Editörler : Lanet
«67891011121314151617»

deli-cocuk1453
Aday Memur
28 Ağustos 2013 08:18

Devlet personel başkanlığının açıklaması

http://www.memurlar.net/haber/399669/

deniz-64, 11 yıl önce

sözleşmeli personeller kadroya geçtiğinde durumlar nasıl olacak acaba en çok etkilenenler üniversiteler yine, her zaman her yerde karşımıza çıkıyor, kurumlararası sorunu. 5 yıl süreyle kuramlararası nakil yapılamaz, demesi herşeyi bitirdi. peki şimdi eş durumundan dolayı yada başka özür durumundan dolayı nakil yapmak isteyenler ne olacak. hiçbirşey, başka ilde teşkilatı olmadığından diyerek olumsuz cevap gelecek. yüce mevlam herkesin herşeyi gönlüne göre eylesin...

üniversiteler=derbi maçı hemen öncesi karaborsadan bilet satan kişiler.

deniz-64
Aday Memur
28 Ağustos 2013 12:01

bu haberden haberim var ama bu konu, kpss ile yeniden atananlar veya kurumsal sınav sonucuna göre yerleşenler için 5 yıl nakil yasağı yok demek. yani burada üniversite hastanelerinde olanlar ile ilgili bir durum yoktur.

deli-cocuk1453, 11 yıl önce

Devlet personel başkanlığının açıklaması

http://www.memurlar.net/haber/399669/

deniz-64
Aday Memur
29 Ağustos 2013 08:26

sayın arkadaşlar, özelliklede sözleşmeli iken kadroya geçenler; kısa ve öz olarak konuyu şöyle özetlemek isterim;

1- önceden 657 tabi 4/b li personellisiniz bir hakkınız yok derlerdi. tamam doğrudur, peki kadroya geçtik herşey değişti mi? tabi ki hayır.

2-şimdi ise 657 sayılı devlet memurluğu kanunun ek 41. maddesine tabiisin diyecekler, çünkü bu madde sadece sözleşmelilerin kadroya geçmesiyle ilgili ve de 5 yıl yasağı burada her zaman bizim karışımıza çıkacak,

3-4b li iken hizmet süresi, zorunlu çalışma gibi durumlar yoktu şimdi sayın hükümet bunu resmen apaçık kanun çıkartarak uygulamaya gitti.

4- kurumlararasının mantığını daha bilmeyen bürokratikler var. sözleşmeli iken, kurumundan başka bir hizmet sınıfına geçmesinler, bakanlığını değiştirmesinler, diye düşünenler peki üniversitedeki personeller ile başka bir ildeki üniversitede çalışanların yaptıkları işleri herhalde aynı olduklarından haberdar değiller.

blue_stars
Daire Başkanı
02 Eylül 2013 12:00

yardımcı olabilecek birileri yok mu? çalıştığı üniversitede eşi özel sektörde olupta muvakafat alan birileri...

nejatybo
Aday Memur
05 Eylül 2013 13:36

ben ankara üniversitesine yeni memur oldum.aday memurluktan asil memurluğa geçtikten sonra aksaray üniversitesine veya bir başka 657ye tabi bir kuruluşa geçiş yapabilir miyiz?şimdiden teşekkürler

fatoşşş32
Memur
10 Eylül 2013 11:11

artık bir düzenleme getirilsin keyfi uygulamaların önüne gecilsin

ne-desem
Kapalı
13 Eylül 2013 10:05

konunun hep güncel kalsın diye destek

bürocu52
Aday Memur
13 Eylül 2013 12:04

arkadaşlar bu durumun kesinlikle çözülmesi grerekiyo ve bunun için de üniversite çalışanlarının birlikte haraket etmesi gerekiyo...hep birlik olup sesimizi duyurmalıyız...yoksa başka türlü sonuç elde edemeyiz..

blue_stars
Daire Başkanı
13 Eylül 2013 14:19

sonuç : atamamız yapılmadı..

o hakimi de tebrik ederim buradan çok adaletli davranmış çoooooookkkk

ruyabag
Aday Memur
13 Eylül 2013 21:36

Merhaba arkadaşlar ben de ünv.ye yeni atandım,yeni atanmama rağmen şimdiden geçiş hayalleri kuruyorum çünkü ünv. çok kötü bi baskı uyguluyo üzerimizde:2 seneden önce asaletimizi vermiyorlar ve 5 yıldan önce burdan gidemezsin diyorlar. Bu da insanı ister istemez çalıştığı kurumdan soğutuyo. çakılı kadrolardan ünv.lerden uzak diyen kişileri şimdi çok iyi anlıyorum çok haklılarmış daha yolun başından böyleysem 1-2 sene sonra nolurum Allah bilir. İşin kısası bu durumun düzelmesi için bişiler yapmak gerekir diyenlere sonuna kadar katılıyorum,ne yapmak gerekiyosa yapmalıyız bence.

murat2345
Kapalı
18 Eylül 2013 15:18

herkes mağdur ;

18 Eylül 2013 16:17

Tayin olmayı istemeyecekseniz üniversiteler kamu ıcınde en rahat kurumlar arkadaşlar.

En buyuk sıkıntı herzaman nakil olmuştur. Kendi memleketinde unıversite kadrosu tercıh edılebılır, veya tayın ıstemeyeceksenız farklı bır sehırde.

üniversitelerde tayın olayı YÖK e baglı olan özerk kurumlar statüsünden cıkmadıkca tayın sorunuda cozulmeyecektir.

Bir unıversiteden baska bır unıversiteye tayın olmak bile KURUMLAR ARASI geciş demektir.Yani TAYİN bile demek degıl aslında.

Kanuni bir zaruri durumunuz yoksa en az 4-5-6 sene sürelerce hizmet vermenizi beklıyor her unıversite.

Tercıh ederken buna tercıh etsın arkadaslar herkes.

Tayin olmak ıcın çok uğraşmayın KPSS ye yenıden gırıp kurum degıstırerek ancak unıversiteden erkenden cıkabılırsınız ıstedıgınız bolgeye.veya kuruma.

Ben ODTÜ de görevli bir eski personelım. Şu an KİT kurumlardan DHMİ kadrolarına gecış yaptım.

İstifa ettim ODTÜ den ancak bu sekılde cıkış yapabıldım.

Çünkü ne eş durumu ne eğitim durumu nede bakmakla mukellef oldugum bır aile bıreyım yoktu. Kanunı bır nedenım gerekcem yoktu.

Ayrıca benden sizlere bir tavsiye, Tayın olmak ıstıyorsanız sakın etrafa duyurmayın bunu. Sıkıntılara neden olur . nedenınden bahsetmeyecegım.

Tayın ıstıyorsanız gunu gelene kadar kımseye soylemeyın. özellıkle göreve baslayalı ilk 2 yıl ıcınde kendınızde saklı kalsın tayın ıstegınız.

Hatta KPSS sınavına girdiğinize duyurmayın calıstıgınız ortam ıcınde.

Nekadar sessız ve kendı halınde yurutursenız planlarınız okadar saglıklı olacaktır. Eğer duyursanız önlemler alacaklardır gıtmenızın onune gecmek ıcın. Buna Dikkat edin.

18 Eylül 2013 22:15

bende yeni atandım ikiekmekbikısasamsun sözleşmeli alımda memeleketime tercih yapsam kurumum istifada bir sorun çıkara bilirmi çıkarırsa nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursan sevinirim

esintili
Kapalı
20 Eylül 2013 10:00

merhaba arkadaşlar ben de 1 buçuk seneyi geçti üniversiteye atanalı ben de naklen atanma konusunda sıkıntı yaşıyorum bu durum nasıl düzelebilir ya da neler yapılabilir bu konuda?

serap_s
Aday Memur
09 Ekim 2013 16:53

arkadaşlar bendende tam destek ;) kurum değişikliği çok zor arkanda birileri olmadığı sürece :(

ayfer293
Aday Memur
11 Ekim 2013 10:47

destek

memurumbenya
Aday Memur
14 Ekim 2013 23:27

ankarada dayın varsa herşey kolay :(

Evolution XV
Yasaklı
21 Ekim 2013 09:00

ortada mağduriyet yok...

çünkü o mağduriyet tüm kurum personelleri için geçerli..

meb, adalet, bayındırlık gibi bakanlık personeliyseniz, tayininiz için ankarada bakan düzeyinde kabul gerekmekte..

özel idare personeliyseniz, valilik kabulu gerekmekte..

belediye personeliyseniz başkanın kabulu gerekmekte....

ve dolayısıyle üni personeliyseniz rektor onayı gerekmekte...

tüm hepsi de il başkanı vekil bakan tanıdıklarınız, ünide dekan tanıdıklarınız aracılığı ile ya da genel sekreter genel müdür aracılığı ile gerçekleşir...

torpil diyorum torpil..

deniz-64
Aday Memur
22 Ekim 2013 11:14

http://www.memurlar.net/haber/416032/ sende imzala.kaçan treni yakalayın.kampanya devam ediyor

korkmaz00
Aday Memur
24 Ekim 2013 17:37

Üniversitelerde herşey sadece rektörün iki dudağının arasında olduğu sürece herzaman mağdur olunur.

Toplam 512 mesaj
«67891011121314151617»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi