Editörler : Cüneyt Barışoglu
20 Kasım 2013 11:20

KOM_06
Aday Memur

baretta zaten birinci yerleştirme il içindeydi illere göre yerleştirdiler oda iptal oldu


muzsword, 4 yıl önce - Alıntıya git

Yeni bir düzenleme olursa, sıralamaya giremeyenlerin rütbeleri iade mi olacak bilgisi olan varmı???

20 Kasım 2013 18:55

VolvoS7700
Aday Memur

Tam olarak halen bir şey anlaşılmadı arkadaşllar, İDDK 1.maddeyi iptal ettiyse eğer yerleştirme yeniden yapılacak gibi görünüyor ancak net bir bilgi tam olarak ortaya çıkmadığı görülmektedir.

Türkiye Genelinde yapılan bir sınav ile bölgesel yada il bazında ayrı bir sınav yapılarak Başpolislik atamasının yapılması hukuka açıkça aykıdırı, çünkü EGM nin savunması ; ilk defa yapılan bir sınavmış bu nedenle Pilot Bölge ve Kamu yararı gibi sudan gerekçelerle sıralamayı Türkiye Genelinde yapmayıp İl bazında yapmışlardır, bunun TEK amacı ise EGM merkezinde çalışan görevlilerin düşük puan alıp ilk 10.000 e girememesi ve dışarıdaki kadroda çalışanlarında ADALET VE HUKUKA uygun olarak yapılan 2. yerleştirmede en güzel yerlere bileğinin hakkıyla gelmiş olmasıdır.

--Dünyanın hiç bir yerinde 25 puan alan bir personel Rütbe yükseltilip 50-60-70 ve üstü alan personel açıkta bırakılamaz ve ONA EMİR VEREMEZ..

-Yoksa sen nasıl Pilot Bir sınav diyerek Türkiye genelinde yapılan bir sınavı Yerel olarak atamasını yapıp ilk 10.000 e giren personeli yok sayarsınız, bu düzenleme Dünyanın hangi ülkesine giderseniz gidin HUKUKA AÇIKÇA AYKIRI YAPILAN BİR SINAV DÜZENLLEMESİ olduğu tartışmasız gerçektir ve tüm yargı birimleri derhal yürütmüyi durdurup iptal eder.

-Burada asıl olan yerlleştirmeler 2.yapılan yerleştirmelerdir.

-Eğer Pillot Bölge yada Pillot sınav yapıyorsanız her ilde ayrı ayrı yaparsınız ya da bir bölgede deneme şeklinde formalite icabı yapıp yine formalite icabı bir kaç yüz kişiyi Başpolisliğe yükselterek formalite görev yaptırıp gerçekte başarılı olup olmadığını yine formallite icabı denetleyerek eksiklikleri giderdikten sonra; ASIL SINAVI YAPIP TÜRKİYE GENELİNDE YERLEŞTİRME VE SIRALAMA YAPARAK ATAMAYI YAPARSINIZ GERÇEK ADALET VE HAK BUDUR İŞTE bunu herkes biliyor ancak, bazılarının yerllerinden olmaması için böyle bir hukuka ters uygulamaya gidilmiştir ve içinden de çıkılamaz hale gelmiştir.

-Herşeyin Hayırlısı olsun ..

20 Kasım 2013 22:59

silopsilop
Aday Memur

VOLVO GÜZEL CEVAP TEŞEKKÜRLER

20 Kasım 2013 23:01

silopsilop
Aday Memur

VOLVO AYRICA 2 MESLEK DERECESİ ATLANARAK KOMİSER YAPILMASI KONUSUNDA GÖRÜŞLERİN NELERDİR

21 Kasım 2013 01:08

KANUN0246
Şube Müdürü

EGM de zaten volvo nun görüşleri doğrultusunda yerleştirme yapacak. kesin.. görüşlerin nelerdir diye merak edeni de gördük ya artık gözümüz açık gitmez.. herkes şöyle olacak şöyle olmalı böyle olmalı diye bol keseden konuşuyor.. bu zamana kadar hangi öngörünüz gerçek oldu ki hala şöyle olmalı böyle olmalı diyorsunuz.. iddk nın kararı nedir, ne zaman kesin sonuç çıkar onu bilen varsa yazsın. yoksa şöyle olmalı böyle olmalı diye boş muhabbete gerek yok..

22 Kasım 2013 19:44

serkan2527
Aday Memur

bp davasında müdahil olan adalet hukuk bürosu açıklama yapmış arkadaşlar..Geçici 1. maddenin iptali ile ilgili açıklama..

"Bu durumda ne olacak" diye soran arkadaşlara şunları söylemekteyiz;
Halihazırda karara çıkan dosyada ne karar verildiğini henüz net olarak göremiyoruz. Öncelikle karar metnini görmek gerekir. Karar metnini görmeden yapılan yorumlar varsayımdan öteye geçemeyecektir. Bu nedenle biraz sabırlı olmamız gerekiyor.

Söylendiği gibi İDDK, 12. Daire'nin kararını tamamen bozmuşsa ne olur?

Bu durumda rütbesini takanlar ve DAVA AÇANLAR için bir problem olacağını düşünmüyoruz. Zira burada kazanılmış hakkın mevcut olduğu kanaatindeyiz. Bu konuda emsal mahkeme kararları var. Dava açmayanlar için de kazanılmış hak söz konusu olabilir ancak bu sefer "rütbe sökümü ile alakalı yazının yayınlandığı tarihten sonra 60 gün içinde dava açmaları nedeni ile zaman aşımı" riski söz konusu olabilir. Dediğim gibi bunların hepsi varsayım ve ihtimallere göre verdiğimiz cevaplar.

24 Kasım 2013 19:46

VolvoS7700
Aday Memur

EVET arkadaşlar sona geldik galiba internettten Elazığ Haber sitesinin haberi aynen şöyledir;

BAŞPOLİS ( MEMURU ) RÜTBESİNDE SON DURUM
Başpolislik Sınavıyla ilgili 3 yanlışa bir rütbe diyerek açılan davayı Polisler kazanmıştı, ancak EGM itiraz etmesi üzerine Yürütmeyi durdurma alarak davanın seyri değişmişti, Şimdi bu garebet Yargıdan döndü.
Emniyet Genel Müdürlüğünün Başpolislik sınavında yaşanan garabet, yargıdan döndü. Danıştay, 'yerel kontenjan' ölçütü nedeniyle sondan 120.'nin kazanıp baştan bin 500.'nün kaybettiği sınav sonrası tüm atamaların ve neden olan yönetmelik Geçici 1. maddesinin yürütmesini durdu. Şimdi Emniyet Teşkilatında gözler İçişleri Bakanlığına çevrildi. Emniyet Genel Müdürlüğü sınav sistemi konusunda uyguladı farklı uygulama ile ilk kademe amir açığını kapatmak amacıyla Başpolislik projesini hayata geçirmiş. Ancak yapılan sınavda 'yerel kontenjan ölçütü' uygulanınca puanı yüksek olduğu halde başpolislik rütbesi takamayan yüzlerce polis, sınavın iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay'a dava açmıştı.
Polislerin açtığı davaya karşılık Emniyet genel Müdürlüğü karşı atakla itiraz etmesine rağmen Danıştay İdari Dava Daireleri Üst Kurulu, 12'nci Dairesi'nin kararını onadı.
Bu karardan sonra Emniyet Genel Müdürlüğünün önünde iki seçenek var.
Ya EGM yeni bir yerleştirme yaparak düşük puanlı Baş Polislerin 3 yıllık rütbelerini mi sökecek yoksa düşük puanlı memurdan daha yüksek alan tüm sınava girenleri de Başpolis yapacak. Emniyet'in Danıştay kararını nasıl uygulayacağı henüz bilinmiyor. Ancak 'müktesep hak' oluştuğu gerekçesiyle sınavda düşük puan aldığı halde terfi ettirilen başpolislerin rütbelerinin sökülmesi beklenmiyor.
Ancak Emniyet'in, genel bir başarı sıralaması yapması ve daha önce ataması yapılan en düşük puanlı adaydan daha yüksek puan aldığı halde terfi edemeyip dava açanları başpolisliğe terfi ettirmesinin daha sıcak baktığı tahmin ediliyor.
Kaynak: Elaziginsesi

İşte böyle umarık gerçektir...

EĞER GERÇEKSE TÜM BAŞPOLİSLİK SINAVINA GİRENLERİN BU KARARIN TEBLİĞİNDEN SONRA MAHKEMELERE BAŞVURUP ATAMALARININ YAPILLMASINI İSTEMELERİDİR;

--HEM DE AVUKATLARIYLA ÇÜNKÜ EGM BİZİ AVUKATLARIYLA ALDIĞI PARALARI ŞİMDE AYNEN GERİ VERMEK ZORUNDA KALACAKTIR...

--TÜM ADAYLARIN AVUKATLI OLARAK DAVA AÇIP AVUKAT PARALARINI DA ÇATIR ÇATIR EGM DEN ALMALLARIDIR..

--DAHA DAVA TAM OLARAK BİTMEDEN BİZDEN "HEMEN AVUKATLIK PARASINI YATIRIN YOKSA MAAŞINDAN KESERİM " DİYEREK Bİzleri Zor durumda bırakmaya çalışan bu yetkililere bir cevap olur ve koltukları hiç değilse çatırdar, çatırdar diyorum çünkü onları nasıl hatalı sınav yaparlarsa yapsınlar koltuklarından hiç bir güç alamaz çünkü her yerde "bukalemon" gibi yeşerirler...

28 Kasım 2013 01:53

KANUN0246
Şube Müdürü

gelişmeler ne durumda acaba?

28 Kasım 2013 12:50

onurlu75
Aday Memur

http://www.elaziginsesi.com/haber/akp-milletvekili-balikbaspolislik-bekleyenler-magdur-olmayacak-/16

28 Kasım 2013 18:52

KANUN0246
Şube Müdürü

bir yerel haber sitesinin yazdıklarınamı kaldık yani..bu iş Allah a kaldı desene...

28 Kasım 2013 21:28

başpolis arnavutoğlu
Kapalı

ilk günden dedim yok böyle bir karar biri çıktı salladı gitti.olsa ne olur hem.rezeillik.iptal etsinler bu uygulamayı

05 Aralık 2013 16:05

KOM_06
Aday Memur

Akadaşlar bu sitenin ana sayfasında anştayın verdiği bir karardan bahsediliyor, bu karar ile başpolislik hakkında yapılacak uygulamada enzerlik bulunabilirmi ?

http://www.memurlar.net/haber/435787/

Toplam 32 mesaj
 
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?