Editörler : Lanet
30 Mart 2013 00:03

Yoğurt yapma makinesi almak istiyorum

Sizce hangisini almalıyım? Piyasada hazır yoğurtlar fazlasıyla var ama kendi yaptığının yerini tutmuyor ve kendi yaptıklarınız daha sağlıklı en azından içine ne katıldığını görüp biliyorsunuz. Hazır yoğurtlarda katılan katkı maddelerindenmidir nedir hazır yoğurtdan yoğurt mayaladığınızda yoğurt farklı bir şekil alıyor yapışkansı gibi oluyor buda hazır yoğurtlara soru işaretiyle bakılmasını sağlıyor.Annelerimizden kalma yöntemle yoğurt yapmaya çalışıyorum ama pek bu konuda başarılı olamıyorum bu yüzden yoğurt makinesi almak istiyorum kullananlar fikirlerini paylaşabilirlermi artı yoğurt tadında herhangi farklılık oluyormu? Teşekkür ederim.

Takvim28
Aday Memur
30 Mart 2013 00:25

Tefalin ürününü br inceleyin.

2014
Memur
30 Mart 2013 18:24

makinelerin çok bi özelliği yok. sadece sıcak tutuyorlar. haznesi büyük bi makine olsun gerisi çok farketmez bence.
en önemlisi maya. mayayı köyden veya tanıdığınız birinden yerli bi maya alın ağız tadınıza uygun.
hazırlarda genelde ithal maya kullanıyorlar sanırım. hem içine koydukları ekstra şeylerden hemde mayadan dolayı farklı tadları oluyor. sütü de güvendiğiniz birinden alın, hazır sütle yapmayın, olmaz. belki günlük olanlarla olabilir. ama pahalıya gelir.
et balık kurumunda da satılıyor süt, maya da veriyorlarmış sanırım.

Cano Cano
Şef
31 Mart 2013 22:51

mayayı gerçek inek sütünden yapılmış bir yoğurttan alacaksınız...yoğurt yapmak benim işim...bence yoğurt makinesine gerek yok...fakat bir tanıdıktan duymuştum...o da tapır diye plastik birşey almış...onunla yapıyor...

yeliz hulus
Aday Memur
01 Nisan 2013 11:39

Yoğurt yapma makinası almak yerine yoğurdunu kendin güveç tencerinde çok da güzel yapabilirsin.Makinalarla bir şeyler yapmaktansa kendi imkanlarınla yapman çok daha lezzetli olacaktır diye düşünüyorum.

2014
Memur
01 Nisan 2013 16:47

markası tupperware, pahalı birşey. gerçekten fark yaratıyor mu bilmem. avon vs gibi kişiler üzerinden satılıyor sanırım.

Cano Cano, 11 yıl önce

mayayı gerçek inek sütünden yapılmış bir yoğurttan alacaksınız...yoğurt yapmak benim işim...bence yoğurt makinesine gerek yok...fakat bir tanıdıktan duymuştum...o da tapır diye plastik birşey almış...onunla yapıyor...

Totti-1910
Şef
02 Nisan 2013 00:10

masrafa gerek yok ya tutmazsa :)

candela
Yasaklı
26 Nisan 2013 14:24

ne gerek var onun temizliği tam dert

tencerede doğal ortamda yap yoğurdunu mislerr gibi

Argoth
Daire Başkanı
13 Mayıs 2013 08:53

Kesinlikle doğru! Yoğurt yapma makinesi nedir be arkadaş yani milletin parasını nasıl alırız hesabına düşmüşler bu kadar olur. Daya toprak güveç kabına sütü, maya olarakta yoğurdu. Plastik kapta yoğurt yapan arkadaşlar, plastikten mümkün olduğunca uzak durun derim cam, toprak kaplar tercih edelim bunlarda yoksa metal. Hem sağlık hem lezzet için

yeliz hulus, 11 yıl önce

Yoğurt yapma makinası almak yerine yoğurdunu kendin güveç tencerinde çok da güzel yapabilirsin.Makinalarla bir şeyler yapmaktansa kendi imkanlarınla yapman çok daha lezzetli olacaktır diye düşünüyorum.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi