Editörler : crops35
12345678910111213»

aslanaliosman
Aday Memur
17 Nisan 2013 12:04

evet kardeşimiz doğru söylüyor lise ve üstü için uğraşmalıyız

kubi75, 11 yıl önce

Arkadaşlar bu gelişmeler güzel hoş ama olayı Üniversiteye bağlalayıp, diğer çalışan lise mezunlarını göz ardı ediyormuşuz gibi oluyor. Lütfen bu ayrıntıyı unutmayalım. Yazılarımızı, maillerimizi lise ve üstü öğrenim görenler diye göndermemiz gerekmektedir. Saygılar

17 Nisan 2013 12:07

haydi arkadaşlar.teşekkr mesajlarımızı iletelim ve bütün milletvekillerimizi baskı yapalım.hiç olmazsa akıllarda kalır

halit44
Aday Memur
17 Nisan 2013 12:08

bir diger mail adresi ise şöyle [email protected]

affetmez_s
Yasaklı
17 Nisan 2013 12:08

bu mesajı da maraş milletvekili veysi kaynak'a tewet attım..

keklik0186, 11 yıl önce

üniversite mezunu binlerce kişi hizmetli, kaloriferci, aşçı, bekçi, vb. yardımcı hizmetliler kadrosunda çalıştırılmaya devam ediliyorsa devletin itibarı, kişinin onuru bu kadarmı diyorum. Ben teknik eğitim okudum 90 puanla hizmetli olmaya mecbur bırakıldım 4 yıldır çalışıyorum bizlerin sorunu bir an önce çözülmelidir, iş istemiyoruz, kadro istemiyoruz zaten çalışıyoruz sadece gördüğümüz eğitimin boşa gitmemesini istiyoruz, devlet öğretmeni, mühendisi, teknik elamanları hizmetli olarak çalıştırır ve bu şekilde devam ederse çok şey kaybeder

halit44
Aday Memur
17 Nisan 2013 12:10

arkadaşlar destek çıkalım kimse kimsenin halinden anlamaz ne liseli üniversitelinin ne de üniversiteli liselinin onun için bu konuları konuşmanın bir anlamı yok [email protected] diger bir mail adresi

17 Nisan 2013 12:15

haydi arkadaşlar yorumları okuyup gecmeyin lütfen.arkadaşlarımızın verdiği e maillere mesajlarımızı iletelim.saygılar.gerekirse ankarada toplanalım.başka caremiz yokkkkk....

narmenx
Şube Müdürü
17 Nisan 2013 12:22

Komisyondaki süreçleri ve diğer gelişmeleri yakından takip edeceğim.Ben yarın Sayıl vekil ile görüşeceğim,sizlere aktarırım.Saygılar

sahra864, 11 yıl önce

ne zaman tbmm de görüşülecek acaba

aslanaliosman
Aday Memur
17 Nisan 2013 12:23

teşekkür ederiz sayın editörüm

haikayım
Aday Memur
17 Nisan 2013 12:23

memurlar.net bunu anasayfada yayınlasın

17 Nisan 2013 12:27

narmen kardeşim bu haberi memurlar net ana sayfada yayınlatma ihtimalimiz yokmu.ne yapabiliriz acaba?

2.şans
Aday Memur
17 Nisan 2013 12:29

öncelikle sayın vekilimize çok teşkkür ederim.allah razı olsun.umarım güzel şeyler olur.özellikle yazının ''Siyasi nedenlerle bazı Yöneticiler, Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki Memurlar arasında ayrım yaparak, kişisel çıkarlarına uygun bir şekilde, kimi hizmetliyi evrak işinde, kimi hizmetliyi temizlik işinde çalıştırarak, Anayasanın Eşitlik İlkesini bozmakta, aynı zamanda Memurlar arasında ayrımcılık yaratmaktadır. Bu durum Toplumun Devletimize olan güvenini sarsmaktadır''bu kısmı gerçekten bizi ilgilendiriyo.çünkü çalıştığımız kurumda kendi meslektaşlarımızın dışında şirket adı altında torpille işe giren insanların temizliğini, çayını her türlü getirini götürünü de biz bakıyoruz ya artık dayanamıyoruz.duyun sesimizi.adelet istiyoruz sadece adalet..

yakamoz0682, 11 yıl önce

haydi arkadaşlar yorumları okuyup gecmeyin lütfen.arkadaşlarımızın verdiği e maillere mesajlarımızı iletelim.saygılar.gerekirse ankarada toplanalım.başka caremiz yokkkkk....

melek_82
Aday Memur
17 Nisan 2013 12:34

veysi kaynagın mail adresi nedir?

17 Nisan 2013 12:34

arkadaşlar allahın izniyle olacak.buralara gelmemiz bile büyük bir başarıdır.bütün ak parti millet vekillerine bu öneri hakkındaki metinleri atalım.saygılar

ravaha
Yasaklı
17 Nisan 2013 12:58

9 yıldır 2.defa bu kadar umutluyum.

ilki 2005 yılında hükümetle sendikalar arsında imzalanan mutabakat metnidir ki akparti-hükümet adına imza atan mehmet ali şahindi ki hükümet sözünde durmadı.bizi kandırdı.güya birseferliğe mahsus gih sınıfına sınavsız geçecektik.

Eee söz vermek-sözünde durmak gerekirdi ama yukarıda bir arkadaşımızın anlattığı gibi kurumumuzda taşeron elaman olarak çalışanların masalarını biz temizliyoruz.çöpünü biz döküyoruz-çayını biz taşıyoruz-sıçtığı tuvaleti biz temizliyoruz..işte akparti bizi bu hallere soktu.

o mutabakat metniyle bize 3 yerel-genel seçim ve 2 referandumu yutturdu.bizde oy verdik.gelinen nokta yani şu 9 yılda koca bir fiyasko...

aynı gün işe girdiğimiz andaki düz memur ile aramdaki maaş farkı 4 tl idi zamanla kiş en son eşit işe eşit ücret rezilliğyle bu aramızdaki fark şuan 132 tl..2011 seçimlerinden öncede torpil ile işe giren 4/B'lileri kadroya aldı.beraber temizlik yaptığımız 4/B'li arkadaşımı rektörlük gih kadrosunda kadroya aldı.şimdiben onun odasını temizliyorum..

neyse gerçek şu ki hükümet-akparti bize sağ gösterip sol kroşeyi çaktı.bizi bu 9 yılda nakavt üzerine nakavt etti tuş etti.sırtımız yerden kalkmadı.bizi torpilli 4/B'lilere ,taşeronlara ezdirdi-iktirdi...oysa biz hakkımzla kpss ile türkiyede derece yaparak kazamıştık.

2.bizim için büyük olan şey ki hayret bir chp milletvekili ki Allah ondan razı olsun mehmet ali ediboğlu kimsenin yapamadığını yaptı kanun değiştirme teklifi verdi.şimdi bu yine bir heycan var içimde kıpır kıpır.

umarım hükümet yine taş koymaz.bizi yine sırtımızdan vurmaz.sonucu mereakla bekliyor.ve her yere e-mail ile tweet ile msj yağdırıyorum..

bakalım Akparti neyapacak bu kanun teklifine..göreceğiz...

narmenx
Şube Müdürü
17 Nisan 2013 12:59

Kahramanmaraş Veysi KAYNAK 05337358270 Telefon numarası burada yazdığım gibi.Bir arkadaşımız arayıp konuşursa iyi olur.sorunun detayı için mail adresini stemiz terinde olur.

melek_82, 11 yıl önce

veysi kaynagın mail adresi nedir?

hakan__erez
Aday Memur
17 Nisan 2013 13:08

haydi arkadaşlar bişiler bu defa inşallah...

hakan__erez
Aday Memur
17 Nisan 2013 13:09

bişiler olacak bu defa inşallah..

hakan__erez, 11 yıl önce

haydi arkadaşlar bişiler bu defa inşallah...

mdere
Şube Müdürü
17 Nisan 2013 13:19

Sayın narmenx editörüm, öncelikle hayırlı olsun...

Rüzgar gibi esip geldin editörlüğe bizim aylarca hatta yıllarca GYS için yazışmalarımız yakarmalarımız hep mücadelerimiz bir yere kadar olduğu için bir işe yaramadı inşallah bizim için verilecek olan yasa tasarısı olumlu görüşmelerle biter.Birde uğraşlarından dolayı sana teşekkürlerimi sunarım.Bu olabilecek kadro değişikliği belirli sınıflara göre değilde (üniversite) diye ayırmayıp lise ve üstü olarak planlanması daha uygun çünkü bir çok arkadaşımız yükselmeden mahrum kalacaktır.SELAMLAR..

narmenx
Şube Müdürü
17 Nisan 2013 13:39

Temennileriniz için teşekkür ederim.Elimizden geldiği kadar sorunları çözmeye çalışacağız.Diğer taraftan tahsil konusunda bir ayrım yapılmasını ben şahsım olarak yanlış buluyorum.Nedeni ise şudur;

Bizim bu tasarımızdaki isteğimizde tamamen politik bir dil kullanılarak yazıldı.Eğer dediğiniz şekilde istekte bulunmuş olsaydık,pozitif ayrımcılığa sokma ihtimalleri yüksek olacaktı.Biz ise geneli ilgilendiren konuyu gündeme getirdik,eğer bir kriter koyulacaksa,bu bizim talebimizden ötürü değil de,siyasi otoriterin tutumundan kaynaklasın istedik.Nihayetinde bizim gönlümüzden geçen şey,Yardımcı Hizmetler Sınıfının tamamen kaldırılması yönündedir.Saygılarımla..

mdere, 11 yıl önce

Sayın narmenx editörüm, öncelikle hayırlı olsun...

Rüzgar gibi esip geldin editörlüğe bizim aylarca hatta yıllarca GYS için yazışmalarımız yakarmalarımız hep mücadelerimiz bir yere kadar olduğu için bir işe yaramadı inşallah bizim için verilecek olan yasa tasarısı olumlu görüşmelerle biter.Birde uğraşlarından dolayı sana teşekkürlerimi sunarım.Bu olabilecek kadro değişikliği belirli sınıflara göre değilde (üniversite) diye ayırmayıp lise ve üstü olarak planlanması daha uygun çünkü bir çok arkadaşımız yükselmeden mahrum kalacaktır.SELAMLAR..

haikayım
Aday Memur
17 Nisan 2013 13:43

sayın editörüm konuyu anasayfaya taşıyacakmısınız

Toplam 2767 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi