Editörler :
13 Nisan 2018 10:09

drfatih.k
Aday Memur

tamam türkiye de su arıtma piyasası bal satan adamlarla dolu bunu kabul edelim. zaten hangi ürün olursa olsun bizim pazarlamacılar inanılmaz küstah şekilde akla gelmeyecek yöntemlerle yıllardır insanları pes ettirdiler. beni de geçen arayıp su arıtma cihazı satmak istiyorlar. bütün tanıdıklarımı da bu şekilde arayıp satış yapmaya çalışmışlar. şunu söyleyeyim bu şekilde pazarlama yapmak yanlış bence. bütün bu sistem 'ihlasçılar' ile başladığına ben şahidim sanıyorum ki sizin de başınıza gelmiştir. insanların evlerine girip salonlarında pazarlama yapıyorlardı. yani inanılmaz bir durum. onlar başka aletler satıyorlardı belki ama bu pazarlama yöntemleri hep o zihniyetten miras kaldı. bana bu şekilde bir ürün pazarlamaya çalışanlara gereken cevabı hep verdim. bir kere daha beni rahatsız etmeye cesaret edemediler. size tavsiyem sizin de kesin ve net bir dille bu tip insanlara gereken cevabı vermeniz. 300-500 liraya mal ettikleri ürünleri 2000-3000 lira gibi rakamlara satmaya çalışıyorlar. sanarsın ki bilgisayar satıyor. artık bu tip ürünlerin imalatını herkes gerekli parçaları bulup kendisi yapabilir durumda. internet diye bir şey var. ama hala bıkmadan usanmadan insanların sabrını zorluyorlar. ha ama şunu da söylemeliyim. tv de sattıkları bal sahte olabilir. pahalıya sattıkları herhangi bir ürün kalitesiz olabilir. bunları bir kenara koyaraktan şunu da belirtmeliyim ki bu piyasanın bu kadar peak yapması ister istemez insanlarda ?neymiş bu su arıtma?? diye bir meraka yol açtı. şahsen ben de merak ettim. Ve benim amacım zaten bir adet su arıtma cihazı elde etmekti. Suyumu arıtmam gerekiyordu çünkü akvaryumum vardı ve aynı zamanda ben de içerim kullanırım diyerek daire girişi filtreleme sistemlerine de bakmaya başladım, ve bir tane firmadan aldım. Yani cihaz almak isterseniz bunun yolu internet yolu ya da bir mağazadan almak. Ben de öyle yaptım aldığım firma gelip apartmanıma bağladı. Ama bütün bu satın alım sürecini tabi ki alıcılar yani bizler başlatırız. Buradaki reklam yapanlar sadece kendileri adına utanç duymamızı sağlıyorlar. Dolayısıyla almak niyetiniz varsa ihtiyacınızı telefonda sizi dolandıran veya kapı kapı dolaşan veya forumlara kadar inmiş insanlardan değil internet üzerinden gidermelisiniz bence.

13 Nisan 2018 10:28

yavuzcihanozyurt
Aday Memur

Arıtma cihazı alıp tasarruf edeyim derken ek olarak masraf çıkartıyor. Ayrıca suyun tadı madı olmuyor. Yine damacana su almak en iyisi bence.

27 Haziran 2018 11:55

zinzibar
Aday Memur

Ben ariticiyi yeni aldim baya arastirdim bu konuyu soyle soylemek gerekirse (usta ile konustullarimi aktariyourum) egerki arıtıcı alacaksaniz kapali kasa aldiginizda filtrelerin acilip kapanan kisimlari daha saglam oldugunu aciklarda ise bir sure sonra filtrelerin icine konuldugu kapaklarin catlama yaptigini soyledi pompali olmasi suyun tazyiki acisindan onemli birde bulundugunuz katta ve sebeke suyunun tazkikine bagli pompa zaten ara ara calisir ve calistigini bile hissetmezsiniz samandira gibi dusunun su azalirsa tanki doldurmak icin calisir zaten tazyik yeterliyse calismaz bile.kapali kasanin icinde deposu var 12 litre falan zaten aritilmis suyu ince musluktan gonderir. bu yuzden kapali kasa ve ponpalisindan aldim. Internette fiyatlar yuksekti ben conax tan aldim kapali kasa pompali gayet memnunun fiyat olarak 1100 du. Zaten internetten almayin cunku montaji falan biraz sikinti benim elimden gelir boyle seyler ama tezgahin altinda calismak zorluyordu. Birde usta zamani gelince filtre degisimi icin gelirim dedigi icin zaten takip etmesi benim icin daha iyi (kucuk ilcede oturdugum icin imkanlarim kisitli) sonrasinda ise su bir kac gun aciymus gibi geldi ama ondan sonra hazır sular gibi hatta daha guzel ayrica caydanlikta kirec gormemek cok guzel. Tavsiyem çin malindan uzak durmaniz yerli urune bakmanizi tavsiye edrim.

02 Temmuz 2018 19:28

alperduysak
Aday Memur

bu arıtıma cihazlarında çok fire verdiği söylenmişti %40 suyun boşa gitti deniyor

sumeyrademirci, 6 yıl önce - Alıntıya git

Gidiyor da %40 bir oran değil daha az diye biliyorum ben.

02 Temmuz 2018 21:45

Alii.m
Aday Memur

ilk araştırmaya başladığımda hakkında kolay bilgi bulamadığım konulardan birisi oldu su arıtıcı cihazı. Hiç bir bilgi ve fikriniz olmayınca internete ne yazsam da arasam diye duşundum. Ufak tefek bilgi edinince öncelikle amerikan (usa) ile Çin malının piyasada olduğunu ve önerilen Usa almamızdı, sonrası filtre adeti, filtrelerin özellikleri, derken birkaç marka ile görüşme sonrası (bilinmeyen markalar) tekrar başa döndüm desem yeridir nedeni her konuşan haklı nedenlerle onların malını ısrarla almam gerektiğini söylemeleri oldu. İki çocuk biraz daha detaylı araştırma gereği duydum ve ilk olarak ciddi anlamda ph değeri yüksek olup faydalı mineral yapısını bozmayan (bilimsel olarak algılanmasın kendimce kafamda kurguladığım cümle) ürün arayışına girdim. Herkesin veya sadece benim daha çok adını duyduğum ihlas ürününe yöneldim- yönlendirildim. ihlas pazarlamacısı ile görüşüp broşür aldım ancak işe yaramadı çünkü pazarlamacı tam anlamıyla anlatamadı, belki basit bir sistemi var ancak iş pazarlamacıyla görüşünce kanmamak içinde çabaladım desem yeridir sanırım. Birazda sıktı hemen de takalım abi, yarın getirelim para soran yok sana gibi cümleler. Turksu ismini de gördüm ancak sitesinde doyurucu bilgi bulamadım, son olarak burada ve başka yerde royalgreen ismini görünce sitesini inceledim güzel ayrıntılı ve aydınlatıcı idi (siteleri çok güzel olmuş bu arada filtre boyutu en bilgisi kullanım ay yıl aralığı ve her filtrenin tek tek fiyatı bilgisi dahi var ) amerikan malı, 6 filtre sistemi ve taksitli fiyat bilgisi vs. aradığımı burada bulunca sipariş verdim. Ürünü alınca başka bir markanın servisi geldi montaja, ürünü incelemek istedi, doğrusu ile anlatırsan olur deyince inceledi bütün parçaların orijinal amerikan malı olduğu, alkalin filtre olması, diğer filtreler güzel kaliteli olması, malzemeden kaçınmadan bütün parçaların üretilmesi, vida sistemi su kaçıran olmadığı, en sağlam olandan hortumu musluğu inceledi velhasıl incelemesi bitince kaliteli bir ürün ve üretim olduğunu söyleyince güvenim bir kez daha arttı. kendi markamız bunun kadar kaliteli üretim değil diye ekledi. Çok Memnunum, bu arada yardımcı olan Ümit Bey e de teşekkür ederim, ürünü pazarlamak yerine parçaları anlattı (az araştırınca soru fazla sordum), iş bitene kadar da aradı sıkıntı olup olmadığınısorup arkasında durdu. Şirketin Ümit beye fazladan izin istirahat vermesi lazım işten dolayı hep mesai sonrası aramasını söyledim oda hep dediğim saatte aradı ancak kendisinin mesai saati dışı idi.

02 Temmuz 2018 21:47

Alii.m
Aday Memur

bu arada royal green lux pump motorlu modeli aldım.

18 Ekim 2018 10:58

sweet_angel90
Şube Müdürü

merhaba ben de aylarca araştırdım.Aslında yerçekimi sistemiyle çalışan istiyordum ama Türkiye'de bulunan yer çekimi sistemli arıtmalar hep sebil şeklinde.Amazondan sipariş verme gerekiyordu bununla uğraşmak istemedim.Ters osmos a dönmek zorunda kaldım.Waterbox ya da royal green taktırma kararı almıştım ki İzmir fuarında aquaphor firmasına denk geldim.

Bilgi aldım ama açıkçası ikna olmamışıtım.İnternetten araştırdım kullanım yorumu vs yok.Sonra adam yabancı sitelerden araştırmamı önerdi.Sonra gördüm ki amazon dahil yabancı sitelerde bir ton yorum var.Uluslararası geçerliliğ olan bir cihaz.Royal green ve waterbox çoğu açıdan Türkiye şartlarına tabi tutulmuş firmalar.Türkiyede neyin ne kadar denetlendiğini ve belgelerin nasıl aldığı takdirini size bırakıyorum.royal greende fda onayı var ama nsf yi göremedim.Ayrıca yurt dışında yorumu olan bilinen bir ürün de değil.Toplama malzemelerle yeni cihaz yaratılmış havası var bence.Kalitesi kesinlikle kötü değil ama yurt dışındaki bazı ürünlerin birleştirilmiş hali gibi,çünkü onun modeline benzer yabancı sitelerde ve bloglarda başka modeller isimler gördüm .

Bunu düşündüğümden uluslararası satılan diğer ülkelerde de bayiliği olan bir firma olmasına daha çok önem verdim.Bu yüzden aquaphor markasını taktırdım.Fiyatı evet ucuz değil lakin waterbox royal greenden belki 200 300 fazladır.Benim araştırmam ve karar kılma tecrübem bu şekil oldu.Taktırdığım cihaz 100 de 100 iyi mi bilmiyorum,yeni taktırdım şu an için memnunum.Lakin diğer cihazlardan daha fazla güven verdi ve içim daha rahat şekilde taktırdım.Su arıtma cihazı alacak arkadaşlara daha detaylı düşünmelerini öneririm.

21 Aralık 2018 11:19

mustafali53
Aday Memur

bende çok kararsız kaldım http://www.cobolsuaritma.com/ şu firma fena değil gibi görünüyor ama daha önce hiç almadığım için temkinliyim açıkçası arkadaşlar.

31 Ocak 2019 12:41

doctorfo
Aday Memur

Bu konu vesilesiyle üye oldum, 2013 yılında açılmış bir başlık olması ile birçok yorumu ilgiyle okudum, ürün almış olan arkadaşlar uzun geçen süreç sonrası kullanım ve deneyim tecrübelerini şimdi paylaşırlarsa daha etkili olur diye düşünüyorum. Deneyimlerinizi ve kullanım sürelerinizle beraber yeniden paylaşmanızı rica etsem mümkün olur mu? Cevaplarınız doğrultusunda bir ürüne yönelmek istiyorum. Saygılarımla..

05 Şubat 2019 15:25

Nidaye
Aday Memur

Once uydurma bi hikaye.en altada reklam

06 Şubat 2019 15:19

hasan bek
Aday Memur
Yapmayın arkadaşlar insan vücudunun ne zamandan beri sudaki minerallere ihtiyacı oldu, hepsi yediklerimizde mevcut.Binlerce yıldır insan mineralleri içtiği sudan mı alıyor, son yüz yıl hariç tabi. Mineral filtreler ürün satıp para kazanma mantığı taşıyor. İlk 3 filtre artı membran filtre 4 filtreli olanı yeterli. Evet 1 damacana arıtma suya 3 damacana atık su atar, bu da membran filtrenin kendini temizleme mantığına dayanır. Filtreleri 6 ay 1 yıl içinde değiştirin sorun kalmaz. Kapalı kasa açık kasa fark etmez hangisi ucuzsa onu alın. Mil su kullanıyorum memnunum,
12 Şubat 2019 14:38

doctorfo
Aday Memur

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/ro-su-aritma-eco-seri-aritma-sistemi-5-asamali-hersey-dahil-401512466

Ben bu ürünü aldım ayrıca uzun süre kullanayım diye 2 takım filtre aldım uzun bir süre damacana almayacağım.

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/su-aritma-cihazi-filtresi-5-5-li-filtre-seti-nsf-onayli-mebran-410950362

Kurulumunuda yaptım şimdilik çok memnunum.

12 Şubat 2019 15:08

doctorfo
Aday Memur
12 Şubat 2019 15:18

doctorfo
Aday Memur
Toplam 34 mesaj

ANKET
Kamu kurumlarının misafirhanelerinden rahatlıkla yararlanabiliyor musunuz?