Editörler : Cüneyt Barışoglu
22 Mart 2013 10:41   


Kitlerde kadroya geçecek

aşagıdaki haberi bir inceleyin....

http://www.kamuajans.com/kamu/haber/hukumetten-calisanlara-5-mujde-birden-407854.html

22 Mart 2013 10:54

en yeni son üye
Genel Müdür

HANİ KİT LERDEKİ 399/2 SAYILI CETVELE TABİ SÖZLEŞMELİLER NERDE, BİR DE TÜM SÖZLEŞMELİLER DENİLİYOR.

TAKVİM GAZETESİNİN HABERİ ANCAK BU KADAR OLUR

http://ekonomi.haber7.com/sosyal-guvenlik/haber/1003070-hukumetten-calisanlara-5-mujde-birden

Kamu personeline, belediye çalışanına, taşeron işçisine müjdeler içeren çalışma tamamlandı.

TÜM SÖZLEŞMELİLER KADROYA

Halen görev yapan tüm sözleşmeliler kadroya geçirilecek. Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi ile, Başbakanlık ve TRT gibi teşkilat kanununa dayalı sözleşmeli çalıştıran kurumlarda sözleşmeliler kadroya alınacak. Sözleşmeli personel uygulaması sona erecek. Mahalli idarelerde görev yapan tüm sözleşmeliler de kadroya geçirilecek. Ayrıca belediyelerde çalışan geçici işçilerin de kadroya geçirilmesi gündemde. KİT'lerde çalışan üniversite mezunu işçilerden isteyenler memur kadrosuna geçebilecek. Özelleştirme mağduru olarak bilinen 4/C'liler de kadroya geçirilecek.

22 Mart 2013 11:01

en yeni son üye
Genel Müdür

SENDİKALAR VE MEMURLAR NET KONUYA DUYARSIZLAR

AŞAĞIDAKİ HABER MEMURLAR NETTE GEÇTİĞİMİZ GÜNLER DE İ AZ 5-10 KERE HABER OLMUŞTUR

BELEDİYE ÇALIŞANLARINA VERİLEN KADRO SÖZÜ KİT LERDEKİ 399/2 SAYILI CEVTVELDEKİ SÖZLEŞMELİLERE VERİLMEMİŞTİR

KİTLER GÖZDEN ÇIKARILMIŞTIR.

MEMUR SEN LE İLGİLİ HABER ŞU LİNKde

Memur-Sene üye binlerce memur, bugün çalıştıkları kamu kurum ve kuruluşlarına serbest kıyafetle giriyorlar.

Memur-Sen, "Özgürlük İçin On Milyon İmza" başlıklı imza kampanyasında, 14 Ocak- 14 Şubat tarihlerini kapsayan bir ay gibi kısa bir sürede 12 Milyon 300 bin imzayı geçtiğimiz günlerde toplayarak Çalışma Bakanlığı'na sunmuştu.

http://www.memurlar.net/haber/351291/

Ne ile uğraşıyoruz. Kamu görevlisinin Mali ve Özlük haklarını koruyan, yeni haklar arayan ve uygulamasını isteyen yok.

12 milyon 300 bin imzaymış, Sahi kamuda kaç kişi çalışıyor. TUİK verilerine göre "Kamu Sektörü istihdamına İlişkin veriler 2012/1. dönem" 31 mart 2012 tarihi itibariyle: 2.435.169 kadrolu, 170.688 sözleşmeli,351.448 daimi işçi, 21.946 geçici personel, 112.738 diğer personel olmak üzere 3.111.660 (üç milyon yüzonbirbin altıyüz altmış) siz deyin işçi memur toplamı şimdi yani 2013 yılı için 3.300.000 olsun. Her kamuda çalışan imzalasa bile ben dahil 9.000.000 (dokuz milyon) imzayı kim attı. Yoksa yoldan geçene mi attırdılar, Yoksa imzalar acaba??? Ayrıca kamuda çalışmayan 9.000.000 imza benim nasıl ne giyeceğimi belirleyecek, ben onlara mı soracağım bugün ne giyeyim, sakalım olsun mu? sandalet bermuda uyar mı? Ya çok komik:)) O zaman ben de bir kamu çalışanı olarak çok saygı duyduğum tarlada çalışan vatandaşa kardeşim kravat tak çapa yaparken desem olur mu? Tam stand up show. Pes doğrusu.

22 Mart 2013 22:22

muzpek
Daire Başkanı

http://imzakampanyam.com/kamuda-calisan-ve-memur-olmak-isteyen-universite-mezunu-isciler-imza-kampanyasi

imza kampanyasını destekleyelim,şimdiden 2500 olmuş....

24 Mart 2013 16:45

muzpek
Daire Başkanı

http://uye.memurlar.net/messagenew.aspx?recipients=haunj

bu editör arkadaşa sorunlarımızı iletelim,ana sayfada haber yapılması için talepte bulunalım,hadi 1 mesajda siz atın!

25 Mart 2013 21:26

vaypcnet
Şef

Kitler değil kitlerdeki taşeronlar kadroya geçecek...

28 Mart 2013 15:06

anreka
Yasaklı

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, personel statülerine ilişkin ''Kalan sözleşmelilerin tamamı kadroya geçirilmelidir'' dedi.

http://www.memurlar.net/haber/355045/

Aramıza hoş geldin ancak haberin içinde KİT lerde çalışan 399/ 2 sayılı cetvele tabii tüm sözleşmeliler denilmiyor. Bu nedenle biraz içerik kuşkulu gibi.

30 Mart 2013 10:09

anreka
Yasaklı

http://www.memurlar.net/haber/355505/

80 bin sözleşmeli kadroya alınıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik hazırlıkları devam eden Torba Kanun Tasarısı ile ilgili yaptığı açıklamada tüm sözleşmeli personelin kadroya geçirileceğini belirtti. Bu konunun detaylarını öğrenmek için tıklayınız.

30 Mart 2013 21:41

kit sözleşmelileri
Aday Memur

bakan faruk çelik i tgrt ankara gündeminde izleyenler duymuştur. sözleşmelilerin kadroya geçirilmesiyle ilgili çalıştıklarını fakat kitlerle ilgili böyle bir çalışmanın olmadığını ve olmayacağını bizzat kendisi söyledi. nede güzel söyledi ,hakkımızda hayırlı olsun. bütün çabalarımızı bir kalemde siliverdiler

31 Mart 2013 00:37

muzpek
Daire Başkanı

yorumlara bakıyorum,inanın içimize girip kadro almamamız için uğraşan insanlar var,maaş yüksekmiş,ne yükseği benim arkadaşım BOTAŞ ta tekniker 1370 brüt maaş alıyor,neti tahminimce 1000 lira civarındadır,itibarı yok maddi+manevi...düşünün yüksekokul mezunu teknik sınıf insandan bahsediyorum...bende anlamıyorum,parazit yapanları,kandırılanları,bu işin kaymağını yöneticiler yiyor,ezilen işçi...bence kadro kişinin isteğine bırakılmalı,isteyen geçmeli,kimse yerinde durmaz diyorlar,gerekirse şart koysunlar,çakılı kadro gibi kimse yerini bırakamaz...bence böyle olmalı!ben geçmeyenleride aş olunca,özelleşince görürüm...son pişmanlık fayda vermez ama...yazık!bu fırsatı değerlendirmeli,bidaha böyle bir şans olmaz!!!!kadro olursa en azından biraz maaş iyileşir,eee eşit iş eşit ücret sanırım sadece memurda geçerli nede olsa...işçinin hakkı yok,askeri ücrete talim...kpss+mülakat sınavıyla giriyor birde,yani memurdan daha zor şartlarda giriyor...birde belediyeler var ne sınav ne okul,adamın varsa gir,birde üstüne kadro verilir,memleketimin adaleti işte,AKP....kadro olursa biraz daha itibarımız olur belkide,değerimiz olur,biraz daha insani şartlarda yaşar işçi kardeşlerimiz!!!durmamalı sendikalara bastırmalı,gerekli yerlere müracat etmeli,yoksa başınızı çok taşlara vurursunuz,inanın...

01 Nisan 2013 08:42

atrex
Genel Müdür

bakan faruk çelik i tgrt ankara gündeminde izleyenler duymuştur. sözleşmelilerin kadroya geçirilmesiyle ilgili çalıştıklarını fakat kitlerle ilgili böyle bir çalışmanın olmadığını ve olmayacağını bizzat kendisi söyledi. nede güzel söyledi ,hakkımızda hayırlı olsun. bütün çabalarımızı bir kalemde siliverdiler


kit sözleşmelileri, 5 yıl önce - Alıntıya git

haber yeni mi?

01 Nisan 2013 09:52

anreka
Yasaklı

Memura 24 yeni hak geliyor
http://www.memurlar.net/haber/355986/

Burada yazılanların bir çoğu yeni bir şey değil ki? Çünkü 29.05.2012 tarih 2012/1 sayılı Kamu Görevlileri Hakem Kurul kararında bir çoğu zaten madde olarak var ve halen uygulanıyor.

Örnek mi?

1-Sözleşmelilere yiyecek yardımı,

2-KİT lerde kıdem hesabının ay üzerinden yapılması,

3-İLKSAN üyeliğinin isteğe bağlı olması,

4-112 acilde çalışan sağlık görevlilerinin performans ödemesi,

5-Din görevlilerinin mesai ücreti

6-Tapu kadastro çalışanlarına arazi tazminatı

7- DDY çalışan ve eşleri için ücretsiz seyahat hakkı

8-Devlet Opera ve Balesi içn verilen haklar

9-Emekli olanlara ödenecek tazminat oranının artırılması

10-Belediye ve mücavir alanlardaki konutlarla ilgili karar.

Ve daha bir çok hususus.

Bu haber yeni gibi anlatılıyor. Bu karar zaten Resmi Gazete 21 Mayıs 2012 de yayımlandı.

Konuyu bilmeyen kamu görevlileri ve diğer vatandaşlar için Çalışma Bakanlığı çalışıyor haberi mi ?

yeni bir şey yok mu?

Sanki yeni haklar gibi sunulmuş.

Mesela KİT lerde çalışan 399/2 sayılı cetvelde çalışan sözleşmeli personelin kadroya alınması. Tıpkı Belediye sözleşmelileri gibi.

01 Nisan 2013 15:52

anreka
Yasaklı

http://haber10.com/haber/356488/#.UVkmbRzwnRE

MEMURA TEK ÇATI YOLDA

657 sayılı Devlet Memurları Kanununda değişiklik öngören tasarı radikal değişiklikler içeriyor. Yeni tasarıyla, mevcut 5 ayrı devlet personel rejimi tek kanunda toplanacak. Maaşlar sadeleştirilirken, 50 çeşit ödeme 10a düşürülecek.

TSK PERSONELİ DE KİT İŞÇİSİ DE 657YE TABİ OLACAK

GEÇEN hafta rotasyon; tartışmaları ile gündeme gelen 657 sayılı devlet memurları kanununda değişiklik yapan yasa tasarı taslağının ayrıntıları netleşti. Buna göre, taslak sadece rotasyon, yani memurların belirli bir süre sonrasında, başka illere tayin edilmesine ilişkin düzenlemenin dışında, bir çok konuda radikal değişiklikleri içeriyor. Bir anlamda, 1965 model devlet memurları kanunu yerine 2000 model yeni bir kanun geliyor. Yeni taslak ile devlet personel rejiminde tek çatı sistemi geliyor. Mevcut sistemde, kamu görevlilerinin hakları ve sorumlulukları, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, TSK Personel Kanunu, Hakim Savcılar Kanunu, YÖK Personel Kanunu ve KİT Personel Kanunu olmak üzere 5 ayrı kanun ile düzenleniyor. Taslakta ise beş ayrı personel rejimi tek bir kanunda toplanıyor. Sadece kamu bankaları, borsalar ve mahalli idarelerinin iştirakleri, personel rejimi dışında tutulacak. Bu düzenleme ile, personel rejiminde bir bütünlük sağlanacak. Mevcut sistemde en çok şikayet edilen konuların başında ücretler geliyor. Kamu görevlilerine 50nin üzerinde ödeme yapılıyor. Bu ödemeler, 10a düşürülecek. Memurların aldığı maaş, temel ücret, temel görev ücreti, hizmet farkı, ek ödenek, performans ödemesi, ders ücreti ve vekalet ücreti gibi belli başlı 10 kalem halinde belirlenecek. Mevcut maaşlarda düşüş olmayacak.

02 Nisan 2013 10:01

anreka
Yasaklı

Memur yasa tasarısının ayrıntıları netleşti.

http://www.memurlar.net/haber/356313/

Haberi incelediğimizde artık KİT ler diye birşey kalmıyor. KİT ler kalmayınca 399/2 sayılı cetvelde kalmıyor çünkü 5 ayrı Personel Rejimi tek çatı altında toplanıyormuş. Yani 657 sayılı DMK, TSK Personel Kanunu, Hakimler Savcılar Kanunu, YÖK Personel Kanunu, KİT Personel Kanunu tek bir kanunda toplanıyormuş. Mevcut sistemde en çok şikayet edilen konu ücretlermiş. Kamu görevlilerine 50 nin üzerinde ödeme yapılıyormuş. Tamam da bu 5 statünün içerisinde hayli ücret farklılığı var. Hani eşit işe eşit ücret adı altında 666 sayılı KHK düzenlenmişti. Şimdi tek çatı altında toplanacağına göre bu 5 personel rejiminden en düşük ücretle çalışan bu birleştirme yapılırken ücretler en yüksek ücretlinin yanına mı yükseltilecek. Yoksa tüm ücretler eşitleninceye kadar yüksek ücretliye ücret artışı yapılmayacak mı? Kamu görevlisi adı altında toplandığına göre, Kamu işciside bir kamu görevlisi değil mi? Onun maaş, mesai gibi durumları memura (yeni statüdeki kamu görevlisine de) uygulanacak mı? Kamu işcisi emekli olunca en az 2.500 TL alır. 100.000 TL nin üzerinde tazminat alır. Peki eşitlenen kamu görevlisi de en az bu kadar alacak mı? Memur 30 seneden fazla emekli ikramiyesi alamaz, kamu işcisi alır.25 yıllık memur yaşa takılmadan emekli olunca çalışırken aldığı maaşının en fazla %75 ini alır, Memur emekli olunca çalışırken aldığı maaşının %90 nından fazlasını alamaz, İşci emekli olunca çalışırken aldığı maaşından daha fazlasını emekli olunca alır. Madem her şey eşitlenecek, kamu işçisine göre eşitlenelim. Eşit davranmak kolaydır, adil olmak zordur...

Toplam 13 mesaj
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?