Editörler : crops35
«312313314315316317318319320321322323»

marazguç12
Daire Başkanı
07 Mayıs 2013 22:10

lütfen yazdıklarımı dikkatli okuyun herşey hepimiz için

marazguç12, 11 yıl önce

bu basın açıklaması hükümetin verdiği sözlerin arkasında durmadığı konusunda açıklamalarda bulunulacak hiç bir ak parti millet vekili buna zemin hazırlamaz dikkatinize.

deniz65
Şube Müdürü
07 Mayıs 2013 22:11

arkadaşım bizim amacımız hukumetı eleştirmek değil.güzellikle atamanın yapılmasını istemek.zaten oaray gidince sesimizi duyacaklar.ne gerek var mualefeti işe karıştırmaya.bu kadar atama yapıldı mualefetin konuşmasıylamı oldu..siz bilirsniz ..nasıl istiyorsanız öyle yapın..allah yardımcınız olsun.

marazguç12, 11 yıl önce

bu basın açıklaması hükümetin verdiği sözlerin arkasında durmadığı konusunda açıklamalarda bulunulacak hiç bir ak parti millet vekili buna zemin hazırlamaz dikkatinize.

haberci02
Aday Memur
07 Mayıs 2013 22:23

Bu işin başından beri varım, bu kadar iş yapıldı :

-imza kampanyası,

-mail

-twit

hepsine destek verdim. Muhalefeti karıştırmayalım bu işe. Herşeyi berbat ederiz.

07 Mayıs 2013 22:25

çok haklısın haydar abi bende inanıyorum bu atamalr olucak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz bende akp gençlik kollarından akadaşım var o saolsun benim adıma ilgileniyo bakalım ondan haberler bekliyorum bende ,yanma konusu işin espirisi :D

marazguç12, 11 yıl önce

kimseninn kendini yakmasına gerek yok canım kardeşlerim rahat olun bizleri desdekleyin ve takib edin yeter. bizler her zaman söyledik alım var arkadaşlar. hemde büyük bir alım.biz duyumlarımızın hepsini burda paylaşmıyoruz. paylaşamıyoruz çünkü. bakanlarımızın önceki söylemleri hala gerçekleşmediği için biraz çekimser davranıyoruz. ama şunu diyeyim sınavdan önce kesin bir büyük atama daha var. bunun sayısını artırmak ve tarihini netleştirmektir bizim çabamız.bakanlar yahut başbakan çıkar birdaha atama yok bidahaki sınava çalışın der kestirir atardı. ne yapabilirdik o zaman. hiçbirşey. olay biraz siyasi arkadaşlar seçim yatırımı mazeme lazım meydanlara bizde üstüne gidersek olayın açıklamamızı yaparsak.buda tuzu biberi olacakki tadından yenilmez.

Bridge81
Şef
07 Mayıs 2013 22:32

Değerli arkadaşlar faruk bey bugün sayın ilimdar beyle yaptığımız görüşmeyi dile getirdi, TEDAY başkanı bize iki önemli isim verdi ikisi de muhalefet partisi mensubu biri faik tunay chp istanbul milletvekili, digeri mhp kahraman maraş milletvekili mesut dedeoğlu bu isim de konuşmamızda geçti. Bu iki isim dışında bir de sayın şafak pavey hanımefendini ismi zikredildi.

Sayın ilimdar beyle yaptığımız görüşme sonrası bizde iki önemli intiba oluştu, bunlardan biri toplanan dilekçelir hususundaydı. Dilekçe mevzuu çok önemli, hem emek verilmiş bir çabanın sonucu hem de ortak iradenin adeta sembolü konumudna.

Arkadaşlar çok önemli bir zaman dilimindeyiz. önümüzde seçim var, seçim öncesi bir alım yapılması yönünde mutlaka hükümetin bir çalışması olacaktır, ancak burada iki önemli husus var , talebimiz ne idi bu alımların mümkün olduğunca öne çekilmesi ikinci arzımuz ne idi alım sayısının yüksek tutulması ve boş kadroların tamamının ya da önemli bir kısmının doldurulması süreti ile mümkün olduğunca çok sayıda alıma gidilmesi.. Şimdi asıl önemli olan iki unsur var. bunlardan birincisi bir isim etrafında mütabık kalmak ..mütabık kalınan bu isme ulaşmak , randevu almak ve görüşme gerçekleştirmek, bunlardan ikincisi hepimizin emek vererek bir araya getirdiği dilekçeler ve bu dilekçelerin belirlenen bu isme ulaştırılmasını sağlamak . bu iki önemli husus hayati önem taşıyor.

1 - bir isim etrafında mütabık kalınacak

2 - toplanan bu dilekçeler bu isme ulaştırılacak

bu ismin AKP üyesi bir isim olması pek tabi önemli ancak şunu da unutmamak gerekir burada bu forma katılan hiç bir kimsenin amacının bağcıyı dövmek olduğuna inanmıyorum. amacımız bağcıyı dövmek değil tam tersi üzüm yemek ... ve bu doğrultuda amacımız ve taleplerimiz ortada.

2013 yılı içerisinde yeni bir atamanınn yapılması, bu atamanın mümkün olduğunca ivedilikle ve erken bir tarihte gerçekleştirilmesi ve pek tabi mümkün olduğunca yüksek bir sayının ataması ve yerleştirilmesinin yapılması.. bu konuda hem fikiriz....

şimdi karar verme zamanı. bir isim etrafında uzlaşmamız şart. Bu ismi istişare yaparak belirlememiz ve bu isme ulaşmamız şart ?.bu isim belirlensin gerisi kolay

haberci02
Aday Memur
07 Mayıs 2013 22:33

SN.EDİTÖRÜM YORUMUNUZ NEDİR?

haberci02
Aday Memur
07 Mayıs 2013 22:36

AKPARTİ'DEN KİM OLURSA KABULÜMDÜR.

bnymn27
Aday Memur
07 Mayıs 2013 22:37

İlgi: 275920 nolu BİMER talebiniz.

İlgi talebiniz incelenmiştir.

2014 yılında ÖMSS sınavı yapılması planlanmakta olup, sınavdan önce yeni bir yerleştirme yapılması planlanmamaktadır.

Bilgilerinizi rica ederim.

Devlet Personel başkanlığı

Bilgi Edinme Birimi arkadaşlar bana bimerden böyle bir cevap geldi.

volkan.1970
Kapalı
07 Mayıs 2013 22:50

Herkese hayırlı akşamlar,sitede hepimiz büyük bir çaba içerisindeyiz,verilen bu çabada sadece kendimiz için değil sonuçta hepimiz için.Yeni asır gazetesi ege bölgesinin en çok okunan gazetesi yarın köşe yazarı Ahmet Yazıcıoğlu'na engelliler haftasında yayınlaması için bizim davamızı anlatan bir yazı göndermek istiyorum.Önerileriniz varsa bekliyorum.Uygun olmaz diyorsanız kendi başıma iş yapmayayım.Bu arada 10 mayıs için sadece Ankara'damı yürüyüş yapılacak bulunduğumuz yerlerdede yürüyüş yapalım mı?Bulunduğumuz yerlerdeki ak parti başkanlıklarına hazırladığımız videoyu cd ye aktarıp ,onlarada hepimiz adına yazılmış imzalanmış dilekçeyle berraber versek olur mu?iyi akşamlar.

marazguç12
Daire Başkanı
07 Mayıs 2013 22:58

kardeşim kimsin bilmiyom ama sen bana sıkıyorsun gibi geliyor sen ak parti genel başkan yardımcısından iyimi biliyorsun ne olacağını banada dün bi cevap geldi. ösym nin sitesini takip et diye olayla dpb lığının açıklamalarını takip etmem gerektiğini falan filan....sen çalışmaya başla puanın düşük galiba çalış biraz fazla al birdahakisine ok.

bnymn27, 11 yıl önce

2014 yılında ÖMSS sınavı yapılması planlanmakta olup, sınavdan önce yeni bir yerleştirme yapılması planlanmamaktadır.

bnymn27
Aday Memur
07 Mayıs 2013 23:00

kardeş inşallah sen haklı çıkarsın ben sadece bana gelen cevabı yazdım kusura bakma ok.

marazguç12
Daire Başkanı
07 Mayıs 2013 23:04

kardeş işin içinde basın varsa sesimizi duyurabildiğimiz kadar duyuralım.sana bırakıyoruz ver tabi varsa elinde imzalatmış olduğun dilekçe neden olmasın kimse bu konuda sana karşı çıkmaz ama ben senin ankaraya geleceğini zannediyordum... diğer sitelerdeki çabalarınıda takip ediyorum durmak yok yola devam .

volkan.1970, 11 yıl önce

Herkese hayırlı akşamlar,sitede hepimiz büyük bir çaba içerisindeyiz,verilen bu çabada sadece kendimiz için değil sonuçta hepimiz için.Yeni asır gazetesi ege bölgesinin en çok okunan gazetesi yarın köşe yazarı Ahmet Yazıcıoğlu'na engelliler haftasında yayınlaması için bizim davamızı anlatan bir yazı göndermek istiyorum.Önerileriniz varsa bekliyorum.Uygun olmaz diyorsanız kendi başıma iş yapmayayım.Bu arada 10 mayıs için sadece Ankara'damı yürüyüş yapılacak bulunduğumuz yerlerdede yürüyüş yapalım mı?Bulunduğumuz yerlerdeki ak parti başkanlıklarına hazırladığımız videoyu cd ye aktarıp ,onlarada hepimiz adına yazılmış imzalanmış dilekçeyle berraber versek olur mu?iyi akşamlar.

kesk06
Şube Müdürü
07 Mayıs 2013 23:07

Arkadaşlar bu benzeri arkadaşlara ben bir kaç yerde denk geldim yeni rapor almış veya mezun olmuş eksik belgelerle yerleştirmesi yapılmış yani kısaca özetlersek sınava girememiş arkadaşlar bu ara burada olsun engelli facebook sayfalarında olsun hızımızı yavaşlatmaya yönelik çalışmalar başlatmışlardır sakın ha bu ve benzeri arkadaşlara papuç bırakmayalım ben yüzlerce mesaj attım ama nedense böyle bir e,mail yollanmadı , birde baktım arkadaş yepyeni bir üyemiz , keşke bir selamla işe başlasaydın tanışma merasimiyle olduktantan sonra böyle bir maille dönüş yapsaydın.. Bizler kaldığımız yerden devam edeceğiz ne olursa olsun sınavdan önce bir yerleştirme daha yapılacakkkk.. Biz inanıyoruzz bunaa , CENABI MEVLAM İNŞ EMEKLERIMIZI , EMEKLERINIZI BOŞA ÇIKARMAZ...AMİNNN

bnymn27, 11 yıl önce

marazguç12
Daire Başkanı
07 Mayıs 2013 23:11

kardeşim sülayman zorlu bey kimdir biliyormusun başbakanı tanıyormusun hangi sözü yalan çıktı. yüksel beydemi yalan söylüyor faruk beydmi yalan söylüyor. daha sayacam böyle şeylere bizi inandıramassın. atama var sadece tarih ve sayı yok ortada.kesimleşen varsa gel sana ısbatlıyayım ben 2004 ten beri ak partide aktif görevdeyim .şuanda teşkilattayım kimse yanlış anlamasın. ben ak parti milletvekillerinden destek alamak dedimse mutlaka birşey biliyorumdur.

bnymn27, 11 yıl önce

kardeş inşallah sen haklı çıkarsın ben sadece bana gelen cevabı yazdım kusura bakma ok.

marazguç12
Daire Başkanı
07 Mayıs 2013 23:13

ayarlada destekliyelim ozaman gaz vermesi kolay hadi göreyim seni haberci. ben boşmu duruyorum.zannediyorsun.

haberci02, 11 yıl önce

AKPARTİ'DEN KİM OLURSA KABULÜMDÜR.

marazguç12
Daire Başkanı
07 Mayıs 2013 23:14

kardeş sende kusura bakma ama sendende iyi gazcı olur bol bol gaz veriyorsun ama icrat yok. yinede sağolasın.

deniz65, 11 yıl önce

arkadaşım bizim amacımız hukumetı eleştirmek değil.güzellikle atamanın yapılmasını istemek.zaten oaray gidince sesimizi duyacaklar.ne gerek var mualefeti işe karıştırmaya.bu kadar atama yapıldı mualefetin konuşmasıylamı oldu..siz bilirsniz ..nasıl istiyorsanız öyle yapın..allah yardımcınız olsun.

marazguç12
Daire Başkanı
07 Mayıs 2013 23:21

ben biliyorum zaten bir cevap var oda klasikleşmiş cevap. here aynı şekilde klasikleşmiş cevabı veriyor biz böylelerine alıştık ve sorun yapmıyoruz. biz bildiğimiz yolda ilerliyoruz. sen rahat ol

kesk06, 11 yıl önce

Arkadaşlar bu benzeri arkadaşlara ben bir kaç yerde denk geldim yeni rapor almış veya mezun olmuş eksik belgelerle yerleştirmesi yapılmış yani kısaca özetlersek sınava girememiş arkadaşlar bu ara burada olsun engelli facebook sayfalarında olsun hızımızı yavaşlatmaya yönelik çalışmalar başlatmışlardır sakın ha bu ve benzeri arkadaşlara papuç bırakmayalım ben yüzlerce mesaj attım ama nedense böyle bir e,mail yollanmadı , birde baktım arkadaş yepyeni bir üyemiz , keşke bir selamla işe başlasaydın tanışma merasimiyle olduktantan sonra böyle bir maille dönüş yapsaydın.. Bizler kaldığımız yerden devam edeceğiz ne olursa olsun sınavdan önce bir yerleştirme daha yapılacakkkk.. Biz inanıyoruzz bunaa , CENABI MEVLAM İNŞ EMEKLERIMIZI , EMEKLERINIZI BOŞA ÇIKARMAZ...AMİNNN

haberci02
Aday Memur
07 Mayıs 2013 23:24

kardeş ben de emek veriyorum sen de. ben de fikrimi beyan ediyorum sen de. burda çoğunluk nederse o olur hoşumuza gitsin gitmesin.

not:gaz fren gibi laflarına cevap vermiyorum.

marazguç12, 11 yıl önce

ayarlada destekliyelim ozaman gaz vermesi kolay hadi göreyim seni haberci. ben boşmu duruyorum.zannediyorsun.

haberci02
Aday Memur
07 Mayıs 2013 23:43

ARKADAŞLAR SİTEDEKİ METNİ BU HAFTAYA UYGUN DÜZENLEDİM.

ENGELLİLER HAFTASI MÜNASEBETİYLE ENGELLİ İSTİHDAMINDAKİ EKSİKLİKLER

29 Nisan 2012?de engelli vatandaşların kamuda istihdam edilmesini sağlamak amacıyla 5378 sayılı Özürlüler Kanunu?na istinaden ÖMSS Sınavı yapılmış ve yaklaşık 120 bin engelli vatandaş bu sınava katılmıştır.

Bu sınav Türkiye de bir ilktir ve KPSS gibi kamuda memur olarak istihdam sağlamak amacıyla yapılmıştır.

2012 yılında 1. atamalar gerçekleşmiş olup, toplam 5.254 kişinin ataması yapılmıştır. Yine aynı şekilde 2013 yılında yapılan atamada ise, toplam 5.926 kişinin ataması yapılmıştır. Şu ana kadar toplam atama sayısı 11.180 olmuştur.

İlk etapta ÖMSS kadro nitelikleri ve alım sayıları hakkında sıkıntılar yaşanmış da olsa, zamanla bu sınavın ve yapılacak atamaların, KPSS standartlarında uygulanacağına inancımız tamdır.

Fakat netlik kazandırılması gereken ve engelli memur adaylarını çok sıkıntıya sokan bir iki hassas konu var ki acilen çözüme kavuşturulması gerekiyor. Yetkililerin en kısa zamanda bu sıkıntıları da ortadan kaldıracağına inanıyoruz ve sıkıntıların çözümü adına naçizane fikirlerimizi siz değerli yetkililerle paylaşmak istiyoruz.

1. Aynı sene içerisinde birden fazla atama yapılamadığı belirtilmektedir.
    1. MUHTEMEL DAYANAK:
      Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik?in 13/1 MADDE?sine göre:
      Kamu kurum ve kuruluşları bir sonraki yıl için özürlü memur alımı yapacakları münhal kadrolarını; Başkanlığın resmi internet sitesindeki ?DPB e-Uygulama? kısmının ?Özürlü Personel İşlemleri ? başlıklı bölümünde yer alan ?ÖMSS veya Kura Sonucuna Göre Yerleştirme Yapılması Talep Edilen Kadrolara İlişkin Bilgi Formu?ndaki bilgi alanlarını tam ve eksiksiz olarak doldurmak suretiyle, ilgili yılın Ekim ayı sonuna kadar on-line olarak Başkanlığa gönderir.
  1. YORUMUMUZ:
    1. Yukarıdaki madde bir yılda 2 alımı engellemiyor bilakis önümüzdeki yılın münhal kadrolarının bu yıldan tespitini emrediyor.
    2. Mart 2007?de Türkiye tarafından imzalanan ve 3 Aralık 2008 tarihinde TBMM tarafından onaylanan BM Engelli Hakları Sözleşmesi?ne göre;
      Madde 27- Çalışma Ve İstihdam
      Taraf Devletler, engellilerin çalışma hakkını diğerleriyle eşit bir şekilde tanır; ve bu hak, engellilerin açık, kapsayıcı ve erişilebilir nitelikte bir iş piyasası ve çalışma ortamında, serbestçe seçtikleri bir işte hayatlarını kazanmaları fırsatını da içerir, denilmektedir. Bu hükme göre zaten herkese tanın hak engellilerden esirgenemez. Dolayısıyla bizim dikkatimizden kaçan herhangi bir yasal ?engel? varsa bunun ivedilikle kaldırılması gereğine inanıyoruz.
  1. SONUÇ:
    1. ÖMSS ile eş değer konumda bulunan KPSS ile aynı yıl içerisinde birden fazla alım yapılabilmektedir. Öyle ki, aynı yıl içerisinde 5-6 alım yapıldığı da görülüyor. Dolayısıyla herkese tanınan hakların, eşitlik ilkesi gereği bize de tanınması gerektiğine inanıyoruz. Sonuçta iki sınav da memur alımı için yapılıyor ve bize göre pekâlâ ÖMSS atamaları da aynı yıl içerisinde birden fazla yapılabilir.
  1. KPSS ye giren bir memur adayı, hemen sınavdan sonra o yıl içerisinde kaç tane alım yapılacağını ve bu alımların tarihlerini ÖSYM?nin yerleştirme takvimine bakarak görebiliyor ve ona göre hayatını şekillendiriyor. Ama ÖMSS sınavına giren engelli bir bireyin böyle bir şansı yok, çünkü ÖSYM sitesinde bu sınava girenler için bir yerleştirme takvimi ve tarihi mevcut değil. Tamamen bir belirsizlik hakim, bu da engelli bireylerimizin, hayatında bir kargaşa yaşamasına ve umutsuzluğa sebep oluyor. Siz sayın büyüklerimizden bu belirsizliğin giderilmesi adına, adımlar atmanızı ve bu sıkıntıyı ivedilikle çözmenizi istiyoruz.
  1. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, 3 Nisan 2013?de İstihdamda Engel Yok programında bizlere bu yıl 2.alımın yapılacağını müjdelemiştir. Fakat bazı kurumlarla yaptığımız görüşmede bunun genel olmayacağı gibi söylemleri bizi üzmüş ve zihinlerde soru işaretine sebebiyet vermiştir. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan?ın verdiği bu müjdeyle sevinen ve umutlanan engelli arkadaşlarımız yetkililerden bir cevap beklemektedirler.

Bizler Engelliler Haftasında hükümetimizin engelli istihdamına dönük gayretine teşekkür ediyor ve bu belirtilen sıkıntıların bir an önce çözüme kavuşturulması adına gereken her türlü yasal adımların atılmasını bekliyoruz.

Bu yıl içerisinde 2. bir atamanın yapılacağı müjdesini, bütün engelli arkadaşlarımız can-ı gönülden beklemektedirler. Bunun için de; başta Sn. BAŞBAKANIMIZ ve yetkili Bakanlarımızdan, bizlerin sesine kulak vermelerini ve bu belirsizliklerin bir an önce giderilmesini istiyoruz.

Bizlerin; bu hayatta bir yerimiz ve amacımız olduğunu, bunun için bin bir zorluklara katlanarak eğitim gördüğümüzü, normal bireyler gibi bu hayatta altından kalkamayacağımız hiçbir yükün olmadığını, fırsat verildiği zaman üreten bireyler olabildiğimizi ve ülkemize faydalı olabileceğimizi sizlere göstermek istiyoruz.

Devletimizin bizler için attığı adımları takdir ediyoruz ve bu belirsizlikleri de ortadan kaldıracak sağduyuya ve güce sahip olduğunuzu biliyoruz.

Tüm engelli arkadaşlarımız dört gözle sizlerden gelecek hayırlı haberleri bekliyor ve saygılarımızı sunuyoruz.

Kamuoyuna Saygılarımızla

reiis82
Kapalı
08 Mayıs 2013 00:14

bu guzel bir gelisme takip et dediklerine gore yakindir gerci gecen yilda takip edin diyordular ama 8 ay takip etttik

marazguç12, 11 yıl önce

kardeşim kimsin bilmiyom ama sen bana sıkıyorsun gibi geliyor sen ak parti genel başkan yardımcısından iyimi biliyorsun ne olacağını banada dün bi cevap geldi. ösym nin sitesini takip et diye olayla dpb lığının açıklamalarını takip etmem gerektiğini falan filan....sen çalışmaya başla puanın düşük galiba çalış biraz fazla al birdahakisine ok.

Toplam 9875 mesaj
«312313314315316317318319320321322323»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi