Editörler : Lanet
«45678910111213141516

kayra48
Aday Memur
04 Ekim 2013 17:29

pardon demek istedigini anlamadım ghi ne nedemek istediniz.

bakulu1311, 11 yıl önce

Eğer GİH iseniz üstelik lisans mezunu olarak :) üstüne de bir de üniversitede çalışıyorsanız işte sizden mazlumu bir YH olur :)

kayra48
Aday Memur
04 Ekim 2013 17:30

pardon ghi demişiniz.

04 Ekim 2013 23:02

Arkadaşlar özellikle düz memurluk yazacaklar karar vermeden önce çok iyi düşünsün, daha önce de söylendiği gibi atandığınız yerde çakılır kalırsınız becayişti tayindi imkansıza yakın. Ek ödeme çoğu yerde yok.

Daha da kötüsü öğrenci işleri gibi yerlere gönderilirseniz, hele öğrencisi fazla olan bir bölümse psikolojinizin bozulmaması için hiçbir neden yok. Biraz şanslıysanız yanınızda tecrübeli biri olur. Yoksa tek başınıza öğrencinin ve öğretim üyelerinin bin tane farklı sorununa cevap aramakla ömrünüzü törpülersiniz. Çoğunlukla keşke hizmetli olsaydım da en büyük derdim paspaslanması gereken koridorlar olsaydı diye düşünüyorum.

lunapark!!!=)
Aday Memur
05 Ekim 2013 00:09

ÜNİVERSİTE Mİ ASLAAAA, AMAN HA AMAN KİMSE ÜNİVERSİTE DÜŞÜNMESİN DİYORUM

Evolution XV
Yasaklı
07 Ekim 2013 21:23

ÜNİVERSİTELER.... EN KEK EN RAHAT EN SOSYAL ÇALIŞMA YERLERİDİR...

esnektir... bakanlık taşra teşkilatlarındaki resmiyet,,, özel idare ve belediyelerde olan siyasi haraketler, ünilerde olmaz..

hiç masal okumayın....

bütün kurumların ciğerini bilirim.. her kurumda arkadaşım var... her kurumda arkadaşımın ne iş yaptığını biliyorum...

bakulu1311
Daire Başkanı
07 Ekim 2013 21:45

mrk etme özel idare ve belediyeleri ve hatta sgkyı bütün vatandaaşlar bilior :) duyanda taş taşıyorlar zanneder.üniversitelerin adı çıkmış bi kere halbu ki ne kadar yoğun işin olduğunu ancak üniversitede çalışanlar bilir

Evolution XV, 11 yıl önce

ÜNİVERSİTELER.... EN KEK EN RAHAT EN SOSYAL ÇALIŞMA YERLERİDİR...

esnektir... bakanlık taşra teşkilatlarındaki resmiyet,,, özel idare ve belediyelerde olan siyasi haraketler, ünilerde olmaz..

hiç masal okumayın....

bütün kurumların ciğerini bilirim.. her kurumda arkadaşım var... her kurumda arkadaşımın ne iş yaptığını biliyorum...

Evolution XV
Yasaklı
07 Ekim 2013 22:08

tamam..

sen ne iş yapıyorsun..

günde kaç ödeme yapıyorsun..

günde kaç doğrudan temin hazırlıyorsun... müteahhitlerin siyasi baskılarına ne kadar çekiyoırsun...

söyle hele bi...

maaş bordroları mı düzenliyorsun.. kaç kişiyle düzenliyorsun......

bakulu1311, 11 yıl önce

mrk etme özel idare ve belediyeleri ve hatta sgkyı bütün vatandaaşlar bilior :) duyanda taş taşıyorlar zanneder.üniversitelerin adı çıkmış bi kere halbu ki ne kadar yoğun işin olduğunu ancak üniversitede çalışanlar bilir

Evolution XV
Yasaklı
07 Ekim 2013 22:12

üniiversite personel yığınlaşmasının en çok olduğu kurumdur dostum...

insan sirkulasyonu fazla olduğundan, her birim 3 kişilik iş için 5 kişiyi işe alır...

günde 10 tane doğrudan temin için... 1 tane taşınırcı bir tane satınalmacı bir tane muhasebeci bir tane yazışmalara bakan adam almak zorunda..

bunu yadırgamıyorum.. yanlış anlama...

ama rahat dostum rahat.... siyasi kurumlarda insanı çalışması için şevki düşüyor... siyasi kurum siyasi.. liyakat sıfır...

bakulu1311, 11 yıl önce

Evolution XV
Yasaklı
07 Ekim 2013 22:19

1 - milli eğitim..

2 - üniversiteler..

* * * *

rahatttır zordur demiyorum.... ama 1 iş için 3 kişinin yapabileceği işi 5 kişiyle yapan kurumlardır bunlar..

çünkü sirkulasyon fazladır.. şef, müdür, şube müdürü,, bölüm şefi, bölüm başkanı müdür yardımcısı (artık her ne ise) sirkulasyonu o kadar fazladır ki....

müdür sadece 1 iş için, yedek personel tutmak zorunda.... 3 kişinin rahatlıkla yapabileceği işi 5 kişiyle yapabilmektir, üniversiteler...

iş yoğunluğu varmış yokmuşş..

sen boşver bunları...

ben muhasebeciyim.... ayın 25 inden sonra işe gelmiyorum bile...kafa izni alıyorum..

hatta bazı aylarda ayda 10 15 gün iş yapmadığım, kuruma geç saatlerde geldiğim de oluyor..

ama tek başımayım.... bütçe ve mali koordinasyonu, ödemeleri, doğrrudan teminleri birisi yapmak zorunda.... ay sonunda müdüre, mal allımı hizmet alımı yapım ve onarım işlerine ne kadar harcanmış biri göstermek zorunda !!!...

konu yanlış tartışılıyor...

garanti çalışmak başkadır... iş yoğunluğu başkadır...

üniversiteler garanti çalışma mekanlarıdır.... iş yoğunluğunu bilmem..

ama iş paylaşımı çok daha gerçekçidir...

en azından kimin neyle meşgul olduğu belli olmayan siyasi kurumlardan farklıdır...

üniiversite personel yığınlaşmasının en çok olduğu kurumdur dostum...

insan sirkulasyonu fazla olduğundan, her birim 3 kişilik iş için 5 kişiyi işe alır...

günde 10 tane doğrudan temin için... 1 tane taşınırcı bir tane satınalmacı bir tane muhasebeci bir tane yazışmalara bakan adam almak zorunda..

bunu yadırgamıyorum.. yanlış anlama...

ama rahat dostum rahat.... siyasi kurumlarda insanı çalışması için şevki düşüyor... siyasi kurum siyasi.. liyakat sıfır...

bakulu1311
Daire Başkanı
07 Ekim 2013 23:18

benim yaptığım işin riski az ama yoğunluğu fazla.ancak üniversitelerde idari mali işlerde de sizin yaptığınız gibi işler yapılıyor ve riski fazla.siyaset olayına gelince tmm belediyelerde mevcut durum bu ama bu durum fazla para almayı gerektirmez bence.ve unutulmamalıdır ki üniversiteler krallık gibidir ve her daim idari personel akademik personel tarafından ezilir (müteahhit örneğine istinaden yazdım)

1 - milli eğitim..

2 - üniversiteler..

* * * *

rahatttır zordur demiyorum.... ama 1 iş için 3 kişinin yapabileceği işi 5 kişiyle yapan kurumlardır bunlar..

çünkü sirkulasyon fazladır.. şef, müdür, şube müdürü,, bölüm şefi, bölüm başkanı müdür yardımcısı (artık her ne ise) sirkulasyonu o kadar fazladır ki....

müdür sadece 1 iş için, yedek personel tutmak zorunda.... 3 kişinin rahatlıkla yapabileceği işi 5 kişiyle yapabilmektir, üniversiteler...

iş yoğunluğu varmış yokmuşş..

sen boşver bunları...

ben muhasebeciyim.... ayın 25 inden sonra işe gelmiyorum bile...kafa izni alıyorum..

hatta bazı aylarda ayda 10 15 gün iş yapmadığım, kuruma geç saatlerde geldiğim de oluyor..

ama tek başımayım.... bütçe ve mali koordinasyonu, ödemeleri, doğrrudan teminleri birisi yapmak zorunda.... ay sonunda müdüre, mal allımı hizmet alımı yapım ve onarım işlerine ne kadar harcanmış biri göstermek zorunda !!!...

konu yanlış tartışılıyor...

garanti çalışmak başkadır... iş yoğunluğu başkadır...

üniversiteler garanti çalışma mekanlarıdır.... iş yoğunluğunu bilmem..

ama iş paylaşımı çok daha gerçekçidir...

en azından kimin neyle meşgul olduğu belli olmayan siyasi kurumlardan farklıdır...

isletmeci1985
Genel Müdür
08 Ekim 2013 01:38

Hay Allah razı olsun, içim ferahladı şimdi okuyunca. Muhasebeden çok çektim vaktinde..

81 puanla zaten Muğla,Çanakkale gibi yerler yazacağım 2014/1de (o zamana kadar atanamazsam) , iş yoğunluğu fazla olmaz gibime geliyor.

gaiptensesler, 11 yıl önce

Ben de sözle çıkışlıyım rakamlara aram iyi olmamasına rağmen mutemetliğe verdiler.7 kişinin maaşını yapıyorum o da şöyle Strateji Daire başkanlığı maaş gününden önce arıyor değişiklik yoksa onaylıyor ben sadece çıktı imzalatıyorum.Ekders var onlarda hangi hoca kaç saat ders vermişse exele akratıp otomasyona yüklüyoruz herşeyi o hesaplıyor.Ayın 3 4 günü yogun gerisi boş.Bir çok defa fazla ödedim hocalara hepsini de geri aldım :) Tabiki büyük şehirlerde iş yogunluğu çok fazla.Bol şans

murat2371
Aday Memur
08 Ekim 2013 23:59

bende ünv 4c kadrosundan atandım elk tkn hangi bölümü secmeliyim.

isletmeci1985, 11 yıl önce

Hay Allah razı olsun, içim ferahladı şimdi okuyunca. Muhasebeden çok çektim vaktinde..

81 puanla zaten Muğla,Çanakkale gibi yerler yazacağım 2014/1de (o zamana kadar atanamazsam) , iş yoğunluğu fazla olmaz gibime geliyor.

Evolution XV
Yasaklı
09 Ekim 2013 13:28

ya bir öğrenmişsiniz.... idari personel eziliyor saçmalığını..

kimmiş bu.. neyle eziyor sizi.. napıyor.. sizi falakaya mı yatırıyor... size fotokopi mi çektiriyor....

napıyorlar... ana avrad küfür mü ediyorlar....

gidip bizzat bakıyorum.. arkadaşlarımın odalarına...

normal her kurumda idari personel ne yapıyorsa, aynısı yapılıyor.... tapu da adliyede belediyeleree ezilmenin ne olduğunu gel misafiirim ol, gezdireyim seni... asıl ezilme neymiş....

her şeyiniz sıfır. odalar gıcır.. bilgisayarlar gıcır... her yer temiz... resmiyet bir adliye, bir belediye, bir tapu, bir bakanlıklar gibi değil.....

bölüm başkanı dışında sizle kim muhattap olur...

kendi kendinize efsaneler üretmişsiniz....

idari personelsin. idari...

ne bekliyordun... kıytırık İ.İ.B.F bitirdik diye teknik personel muamelesi görmeyi mi ?...

herkesin yapacağı işi yapıyorsun... kendinizi o kadar kasmayın....

Evolution XV
Yasaklı
09 Ekim 2013 13:31

benden 6 ay sonra atanan bir VHKi yi bana yardımcı olsun diye verdiler.....

3 senede ben bilgi üsttüne bilgi katarken, arkadaş sadece yazışmalarda kaldı...

tabi benim bir ayrıcalığım üstünlüğüm olacak...

o izne ayrıldığında, işllerini ben yapıyorum... ama o benim sorumluluğumu tam olarak üstlenemiyor...

ezilmeyi ezilmemeyi sen yaratırsın.... bir konu olduğunda sorulucak 2 3 kişiden biri olmak ne demek bilir misin ?...

yav gidelim şuna soralım.. o bilir ne demek bilir misin ?...

bakulu1311
Daire Başkanı
09 Ekim 2013 13:36

bak işte o kıytırık dediğin iibfyi bitirmedim ben.bilgisayar mühendisliğini bitirdim.üstelik yurtdışında okudum.şimdi sadece kadrom memur diye bunları hakedior muyuz ?

ya bir öğrenmişsiniz.... idari personel eziliyor saçmalığını..

kimmiş bu.. neyle eziyor sizi.. napıyor.. sizi falakaya mı yatırıyor... size fotokopi mi çektiriyor....

napıyorlar... ana avrad küfür mü ediyorlar....

gidip bizzat bakıyorum.. arkadaşlarımın odalarına...

normal her kurumda idari personel ne yapıyorsa, aynısı yapılıyor.... tapu da adliyede belediyeleree ezilmenin ne olduğunu gel misafiirim ol, gezdireyim seni... asıl ezilme neymiş....

her şeyiniz sıfır. odalar gıcır.. bilgisayarlar gıcır... her yer temiz... resmiyet bir adliye, bir belediye, bir tapu, bir bakanlıklar gibi değil.....

bölüm başkanı dışında sizle kim muhattap olur...

kendi kendinize efsaneler üretmişsiniz....

idari personelsin. idari...

ne bekliyordun... kıytırık İ.İ.B.F bitirdik diye teknik personel muamelesi görmeyi mi ?...

herkesin yapacağı işi yapıyorsun... kendinizi o kadar kasmayın....

Evolution XV
Yasaklı
09 Ekim 2013 13:39

her şeyin bir bedeli var.....

iki kıytırık metin yazıp, gizli gizli solitaire oynamayı beklersen olmaz o iş...

25 gün muhasebe ve bütçede bunalıp, ödemenin olmadığı ayın son 5 gününde "herkesin gözü önünde", kimseye aldırış etmeden kurumda pes 2013 oynamaktan bahsediyorum.. öğle araları kol getirip, bir arkadaşla kolla oynuyorum...

hadi gelsinler benden hesap sorsunlar....

soramazlar...

çünkü o açığı vermedim kimseye... hiç bir müteahhidi, hiç bir hakediişi geciktirmedim, (siyasi ve idari emirler dışında)..... bütçemi sağlam tuttum.. taşınırlarımı sağlam yaptım... doğrudan teminlerimi doğru yaptımm... piyasaya çıkıp doğru fiyatlar aldım.... ihalelere katılıp, ihale dosyasını, iş bitirmelerini, yapı tekniklerini doğru inceledim.. gerektiğinde yüklenicilerle pazarlıklar yaptım...akşam 10 da çıktığım günler oldu.. oluyor..

bakulu1311
Daire Başkanı
09 Ekim 2013 14:12

ben aldığın eğitime bakarım.senin yaptığın işleri 1 -2 haftalık akıl sağlığı yerinde olan herkes yapabilir.sadece kötü niyetli olmaman gerekir.ama benim aldığım eğitimi alman için bi 6 yılını falan vermen lazım.(emek +para+zaman) neyse konu dağılmasın.üniversitelerde çalışan memurlarda belediyede çalışanlar gibi sds bayram ikramiyesi almalı.adalet böyle sağlanır

her şeyin bir bedeli var.....

iki kıytırık metin yazıp, gizli gizli solitaire oynamayı beklersen olmaz o iş...

25 gün muhasebe ve bütçede bunalıp, ödemenin olmadığı ayın son 5 gününde "herkesin gözü önünde", kimseye aldırış etmeden kurumda pes 2013 oynamaktan bahsediyorum.. öğle araları kol getirip, bir arkadaşla kolla oynuyorum...

hadi gelsinler benden hesap sorsunlar....

soramazlar...

çünkü o açığı vermedim kimseye... hiç bir müteahhidi, hiç bir hakediişi geciktirmedim, (siyasi ve idari emirler dışında)..... bütçemi sağlam tuttum.. taşınırlarımı sağlam yaptım... doğrudan teminlerimi doğru yaptımm... piyasaya çıkıp doğru fiyatlar aldım.... ihalelere katılıp, ihale dosyasını, iş bitirmelerini, yapı tekniklerini doğru inceledim.. gerektiğinde yüklenicilerle pazarlıklar yaptım...akşam 10 da çıktığım günler oldu.. oluyor..

065065
Aday Memur
09 Ekim 2013 17:59

devlet malıyla pes 13 oynuyorsan ceza kesilmesi mantık dahilinde. :]

Evolution XV
Yasaklı
09 Ekim 2013 22:18

o kadar laf ettim oraya mı takıldın...

rahatlık kişide biter diyorum...

065065, 11 yıl önce

devlet malıyla pes 13 oynuyorsan ceza kesilmesi mantık dahilinde. :]

gaiptensesler
Kapalı
09 Ekim 2013 22:34

İstisnai yerler ve büyük şehirler hariç üniversiteler rahat yerlerdir.Ayda 3 gün anca işim oluyo o da 1 2 saatte bitiyor sonra üniversitenin çimlerini karışlıyorum kot pantolonla gidip 5 günde bir traş oluyorum geç kaldıgımda nerdesın dıyen pek de olmuyor ızın istiyorum nereye diye sormuyorlar.Diğer kurumlarda bunlar hep sıkıntı.Allah herkesin gönlüne göre versin.

Toplam 316 mesaj
«45678910111213141516

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi