Editörler : F16 Gökçen
13 Nisan 2013 13:02

arapça yds'ye girenler buraya

Arkadaşlar sınavınız nasıl geçti?ben ilk defa girdim biraz zorlandım.tecrübelerinize ihtiyacım var.nasıl ve hangi kaynaklardan çalıştınız paylaşırmısınız?bu arada istanbul'da yds arapça için hangi kurs yada hocadan destek alabilirim bilen varmı?cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

et-Taftazani
Kapalı
13 Nisan 2013 23:34

Cemal Abdullah Aydın'ın Rağbet yayınlarından çıkan Kpds çözümlü soru ve cevapları kitabını al. Şimdiye kadar çıkmış soruları tek tek çözüyor. ama temel yoksa yeterli olmaz. İsav'da kpds sınavı öncesi dersler olurücretsiz. kaliteli arapça eğitim alayım ve param da var diyorsan Akademi istanbul var fatih Akdeniz caddesinde. Bu arada sınavda vakit yetmedi. 10 kadar soruyu salladım. Bir önceki sınava göre biraz daha zor gibiydi. 80 alma hedefiyle girdim ama ösym'nin süre engeline takıldım, 70 gelirse şükredeceğim.

et-Taftazani
Kapalı
18 Nisan 2013 13:40

Burada benden başka arapça Yds'ye giren yok sanırım. 3000 tane arapçacı nerede ey millet! Sınavla ilgili yorumu olan yok mu? Ben 180 dk. iken 70 almıştım. Bu sınavda vakit yetmediği için 10 soru salladım, 61,25 aldım. Adalet mi bu? İngilizcecilere bakıyorum, 90 üzeri alanlar 9 binden bin küsürlere düşmüş. Acaba arapçada durum ne? Aynı düşüş bizde de var mı acaba? Bizde 90 üzeri alan sadece 9 kişi, iyi mi?

et-Taftazani
Kapalı
18 Nisan 2013 13:45

Düzeltme: Arapçaya girenler 3723 kişi, 90 üzeri alanlar 6 kişi...

sübül
Aday Memur
18 Nisan 2013 16:21

66,25

et-Taftazani
Kapalı
19 Nisan 2013 15:53

Hocam senin elinden öpmek gerekir. Şu işin tekniğini yolunu yordamımı bize de öğretsen diyorum...

Yedikıta34
Memur
20 Nisan 2013 20:12

ygocemen hocam yurtdışında arapça eğitimi aldınız mı? bu arada istifade ettiğiniz lügat,sözlük vs. kaynak varsa paylaşırmısınız?

et-Taftazani
Kapalı
22 Nisan 2013 13:49

İyi bir dil eğitimi almanın en iyi yolunun: "İnnemâ yuallemu el-lisân bi lemsi'l-lisan:))" olduğu söyleniyor. Sizin bu konudaki fikriniz nedir?

DR.İNEGÖL
Kapalı
17 Haziran 2013 14:28

:(((

heraklit42
Aday Memur
13 Eylül 2013 16:56

2014 yds ye arapçadan girmeyi düşünüyorum kuran okuyabiliyorum ve ortaokuluda imam hatipte okudum sı

muallımetun
Aday Memur
14 Ekim 2013 03:51

3723 kişi mi girdi sınava? ,2013 nisandaki sınav mı bu cok azmış

nakşi gülü
Aday Memur
24 Ocak 2014 09:57

selamünaleyküm arkadaşlar. bu sınavda başarılı olabilmek için yaptığımız çalışmaları paylaşalım. hangi kaynaklardan yararlanıyoruz? sınavın püf noktaları neler? bunun gibi bilgiler bu sınava girecek olanlar için çok önemli...

eyupaksit
Kapalı
26 Şubat 2014 00:56

ücretsiz arapça metin çözümlemeleri: http://www.arapcadersi.com/forum/f-YDS-Arapca.html

asil_mor
Şube Müdürü
15 Ekim 2014 13:19

arkadaşlar bi konuda bilgi almak istiyorum bilgisi olan cevaplarsa mutlu olurum, tarih bölüm mezunları yds puanı arapça olabilir mi yada istenen yere göre değişir mi? illa ing. midir yds puan türü?

baytercüman
Aday Memur
21 Ocak 2015 11:12

arapca ydsden başarılı ola bilmenin tek şartı arapcayla haşir neşir olmak. bo bol metin okumak,sadece dini metinler değil, felsefe tıbbi bilimsel makaleler, medyayı arapca takip etmek. tabii enbaşta qrameri hall ediceksin. bunun özel bir tekniği falan yok, arapcayla içlidışlı olucaksın o kadar.

mt.fn.06
Aday Memur
09 Kasım 2016 02:04

Bende sınava Arapça'dan girenlerdenim. Açıkçası ilk önce kendim çalışıp denemek istedim. Maalesef sonuç hüsran oldu. Ardından kursla hazırlanmaya karar verip Ankara'da ICON dil akademisinin Arapça yds kurslarına başladım. Ben istediğim puanı aldım. Bu tip sınavlarda dershane kadar hoca da çok önemli arkadaşlar. YDS'de çok iyi hocalarla çalıştıklarını bildiğim için gitmiştim ve başarımın en büyük sebebi hocanın hem alanındaki uzmanlığı, hem de bizlerle olan iletişimi oldu diyebilirim.

gizos06
Aday Memur
15 Kasım 2016 13:45

Ben de önümüzdeki Arapça yds sınavı için Icon Akademiye kayıt oldum. Kurs aralıkta başlayacak kurs ve sınav sonunda görüşlerimi belirteceğim :)

mt.fn.06, 7 yıl önce

Bende sınava Arapça'dan girenlerdenim. Açıkçası ilk önce kendim çalışıp denemek istedim. Maalesef sonuç hüsran oldu. Ardından kursla hazırlanmaya karar verip Ankara'da ICON dil akademisinin Arapça yds kurslarına başladım. Ben istediğim puanı aldım. Bu tip sınavlarda dershane kadar hoca da çok önemli arkadaşlar. YDS'de çok iyi hocalarla çalıştıklarını bildiğim için gitmiştim ve başarımın en büyük sebebi hocanın hem alanındaki uzmanlığı, hem de bizlerle olan iletişimi oldu diyebilirim.

esmer4444
Aday Memur
20 Mayıs 2017 16:51

Kaynak soranlar olmuş. Biz kursta daha çok hocanın notlarını kullanıyorduk strateji / teknik bölümlerinde. Bayağı işe yaradı. Onun dışında bolca kaynak vardı açıkçası yaklaşık 9 adet. Online YDS Center'dan mohamed hocanın derslerini takip etmenizi tavsiye ederim.

Ayse Nur Kaya
Aday Memur
17 Haziran 2018 20:45

Arkadaşlar ilahiyat hazırlıktan yeni çıktım akdemi istanbul yds arapça kursu nasıl giden ve öneren

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi