Editörler : Lanet
«14151617181920212223242526

metin0358
Aday Memur
06 Nisan 2015 21:49

halbuki̇ üni̇versi̇teler bunu di̇ğer kurumlardan önce atama ve naki̇l yönetmenli̇ği̇ni̇ cikarmaliydi oysa aydin ki̇şi̇leri̇mi̇z bu konularda sadece kendi̇leri̇ni̇ düşünmek te üni̇versi̇telerde calisn 657 devlet memurlari tasoran i̇şçi̇ gi̇bi̇ calişmakta ai̇leler ayri parcalanmiş durumda hayatini devam ettşrmekte bu aslinda müslümanliklada bağdaşmiyor eşler ne zaman kadar ayri kalacklar orasi bi̇li̇nmedi̇ği̇nden ai̇leler bi̇rer bi̇rer parcalaniyor pi̇si̇koloji̇si̇ bozuk olan memurlerde veri̇msi̇zli̇kler oluyor i̇yi̇ bi̇r şeki̇lde performansini gösteremi̇yor resmen ai̇leler bosanmasada fi̇i̇len bosanmiş oluyorlar hocalar i̇se i̇stedi̇ği̇ yere tayi̇n alabi̇li̇yorlar hatta yurt disina bi̇le olan gari̇ban memuruma oluyor bi̇r koca eşten ne kadar ayri kalabi̇li̇r bi̇r düşüneli̇m ben de madurum bana göre bu i̇şler ancak öteki̇ tarafta düzeli̇r bunu ki̇mse di̇le geti̇rmez sonra taci̇zler baslar falan fi̇lan i̇şte bu kurumbeni̇m pi̇si̇koloji̇mi̇ bozdu ne yazikki̇ kurumun basin da bi̇r bakan olsa bi̇ze bakardi hpcalara kaldiysak gecmi̇ş olsun bi̇z bu kafayla daha coooooooooooook cekeri̇z

haticeinci
Aday Memur
08 Nisan 2015 10:52

kusura bakmayın yanlışlıkla öyle eksi bir oy oldu... üniversitelerde nakil geçişler ne yazıkki insiyatife bırakılmış. buda insanları mağdur ediyor. mağduruz ne yazıkki... üniversitelerde bakanlıklar gibi kendi arasında memurların nakiline izin vermeli. ve bu işin bir nizamı olmalı. tamamen insiyatife bırakılmış. karşı üniversitenin subjektif kanati ve kendi üniversitenin subjektif kanati. bir yer mufafakat verecek öteki de kabul edecek. benim de psikolojimi bozdular. sinir bozucu şeyler ne yazıkki. yuvalar dağılıyor. eşler ayrı yerlerde kalıyor.... razalet....

metin0358, 9 yıl önce

halbuki̇ üni̇versi̇teler bunu di̇ğer kurumlardan önce atama ve naki̇l yönetmenli̇ği̇ni̇ cikarmaliydi oysa aydin ki̇şi̇leri̇mi̇z bu konularda sadece kendi̇leri̇ni̇ düşünmek te üni̇versi̇telerde calisn 657 devlet memurlari tasoran i̇şçi̇ gi̇bi̇ calişmakta ai̇leler ayri parcalanmiş durumda hayatini devam ettşrmekte bu aslinda müslümanliklada bağdaşmiyor eşler ne zaman kadar ayri kalacklar orasi bi̇li̇nmedi̇ği̇nden ai̇leler bi̇rer bi̇rer parcalaniyor pi̇si̇koloji̇si̇ bozuk olan memurlerde veri̇msi̇zli̇kler oluyor i̇yi̇ bi̇r şeki̇lde performansini gösteremi̇yor resmen ai̇leler bosanmasada fi̇i̇len bosanmiş oluyorlar hocalar i̇se i̇stedi̇ği̇ yere tayi̇n alabi̇li̇yorlar hatta yurt disina bi̇le olan gari̇ban memuruma oluyor bi̇r koca eşten ne kadar ayri kalabi̇li̇r bi̇r düşüneli̇m ben de madurum bana göre bu i̇şler ancak öteki̇ tarafta düzeli̇r bunu ki̇mse di̇le geti̇rmez sonra taci̇zler baslar falan fi̇lan i̇şte bu kurumbeni̇m pi̇si̇koloji̇mi̇ bozdu ne yazikki̇ kurumun basin da bi̇r bakan olsa bi̇ze bakardi hpcalara kaldiysak gecmi̇ş olsun bi̇z bu kafayla daha coooooooooooook cekeri̇z

tanermert
Aday Memur
10 Nisan 2015 16:50

Arkadaşlar üniversite çalışan bütün idari personelde aynı sıkıntı var, bizim dekanlıkta 70 kişi var sadece iki kişi dışarıdan geliyor. Biride benim ben ay sonunu zor getiryorum adamlar ikinci ev alma derdinde. Bence bir birlik oluşturup bimere yada ilgili hangi kurum varsa sorunumuzu anlatan dilekçe yollayalım. Bu şekilde sesimiz çıkmıyor maalesef

Uludağ 16
Aday Memur
11 Nisan 2015 02:33

Bence bu mağduriyet durumu hukuki yollar kapatılmış( özerk yönetim bahanesi ile)biz personelin hakları diğer memurlarla aynı olması gerekirken haklarımız elimizden alınmış olup en kestirme yol olarak Anayasa mahkemesine bireysel başvuru yaparak bu sorunu halledebiliriz. bunun içinde bir babayiğitin bu işlerle uğraşması lazım. Ordan alınacak emsal bir karar yüzbinleri bağlayacak ve Çözüm olacak kÂnatındayım. Açıkcası insan özgürlüğüne memur hakları eşitliğne anayasa aykırı bir durum....yıllardır mağdur olan insanların suçu günahı nedir ki.......

bilinmezyolcu
Kapalı
14 Nisan 2015 12:21

Bir üniversiteden başka bir üniverstiye ya da kuruma geçmek bir bakanlıktan başka bir bakanlığa geçmek gibi çok zor.

2 yıldır üniversitede çalışıyorum baktım tayin çok zor geçen yıl baya bir çalışarak KPSS girdim 90 aldım.Bu yıl YDS çalıştım geçen hafta girdim sınava 70 üstü gelecek inş.Şimdi ALES çalışıyorum.ÖYP için.

399 kit yazıp gidicem ya da öyp ile Allah ın izniyle..Yoksa emekli olana kadar istemediğim bir şehir de ve kurumda çalışmak zorunda kalacağım.

eto ni sudba
Aday Memur
14 Nisan 2015 15:25

vala arkadaşlar ben ilk atandıktan sonra 2 yıl sonra memlekete gelebildim.ama 2 sene tam gaz uğraştım.vala torpil morpil ne varsa uğraşın..internetten mahkeme kararlarını bulun kendi durumunuza uygun ve bu arada amcalar ve dayılar ile görüşün.dediğim gibi kanuni bi dayanağı olmadıgından dolayı bu yollara basvurmak zorundayız.

a4tech2014
Aday Memur
24 Nisan 2015 14:34

+1

bilinmezyolcu, 9 yıl önce

Bir üniversiteden başka bir üniverstiye ya da kuruma geçmek bir bakanlıktan başka bir bakanlığa geçmek gibi çok zor.

2 yıldır üniversitede çalışıyorum baktım tayin çok zor geçen yıl baya bir çalışarak KPSS girdim 90 aldım.Bu yıl YDS çalıştım geçen hafta girdim sınava 70 üstü gelecek inş.Şimdi ALES çalışıyorum.ÖYP için.

399 kit yazıp gidicem ya da öyp ile Allah ın izniyle..Yoksa emekli olana kadar istemediğim bir şehir de ve kurumda çalışmak zorunda kalacağım.

Nicko
Şube Müdürü
02 Haziran 2015 21:06

İdari personeli YÖK düşünmez DPB düşünmez Başbakan düşünmez, Cumhurbaşkanı düşünmez, Üniversiteler hiç düşünmez, resmen çiftlik oldu üniversiteler, nesnel bir tayin yönetmeliği yok, sayın Cumhurbaşkanımız ne demişti "bizim iktidarımızda güçlülerin hukuğu dönemi bitecek, hukuğun gücü dönemi başlayacak" 13 senedir bu vaat sözde kaldı, üniversitelerde 8-10 senelik personeller ne tayin alabiliyor ne yükselebiliyor, rektörü tanıyan, dayısı olan 1 senelik memurlar ise tayin alabiliyor, kurumda boşalan tüm yüksek dereceli idari kadrolara şube müdüründen tut daire başkanına dek, üniversite içinde yetişmiş liyakatli personeller olduğu halde, dışarıdan naklen tayinle farklı kurumlardan rektörün tanıdığı üniversite deneyimi olmayan personeller tepeden inme getiriliyor, ülkemizde adalet öleli çok oldu, sesimizi duyan yok,

Nicko
Şube Müdürü
09 Haziran 2015 19:50

Akp tek başına iktidar olamadı, şimdi inşallah adalet yerini bulur ve başımızdaki liyakatsiz torpille tepeden inme gelen eğitimbirsen üyesi amirler görevden alınır yerine hakedenler gelir temennimiz bu.

selcuk_memur
Aday Memur
10 Haziran 2015 16:12

AKDENİZ ÜNİ.YE GEÇMEK İSTİYORUM .UŞAK ÜNİYE GELMEK İSTEYEN VARSA GÖRÜŞELİM

mgüler
Şef
11 Haziran 2015 11:24

Fırat üni ye geçmek istiyorum cumhuriyet üni de tekniker oalrak çalışıyorum ilgilenenler özelden yaz

ışılnur
Aday Memur
13 Temmuz 2015 10:03

bende tayın magduruyum ve üç snedır mardınden tayın için ugraşıyorum

hsnd
Başbakan Müsteşarı
13 Temmuz 2015 10:27

Ben de üniversiteye yerleştim. Sanırım şimdiden başlamak gerekiyor tayin için uğraşmaya :)

gsmiy
Memur
18 Temmuz 2015 19:15

üniversiteye nakil için dilekçeyi personel daire başkanlığına mı yazmak gerekiyor?

yani X ÜNİVERSİTESİ PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞINA diyerek mi başlamamız lazım dilekçeye? dilekçenin sonuna ad soyad tarih imza kısmı sağ tarafa adres ve ek kısmı da sol tarafa gelecek değil mi? ek olarak hizmet dökümü ve diploma yeter sanırım.

bir de dilekçeyi kime vereceğiz? gelen evrak tarzı yerlere mi yoksa personel daire başkanlığındaki birimlerden birine mi? hangi birim alıyor bu dilekçeleri bilen var mı?

serenaysade
Kapalı
30 Temmuz 2015 21:42

evet birşeyler yapalım artık 3 yıldır bu kurumdayım canımdan bezdim akademısyenler yaz boyu yok ama bız 5 dk gec kalınca neler oluyor neler maas zaten az rezıllık yaa :( adamlar ıkı haftalık yaz okulu yapıyor parasını alan pır rezıllıkkkk

tanermert, 9 yıl önce

Arkadaşlar üniversite çalışan bütün idari personelde aynı sıkıntı var, bizim dekanlıkta 70 kişi var sadece iki kişi dışarıdan geliyor. Biride benim ben ay sonunu zor getiryorum adamlar ikinci ev alma derdinde. Bence bir birlik oluşturup bimere yada ilgili hangi kurum varsa sorunumuzu anlatan dilekçe yollayalım. Bu şekilde sesimiz çıkmıyor maalesef

serenaysade
Kapalı
30 Temmuz 2015 21:44

senın amcan dayın cok ıyımıs arkadaşım bır buçuk yıldan once asalet verılmıyor sen de dayı cokmus napalım bızde yok

eto ni sudba, 9 yıl önce

vala arkadaşlar ben ilk atandıktan sonra 2 yıl sonra memlekete gelebildim.ama 2 sene tam gaz uğraştım.vala torpil morpil ne varsa uğraşın..internetten mahkeme kararlarını bulun kendi durumunuza uygun ve bu arada amcalar ve dayılar ile görüşün.dediğim gibi kanuni bi dayanağı olmadıgından dolayı bu yollara basvurmak zorundayız.

serenaysade
Kapalı
30 Temmuz 2015 21:45

çok doğru.... ama üniversite memurları da çok korkak ya bir değiller...

Nicko, 9 yıl önce

İdari personeli YÖK düşünmez DPB düşünmez Başbakan düşünmez, Cumhurbaşkanı düşünmez, Üniversiteler hiç düşünmez, resmen çiftlik oldu üniversiteler, nesnel bir tayin yönetmeliği yok, sayın Cumhurbaşkanımız ne demişti "bizim iktidarımızda güçlülerin hukuğu dönemi bitecek, hukuğun gücü dönemi başlayacak" 13 senedir bu vaat sözde kaldı, üniversitelerde 8-10 senelik personeller ne tayin alabiliyor ne yükselebiliyor, rektörü tanıyan, dayısı olan 1 senelik memurlar ise tayin alabiliyor, kurumda boşalan tüm yüksek dereceli idari kadrolara şube müdüründen tut daire başkanına dek, üniversite içinde yetişmiş liyakatli personeller olduğu halde, dışarıdan naklen tayinle farklı kurumlardan rektörün tanıdığı üniversite deneyimi olmayan personeller tepeden inme getiriliyor, ülkemizde adalet öleli çok oldu, sesimizi duyan yok,

zaman65
Kapalı
06 Ağustos 2015 00:55

şimdi arkadaşlar herkes yazmış iyi güzelde tayin alan hiç kimse yok mu ? burada tayin alan,almış arkadaşlar biraz kendi süreçlerinden söz etse de biz de ona göre hareket etsek yani birbirimize daha faydalı oluruz KİMSE YOK MU TAYİN İŞİNİ BAŞARMIŞ VE SÜRECİ ANLATABİLECEK ?

Nicko
Şube Müdürü
06 Ağustos 2015 10:12

Dayısı torpili olanlar ancak tayin alıyor hocam, onlarda zaten gemisini yürüten kaptan oldukları için buralarda dolaşmazlar, sonuçta bir sıkıntıları yok, o yüzden süreci yazmazlar.

zaman65, 9 yıl önce

şimdi arkadaşlar herkes yazmış iyi güzelde tayin alan hiç kimse yok mu ? burada tayin alan,almış arkadaşlar biraz kendi süreçlerinden söz etse de biz de ona göre hareket etsek yani birbirimize daha faydalı oluruz KİMSE YOK MU TAYİN İŞİNİ BAŞARMIŞ VE SÜRECİ ANLATABİLECEK ?

Nicko
Şube Müdürü
06 Ağustos 2015 10:16

Katılmamak elde değil, hani bir karikatür var, herkes aynı gemide ama geminin içerisinde bazılarıellerinde testere gemiyi keserek kendi kayığını yapmaya çalışıyor ve gemi su alıyor, anlayacağınız herkes kişisel menfaati peşinde birlik olsalar neleri elde edebileceklerinin farkında bile değiller, benciller menfaatperverler ne yazıkki.

serenaysade, 9 yıl önce

çok doğru.... ama üniversite memurları da çok korkak ya bir değiller...

Toplam 512 mesaj
«14151617181920212223242526

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi