani kısacası yeni yasayla alacak miktarı 2000 TL ye kadar ilçe hakem heyetlerine, 2000-3000 TL arası il hakem heyetlerine, 3000 TL üstü Tüketici Mahkemelerine başvuruluyor. Alacak miktarını belirlerken dikkatli olun aksi halde karşı vekalet ücreti ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle bu konularda bilgi sahibi tanıdığınız bir hukukçudan yardım almanızda yarar var.

kezbanece
Aday Memur
25 Temmuz 2014 11:05

av.abdulkadirarslan bey bizde akbanktan kredi çektik hakem heyetine başvurduk ve bankanın parayı ödemesi kararı çıktı ama banka bize hesap açtırın oraya yatıracagız diyor açtırdık 2 aydan fazla oldı ses seda yok ne yapmalıyız icraya versek nasıl olur ?

av.abdulkadiraslan, 10 yıl önce

28 Mayıs 2014 tarihi itibariyle 6502 sayılı yasa gereğince:

· Şikayete konu tutar 2000 TL?den düşük ise ilçe merkezlerinde ikamet edenler için İlçe Hakem Heyetleri?ne il merkezinde ikamet edenler için İl Hakem Heyetleri?ne başvuru zorunludur.

· 2000 ? 3000 TL arasındaki tutarlar için ikametten bağımsız olarak İl Hakem Heyetleri?ne başvuru zorunludur.

· İkamet edilen yer yerine tüketici işleminin yapıldığı yere göre de başvuru yapılabilir.

· Büyükşehir sınırları içinde yaşayanlar veya tüketici işleminin büyükşehir sınırları içinde gerçekleştiği durumlarda da yukarıdaki açıklamalar geçerlidir.

· Kanunun yürürlüğe girmesi ile ilçe hakem heyetlerinin 2000 TL, il hakem heyetlerinin 3000 TL üzerindeki uyuşmazlıklarda Tüketici Mahkemesi nezdinde delil olarak kabul edilecek karar verilemez. Bu nedenle başvurusu yapılmış ama 28 Mayıs 2014 tarihine kadar karar verilmemiş uyuşmazlıklar yetkili heyete veya mahkemeye devredilir.

·

Yani kısacası yeni yasayla alacak miktarı 2000 TL ye kadar ilçe hakem heyetlerine, 2000-3000 TL arası il hakem heyetlerine, 3000 TL üstü Tüketici Mahkemelerine başvuruluyor. Alacak miktarını belirlerken dikkatli olun aksi halde karşı vekalet ücreti ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle bu konularda bilgi sahibi tanıdığınız bir hukukçudan yardım almanızda yarar var.

15 Ağustos 2014 11:53

İCRAYA KOYARAK BİR HAFTA İÇİNDE PARANIZI GERİ ALABİLİRSİNİZ

AV.YASİN TOPRAK / dthukuk.com / 0312 229 2739

kezbanece, 10 yıl önce

av.abdulkadirarslan bey bizde akbanktan kredi çektik hakem heyetine başvurduk ve bankanın parayı ödemesi kararı çıktı ama banka bize hesap açtırın oraya yatıracagız diyor açtırdık 2 aydan fazla oldı ses seda yok ne yapmalıyız icraya versek nasıl olur ?

bvzxczxzcxzcx
Müsteşar Yardımcısı
16 Ağustos 2014 20:24

ben 6 bankadan aldım.reklam olur diye ismini vermiyim.sadece 1 banka o da 2005 yılı olması sebebiyle faizi çoktu.vermek istemedi.icraya verdim.icra tutarlarıyla beraber aldım.

şunuda söyliyim.yine adını vermiyim bir banka 2011 yargıtay davasının sonucuna göre bir önlem almaya gitti.sözleşmeyi kabul ettiğinize dair 3-4 cümlelik bir parafraf yazıyor.benim şu an 2 tane daha bekleyen var.ondanlardan biri bu malum banka.elle kabul beyanı yazmış olmam sebebiyle alamıycam.diğerini zaten alırım.

dinçer-toprak hukuk, 10 yıl önce

bankalar %90 oraninda icra olmadan ödeme yapmiyorlar icra takibi başlatin tebligat gittikten sonra 1 hafta içinde paranizi alirsiniz

bvzxczxzcxzcx
Müsteşar Yardımcısı
16 Ağustos 2014 20:26

arkadaşlar şunuda söyliyim.ilçeden ilçeye fark eder ama dosya masrafını almak kadar kolay bir şey yok.inannın ben hakem heyetinin matbu formuna kişisel bilgiler ve banka tahsis ücreti dışında hiç bir şey yazmıyorum.açıklama kısmını doldurmaya gerek bile yok.bu sebeple avukatlara başvurup onların sebepsiz zenginleşmesine yol açıp, farklı bir sektör yaratmamaya çalışmanızı öneririm.

josemourinho84
Aday Memur
18 Ağustos 2014 13:10

finansbanka olumlu veya olumsuz yanıt alabilmek için iadeli taahhütlü mektup yolladım .adamlar bana msj attılar.

kredi masrafı iade talebiniz olumsuz değerlendirilmiştir.istenen belgeleri şu numaradan talep ederek subenizden ucreti karşılığında alabilirsiniz diyor..

talebinizle ilgili tbb bireysel müşteri hakem heyetine başvurmak isterseniz,bankamıza yazılı başvurarak yazılı yanıt talep edebilirsiniz,diyor..

zaten mektup yolluyarak yazılı talepte bulunmamışmıydım hayret bir şey yaa.bu konuda yol gösteren olursa sevinirim..tecrübeli arkadaşlar ne yapmak lazım..

çağrı2002
Kapalı
18 Ağustos 2014 17:43

slm icra dosyanıza istinaden bir sorrum olacaktı bende bir bankadan dosya masrafımı alamadım tüketic

çağrı2002
Kapalı
18 Ağustos 2014 17:45

slm arkadaşlar icra dosyasına istinaden bir sorrum olacaktı bende bir bankadan dosya masrafımı alamadım tüketici kararına rağmen bende icraya koydum sonuç nasıl oluyor yani banka sizimi arıyor ve masrafları alabiliyormusunuz ve icra dosyasını sizmi kapatıyorsunuz alınca masrafı saygılar...

20 Ağustos 2014 10:27

BANKA PARAYI YATIRINCA İCRA DAİRESİNE HESAP NO BİLDİRDİYSENİZ İCRA DAİRESİ HESABINIZA MASRAFLARLA BİRLİKTE AKTARIR.

çağrı2002, 10 yıl önce

slm arkadaşlar icra dosyasına istinaden bir sorrum olacaktı bende bir bankadan dosya masrafımı alamadım tüketici kararına rağmen bende icraya koydum sonuç nasıl oluyor yani banka sizimi arıyor ve masrafları alabiliyormusunuz ve icra dosyasını sizmi kapatıyorsunuz alınca masrafı saygılar...

Toplam 51 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi