Editörler :
11 Mart 2013 22:28   

Değişim Ama Neden?

evet neden değişim ?

11 Mart 2013 23:14

mdkr
Daire Başkanı

neyden neye değişim?

22 Mart 2013 15:45

dicle-fen21
Genel Müdür

neyden her şey değişmek zorunda ?

22 Mart 2013 16:34

mdkr
Daire Başkanı

dünün bu günden farklı olduğu için yarınında bu günden farklı olacağı için olabilir mi?

26 Mart 2013 17:27

_neden_
Müsteşar Yardımcısı

Ya da değişim ama nasıl?

Hemen her gün civa gibi şekilden şekile giriyoruz, o sevmediğimiz cümleye mum oluyoruz; nokta kadar menfaat için virgül gibi eğilmek... Ne eğilmesi, biz yeri geliyor yok oluyoruz...

Okulda, müdüre (657 değişmediği sürece şimdilik rahatsız ama onun da sonu göründü) işyerinde patrona, futbolda antrenöre, maçta hakeme, borçlusu olduğumuz mahalle bakkalına, esnafa, kumarda kaybettiğimiz her kuruşun sahibine... Hayatta bir tek dik durduğumuz yer var, o da kumarda kaybedenlerin kazandığı söylenen yer; aşk!

Biz bir tek onun karşısında kale gibi sağlam dururuz. Azıcık olsun iki lafın belini cidden kırıp eğmeyiz karşısında kendimizi... Olur mu, küçük düşeriz! Hem neden ben değişiyormuşum ki, o değişsin deriz...

Bazı bazı sol yanımız bizi çekse de sağa çark etmeyi marifet biliriz... "Bak, yine benim dediğim oldu. Ben sözünü dinlenmeyecek adam mıyım" deriz de ben hayatta her şey kaşısında eğildiği halde bir tek yüreği karşısında eğilmeyen adama adam demem, demeyiz!..

26 Mart 2013 18:29

supporters.
Müsteşar Yardımcısı

yaşamın diyalektiği değişimdir zaten ...

değişim olmadığını düşünün bir an , tabi becerebiliyorsanız ?

26 Mart 2013 22:44

Arkhe0
Yasaklı

değiştikçe İYİ hissediyo insan kendisi

iyi olanı aradıkça

Toplam 6 mesaj

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;