Editörler : **sude**
19 Nisan 2013 23:19   


SGS Tekrar Katılacaklar İçin Başvuru İşlemleri

SGS (Staja Giriş Sınavı)

Staja giriş sınavı ikinci ve sonraki katılımcılar için Başvuru İşlemleri aşağıdaki gibidir.

Not: Bu başlık altında yapılacak paylaşımlar için kaynak olarak; www.tesmer.org.tr internet sitesi kullanılmıştır.

19 Nisan 2013 23:30

İDAL*
Başbakan Müsteşarı

1. Staja Giriş Sınavına başvuru yapmak isteyen aday, sınav bedelini öder.

19 Nisan 2013 23:31

İDAL*
Başbakan Müsteşarı

2. Sınav bedelini yatırma işlemi iki şekilde yapılabilir. VİSA KART ile TEOS sistemi üzerinden veya Banka Şubelerine gidilerek yapılabilir.

  •  Aday VİSA KART ile işlem yapmak istiyorsa;

https://teosweb.tesmer.org.tr adresinden TEOS Sistemine, kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazarak girer. Para Yönetimi ve Yükleme menüsüne tıklar. Açılan sayfada VİSA Kart ile işlem yapabilmek için yatırması gereken ücret türünü seçer ve VİSA bilgilerini İŞ BANKASI'nın ekranlarında doldurur. Para yatırma işlemi bittikten sonra aday SGS Başvuru Sistemi menüsü altında yer alan SGS Başvurusu bağlantısına tıklar.

  •  Aday Banka Şubesine giderek işlem yapmak istiyorsa; T.C. Kimlik Numarası belirterek sınav bedelini yatırır. Adayın başvuru aşamasında sıkıntı yaşamaması için mutlaka ücret yatırırken banka yetkilisine kendi T.C. Kimlik Numarasını vermek zorundadır. Sınav bedelini, banka şubesine ödeyen aday 1 iş günü sonra https://teosweb.tesmer.org.tr TEOS Sistemine kullanıcı adı ve şifresini yazarak girer. SGS Başvuru Sistemi menüsü altında yer alan SGS Başvurusu bağlantısına tıklar.
19 Nisan 2013 23:35

İDAL*
Başbakan Müsteşarı

3. Adayın eksik ücret yatırması durumunda Bakiye Bilgisi ekranın en alt satırında Bakiyenizde yeterince para miktarı bulunmamaktadır. Lütfen gerekli para yatırma işlemlerini yapınız uyarısı gösterilir.

4. Adayın yatırmış olduğu tutarın yeterli olması durumunda, aday sınava girmek istediği Sınav Merkezini (Ankara veya İstanbul) seçer Kaydet Düğmesi ne basar. Başvuru işlemi gerçekleşmiştir.

 

19 Nisan 2013 23:37

İDAL*
Başbakan Müsteşarı

5. Aday, bilgi için SGS Başvuru Sistemi menüsü altına yer alan SGS Formlar ve Sonuçlar bağlantısını tıklayarak, sınav başvuru formunun yazıcı çıktısını alabilir.

6. Adayın, Sınav Başvuru Formu'nu bağlı olduğu odaya teslim etmesine gerek yoktur.

Not: İkinci ve sonraki katılımcılar için Sınav Başvuru Formu'nun Odalara teslim edilmesine ilişkin uygulama kaldırılmıştır.

 

Toplam 4 mesaj
 
ANKET
17 Mayıs ila 1 Haziran arasında, hafta sonlarında, sokağa çıkma kısıtlamasına devam edilmesini;