Editörler : F16 Gökçen
19 Nisan 2013 15:05

Hamileyken Makyaj yapılır mı?Saç Boyanır mı?

Hamileyken saç boyanırmı makyaj yapılır mı bilgi lütfen düğün için yaptıran var mı?

tufan yuru
Aday Memur
20 Nisan 2013 10:01

Eşm saçını noyatmamıştı diye hatırlıyorum.Makyaj konusunu bilmiyorum

bbbbc
Şef
24 Nisan 2013 11:32

ilk 3-4 ay boyatmıyorlar. makyaj yapıyorlar.izlenimlerım bunlar.

sunaydan
Aday Memur
24 Nisan 2013 15:31

Boya da kimyasal olduğu için hamilelik süresince saç boyama ve makyaj yapılmaması gerektiğini biliyorum.Bildiğim kadarıyla doğumdan sonra da bebek anne sütü alacağı için kmyasal hiç bir şeyin anne tarafından kullanılmaması gerektiği.

prenses88
Müsteşar
24 Nisan 2013 18:25

Boyamayın mümkün olduğunca kimyasallardan uzak durun. Ayrıca saç da kestirmeyin çünkü vücut saçı uzatmak için çalışırmış buna da dikkat edin..

Adilyaşam
Kapalı
24 Nisan 2013 19:25

Bunlar şehir efsaneleri bence, bilimsel olarak kanıtlanmış zararları yok; ancak aşırı makyajdan kaçınmak gerekir...

24 Nisan 2013 23:10

Nasıl ki dövme yaptırınca kana karışma gibi durum oluyor boya da o şekildedir. Fakat hamilelikte boya; belli bir zamana kadar saç boyamanın zararlı olduğunu biliyorum (bilimsel olarak) fakat kaçıncı haftaya, aya kadar onun hakkında ayrıntılı bir bilgim yok, doktorunuza danışabilirsiniz. Makyaj için ise bir sakıncası olmadığını biliyorum.

MERT GİZEMLİ
Kapalı
25 Nisan 2013 12:17

saç boyatmayın

egalite
Memur
25 Nisan 2013 13:58

caiz değil

kayseri0015
Kapalı
25 Nisan 2013 14:04

araba bile kullanıyolar üstelik kırmızı ışıklarda makyaj yaparak :)..keşke olmasa

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
25 Nisan 2013 17:47

Makyaj malzemelerının etkileri hakkında bilimsel araştırmalar olsa da bunlar %100 değildir. BU maddelerin içinde insanların hala tam olarak farketmediği ya da farkedip uzun ve kısa süreli etkilerini göremediği maddeler var. Bunlar vücudunuzda birikerek çocuğunuza geçme ihtimali var.

Otizm spektrum bozukluğu yelpazesindeki hastalıkların sebebi tahmin edilse de hala tam olarak kökeni-tedavisi yoktur. Bu hastalıkların/bozuklukların/farklılıkların 10 yıl önce 250 çocukta bir görülmesi, şu an 90 çocukta 1 görülmesi tesadüf değildir değil mi?

O yüzden kendiniz ve geleceğiniz açısından hamilelikten 3 ay önce ve hamılelik sürecinde boyatmayın, makyaj yapmayın, oje sürmeyin,parfum sıkmayın, daha doğrusu kimyasal şeylerden arıdındırın kendiniz .

Çocuklarımız ve geleceğimiz 1 yıl dişinizi sıkın hiç olmazsa. Meraklanmayın biz sizi doğal yüzünüzle, kendi ten kokunuzla, kendi saç renginizle de çok seviyoruz.

haziranyagmuru
Kapalı
26 Nisan 2013 11:47

kesinlikle böyle hatta makyajlı halden daha çok sevilir doğal hal kadınlar makyajla güzellikle birbiri ile yarışıyorlar oysa şair ne demiş

sendeki güzellik on para etmez bendeki aşk olmasa :)

çocuk için sabredin ne olur ne olmaz yazıktır günahtır

buraközeleğitim, 11 yıl önce

Makyaj malzemelerının etkileri hakkında bilimsel araştırmalar olsa da bunlar %100 değildir. BU maddelerin içinde insanların hala tam olarak farketmediği ya da farkedip uzun ve kısa süreli etkilerini göremediği maddeler var. Bunlar vücudunuzda birikerek çocuğunuza geçme ihtimali var.

Otizm spektrum bozukluğu yelpazesindeki hastalıkların sebebi tahmin edilse de hala tam olarak kökeni-tedavisi yoktur. Bu hastalıkların/bozuklukların/farklılıkların 10 yıl önce 250 çocukta bir görülmesi, şu an 90 çocukta 1 görülmesi tesadüf değildir değil mi?

O yüzden kendiniz ve geleceğiniz açısından hamilelikten 3 ay önce ve hamılelik sürecinde boyatmayın, makyaj yapmayın, oje sürmeyin,parfum sıkmayın, daha doğrusu kimyasal şeylerden arıdındırın kendiniz .

Çocuklarımız ve geleceğimiz 1 yıl dişinizi sıkın hiç olmazsa. Meraklanmayın biz sizi doğal yüzünüzle, kendi ten kokunuzla, kendi saç renginizle de çok seviyoruz.

Fair Hair
Aday Memur
26 Nisan 2013 15:06

Ya bence kimyasallara hiç gerek yok. Birde hamile iken saçlar daha parlak ve güçlü olurlar diye biliyorum

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi