Editörler :
17 Nisan 2013 14:17   

Dişlerimi Beyazlatmak istiyorum?

selam,

2 kez hastaede dişlerimi beyazlattım ama hemen sararıyo.iş yerin de çok fazla çay ve kahve içiyorum ve dişlerim sararıyor ben doğal bir yöntem istiyorum. karbonat veyaz tuz deneyen var mı?

17 Nisan 2013 16:10

sonsuzluğa doğru
Aday Memur

akşam yatmadan önce fırçala.ara sıra limonla ov sirkeli suyla gargara yap tuzlu suyla gargara yap ama üşenme bunları sık sık yap.yeterki yap:))

17 Nisan 2013 17:36

lale ylmz
Aday Memur

limon suyu,karbonat ve zeytinyağ karışımı çok iyi deneyebilirsin.

17 Nisan 2013 22:46

xxenoxx
Şef

karbonat iyi de limon suyu aşınma yapıyor.

18 Nisan 2013 10:23

sinem karlı
Şef

Benin dişlerim de çok sararma olmuyor fakat dişlerimin üzerini pütür pütür hissediyorum.Bu nedenle tuz ile fırçaladıktan sonra macun ile fırçalıyorum hem beyazlıyor hemde rahatlatıyor.

18 Nisan 2013 11:48

ayhilalde
Müsteşar Yardımcısı

kullandığınız tüm yiyecek ve içecekler içinde en çok diş sarartan çaydır.bir günlüğüne içmeyin ne demek istediğimi anlayacaksınız.eğer benim gibi çaydan vazgeçemeyenlerdenseniz karbonat en iyi çözüm.ağız kokusu da bırakmaz.

18 Nisan 2013 12:10

esad coban
Aday Memur

misvak devamlı kullan birçok faydasını göreceksin..

18 Nisan 2013 12:33

mavigözlüm
Müsteşar Yardımcısı

bazı insanlarda görüyorum baka kalıyorum ya, bembeyaz dişleri var..:(

18 Nisan 2013 12:46

Depresyon01
Aday Memur

insanın diş rengi beyaz değildir , genetiktir

18 Nisan 2013 12:53

melekler zamanı
Aday Memur

diş hekimliğinde çalısıyorm ama ınanın benım dıslerımde bembeyaz degıldır ne kadar ugrasırsanız ugrasın o kemık rengyle alakalı bırsey kndım ugrastıgım ıçn bılıyorm ama ponza dye bır urun var onunla fırcalarsanız beyazlıyor lakın çok uzun sure kullanımda dıslerınız cızılıyor ve mınesıne zarar verıyor

18 Nisan 2013 15:34

MeRSiN-PoLiSi
Kapalı

çay sigara ve kahveyi bırakırsanız dişlerinizin beyazladığını göreceksiniz

18 Nisan 2013 15:35

mavigözlüm
Müsteşar Yardımcısı

orjinal gibisi yok, bozulmasını da istemem.

yeni diş yaptırdım. iki diş taktıracağım diye 6 diş heba oldu..:((

doktora sordum oda tavsiye etmedi...

18 Nisan 2013 16:02

TürKciNNo
Aday Memur

orijinal bir misvak bul günde 2-3 kez 2-3 dakika uğraş inanılmaz bir parlaklık kazandırıyo.

18 Nisan 2013 20:30

AKREBİN-GÖZLERİ
Yasaklı

bir gün çamaşır suyunda beklet bembeyaz olur... :)

18 Nisan 2013 21:55

tugbasosyal
Kapalı

ben de yaptırdım beyazlattırma işlemi 2 yıl sonra eskı rengıne döndü haftaya yıne yaptıracağım umarım zarar vermıyorumdur süreklı

19 Nisan 2013 09:40

ST Dupont
Kapalı

ipana 7 etkililer fena değil

20 Nisan 2013 12:14

gülümsemelimi
Aday Memur

ben de yaptırdım beyazlattırma işlemi 2 yıl sonra eskı rengıne döndü haftaya yıne yaptıracağım umarım zarar vermıyorumdur süreklı

tugbasosyal, 6 yıl önce - Alıntıya git

3 kez yaptırdım muhakka eski haline dönüyor fakat 6 ayda bir diş taşı temziliği yaptırmak gerek.

20 Nisan 2013 15:11

Desinatör 2
Aday Memur

fazla temizletmeyin dişleri üst tabaka gidince hasaslaşıp kırılıyo..

24 Nisan 2013 14:11

sbl kyn
Aday Memur

bir gün çamaşır suyunda beklet bembeyaz olur... :)

AKREBİN-GÖZLERİ, 6 yıl önce - Alıntıya git

Takma diş olsa yaparım da ağzımdaki dişe nasıl yapayım :) Ablamın kayınbabası sık sık trakma dişlerini çamaşır suyunda bekletiyor.blama diyorum iyice durulasın :)

24 Nisan 2013 14:14

sbl kyn
Aday Memur

Sensodyn aldım çok memnunum arkadaşlar ağzımdaki o tartarlar gidiyor....kesinlikle öneririm fakat düzenlide fırçalamak gerekli ben de düzenli fırçalıyorum ve şu karbonat olayını da denemem lazım bakalım .

25 Nisan 2013 15:51

karamelekim
Kapalı

whitelight diş beyazlatma ve parlatma seti kullanan varmı acaba ben implant yaptırdıktan sonra dişlerimda acaip bi şekilde diş taşı oluşmaya başladı bunun önüne geçemiyorum hergün sıksık fırçalasamda yinede siyah noktalar olmaya başladı temizletmek istemiyorum diş minelerine zarar verdiğini okumuştum bide hemen sararma yapıyormuş whitelight kullanan varsa yorumlarını bekliyorum..

Toplam 30 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?