Editörler :
08 Mayıs 2013 10:48   


Mutsuzluk Hastalığı hakkında bilgisi olan var mı?

Annem sürekli mutsuz.Mutsuz olmaması için de hiç bir neden yok anlayamıyorum bu durumunu fakat çevrem de mutsuz hastalığı diye bir şey duydum.Bilen yada bu konuda tedavi gören var mı.Hiç bir neden yokken herşey iyiyken neden mutsuz olunur ki.Yardım lüütfen.

09 Mayıs 2013 13:59

sbl kyn
Aday Memur

distimik hastalığı diyorlar.Annem de olduğunu düşünüyorum yaklaşık 2 yıldan beri onu hiç bir şey mutlu etmiyor.Bu hastalık tedavisi nedir bilen varsa bende bilmek isterim.

10 Mayıs 2013 14:45

vebre
Aday Memur

http://www.nurdersi.com/video/psikoloji-1

Tavsiye ederim. Geçmiş olsun Allah şifa versin. Psikoloji serisinde 100 lerce video var bu ilk video linki. Dinleyip notlar alıyorum ve hayat daha kolay geliyor...

10 Mayıs 2013 15:02

nerd
Yasaklı

kişi kendini güvencede hissetmeli. birde hayata ve insanlara karşı nevrotik değil dengeli ve normal olmalı.

10 Mayıs 2013 15:18

lale ylmz
Aday Memur

Çağın hastalığı olarak düşünüyorum bu hastalığı.Aslında insanlar mutsuzluk hastalığının olduğunu farkında bile değiller ama maalesef böyle bir hastalık var.Ve bu konuda doktor yardımına ciddi ihtiyaç var bence.

10 Mayıs 2013 15:57

kara şövalye
Aday Memur

bende de var bu hastalıktan oturup ağlıyorum canımın sıkıntısından hayattan zevk alamıyorum.

10 Mayıs 2013 16:05

Düş işleri bakanı
Aday Memur

Mutsuzluk hastalığı, çağımızın en büyük sorunu..

Her şeye sahip olduğumulz halde hep bir şeylerin eksikliğnin olduğunu düşünüyoruz. Gerçekten de eksik milyonlarca insan içinde aslında yalnızız.. Bizi anlayan yok; bizi anlamayanlar arasında kaldığımız için mutsuzuz.. Hiç bir şey zevk vermiyor en pahalı hediyeler, evimiz var, son model telefonlarımız, arabalarımız buzdolapları dolu , cebimiz paralı ama eksik olan ruhumuz aç.. sevgiye açız , huzurun arayışındayız, güvene açız, dostluğa, merhamete, şefkate.. açız işte açız afrikalılar da aç biz de ama tek farkımız onların karnı aç bizim ruhumuz ..

10 Mayıs 2013 16:06

ywşk ceyhan
Aday Memur

Para var huzur var :))

10 Mayıs 2013 16:19

(gökyüzü)
Kapalı

Bende çok mutsuzum...

10 Mayıs 2013 17:21

susucuk
Kapalı

ben de mutsuzum...

10 Mayıs 2013 17:53

cann
Aday Memur

çok fazla stres altında olmaktan dolayı mutsuzum, aslında mutsuz bir yapım yok, neşeli bir insanım.

10 Mayıs 2013 18:05

orduderesi
Aday Memur

Bir yerde okumuştum "çocuklarınıza zengin olmayı değil mutlu olmayı öğretin " diyordu.Çok etkiledi bu söz beni.Maalesef geçmişten gelen bir mutsuzluk bu.Şimdi düşünüyorum da çocukluğunda mutluğu öğrenememiş bir çocuğa dünyalarınızı verin yine de mutlu olamıyor maalesef :)
Mutluluk aldığınız bir ev,bir araba,bir cep telefonu olmasın çevrenizde sizi güldürebilen,sizinle eğlenebilen aileniz ve dostlarınız olsun inşallah.
Ben mutluyum şükürler olsun :)

10 Mayıs 2013 19:42

biçiğnem
Yasaklı

ne güzel...

10 Mayıs 2013 20:25

TürkanZ
Kapalı

Tespitlerim:

insanları mutsuz eden sebepler

konu başlıkları olarak:

1.) parasızlık (iş,ev,araba,en basit ihtiyaçlar..... parayla alınan herşey kısaca)

2.) adaletsizlik (işyerinde, evde, arkadaş arasında haksızlık görme,

her türlü konuda hak ettiği değeri bulamama, hakettiği saygıyı görememe, hakettiği parayı alamama, hakettiği konumda olmama vs......)

3.) ruh ikizini değilde kendine benzeyeni eş yapma (bu dünyada ruh ikizimizle karşılaşamayız.. çünkü öklit uzayında paraleller kesişmez.. bize en çok benzeyen kişiyle karşılaşamayız.yaratılış kanunu.)

4.) çalışmak zorunda olma (bu dünyada çalışmadan yaşayamayız. yiyemeyiz içemeyiz yolumuzda bile yürüyemeyiz eğer çalışmassak. tabii kim çalışmayı isterki. zaten güzel bişey olsa cennette çalışmak olurdu. cennette niye yan gelip yatıcaz. çünkü Allah onun daha bizi daha mutlu ediceğini düşünüyor. ama tabii cennette de çalışmak isteyen arkadaşlar olur. onlar bahçe sulasın.)

şimdi merak ettğim ben mutsuz olan arkadaşlar bu 4ünden hangisine sahip.. yada bir 5.si mi?

10 Mayıs 2013 21:16

waken casper
Memur

Meclistekiler mutlu mudur sizce? Artık değiller;

http://www.memurtime.com/haber/vekillere-kiyakta-mhp-imzasini-cekti-16114.html

10 Mayıs 2013 21:24

onur1985
Kapalı

serotonin takviyesi yapın

11 Mayıs 2013 00:35

vicero
Aday Memur

bak canım kardeşim sana Allahım şahit olsun ki aynı sorun bende de vardı ben erkeğim her türlü imkanım olmasına rağmen bende mutsuzdum.ama Allahım bena seyahat etmeyi ilham etti.kendimi nezamabn mutsuz hissetsem uzzun seyahat e çıkıyorum sevdiğim müzikler ve sevdiğim insanlarla tabi bunu denemeni tavsiye ederim ama 1000 km ötesi olmak kaydıyla.araba kullan maya bayılırım.sen benim dediğimi yaparsan O en değrli varlığını sevindiirirsin.acizane fikrim bu.onu hoşnut olduğu şeyleri pek tabi biliyorsundur.bu arada sağlık memuruyum.eğer erkkesen tlinizi özelime atarsan ANACIĞINA ACİZANE YARDIMIM OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.ALLAHIM ŞİFA VERMESİ DİLEĞİYLE

11 Mayıs 2013 00:39

vicero
Aday Memur

PEYGAMBER EFENDİMİZİN BİR HADİSİ:SEYAHAT EDİNİZ Kİ SIHHAT BULASINIZ.sevgili kardeşim.ALLAHIM ACİL ŞİFALAR VERSİN.

11 Mayıs 2013 01:53

yoruldum hayattan
Müsteşar

geçmiş olsun

11 Mayıs 2013 10:35

waken casper
Memur

Adamların derdi ve mutluluk kaynağı bu;

http://www.memurtime.com/ileri-haber/huseyin-celikten-imzalarini-ceken-partilere-tepki-937.html

11 Mayıs 2013 11:06

onur zan
Aday Memur

Aslında mutluluk diye bir şey yok bence.Mesala ben acıkınca mutsuz oluyorum.Birde sosyal paylaşım sitelerinin birinde okudum şöyle diyordu,10 dk çişini tutun tuvalete girdiğiniz deki mutluluğu size hiç bir şey veremez diye.Mutluluk o anki ihtiyaçlarınız bence.Anında gerçekleşen hiç bir şey inssanı mutlu etmiyor.Size hergün al sana bu para diyen biri olsa ve bu 5 yıl sürse bir süre sonra para size mutluluk vermez çevrenize karşı belkide bencilleşirsiniz...herşeyi anında satın almanın sadece bir süre mutlu edebileceğini düşünüyorm.şimdi size evladınızı kaybetmek mi yoksa 5 trilyon mu deseler evladım dersiniz.Neden dünyadaki hiç bir şey evladınızdan kıymetli olmayacaktır çünkü.mutluluğu büyük nedenlerde aramamak gerek aslında bir kuşun ötüşü,bebeğin gülümseyişi,eşinizin size aşkım demesi,çalışanlarınızın sizi sevmesi,patronunuzun sizi tebrik etmesi,tanımadığınız bir insana yardımınız sonrası duyduğunuz haz,Bunların hepsi BİRER MUTLULUK BENCE....Mutluluğu PARA da aramaktan vazgeçerseniz gerçek mutluluğu bulmuş olursunuz.

Toplam 75 mesaj
 
ANKET
Otoyollarda, 120 olan hız sınırı, sizce yükseltilmeli mi?