Editörler : AJANS
22 Nisan 2013 17:24   

Kadın evlenince psikolojisi değişir mi?

Evlenen bayanların psikolojisi değişir mi yok sa aynı mı kalır.Evlendiği kişi ile bayanın psikolojisi doğru orantılımıdır?Kadınların evlilikten beklentileri nedir ki psikolojileri bozulsun.Evlendikten sonra eşim tamamen değişti diyen var mı?Nedenleri dış çevre dışında neye bağlıyorsunuz?

22 Nisan 2013 20:11

esensen2006
Yasaklı

'insan' evlenince değişir

24 Nisan 2013 12:00

Huseyin Koyuncu
Aday Memur

Sorumluluk duygusu arttıkça bazı insanların psikolojisi değişiyor aslın da erkek de de kadında da bu böyle.Bazı insanlar sorumluluk almayı sevmiyorlar.

24 Nisan 2013 14:23

Elif umar
Aday Memur

Kadın evlenince değişir evet her kadın gibi bende değiştim.Evlendiğin zaman da kendiliğinden belirli sınırlar koyuyorsun.Bu durum baskı ile gelen bir durum değil fakat evlendiğin zaman gençken yaptığım hataları yapmamak için kendisni sınırlıyorsun.

• Mesala evli değilken odanı bile toplamayan sen tüm evin sorumluluğu sen de olduğu için bütün evi topluyorsun.
  • En sevdiğin cicili bicili elbiseni aman şimdi rahat edemem ,herkes bana bakar diye girmiyorsun.
  • Misafir geldiğin de odana kaçıp odandan çıkmayan sen tüm misafirlere aynı ilgili ile ikramlar da bulunuyorsun.
  • Birlikte karar aldığın bir eşin var.Evin bireyleri senden önce karar verip senin ona uymanı beklemiyor.

Sorumlulukların artması ile her bireyin psikolojisi değişebiliyor.Bence bu sorumlulukları taşıyamanların maalesef psikolojileri olumsuz etkileniyor.Fakat herşeyiyle eşini,evini ,işini sahiplenmiş bir kadın herzaman mutlu olmasını biliyor.

25 Nisan 2013 12:20

Huseyin Koyuncu
Aday Memur

Kadından kadına değişi durum.Bazısı kendi gibi davranmadığı için evlendikten sonra kendisi çıkar ortaya o zaman da başlar sıkıntılar. Psikolojide bozulur herşey de .

28 Nisan 2013 01:32

yoruldum hayattan
Müsteşar

kocası kötü çıkarsa psikolojisi bozulur,

yaş ilerledikçe ve sorumlulukları arttıkçada olgunlaşır

30 Nisan 2013 15:28

imamhasann
Aday Memur

köle ve ya maraba olduğu zehabına kapılmazsa deli olur sabah akşam adama söver döver kırar

01 Mayıs 2013 00:04

Eti puf ve Dokuz Kat
Kapalı

KaDınlar herzaman değişir..:))

01 Mayıs 2013 23:34

genc007
Aday Memur

evlendikten sonra ilk gece bekaretini yitirip cinsel hayatla tanıştıktan sonra kadının psikolojisi cinsellikten alacağı olumlu ya da olumsuz haz ile değişmektedir.

10 Mayıs 2013 14:29

gonca84
Şube Müdürü

evlendikten sonra ilk gece bekaretini yitirip cinsel hayatla tanıştıktan sonra kadının psikolojisi cinsellikten alacağı olumlu ya da olumsuz haz ile değişmektedir.

genc007, 6 yıl önce - Alıntıya git

artıkEvlenen bayanların çoğu bakire değilki,,,

11 Mayıs 2013 12:49

burcu-burcu
Aday Memur

evlilikte bir kurum aslında,artı ve eksileri var kendine göre sürekli olumsuz düşünürsek ve olumsuz olan konuları görürsek, kendimize de eşimize de evliliğimizi zehir edebiliriz. biraz biz bayanlar olumlu olalım derim:)

13 Mayıs 2013 18:57

mol_gen
Aday Memur

Evlenince sorumluluklar artar kendi hayatınız ile ilgili kararları tek başına alamazsınız ama en çok çocuk olduktan sonra değişirsiniz çocuk olduktan sonra aileler de kendi tecrübelerine güvenerek size ve çocuğunuza daha çok karışır ve bence en büyük sıkıntı budur.

14 Mayıs 2013 23:14

inspector49
Şef

bizim jenerasyonda evlenen gençlerin (25-30 yaşındakiler) olgunluk seviyesi, akıl, basire, feraset gibi özellikleri, 50 sene öncesindeki 13-15 yaşındaki çocukta bulunurdu...ayrıca eksikler eşlerden biriyle kapatılırdı..şimdi ben de yemek ve ütüden anlamıyorum, kadın da..ben de 25 senedir ardımı toplayan bir ebeveyne sahibim, kadın da öyle..bu evlilikle ilgili değil, toplum yapısıyla ilgili..ev arkadaşınla bile geçinemiyor, orta bir yol bulamıyorsan eşinle de bunu sağlayamazsın..psikoloji de duygu da harap olur tabii.

15 Mayıs 2013 23:32

ho007
Yasaklı

evlendikten sonra ilişki sırasında doyumsuz orgazmın tadına varırsa evet psikolojisi değişir

17 Mayıs 2013 15:11

""edalı hanım:))""
Daire Başkanı

artıkEvlenen bayanların çoğu bakire değilki,,,

gonca84, 6 yıl önce - Alıntıya git

millet geziyor tozuyor sonra gidip bir enayi buluyor işte napacak herkes kendine göre haklı

18 Mayıs 2013 01:48

ho007
Yasaklı

sen demi öyle yaptın kız yoksa

21 Mayıs 2013 13:23

""edalı hanım:))""
Daire Başkanı

sen demi öyle yaptın kız yoksa

ho007, 6 yıl önce - Alıntıya git

örf adetlerimiz buna uygun değil hem ben yapacak kadar iradesiz değilim canım

22 Mayıs 2013 14:13

Hafnarfjördur
Şube Müdürü

örf adetlerimiz buna uygun değil hem ben yapacak kadar iradesiz değilim canım

""edalı hanım:))"", 6 yıl önce - Alıntıya git

irade ile alakası ne :D

yapan kişi hür iradesi ile yapıyor nihayetinde.

çekememezlik var bariz :D

13 Haziran 2013 23:03

kensa
Aday Memur

köle ve ya maraba olduğu zehabına kapılmazsa deli olur sabah akşam adama söver döver kırar

imamhasann, 6 yıl önce - Alıntıya git

tam cahilce yazılmış bir cevap anan bacında söver o zaman senin.

21 Temmuz 2013 20:43

&sadegül&
Şef

değişir

16 Ekim 2016 13:37

Bilgelik Kütüphanesi
Yasaklı

ANILAR DEFTERİNDE GÜL YAPRAĞI - GÜL YAPRAĞINDA ŞİİR DEFTERİ

https://www.youtube.com/watch?v=w4vvevuAPL0

https://www.youtube.com/watch?v=08cSopYmN10

Toplam 23 mesaj

ANKET
Yeni Zelanda'daki teröriste, 'Hristiyan terörist' denmesini doğru buluyor musunuz?