Editörler : F16 Gökçen
02 Nisan 2013 14:02

Yumurtalık Kitsi Ameliyatı?

Arkadaşlar yeğenime yumurtalıkların da kits olduğu ve ameliyat olması gerektiği söylenmiş.Yumurta kitsi ameliyatı olan var mı?Ameliyatdan sonra Hamile Kalınır mı?

nothingimpossible
Daire Başkanı
06 Nisan 2013 00:51

iyi bir doktora olması şart,kapalı ameliyat yapanlar var,yumurtalık zarar görmemeli

srcnckr
Daire Başkanı
06 Nisan 2013 03:10

öncelikle allah şifasını versin. ikinci olarak da tavsiyem bir kaç doktora daha göstermeden ameliyata hemen karar vermeyin, tabi siz daha iyisini bilirsiniz. geçmiş olsun

şenyurtlu25
Memur
06 Nisan 2013 18:23

eğer çikolata kıstıyse amelıyat olucak , doktorun dedıgı sure gectıyse ..

ama yınede farklı doktorlarla gorusun..allah şifa versın tum hastalara

sosyall05
Genel Müdür
06 Nisan 2013 18:25

ankarada numune hastanesınde ferıt saraçoğlu var doçent kendısı bu konuda uzman sadece 1 kez özel muayensıne gıdın sonra yatısını yapar ve ne gerekıyorsa en ıyı seklıde yapar.benımde doktorumdu kendısı.telas etmeyın.ama ıyı bır doktora götrun ben bu yuzden 2 kez amelıyat olmak zorunda kaldm samsun arastmada kapalı amelyat yapcaklarnı soyldiler 1 hafta yattm sonra amelıyattan cıktım eee bız kıstı alamadık nıe e kisti alrsak yumurtalğıda almak zorunda kalcaktık...yaşın kuçuk fılan..sonra ankarada 1 ay yattım açık amalyat yaptlr ve sorunsuz kıst alındı ve kötu huylu fılanda çıkmadı.aslnda korkulacak bırsey değil benden sonra gelip 2 gunde amaliyat olup gıdenlerde oldu..benım bulundğu yer sorunluydu o yuzden sıkıntı oldu..geçmıs olsun..

sosyall05
Genel Müdür
06 Nisan 2013 18:28

bunun bellı bır boyutu var tam olarak hatrlamıyorum aman zaten o sınırı geçmısse mecburen alınıyor amalıyatla.üstelık mumkunse kapalı amelıyat yapıyorlar 2 dıkıs ve 1 gun sonra ayaktasın

06 Nisan 2013 19:01

polikistik overm sendromu teşhisli olan kistler hamile kalmaya engel mi peki

yoruldum hayattan
Müsteşar
07 Nisan 2013 04:09

komşum ameliyat oldu.

yuöurtalıkların ikiside alınırsa hamile kalmaz diye duydum

yoruldum hayattan
Müsteşar
07 Nisan 2013 04:10

düzeltme;

komşum ameliyat oldu.

yumurtalıkların ikiside alınırsa hamile kalmaz diye duydum

yoruldum hayattan, 11 yıl önce

komşum ameliyat oldu.

yuöurtalıkların ikiside alınırsa hamile kalmaz diye duydum

Time.Out
Aday Memur
07 Nisan 2013 14:19

Yumurtalık kistleri yumurtlama evresinde meydana gelen bozukuklardır. Aslında hormonlar ve doğum kontrol ilaçları ile bu sorun geçirilebilir.

Fakat polikistik over denilen kistler var ise bu hormonel bir bozukluk olduğu için ilaçlarla düzelmiyor.

Kist, en basit anlamı ile vücutta balon içerisinde biriken sıvıdır.

Eğaer kist büyük ise kanser ile ilişkili olabilir.

Yumurtalık üreme organıdır, burada bulunan tüplerden her ay yumurtalar meydana gelir. Eğer kistler dışında yumurtalıklar da alınırsa hamileilik de söz konusu olmayacaktır.

AYGÜNAY
Aday Memur
08 Nisan 2013 10:22

peki ameliyatın kapalımı oldu yumurtalıklarında zarar varmı banada sol kesın alınır sağı bilemeyiz diyolar yaş 26 cocuk ıstıyoruz solda 5 ve 3 cm lık sağda 2,5 ve3 cm lık falan yardımcı olursan cok sevinirim

sosyall05, 11 yıl önce

ankarada numune hastanesınde ferıt saraçoğlu var doçent kendısı bu konuda uzman sadece 1 kez özel muayensıne gıdın sonra yatısını yapar ve ne gerekıyorsa en ıyı seklıde yapar.benımde doktorumdu kendısı.telas etmeyın.ama ıyı bır doktora götrun ben bu yuzden 2 kez amelıyat olmak zorunda kaldm samsun arastmada kapalı amelyat yapcaklarnı soyldiler 1 hafta yattm sonra amelıyattan cıktım eee bız kıstı alamadık nıe e kisti alrsak yumurtalğıda almak zorunda kalcaktık...yaşın kuçuk fılan..sonra ankarada 1 ay yattım açık amalyat yaptlr ve sorunsuz kıst alındı ve kötu huylu fılanda çıkmadı.aslnda korkulacak bırsey değil benden sonra gelip 2 gunde amaliyat olup gıdenlerde oldu..benım bulundğu yer sorunluydu o yuzden sıkıntı oldu..geçmıs olsun..

sosyall05
Genel Müdür
08 Nisan 2013 16:56

ankaradakı amelyatım açık amlıyat oldu..fakat hıçbır zarar görmedım yanı yumartaklar fılan alınmadı.kı yumuratlğınızın bırı alınsa bıle çocuk sahıbı olabılıyorsunuz.ama doktor çok ama çok önemli samsunda ki doktor yumuratlıklarmı alcağnı söylemıstı kıstı alırsak zarar vereblırz dedı.yasın kıçuk sen sımdı gıt evlen çocuğun olsun sonra da hemen alalılm kıstıde yumuratlğıda şaka gıbı değil mi ustelk bunu dıyen samsunda arastırma hastanesındekı bır doçentti.ankarada ferit hocaya gıdınce değerlern çok yuksek bu halde o hastane senı nasıl bıraktı dedı.ustelık bu sureçte kıst de buyumustu.mumkunse bu doktora ulasın derım.bır öğrencısı yonlendrmişti beni.amalıyatımı yaptı ve aynı sorunun tekrar olmaması için fılm yerlestrdi.şimdi çok ıyıyım.insallh siz de ıyı olursunz.umarm yardmcı olabılmısımdır.

AYGÜNAY, 11 yıl önce

peki ameliyatın kapalımı oldu yumurtalıklarında zarar varmı banada sol kesın alınır sağı bilemeyiz diyolar yaş 26 cocuk ıstıyoruz solda 5 ve 3 cm lık sağda 2,5 ve3 cm lık falan yardımcı olursan cok sevinirim

20 Nisan 2013 19:31

sağ sol yumurtalıktaki 5 mm lik kist hamile kalmaya engel midir

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi