Editörler : F16 Gökçen
02 Mayıs 2013 11:03

Bebeğe kim bakmalı?

Bebeklere sizce kim bakmalı,bakıcı,kreş,anneanne,babanne,hala,teyze...veya anne işi bırakıp kendimi bakmalı.

hiradağı
Aday Memur
02 Mayıs 2013 13:40

Eğer imkanı var ise öncelikli olarak annesi..Fakat yok ise bilinçli bir aile büyüğünün bakması uygun olur bence.

aslibuddy
Kapalı
03 Mayıs 2013 10:37

kesinlikle imkan varsa anne baksın da... olmuyo sa anneanne baksın.... ama babaanne bakmasın.

anemon_
Aday Memur
07 Mayıs 2013 14:19

bence de anane baksın, erkek anneleri yorulmasın,,

gunay toplar
Aday Memur
07 Mayıs 2013 14:38

Bence babanne baksın yorulmazlar seve seve bakarlar :) diyelim havayı ısıtalım.

anemon_, 11 yıl önce

bence de anane baksın, erkek anneleri yorulmasın,,

Arzu Halic
Aday Memur
08 Mayıs 2013 15:40

Bence teyze baksın neden olsa anne yarısı en iyi teyze bakar.

akujiii
Kapalı
09 Mayıs 2013 14:00

anlayan baksın

BURAK EROĞLU
Şube Müdürü
10 Mayıs 2013 20:48

Anneannesi bakmalı bence de

mine sukran
Aday Memur
11 Mayıs 2013 09:37

Bence baba bakmalı en iyi baba bakar :

son uçuş
Aday Memur
13 Mayıs 2013 21:20

anne ücretsiz izin alsın baksın bebeğine

duvar-duvar
Yasaklı
12 Haziran 2013 22:59

en iyisi annenin kendisinin bakması tabıkı,ama şartlar el vermıyorsa annanenin bakması annane de bakamıyorsa babannenin bakması uygun olur,babanne ve ananne dışındakiler fostur.

ozgur2329
Şef
14 Haziran 2013 23:45

keşke herkesin annesi kayınvalidesi yanında olsa da baksa :( benim çocuklarıma bakıcı bakıyor....

serencam83
Şef
04 Eylül 2013 13:58

bende iki yıl ücretsiz izin alarak kızıma baktım ama şuam hala çok küçük anneannemiz yanımızda değil babaannemiz de bilinçli değil yanımızda ama fazla kalamıyor eninde sonunda bakıcı eline kalacak yavrum babanneye bile yeri gelip güvenemezken elin kadınına nasıl bırakıcam istifa etmeyi bile düşünüyorum bazen değermi diyorum yavrumu bırakmaya kreşe mi versem ama onun içinde çok küçük ...birde 5 yaşında oğlum anaokuluna gidiyor kısaca çalışan anne olmak çok zor suçluluk duyuyorum süreklş:

04 Eylül 2013 17:39

Gerçekten çocuğun bakılması konusu çok karmaşık ve farklı boyutları olan bir konu. Annenin çalışması durumunda ben de oyumu anneanneden yana kullanırdım çünkü annenin ve anneannenin nazı birbirine geçer ve yanlış anlamalar oluşmaz. Alınganlık kırgınlık, ortak ilgi alanı ile ilgili ( tabi ki bebek ) çıkabilecek krizler, yöntem farklılıkları evin içindeki ortam, evin içindeki denge.... Bilmiyorum anneanne destek olmalı ama bunu yaparken de sınırları korumalı her ne kadar kızı da olsa kurulmuş olan ayrı bir alan var vs. vs. fikri olan, deneyimi olan bu bölümde aslında deneyimlerini paylaşabilir.

utars
Kapalı
05 Eylül 2013 02:01

annemden başkasına güvenmem sanırım,iyi yetiştirir çünkü örneği var:D

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi