Editörler : E.Kayı Han

snms_4242
Başbakan Müsteşarı
27 Şubat 2013 23:17

cinsiyet değiştirmeye bu kadar keskin cevaplar verilmesi son derece yanlış,bu, bu kadar net bir konu değil,öncelikle çift cinsiyet durumlarında doğuştan olan bu durum ameliyatla kişinin baskın olduğu cins hangisiyse ona göre bir ameliyat geçiriyor,bunun bir sakıncası yok,bunun dışında biseksüelliği de ifade eden eşcinsellik durumu var,

ruhun cinsiyeti olmaz bu yanlış ifade edilmiş,hiçbir fizyolojik sorunu olmayan bir bireyin hormonel salgılarında sıkıntı olabilir,örneğin hepimizde aynı hormanlar vardır,ancak kadınlığı ve erkekliği belirleyen durum bunların miktar olarak salgılanmasında belirleyici oluyor, mesela testesteron erkeklik hormonu kadında da var ancak düşük miktarda salgılanır,şimdi eğer bireyin fizyolojik bir sıkıntısı yok cinsiyet problemi yok ise hormonel bir tedaviyle sorunu çözülür,

sıkıntılı olan şey ise çözülebilecek bir sorunu bireyin reddetmesi, fizyolojik olarak fıtratını bozması ciddi anlamda büyük sıkıntı bireyin kendisine de sıkıntıdır,fıtratın bozulması basite alınacak bir durum değildir ve birey arada kalmış bir kimlikle hayatını idame ettirmesi O'na da ağır gelecektir, bireyi ciddi anlamda mutsuzluğa götürecek herşey de dini açıdan zaten yanlıştır,cinsiyet değişikliği kişinin uzun vadeli hesabını yapmadığı bir durumdur ve sonunda kendisini mutsuz edecektir,bu söylediğim fizyolojik eksikliği olmayan hormanları düzenlenebilcek olan ama böyle bir tedavi sürecini basit olan hormon düzenleme yerine çok zor ve ağır olan fiziksel yapısını tamamen değiştirmeye tercih etmesi bedene ve ruha yapılan ağır bir yüktür haram olması bu zulümdendir...

axeonlne
Yasaklı
28 Şubat 2013 00:30

iyi yapmadı

tibbi.sek34
Kapalı
28 Şubat 2013 08:30

Sadece hormonla çözülebilecek olsa kişi bu kadar zor bir ameliyat istemez ben katılmıyorum.

k@rt@nesi
Şef
28 Şubat 2013 10:17

keşke erkeklik hormonu alacağına kadınlık hormonu alsa idi belki o zaman herşey daha farklı oldur du. hem bedenine hemde ruhuna birçok acı yaşatmış. sonuçta kimse kimseninde ne hissettiğini bilemezç. hakkında hayırlısı inş.

28 Şubat 2013 10:24

gitti güzelim kız.)

1siyahnur
Kapalı
28 Şubat 2013 10:34

aklın yolu bir

mantıksız bi soru sormaya ne gerek var

Günerömer
Aday Memur
28 Şubat 2013 11:12

Şeytan; muhakkak onlara emredeceğim de onlar da Allahın yarattığını değiştirecekler. (Nisa Suresi, 4/119) şeklindeki küstahça ifadeleriyle, Allahın yarattığı fıtratı değiştirtmek suretiyle insanları baştan çıkaracağını haykırmıştı. Dolayısıyla cinsiyet değiştirmek şeytanın bu vesvese suretindeki emrine tabi olmaktır.
Peygamber Efendimiz (s.a.s) de birçok hadis-i şerifleriyle kadınları erkekleşmeye çalışmaktan, erkekleri de ne surette olursa olsun kadınlara benzeme gayretinden çok sert ifadelerle nehyetmiştir. Bu konuda varid olan hadislerden bazıları şu şekildedir:
-Üç kişi vardır, kıyamet günü Allah onlara nazar etmez: Anne ve babasının hukukuna riayet etmeyen kimse, erkekleşen kadın ve deyyus kimse.? (Nesâî, Zekat 69)
-Allah, erkeklere benzeyen kadınlara, kadınlara benzeyen erkeklere lânet etsin.? (Kenzü?l-Ummal, c. 16, s. 385).
?Allah'ın yaratışından nefret ederek kadınlara benzeyenlere Allah'ın öfkesi şiddetlidir.? (İbn Hacer, Fethü?l-bari, c. 9, s. 334).
- kadın elbisesini giyen erkekle, erkek elbisesini giyen kadına lânet etti.? (İbrahim Canan, Kütüb-ü Sitte Tercümesi, c. 7, s. 493).
İbni Abbas anlatıyor: Resûlullah (s.a.s) erkeklerden kadınlaşanlara, kadınlardan da erkekleşenlere lânet etti ve: Onları evlerinizden çıkarın!? şeklinde ferman buyurdu.

gingy
Şube Müdürü
28 Şubat 2013 12:39

Olayı eşcinsellikten ayrı değerlendirirsek daha faydalı olur. Benim bildiğim eşcinsellik yasaklanmış. Bu durum bundan tamamen farklı...

ottoman455
Memur
28 Şubat 2013 15:09

ortada çift çinsiyet durumu yokki. güzel bir bayan karar vermiş kendini erkek hissediyor diye ameliyatla erkek oluyor. istediği kadar ameliyat olsun o hiç bir zaman erkek olamaz. bu eşcinsellikten başka birşey değil. hastalıktır yani. batı toplumlarında modernizmin doruklarında oldukları için escinseller evlenebiliyor. ama ne kadar iğrenç bir durum akıl sahipleri için.

gingy
Şube Müdürü
28 Şubat 2013 15:44

Eşcinsellik kendi cinsel kimliğini kabul edip kendi cinsinden hoşlanmaktır. Burda kişi kendi cinsel kimliğini kabul etmiyor. Ben erkeğim diyor. Böyle birine eşcinsellik nedir diye sorsan, erkeklerden hoşlanmaktır olacaktır cevabı. Cinsiyet değiştirmek de o kadar kolay değil ayrıca. Aylarca doktor gözetiminde oluyor her açıdan değerlendiriliyor, en sonunda heyet kararıyla bu ameliyat yapılabiliyor.

AY İNANMIYORUM
Yasaklı
28 Şubat 2013 16:29

Allah öyle yaratmışsa,bir de günah mı yazacak? :)

esmerim-esmer
Kapalı
28 Şubat 2013 20:04

bazı arkadaşlar bebeğin cinsiyetini öğrenmeyi asi olmakla karıştırmışlar...bakınız , tıbbı ilgilendiren herşey caizdir lakin , cinsiyet değiştirmek kesinlikle haramdır...zira ALLAH C.C. a asi olmaktır...sizde biliyorsunuz ki şeytan da ALLAH C.C. a asi geldiği için HAKK TEALA katından kovuldu...hem olayın toplumsal olarak sebep olacağı karışıklığa da bakmak lazım...

yani bundan böyle tanışacağım erkeğe acaba gerçekten erkek mi gözüyle bakacağım...ya da erkekler için de aynısı geçerli...acaba gerçekten kadın mı...yahut evlatlarımızın nasıl insanlarla karşılaşacağı meçhul...RABB im korusun...

gingy
Şube Müdürü
01 Mart 2013 09:30

Bu illa karşınızdaki kişinin başına gelebilecek bir olay değil, böyle bir durumda kalsanız eminim aynı tepkileri veremezdiniz. Allah kimsenin başına vermesin böyle bir şey...

01 Mart 2013 10:27

bunu nereden biliyorsunuz hiçduymadım zaten yüce rabbım önce ruhları yaratmadımı töbe haşa madem cinsiyeti var ruhumuzun melekler ana rahminde bebeğin organlarını yerleştirirken mi hata yapıyor :D bana kaynak linki gönderir misiniz ?

tibbi.sek34, 11 yıl önce

Kişinin bedeni kızsa ruhu erkekse ne olacak peki? Ruhunu erkek olarak yaratan Allah değil mi ?

gingy
Şube Müdürü
01 Mart 2013 11:31

Bunu diyorsan o zaman yapışık doğan ikizleri, sakat doğan çocukları veya çift cinsiyet organıyla doğanları da açıklaman gerekiyor. Melekler yerleştiriyorsa organları bu tür doğumlarda ciddi sorunlar var demektir. Demek ki her canlı doğru şekilde doğmuyor. fiziksel olarak da zihinsel olarak da...

dörtgözmurat, 11 yıl önce

bunu nereden biliyorsunuz hiçduymadım zaten yüce rabbım önce ruhları yaratmadımı töbe haşa madem cinsiyeti var ruhumuzun melekler ana rahminde bebeğin organlarını yerleştirirken mi hata yapıyor :D bana kaynak linki gönderir misiniz ?

selinnnur
Yasaklı
01 Mart 2013 16:01

İlahiyatçılar ikiye ayrıldı bu konuda.

Kimis olabilir kimisi değil.

İ.rOn.İ
Kapalı
01 Mart 2013 16:05

tv'de günlerdir salça oldu bu konu ve böle durumda olanlara öncülük yapmasından teşfik gibi alğılanmasından endişe duyuyorum ne yazıkki..

ottoman455
Memur
01 Mart 2013 16:48

öncülük ve teşvik mutlaka olacak. toplum zaten hasta insanlarla dolu

rusen amcanın oğlu
Genel Müdür
01 Mart 2013 16:48

Kimse tutup da 'dur biraz da kadın/erkek olayım' diyerek değişiklik olsun diye cinsiyet değiştirmez herhalde.

Böyle bir iş yaptıysa demek ki kendini öyle hissediyormuş.Sizin Alah'ınız madem öyle yaratmış,bir de üstüne niye günah yazsın?

tibbi.sek34
Kapalı
07 Nisan 2013 19:51

evet kesinlikle.

gingy, 11 yıl önce

Bunu diyorsan o zaman yapışık doğan ikizleri, sakat doğan çocukları veya çift cinsiyet organıyla doğanları da açıklaman gerekiyor. Melekler yerleştiriyorsa organları bu tür doğumlarda ciddi sorunlar var demektir. Demek ki her canlı doğru şekilde doğmuyor. fiziksel olarak da zihinsel olarak da...

Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi