Editörler : supporters.
«131415161718192021222324»

yas927
Kapalı
13 Mayıs 2013 12:52

arkadaşlar burada çok kolay az kolay tartişmasına gerk yok eğer kendine gvenen varsa girer selametle

Odly ve Nitti
Aday Memur
13 Mayıs 2013 12:54

İktisatı çok zorlamışlar bence inşallah iktisattan 50 lik bi kağıt vermişimdir

ahmet1014
Memur
13 Mayıs 2013 13:02

parafisikalite de parafisikal gelir nedir bunu mu sormak istemis birda ricardian denge de ricardocu denklik bunu mu yazacaktık

Odly ve Nitti
Aday Memur
13 Mayıs 2013 13:04

evet

ahmet1014, 11 yıl önce

parafisikalite de parafisikal gelir nedir bunu mu sormak istemis birda ricardian denge de ricardocu denklik bunu mu yazacaktık

ahmet1014
Memur
13 Mayıs 2013 13:05

güzel :D peki arz soklarının detaylı açıklamasını bilen var mı

Odly ve Nitti, 11 yıl önce

evet

Odly ve Nitti
Aday Memur
13 Mayıs 2013 13:06

kamusal mal türleri kaç taneydi nasıl açıkladınız finansmanını falan?

ocan34
Genel Müdür
13 Mayıs 2013 13:08

sınavı tamamlayan 800 kişi varsa bunlardan en az 500 ü geçen sınava çok kolay diyenlerdii. o yüzden öle g.tnzden sallamayın, kolay falan değildi.

kabardey34
Genel Müdür
13 Mayıs 2013 13:08

O puanı %20 ye girenlerin kendisi bile bilmiyor çünkü kazananların puanları açıklanmıyor malesef. Sadece kaybedenler puanlarını görebiliyor.

g.g., 11 yıl önce

Kamusal mallar deyince neyden bahsettiniz

Ayrieten % 20lige girenlerin puanlari kac civarinda olmus bilen var mi?

diablo_turk
Memur
13 Mayıs 2013 13:33

Bekara kari bosamak kolay. Sinava girmeyen herkes cok kolaydi diyor. Girip calisan butun sorulari yanitlayan biri asla kolay demez,verdigi emegi bilir. Eylul ayindaki sinava girmeyen bi eleman vardi cok kolay diye ahkam kesiyodu aralik ayinda patladi :) ya girecen kendine guvenip ya da burda ahkam kesmicen. Kendine guvenmeyen adamdan da zor mufettis olur, devlet sana nasil guvenip gorev verecek sen kendine guvenmiyorsan.....

ahmet1014
Memur
13 Mayıs 2013 13:37

boşverin kolaysa kolay zorsa zor sorulara bakalım acaba cevaplar tam olarak neydi muallak sorular vardı 1, maliyedeki kamusal mallar ve finansmanları 2, iktisattaki arz sokları 3, iktisattaki sabit kur sorusu bunlar çok can alıcı oldu bence net cevaplarınıda tam bulamadım hala

diablo_turk, 11 yıl önce

Bekara kari bosamak kolay. Sinava girmeyen herkes cok kolaydi diyor. Girip calisan butun sorulari yanitlayan biri asla kolay demez,verdigi emegi bilir. Eylul ayindaki sinava girmeyen bi eleman vardi cok kolay diye ahkam kesiyodu aralik ayinda patladi :) ya girecen kendine guvenip ya da burda ahkam kesmicen. Kendine guvenmeyen adamdan da zor mufettis olur, devlet sana nasil guvenip gorev verecek sen kendine guvenmiyorsan.....

ocan34
Genel Müdür
13 Mayıs 2013 13:54

sabit kur rejimi çokta muallak değildi bence. ben kamusal mallar mevzunu, tam kamusal mal yarı kamusal mal ve erdemli mal üzerinden açıkladım. finansmanı konusunda da tam kamusal malların finansmanı vergi ve diğer kamu gelirleri ile bütçeden karşılanır, yarı kamusal mallar bölünebilir ve fiyatlandırılablir olduğundan finansmanına bu mal ve hiz. yararlanan kişilerde katılır dedim. örnek olarakta yarı kamusal hiz olan sağlık hizmetnden faydalanırken hastanelerde alınan küçük katılım ücretler recetelere ödediğimiz küçük tutarları verdim

ahmet1014, 11 yıl önce

boşverin kolaysa kolay zorsa zor sorulara bakalım acaba cevaplar tam olarak neydi muallak sorular vardı 1, maliyedeki kamusal mallar ve finansmanları 2, iktisattaki arz sokları 3, iktisattaki sabit kur sorusu bunlar çok can alıcı oldu bence net cevaplarınıda tam bulamadım hala

çaylakpss
Aday Memur
13 Mayıs 2013 13:54

Aynen oyle herkes o sorulari bir sekilde okudugu icin kolay saniyorlar ama vdk cevaplardaki cumlelerin kelimeleri bile tartiyor siki calisan adam icin endise edecek kadar zordu

diablo_turk, 11 yıl önce

watcher
Şube Müdürü
13 Mayıs 2013 13:58

dostum aynen ben de bu şekilde cevapladım kamu malları sorusunu.

ocan34, 11 yıl önce

sabit kur rejimi çokta muallak değildi bence. ben kamusal mallar mevzunu, tam kamusal mal yarı kamusal mal ve erdemli mal üzerinden açıkladım. finansmanı konusunda da tam kamusal malların finansmanı vergi ve diğer kamu gelirleri ile bütçeden karşılanır, yarı kamusal mallar bölünebilir ve fiyatlandırılablir olduğundan finansmanına bu mal ve hiz. yararlanan kişilerde katılır dedim. örnek olarakta yarı kamusal hiz olan sağlık hizmetnden faydalanırken hastanelerde alınan küçük katılım ücretler recetelere ödediğimiz küçük tutarları verdim

pardus207
Aday Memur
13 Mayıs 2013 14:16

belki sınav soruları ilk okuyunca bazılarına kolay gelebilir ama iş o sorulara doğru ve mantıklı cevap vermeye gelince kısıtlı sürede insanı zorluyor.Ben 2 sınav hakkımı kullandım (son 2 sınav)ilk sınavda kötü sonuç aldım 2. hakkımda yazılı kısmı geçtim ama mülakatta elendim(362 kişinin yazılı kısmı geçtiği sınav) o kalsik sınavda kaç kere kelimeleri değiştirdiğimi hatırlayamıyorum yazıyorum olmuyor siliyorum .Aynı günde 2 sınava girmekte hiç kolay değil hele muhasebe sınavı adamı bitiriyor.Bende vdk sınavına girmeden önce ne var ki yaparım diyordum ama hiçte öyle değil ummadığın yerden öyle soru geliyor ki şaşarıp kalıyorsun.Herkese başarılar

basrisson
Aday Memur
13 Mayıs 2013 14:27

dostum ben de sınava girdim ve kolaydı. belki aşırı çalıştığım için öyle geldi ama sonuç olarak ben de girdim sınava ve daha önce girdiğim çoğu sınavdan kolaydı.

herneysene, 11 yıl önce

Sinav kolaydi demek biraz haksizlik.evde bilgisayarin basinda oturup yorum yapmak muhakkak daha farkli oluyor.ama dort oturumlu neredeyse 30~40 sayfa cevap yazilan bi sinavin sorulari ne olursa olsun kolay diye nitelendirilmemeli.cunku sorular~iktisattdaki gibi diger kosullar sab itken~diye yorumlanamaz.cunku diger kosullar sorular kadar onemli.benim nacizane fikrim boyle..

ocan34
Genel Müdür
13 Mayıs 2013 14:40

umarım emeklerinin karşılığını alırsın. ancak bundan önceki sınavlarda hep beraber tecrübe ettikki sorulara doğru yanıtları vermekte yetmiyor. özellikle yorum katılabilir sorularda yazdığımız cevaplar kağıdı değerlendiren için 'tamam işte budur' olamazsa puan kıt oluyor. o yüzden ne kadar ucu açık soru o kadar zor sınavdır bence. örneğin bu sınavdan aklıma gelenler; borcun kaynaklarını açıklayınız- çünkü neredeyse borçlar hukukunun yarısı- vergi oranları düşürülmek suretiyle vergi hasılatı arttırılabilir mi tartışınız,.. gibi sorular.

basrisson, 11 yıl önce

dostum ben de sınava girdim ve kolaydı. belki aşırı çalıştığım için öyle geldi ama sonuç olarak ben de girdim sınava ve daha önce girdiğim çoğu sınavdan kolaydı.

tüketimbulmacasi
Aday Memur
13 Mayıs 2013 17:08

arkadaşlar ilk olarak sınava giren arkadaşları tebrik ederim inşallah giren herkes kazanır çünkü bu aşamaya gelen herkes bence bu görevi hak ediyordur.ben geçen sınavı kazanıp kuruma girenlerden biriyim inşallah aramıza katılırsınız. ikinci olarak sınava girenlerin sayısı hiç de önemli değil kota doldurmanın peşinde filan değiller bunu benim gibi geçen sınava girenler gayet iyi bilir 150 kişi kazansa dahi emin olun moralinizi bozmak gibi olmasın ama 50 kişiyi mülakatta eleyip 100 kişiyi alırlar kurumun kalitesini düşünüyorlar hala kolay girilebilecek bir yer olmadığını ispatlamaya çalışıyorlar .üçüncü olarak evde otururken sroulara yorum yapmak çok kolay girmeyenler için söylüyorum emin olun adınızı dahi unutabilirsiniz bu sınavın sonunda geleceğiniz şekillenecek unutmayın. ayrıca sorulara baktığım kadarıyla kolay görünse de 3-5 cümleyle geçiştirilecek sorular değil gayet detaya inmek lazım. tekrardan bütün herkesin kazanması dileğiyle umarım her şey gönlünüzce olur.

13 Mayıs 2013 17:46

muhasebede taşıtla amortismanla ilgili bi soru vardı nasil yaptınız arkadaşlar????????

mülkiyeli ali
Aday Memur
13 Mayıs 2013 18:06

Herkese gecmis olsun.

Brnim basima enterasan bi olay geldi.ankarada sinavdan ciktim ve metroya bindim o sirada arkadasimla konusurken esmer bi kiz arkadasin bizi dinledigini farkettim.sonra dondum ona ve muhasebedeki ilk soru kac puandi diye sordum ve cevabini aldim.ancak arkami dondugumde kaybolmustu sanki bir melekti.ertesi gun sinavdada goremedim burdan okuyorsa ona cok selamlar bianda melek gibi gedi ve gitti.

Emek harcayanlarin bu meslege ulasmasi dilegiyle...

k.satıcı
Aday Memur
13 Mayıs 2013 19:40

muhasebede tasitla ilgili soruda tasitin alim tarihi ile yilsonu arasi kadar sanirim 5 aydi amort. ayrilacakti. zaten 2 yil deniyordu

gecici olumsuz arz sokunun cevapta ise toplam arz sola kayacak daha sonra rasyonel dusunen birimler toplam arzin tekrar saga kayacagini bildigi icin talep yonlu mudahale olmayacakti.

Toplam 13866 mesaj
«131415161718192021222324»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi