Editörler :
30 Mart 2013 00:03   

Yoğurt yapma makinesi almak istiyorum

Sizce hangisini almalıyım? Piyasada hazır yoğurtlar fazlasıyla var ama kendi yaptığının yerini tutmuyor ve kendi yaptıklarınız daha sağlıklı en azından içine ne katıldığını görüp biliyorsunuz. Hazır yoğurtlarda katılan katkı maddelerindenmidir nedir hazır yoğurtdan yoğurt mayaladığınızda yoğurt farklı bir şekil alıyor yapışkansı gibi oluyor buda hazır yoğurtlara soru işaretiyle bakılmasını sağlıyor.Annelerimizden kalma yöntemle yoğurt yapmaya çalışıyorum ama pek bu konuda başarılı olamıyorum bu yüzden yoğurt makinesi almak istiyorum kullananlar fikirlerini paylaşabilirlermi artı yoğurt tadında herhangi farklılık oluyormu? Teşekkür ederim.

30 Mart 2013 00:25

Takvim28
Aday Memur

Tefalin ürününü br inceleyin.

30 Mart 2013 18:24

2014
Memur

makinelerin çok bi özelliği yok. sadece sıcak tutuyorlar. haznesi büyük bi makine olsun gerisi çok farketmez bence.
en önemlisi maya. mayayı köyden veya tanıdığınız birinden yerli bi maya alın ağız tadınıza uygun.
hazırlarda genelde ithal maya kullanıyorlar sanırım. hem içine koydukları ekstra şeylerden hemde mayadan dolayı farklı tadları oluyor. sütü de güvendiğiniz birinden alın, hazır sütle yapmayın, olmaz. belki günlük olanlarla olabilir. ama pahalıya gelir.
et balık kurumunda da satılıyor süt, maya da veriyorlarmış sanırım.

31 Mart 2013 22:51

Cano Cano
Şef

mayayı gerçek inek sütünden yapılmış bir yoğurttan alacaksınız...yoğurt yapmak benim işim...bence yoğurt makinesine gerek yok...fakat bir tanıdıktan duymuştum...o da tapır diye plastik birşey almış...onunla yapıyor...

01 Nisan 2013 11:39

yeliz hulus
Aday Memur

Yoğurt yapma makinası almak yerine yoğurdunu kendin güveç tencerinde çok da güzel yapabilirsin.Makinalarla bir şeyler yapmaktansa kendi imkanlarınla yapman çok daha lezzetli olacaktır diye düşünüyorum.

01 Nisan 2013 16:47

2014
Memur

mayayı gerçek inek sütünden yapılmış bir yoğurttan alacaksınız...yoğurt yapmak benim işim...bence yoğurt makinesine gerek yok...fakat bir tanıdıktan duymuştum...o da tapır diye plastik birşey almış...onunla yapıyor...

Cano Cano, 7 yıl önce - Alıntıya git

markası tupperware, pahalı birşey. gerçekten fark yaratıyor mu bilmem. avon vs gibi kişiler üzerinden satılıyor sanırım.

02 Nisan 2013 00:10

Totti-1910
Şef

masrafa gerek yok ya tutmazsa :)

26 Nisan 2013 14:24

candela
Kapalı

ne gerek var onun temizliği tam dert

tencerede doğal ortamda yap yoğurdunu mislerr gibi

13 Mayıs 2013 08:53

Argoth
Daire Başkanı

Yoğurt yapma makinası almak yerine yoğurdunu kendin güveç tencerinde çok da güzel yapabilirsin.Makinalarla bir şeyler yapmaktansa kendi imkanlarınla yapman çok daha lezzetli olacaktır diye düşünüyorum.

yeliz hulus, 7 yıl önce - Alıntıya git

Kesinlikle doğru! Yoğurt yapma makinesi nedir be arkadaş yani milletin parasını nasıl alırız hesabına düşmüşler bu kadar olur. Daya toprak güveç kabına sütü, maya olarakta yoğurdu. Plastik kapta yoğurt yapan arkadaşlar, plastikten mümkün olduğunca uzak durun derim cam, toprak kaplar tercih edelim bunlarda yoksa metal. Hem sağlık hem lezzet için

Toplam 8 mesaj

ANKET
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetini destekliyor musunuz?